Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Aune E1 to naprawdę dobre doki, ale Periodic Audio Be - według mnie - to liga wyżej. Dźwięk jest o wiele lepiej kontrolowany. Finale E3000 śmiało mogą ze wszystkim do 500 zł konkurować, a kosztują połowę :) E4000 też fajne, takie mocno ulepszone E2000. Nawet się zastanawiałem czy nie dodać Kinera IDUN (też będą w PL) abo właśnie E4000 zamiast HiFi Boy OS V3 :) 

 

Z japońskich cały czas kręcą mnie JVC HA-FD01/FD02 albo nowe woody HA-FW01 :) 

Oj tak, modele JVC na japoński rynek prezentują się świetnie, FD01/02 szczególnie przez membranę z DLC, przesłuchał czegoś z tym rozwiązaniem, trochę nie rozumiem wypuszczania takich produktów tylko na japoński rynek 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

Oj tak, modele JVC na japoński rynek prezentują się świetnie, FD01/02 szczególnie przez membranę z DLC, przesłuchał czegoś z tym rozwiązaniem, trochę nie rozumiem wypuszczania takich produktów tylko na japoński rynek 

 

JVC skupia się na Japonii (to bardzo chłonny rynek, gdy idzie o audio), a w przypadku innych krajów głównie licencjonuje markę firmom, które zalewają rynek tanim crapem. Sony zresztą podobnie działa w segmencie audio (serie A, N, X czy playery). Na szczęście jest sporo ciekawych graczy z Chin :) 

 

Co do DLC to Moondrop Kanas Pro są idealnym początkiem. Nie jest to Atlas, ale jest naprawdę dobrze. DLC robi się popularne. W IT01s masz kombo DLC/CNT. TFZ nowe modele No.3 i King III na membranie z DLC opiera. Ba, Periodic szykuje model C (carbon) z własną "diamentową" membraną.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rico1973 napisał:

Witam

@Methuselah Czy mając Anew U1, z których jestem bardzo zadowolony, warto myśleć o Kanas Pro? Niebawem Kanasy powinny być dostępne w PL. 

 

To zawsze musisz sam ocenić. Anew U1 mają więcej środkowego basu, mniej wypchnięte wokale i bardziej błyszczącą górę. Kanas Pro mają odrobinę szybszy dół, skupiony głównie na subbasie. Mocniej wypchnięte wokale i mocniej rozciągnięty, ale gładszy sopran. W Moondropach jest więcej powietrza, scena jest sporo większa. Anew to bardziej muzykalna, energiczna opcja, a Kanasy będą nieco spokojniejsze z większą sceną. Moondropy są też lepsze technicznie.

 

Generalnie, to jestem fanem dynamicznych przetworników, szczególnie tych węglowych, więc dla mnie posiadanie i Anew u1, i DUNU Falcon-C, i iBasso IT01s, i Moondropów Kanas Pro ma sens, bo każde grają inaczej. Ba, pewnie dołożę jeszcze Tanchjim Oxygen czy Nature Sound NS5.

 

Schodząc jednak na ziemię. Według mnie, to obie pary mogą się fajnie uzupełniać i widzę sens w dodaniu do Anew U1 Moondrop Kanas Pro.

 

9 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

Nie wiedziałem, że TFZ ma takie modele, Periodic też na pewno będą warte uwagi. Niesamowite jak rynek IEM się rozwinął na przestrzeni ostatnich kilku lat, tylko portfel ma trochę ciężkie życie, co zrobić 😊

 

Te TFZ są ciekawe. Droższe modele, czyli Secret Garden 3 (3BA z przełącznikami) i Series 7 (DD+4BA), są podobno mocno przeciętne, ale TFZ King Pro, TFZ King LTD czy nowsze TFZ No.3 i TFZ King III są całkiem interesujące (mają teraz DLC zamiast grafenu). Ba, TFZ King Updated Version stoją po 70 USD :) Szkoda jednak, że firma, po pierwsze, wprowadza całą masę modeli wręcz na pałę (co chwilę coś nowego), a, po drugie, jej kontrola jakości nie jest najwyższa według opinii z Head-Fi. Niemniej, 109 USD za No.3 wydaje się atrakcyjną ceną. Grać mają głównie basem, nieco przyciemnione, ale fun pewnie jest.

 

Periodic C będą nieco inne od standardowych powłok DLC. Poniżej to, co pisał mi Dan (ich szef):

 

Carbon is a lab-grown diamond (ultra-high temperature process with a proprietary polymer backing); it’s not a typical PVD coating.

 

W ogóle to niebawem napiszę coś więcej o Rhapsodio Eden z pojedynczym DD :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chyba się skuszę jak tylko cena będzie sensowna. Czekam z niecierpliwością. Wolę jednak kupić z krajową gwarancją.  Martwi mnie tylko jedna sprawa: złącza. Jakoś bardziej jestem przekonany do MMCX. Z dwupinowymi mam różne doświadczenia. W dwóch parach KZ-tów w jednej słuchawce były zdecydowanie luźniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rico1973 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Chyba się skuszę jak tylko cena będzie sensowna. Czekam z niecierpliwością. Wolę jednak kupić z krajową gwarancją.  Martwi mnie tylko jedna sprawa: złącza. Jakoś bardziej jestem przekonany do MMCX. Z dwupinowymi mam różne doświadczenia. W dwóch parach KZ-tów w jednej słuchawce były zdecydowanie luźniejsze...

 

Heh, nie porównywałbym 2-pinowego złącza z KZ do tego ze słuchawek sensownych marek. Tak MMCX ma swoje wady, jak i 2-pinowe. Częste żonglowanie kabelkami w obu przypadkach może powodować problemy. 2-pinowe złącze jest jednak chyba tą bezpieczniejszą opcją.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 10:46, Najner napisał:

Chyba zmienili kabel dodawany do pudełka, bo ja miałem inny. No i mi zdecydowanie nie sybilowały, widocznie słyszę inaczej ;)

Ty miałeś inny kabel od BGVP (niby srebrny) i drugi 8-core miedź od Penona :)
Ten kabel, na którym Zeos testował jest podobno nieużywalny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Ikko OH1 oceniam jako najlepsze doki jakie miałem, ale... myślę o czymś co będzie miało mniej góry, cięższe średnicowe granie i scena z większą głębią. Czy Fiio FH5 to droga w tym kierunku ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Przypomnijcie kochani które tipsy do Aune E1 polecacie ? SpinFit... ? 

Spiralki. Mówiąc szczerze, na stockowych doświadczenia moje nie są zbyt... Pozytywne ^^ Spiralki zdecydowanie działają na ich korzyść.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zibra napisał:

Tanchjim Oxygen ktos slyszal?

Dołączyłbym się do pytania i dodał jeszcze TFZ Series 7, Methuselah wspominał gdzieś, że grają podobno przeciętnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 21:56, zibra napisał:

1. Mieszkac w Wawie i miec Custom Art pod reka +

2. Wybierac docelowe, doskonale dokanalowki uniwersalne =

3. Zrobienie wyciskow ucha i custom tipsow.

 

Cholera mialo byc w Oriolus Fanklub. Prosze przeniesc:D

 

a ja u nich robiłem i wyciski i customy. to pewnie custom tipsy by zrobili hop siup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki optymistyczny bym nie był - np. mi Piotr napisał, że przy moich kanałach nie mogą zrobić mi custom tipsów na słuchawki z tulejką T400 i większą, więc i na Oriolusy by się nie udało.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

Aż taki optymistyczny bym nie był - np. mi Piotr napisał, że przy moich kanałach nie mogą zrobić mi custom tipsów na słuchawki z tulejką T400 i większą, więc i na Oriolusy by się nie udało.

To przy moich pewnie max T200 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 10:17, Vaiet napisał:

Spiralki. Mówiąc szczerze, na stockowych doświadczenia moje nie są zbyt... Pozytywne ^^ Spiralki zdecydowanie działają na ich korzyść.

Dobra, a jeszcze które spirallki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lord Rayden napisał:

Dobra, a jeszcze które spirallki ?

Te, które będą pasowały do Twoich uszu oczywiście :) I mówię o SpiralDot, nie o SpinFit 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vaiet napisał:

Te, które będą pasowały do Twoich uszu oczywiście :) I mówię o SpiralDot, nie o SpinFit 😜

Rozumiem - typ jest jeden i tylko wymiar dobieramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności