Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Rozumiem - typ jest jeden i tylko wymiar dobieramy

Dokładnie tak, Lordzie. A masz do tego rozmiary połówki (M, ML, L np), więc można dobrze pokombinować. Standardowe L-ki to w Spiralach mniej więcej ML, a M-ki są ciut większe od standardowych silikonowych M. Niemniej są mięciutkie, więc nie powinno być problemu z fitem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moondrop Kanas _(Z Reviews)_ THEEZE are Tin T2 Upgrades

 

 

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 18:39, Methuselah napisał:

Zapomniałem wcześniej dodać. Moondrop Kanas Pro Edition są naprawdę dobre :)

 

Testowałeś z M5s 😉?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie sens przesiadki z audeo pfe na czarnych (szare się skończyły) filtrach na Moondrop Kanas Pro? Akurat w pfe to czego mi brakuje to trochę subbasu, dodatkowo są już dosyć stare i nie wiem jak długo jeszcze pożyją :). Jak te dwa doki mają się do siebie w jakości dziwieku? (Scena, szczegółowość, lekkość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shpongloid napisał:

Jak oceniacie sens przesiadki z audeo pfe na czarnych (szare się skończyły) filtrach na Moondrop Kanas Pro? Akurat w pfe to czego mi brakuje to trochę subbasu, dodatkowo są już dosyć stare i nie wiem jak długo jeszcze pożyją :). Jak te dwa doki mają się do siebie w jakości dziwieku? (Scena, szczegółowość, lekkość)

Bardzo podobnie do szarych grają zielone z małą dziurką pośrodku (przebić szpilką), te drobne różnice są w basie i wyższej średnicy, których jest trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelest Multi-BA  :D 

 

mba.jpg

 

 

 

 

Po weekendzie dodam jakieś wnioski. 


@tommir Jak byś był tolerancyjny na słabe układanie się przewodu, to ten Yinyoo 4 Core 50+50  jest bardzo dobry. Jak na samą miedź jest bardzo zrównoważony i detaliczny a przy tym łagodzi piki. Mam go w wersji 2pin i stosuję go do CCA oraz Moondropów (przy czym tutaj trzyma się trochę zbyt luźno, do ideału wymagają wtyku 0,78mm). 

Do DM6 został mi w tej chwili NICEHCK-8-Core-High-Purity-Copper-Cable i w zasadzie nie narzekam. Nie ociepla jakoś straszliwie (to się ceni),  pojawia się nieco kocyk, ale muzykalność jest sporo na plus. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, requal napisał:

Szelest Multi-BA  :D 

 

...

 

Po weekendzie dodam jakieś wnioski. 

 

Po lewej to CCA C16 a po prawej CA Andromeda? If so, czekam na obu porównanie do DM6 i między sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCA C16 - nabrałem do nich respektu, ale minęło 100h jak nic, żeby mi się ułożyły. 

Dobrze, że nie poszły w świat. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, docentore napisał:

a jak się mają do DM6?

Tak paroma słowami,  czyli to co najbardziej rzuca się w ucho..

Jeśli chodzi o rozdzielczość, teksturę to DM6 są lepsze. *Przy czym używam tipsów Sony i tego kabla o którym wspominałem, więc nie mają wycofanej średnicy w moim odbiorze.

Natomiast CCA C16 są bardziej sferyczne, skoncentrowane i swobodne (o ile to dobre słowo, idą na przekór wszystkiemu i nie gubią się nigdy), mam wrażenie, że szybko wygaszają dźwięki, przez co bardzo dobrze sobie radzą z trudniejszymi utworami.  Z definicji nie ucieka im też średnica.  Dużo ludzi ostatnio wybiera jedne nad drugie, ale w sumie ciężko wybrać jednoznacznie z perspektywy. 

 

I jeszcze jedno, duża ciekawostka IMO, o CCA i.. CA, bo wydawałoby sie z racji zbieżności wykresów, to DM6 miałyby być głównym daniem na porównanie, ale w rzeczy samej to CCA ma bardzo podobny charakter grania. Ta sama ekspresja i nacisk na technikalia. Gdyby CCA mialy lepszą teksturę na basie (mają go też mniej ilościowo) i jeszcze trochę bardziej pchniętą średnicę, to na pierwszy rzut ucha byłyby trudne do odróżnienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2019 o 07:08, Ros napisał:

Wow ! Nie wiedziałem,że MKP są droższymi słuchawkami... 

23 godziny temu, tommir napisał:

Potrzebuję kabelka do DM6 który nieco by zaciemnił przekaz. Doradzicie coś? ;)

Tez zadam kabelkowe pytanie - jakiś fajniejszy kabelek do MEE P2 ? Czy używać zamiennie kabla z P1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Tez zadam kabelkowe pytanie - jakiś fajniejszy kabelek do MEE P2 ? Czy używać zamiennie kabla z P1 ?

 

Taki ISN Audio będzie ok. Poprawi delikatnie balans tonalny.

https://penonaudio.com/isn-c16.html

 

Chyba, że ma być jeszcze taniej. Można coś takiego oraz takiego. To z kolei bardzo budżetowa opcja.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu, że jednak trochę więcej czasu się pojawiło niż zakładałem, garść spostrzeżeń z ~~2 dni porównań już dziś..
Ogólnie bieda, ale zawsze coś :D 

 

CA vs CCA 
 

CA ANDROMEDA (przewód stock, spinfit) - swobodniejsze, czystsze, bardziej nasycone, zauważalnie lepsza textura, bass całościowo bardziej podbity, średnica bardziej do przodu, mniej wysokich, ale te wyższej jakości

 

CCA C16 (przewód occ Yinyoo 8c, spinfit) - bardziej przymglone, chciaż również bardzo wyraźne, średnica bardziej cofnięta, więcej góry, nie tak dobra textura (a zatem dźwięki brzmią mniej realistycznie i są bardziej płaskie), podobna ekspresja technicznego buldożera, szerokość, głębia, plany +- podobne 


BGVP vs CA 
 

CA ANDROMEDA (stock, spinfit) - wyraźniejsze, skoncentrowane, z równymi planami (ma się wrażenie szeregu), trochę lepsza textura po całości - najbardziej na basie, wokale trochę bardziej do przodu, lepsze nasycenie na średnicy i bardziej podbity mid bass, twardszy sub-bass, lepiej kontrolowany, ogólnie silniejsza ekspresja, bardziej dosadna i prąca w przód - energia skoncentrowana poniżej środka, trochę męczące 
 

BGVP DM6 (stock spc, tipsy sony) - prawie równie dobra textura, gładsze, mniej techniczne, mniej nasycone, grają bardziej w tle, szerzej, są mniej skupione, ale też mniejsza głębia, więcej góry, która jest lepiej rozciągnięta

 

 

Holografia wszystkich tych słuchawek jest bardzo dobra, w tym szeregu jednak CA=DM6>CCA

Różnice ogólnie nie są DLA MNIE duże między nimi i gdy człowiek jest zajęty w chwili roztargnienia musi spojrzeć co właściwie ma nawinięte na uszach. Co nie znaczy, że ktoś ze słuchem absolutnym nie odkryje tych różnic nawet o 12 w nocy będąc wyrwanym ze snu, tego nie wiem.  


CA użyczone mi zostały przez kolegę Najnera, więc nie będę ich stałym użytkownikiem i nie znam ich jak własną kieszeń. Jeśli Najnerowi się temu zechce to może zrobić takie samo zestawienie, które napewno będzie bardziej udane :

Edytowane przez requal
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio trochę zirytowałem, 1,5 miesiąca czekałem aż Massdrop wyśle mi T3 (paczka nie została wysłana do 28.03, a miała zostać wysłana 2 tygodnie wcześniej). W końcu się wkurzyłem, anulowałem zamówienie i wziąłem je z VS Audio Store (w tym sklepie domyśle wysyłają za pomocą ASS, więc kurierem do domu). Nie dość, że taniej (na Massdropie cena z przesyłką wynosiła ok. 63$), to prawdopodobnie nie będę musiał czekać 1,5 miesiąca <_<.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności