Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Adamesq napisał:

Poczekam az dojada od sprzedawcy ktory ma konto od 13 lat na Allegro i ani jednej opinii :D

 

Jak już się osłuchasz to napisz kilka słów jak wypadają z M5s 😊

 

9 godzin temu, matdru napisał:

Poszukuję doków detalicznych, klarownych, neutralnych, z dobrze rozciągniętą górą, ale bez tendencji do sybilantów (jestem na to wyczulony) z dobrze wyczuwalnym tam gdzie trzeba, ale niezbyt podkreślonym dołem.

 Wszystkie tanie chińskie hybrydy które mam/miałem są dla mnie nie do przejścia (zbyt duża V i jak to inszy mówi - darcie ryja) z kolei re400 które lubię, mają jak dla mnie zbyt "wyciętą" górę, czasami mogło by być też odrobinę więcej subbasu.

 

Też mam RE-400 i tak myślałem że wśród tanich chińskich hybryd trudno będzie o podobne brzmienie 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się ukrywał ;) A tak na poważnie zapewne długo był tylko kupującym i nie miał potrzeby sprzedawania niczego. Ja zanim coś wystawiłem miałem staż dłuższy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamesq - opinie się same usuwają jak nie handlujesz. Mam to samo. Swego czasu miałem FLC8 na zbalansowanym kablu. Kosmetyczne różnice w stosunku do stocka, tak naprawdę wszystko rozbijało się o walory użytkowe. Jak dojdą (bo nie wątpię, że tak będzie) napisz koniecznie jak się sprawują z m5s.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gourney napisał:

@Adamesq - opinie się same usuwają jak nie handlujesz. Mam to samo. Swego czasu miałem FLC8 na zbalansowanym kablu. Kosmetyczne różnice w stosunku do stocka, tak naprawdę wszystko rozbijało się o walory użytkowe. Jak dojdą (bo nie wątpię, że tak będzie) napisz koniecznie jak się sprawują z m5s.

Jasne, cos tam napiszę. Jakie ustawienia filtrów sie najlepiej sprawdzają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adamesq napisał:

Jasne, cos tam napiszę. Jakie ustawienia filtrów sie najlepiej sprawdzają? 

Przejrzyj wątek FLC na forum, dużo informacji tam znajdziesz. Ja najbardziej lubię czerwony (podbity subbas), szary (domyślny midbas) i złoty (podbita średnica), ale z różnymi źródłami i różnimy gatunkami muzycznymi warto popróbować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gourney napisał:

Nie pamiętam dokładnie na jakich ustawieniach słuchałem, ale wyciągałem górę, jak to ja.

 

Lubisz wyciągniętą górę ?

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przebrnalem przez 35 stron forum i dalej nie znalazlem konkretnych informacji na temat różnic między balansem a se, dlatego zrobie za swinke doswiadczalna i zamówię posrebrzany kabel 2,5mm od bigmarasa dedykowany flckom

Rozumiem Cie doskonale, tez szukalem i nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Jak juz sprawdzisz, daj znac, bardzo jestem ciekaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adamesq napisał:

 dlatego zrobie za swinke doswiadczalna i zamówię posrebrzany kabel 2,5mm od bigmarasa dedykowany flckom :D

 

Kabelek od Marka nie jest posrebrzany ... To czyste srebro. Single Crystal Silver Cable.

Zamów, to jedyna słuszna opcja dla FLC8s. Mam wszystkie trzy. Srebro wyraźnie górą.

Zresztą była to wyraźnie sugestia Marka, żeby się srebrem zainteresować.

Wszystko lepiej, głównie scena i separacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

Kabelek od Marka nie jest posrebrzany ... To czyste srebro. Single Crystal Silver Cable.

Zamów, to jedyna słuszna opcja dla FLC8s. Mam wszystkie trzy. Srebro wyraźnie górą.

Zresztą była to wyraźnie sugestia Marka, żeby się srebrem zainteresować.

Wszystko lepiej, głównie scena i separacja.

To prawda, że srebrny kabelek zdecydowanie poprawia odbiór. Wczoraj podłączyłem ten, który dostałem razem ze słuchawkami i instrumenty bardziej odseparowały się od siebie, wyszły również poza słuchawki. Zdecydowanie na plus. Ten kabelek jest srebrny, nie jest jednak zbalansowany. Aktualne więc pozostaje dla mnie pytanie czy posiadając srebrny kabelek warto kupić srebrny zbalansowany? Czy różnica po balansie będzie duża?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tommir napisał:

Aktualne więc pozostaje dla mnie pytanie czy posiadając srebrny kabelek warto kupić srebrny zbalansowany? Czy różnica po balansie będzie duża?

 

Myślę, że nie warto.

Też mam srebrny, niezbalansowany.

Między stokowym i zbalansowanym (oba miedziane), z tego co pamiętam, nie było dużej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupując, wybór padłby na zbalansowany.

Ale jak kupowałem, nie było go w ofercie.

3 minuty temu, Najner napisał:

Panowie, ale przecież jakość balansu w dużej mierze zależy od źródła.

 

Zgadza się, od źródła, kabla i słuchawek.

Ja wtedy testowałem kabelki naFLC8s i na ONKYO DP-S1, który gra jak pionek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dotarly do mnie FLC8s i jestem gotowy do opisania wstepnych wrazen na temat tych malych oryginalow na rynku audio. Pierwsze co sie rzuca w oczy (uszy?) to wygoda stojaca na bardzo wysokim poziomie i przewyzszajaca nawet do tej pory najlepsze pod tym wzgledem Ikko OH1 (subiektywnie, oczywiscie). Sa male, wrecz kompaktowe i wchodza odpowiednio gleboko do uszu zapewniajac bardzo przyjemny fit. Poszedlem z nimi na krotki spacer po osiedlu i zauwazylem ze izolacja stoi na wysokim poziomie co bylo dosc zaskakujace bo spotkalem sie z mieszanymi opiniami na ten temat. Jedni mowili ze jest przecietna, inni ze troche powyzej przecietnej - jutrzejsza wyprawa pociagiem do pracy zweryfikuje jak to jest naprawde gdy wystawimy je na ciezkie warunki, ale na pierwszy rzut ucha jest lepiej niz z FiiO i Ikko.

FZabawe z filtrami rozpoczalem od tych najwiekszych, wkrecanych i po krotkich eksperymentach uznalem ze "gold" pasuja mi brzmieniowo najlepiej, ale zapewniam ze to nie jest chwyt marketingowy i zmiana filtrow wyraznie dziala na zmiane charakterystyki sygnatury. Ze wszystkimi innymi bylo albo zbyt jasno, albo zbyt ciemno wiec patrzac w sluchawki bede sie raczyl zlotym kolorem. Sluchawki mialy wsadzone tuleje 'black' i grzybki 'red' co na chwile obecna pozostanie moim setupem dopoki nie znajde chwili czasu dla zabawy z reszta tych miniaturowych rozmiarow czesci.

Nie wiem jak miala sie sprawa z kablem i jego mikrofonowaniem w poprzenich wersjach, ja mam wersje sluchawek "S" ktora posiada metalowy case obity od srodka jakims plotnem i efektu mikrofonowego praktycznie nie ma. Nie mam odniesienia co do SQ, ale bede mial - za dwa dni dzieki szybkiej i bezbolesnej jak zawsze transakcji z @bigmaras stane sie posiadaczem 2,5mm oryginalnego kabla Silver i wtedy zobaczymy co wycisnie z nich Shangtsung M5s.

Wspominajac o synergii z M5s to jest na wysokim poziomie, z tego dapa wszystko w sumie gra conajmniej poprawnie wiec tu nie ma jakiekolwiek zdziwienia. Jedyne za czym tesknie ze strony sluchawek to trzesacym jajami subbasem ale trzeba miec na uwadze ze pod tym wzgledem jestem bardzo rozpieszczony przez FH5 i B&W P7W.  Sygnatura w obecnym setupie jest delikatnie Vkujaca, ale nie odczuwam sybilizacji. Graja bardzo poprawnym dzwiekiem nie przechylajac sie zbyt mocno w zadna ze stron Mocy zachowujac zdrowy balans. Polecam je poczatkujacym ludziom ktorzy szukaja duzego SQ za male pieniadze. Sa to ugrzecznione FH5 ktore maja zdecydowanie lepszej jakosci przelom srednicy i wysokich tonow i osobiscie bardziej mi dzieki temu podchodza tonalnie.

Niedlugo wezme sie za tiprolling ale od razu moge Was przestrzec przed stockowymi tipsami - ja od razu po pierwszych chwilach zmienilem oryginalne przezroczyste (biale) na SpiralDoty L i za nic nie wroce do stockow. Wiec dzieciaczki, wrzuccie je z powrotem do pudelka i zakladajcie Spirale. To bardzo dobry upgrade na ktory mozemy sobie pozwolic niskim kosztem a na pewno nie pozalujecie.

 

Edytowane przez Adamesq
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio najfajniej leżą z potrójnymi choinkami - zdecydowanie się poprawiła izolacja i wygoda. Spróbuj w wolnej chwili zamienić czarne filtry od midbasu na szare - będzie mniej dołu, zrobi się więcej powietrza i miejsca dla średnicy. Fajnie, że podeszły shanlingowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Najner napisał:

Mi ostatnio najfajniej leżą z potrójnymi choinkami - zdecydowanie się poprawiła izolacja i wygoda. Spróbuj w wolnej chwili zamienić czarne filtry od midbasu na szare - będzie mniej dołu, zrobi się więcej powietrza i miejsca dla średnicy. Fajnie, że podeszły shanlingowi ;)

Zobaczymy co zadziala srebro po balansie. Moze nie bedzie trzeba zmieniac filtrow od midbasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności