Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

I jak wrażenia? Są warte swojej ceny?
Pytam, bo moje (zamówione na Massdropie) zostaną wysłane dopiero za kilka dni .
Ja tak samo.
Potem trafią na komis to jak ktoś chętny może się zapisywać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, e1mo napisał:

I jak wrażenia? Są warte swojej ceny?

Pytam, bo moje (zamówione na Massdropie) zostaną wysłane dopiero za kilka dni :) .

 

Zdecydowanie warte swojej ceny. Ba, w przeciwieństwie do T2/T2 Pro, model T3 może śmiało rywalizować ze wszystkim za ok. 100 USD (i może ciut więcej). Starsze modele miały swoje ograniczenia techniczne (choćby detale), a T3 mimo że strojone inaczej (T2 są bardziej neutralne), są wyraźnie lepsze technicznie.  Nie widzę jednak problemu, by posiadać obie pary.

 

Nie traktowałbym T3 jako rozwinięcia T2/T2 Pro. To zbalansowane, ale przede wszystkim naturalne granie. Subbas jest wreszcie mocniej zaakcentowany, ale dół cały czas jest wyraźnie w ryzach trzymany. Średnica bardziej przejrzysta i szczegółowa, a sopran bywa błyszczący, ale jest lepiej kontrolowany i rozciągnięty. T3 grają dość bezpośrednio, scena nie jest szeroka, ale głębia jest zaskakująco dobra (szczególnie na tle T2). Z tego, co mi się nie podoba - scena mogłaby być szersza, przydałyby się pełniejsze męskie wokale (gitary basowe czy bębny są spoko).

53216920_378583926255814_5380833589338308608_n.jpg

Wreszcie jest świetny kabel w zestawie. Jakość wykonania równie dobra, a do tego plus, że się różnią nieco wyglądem od T2 i T2 Pro. Tipsy są słabe w zestawie (mam wrażenie, że te z T2 z dużym otworem były sporo lepsze niż nowe szare i "pseudo Sony hybrids"), na razie eksperymentuje z innymi (Symbio W peel, różne SpinFity, Spiral Dots, ePro horn shaped, pianki INAIRS/Crystal Tips/Dekoni). Do tego pudełko sporo większe, ale dalej nawet woreczka nie ma :) Z tego, co już mogę dodać, to wyraźnie więcej prądu potrzebują niż T2.

 

To jednak jest czepianie się w dużej mierze, bo opłacalność Tin HiFi T3 oceniam póki co na 10/10. Może być to chwilowe zauroczenia, ale uważam, że T3 mogą śmiało stanąć w szranki z FiiO FH1, iBasso IT01, Anew U1, Shanling ME100 czy nawet Aune E1. Naprawdę dobry produkt udało im się przygotować.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiatrak napisał:

@Methuselah

A Cometom też mogą zagrozić, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko SQ pomijając cenę ?

 

Nie wiem, czy T3 zagrożą Cometom czy Aune E1, bo wiele zależy od preferencji, słuchanych utworów itd. Sam pewnie do np. 500 zł, postawiłbym na Anew U1, a nie T3, ale takie mam po prostu preferencje. Podobnie w zestawieniu z Cometami, od razu sięgnąłbym po produkt CA, ale widzę też sytuację, w której jest odwrotnie i wcale mnie to nie zdziwi.

 

Sęk głównie w tym, że naprawdę nie ma je wstydu położyć obok sporo droższych modeli, a w przypadku T2 w ogóle nie przyszłoby mi to do głowy. Nowość Tin HiFi naprawdę może się podobać. Gdybym miał z czymś porównać bezpośrednio, to zapewne z FiiO FH1 i ikko OH1. Podobny charakter grania. Meteory robią wszystko lepiej, ale T3 od FH1 są IMHO nieco lepsze.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

 

Nie wiem, czy T3 zagrożą Cometom czy Aune E1, bo wiele zależy od preferencji, słuchanych utworów itd. Sam pewnie do np. 500 zł, postawiłbym na Anew U1, a nie T3, ale takie mam po prostu preferencje. Podobnie w zestawieniu z Cometami, od razu sięgnąłbym po produkt CA, ale widzę też sytuację, w której jest odwrotnie i wcale mnie to nie zdziwi.

 

Sęk główny w tym, że naprawdę nie ma je wstydu położyć obok sporo droższych modeli, a w przypadku T2 w ogóle nie przyszłoby mi to do głowy. Nowość Tin HiFi naprawdę może się podobać. Gdybym miał z czymś porównać bezpośrednio, to zapewne z FiiO FH1 i ikko OH1. Podobny charakter grania. Meteory robią wszystko lepiej, ale T3 od FH1 są IMHO nieco lepsze.

Ok dzięki. Mam Comet i OH1, więc faktycznie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę jeszcze posłuchać, ale może coś w tym być, skoro z miejsca do prywatnego TOP3 do tysiaka wskoczyły  

No, u mnie top 3 bez względu na cenę. Nie twierdzę, że technicznie są w trójce, ale na pewno wśród ulubionych. A najlepiej zagrały po prostu z V30.

 

Wygrzewają się około 50h, potem nie robią takiego wrażenia, po prostu są lepsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, all999 napisał:

No, u mnie top 3 bez względu na cenę. Nie twierdzę, że technicznie są w trójce, ale na pewno wśród ulubionych. A najlepiej zagrały po prostu z V30.

 

Wygrzewają się około 50h, potem nie robią takiego wrażenia, po prostu są lepsze.

 

To świetnie. Na razie jakieś 20 h za mną, ale już prosto z pudełka wiadomo, że są dobre. Teraz mogę dodać, że z Rhapsodio Copper Wizard jest kosmos, ale to pewnie #nikogo :) 

 

Jeszcze Tanchjim Oxyen, Nature Sound Audio NS5 i nowe TFZ jakoś muszę sprawdzić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Najner napisał:

A czym się różnią pro od "nie pro", wie ktoś? Pytam, bo dzisiaj słuchałem Kanasów (ponownie) i zrobiły na mnie większe wrażenie niż za pierwszym razem i spokojnie mogą konkurować z DM6, aczkolwiek są inne. Mają bardzo fajną górę.

Ponieważ góra to mój konik, nie powstrzymam się od zapytania na czym ta tajność polega ;)

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę Pana @requal'a o pomoc, a od siebie powiem, że nie było sybilantów, ale też nie była gładka (czego bardzo nie lubię). Talerz brzmiał jak talerz na żywo, czyli był wyraźny i dawał energię, nie czuć było cyfrowości. Generalnie góra bardzo dobrej rozdzielczości wg mnie jak na tę cenę, a trzeba pamiętać, że dzisiaj miałem okazję słuchać również m.in. Andromed, Solarisów, DM6. Kanasy naprawdę nie mają się czego wstydzić (nie wiem jak wersja pro) i wcale się nie dziwię, że Requal, który żongluje słuchawkami akurat Kanasy trzyma i nie może puścić ;) No i dodatkowo są bardzo wygodne i świetnie wykonane. Jedyny zarzut jaki do nich mam, to że czasami potrafią zagrać trochę studnią - mam wrażenie, że to przez wielkość komory, aczkolwiek mogę się mylić.

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Methuselah napisał:

 

Muszę jeszcze posłuchać, ale może coś w tym być, skoro z miejsca do prywatnego TOP3 do tysiaka wskoczyły :) 

 

A jak wygląda twój top?

 

W poście ze stycznia, z doków dostępnych w Polsce, wyglądał tak:

1 Dunu Falcon C

2/3 Oriveti NP/It01s

4 FH5

5 Flc8s

6/7 CA Comet/Ikko OH1

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DM6 i Kanas po meecie, moim zdaniem, wychodzą obronną ręką względem wszystkiego w swoim polu cenowym i nadal wraz z ER3XR stanowią moje top 3. Biorąc pod uwagę to ile trzeba wsadzić dodatkowej kasy do TOTL CA, to i tutaj ta obronna ręka się pojawia. Odsłuchałem sobie (fakt, że pobieżnie) m.in Fiio FH5, Fiio FA7, JVC HA-FX 1200, Aune E1, FLC8N, Solarisy, Atlasy, Andro reg i s, 64audio u12t, AK Diana

Andromedy w wersji regulanej są jednak lepsze, pomimo zbieżności na wykresach nie grają w aż tak zbliżony sposób. Zdecydowanie lepsza jest tekstura, o reszcie się nie wypowiem, bo zaraz mnie ktoś złapie za słowo. Jak dla mnie, mogę jednak zostać z DM6 i być szczęśliwym licząc ile forsy oszczędzam. 

Natomiast Andromeda S.. sam nie wiem, ale to nie było to, jak ktoś określił "zagrały strasznie sucho". Ciężko jednak o jakieś analizy. 

To tak nawiązując do wcześniejszego rozważania DM6 vs Andro

 

Osobiście życzyłbym sobie z tego co posłuchałem, nie kolejnych słuchawek, ale upgradu DAP do AK SP1000 :( 

 

Kanas wersja regularna wymaga troszkę equalizacji, trzeba dodać minimalnie góry (żeby dostały powietrza ) i zdjąć dołu. Możliwe, że PRO nie wymaga już tych zabiegów lub pomaga im właśnie dodanie góry. Studni nigdy nie oświadczyłem.

Trochę pobawiłem się z dobraniem kabla, mam teraz ten . Kanas Pro nie wymaga już raczej zabawy z kablami. 

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, side napisał:

A jak wygląda twój top?

 

W poście ze stycznia, z doków dostępnych w Polsce, wyglądał tak:

1 Dunu Falcon C

2/3 Oriveti NP/It01s

4 FH5

5 Flc8s

6/7 CA Comet/Ikko OH1

 

Nie przepadam za dzieleniem się takimi listami, bo wiele zależy od tego czego słuchasz, indywidualnych preferencji odnośnie brzmienia itp. itd., ale gdybym miał zrobić znowu TOP10, ale tym razem stricte do 1000 zł (dostępne w PL), to lista wyglądałaby zapewne tak w chwili obecnej:

- DUNU Falcon-C

- Moondrop Kanas Pro

- iBasso IT01s

- ikko OH1
- Oriolus Finschi

- Shozy & NEO CP

- Campfire Audio Comet

- Anew U1

- MEE audio Pinnacle P1

- HiFi Boy OS V3

 

Różnice między poszczególnymi słuchawkami nie są wcale ogromne. Postaram się kiedyś polecane zrobić do 500/1000/1500/2500/2500+ zł

 

7 godzin temu, requal napisał:

Kanas wersja regularna wymaga troszkę equalizacji, trzeba dodać minimalnie góry (żeby dostały powietrza ) i zdjąć dołu. Możliwe, że PRO nie wymaga już tych zabiegów lub pomaga im właśnie dodanie góry. Studni nigdy nie oświadczyłem.

 

Trochę pobawiłem się z dobraniem kabla, mam teraz ten . Kanas Pro nie wymaga już raczej zabawy z kablami. 

 

W Kanas Pro powietrza zdecydowanie nie brakuje. Sporo wyższego sopranu i ogólnie scena jest naprawdę spora :) Pozytywne zaskoczenie.

 

Kabel z Kanas Pro jest naprawdę ok. Wiadomo weźmiesz coś pokroju Pandora Dwarf czy Dark Knight Rhapsodio to będzie lepiej, ale płacić więcej za kabel niż słuchawki to głupota. Chyba, że zmiany naprawdę się podobają.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Methuselah napisał:

Postaram się kiedyś polecane zrobić do 500/1000/1500/2500/2500+ zł

 

Świetny pomysł 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcelmtbmx napisał:

Czy jest coś wartego uwagi w cenie powiedzmy ~1000 zł prostym kablem w dół? Najlepiej pojedynczy dynamik (wiem o aune e1 i cometach).

 

Z dostępnych w Polsce - poza Aune E1 i CA Comet - znajdą się takie chińskie jak m.in.:

- Cozoy Hera C103 (DD)

- 1More Quad Driver (DD+3BA)

- DUNU Titan 5 (DD)

- FiiO F5 (DD)

 

Z japońskich firm masz do tego:

- Final E4000 (DD)

- Final E5000 (DD)

- Fostex TE-07 (BA, wymagają zmiany tipsów)

 

Najciekawszą opcją IMHO są Periodic Audio, szczególnie Mg i Be, ale to amerykańska marka.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berylowe wydają się całkiem fajne. Ciekawe czy brzmi to podobnie do aune. Sam chętnie bym sprawdził yamahy eph-200, lubię japońskie strojenie (final e3000 za tą kwotę brzmią bardzo dobrze), eph-100 były moimi ulubionymi iem’ami przez długi czas. Szkoda, że nie ma recezji dwusetek. Czytałem na head-fi, że brzmienie znacznie się różni od setek, bardziej neutralne w odbiorze. Może kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

Berylowe wydają się całkiem fajne. Ciekawe czy brzmi to podobnie do aune. Sam chętnie bym sprawdził yamahy eph-200, lubię japońskie strojenie (final e3000 za tą kwotę brzmią bardzo dobrze), eph-100 były moimi ulubionymi iem’ami przez długi czas. Szkoda, że nie ma recezji dwusetek. Czytałem na head-fi, że brzmienie znacznie się różni od setek, bardziej neutralne w odbiorze. Może kiedyś :)

 

Aune E1 to naprawdę dobre doki, ale Periodic Audio Be - według mnie - to liga wyżej. Dźwięk jest o wiele lepiej kontrolowany i zdefiniowany. Finale E3000 śmiało mogą ze wszystkim do 500 zł konkurować, a kosztują połowę :) E4000 też fajne, takie mocno ulepszone E2000. Nawet się zastanawiałem czy nie dodać Kinera IDUN (też będą w PL) abo właśnie E4000 zamiast HiFi Boy OS V3 :) 

 

Z japońskich cały czas kręcą mnie JVC HA-FD01/FD02 albo nowe woody HA-FW01 :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności