Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawialem przez Ali ze sklepu bangood, a kiedy to się uśmiejecie bo na dzień singla 11.11.2018 niestety mnie kantowali z wysyłka przez ponad 1.5 miesiąca, ale w końcu są.

Czy lepszej od FH5, na pierwszy odsłuch nie ale po kilku godzinach dla mnie w większości aspektów grają lepiej lub minimalnie lepiej. Trafiają mi się utwory w których DM6 odsłania detale których na FH5 ciężko się doszukać.
Jestem pełny optymizmu ponieważ DM6 słucham na stockowym kablu a FH5 na ciasnej dziurze 16 Core silver plated który mocno polepsza granie.
Do większego porównania zasiąde w weekend

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafik87 napisał:

Zamawialem przez Ali ze sklepu bangood, a kiedy to się uśmiejecie bo na dzień singla 11.11.2018 niestety mnie kantowali z wysyłka przez ponad 1.5 miesiąca, ale w końcu są.

Czy lepszej od FH5, na pierwszy odsłuch nie ale po kilku godzinach dla mnie w większości aspektów grają lepiej lub minimalnie lepiej. Trafiają mi się utwory w których DM6 odsłania detale których na FH5 ciężko się doszukać.
Jestem pełny optymizmu ponieważ DM6 słucham na stockowym kablu a FH5 na ciasnej dziurze 16 Core silver plated który mocno polepsza granie.
Do większego porównania zasiąde w weekend

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Ja się chyba nie uśmieję, zamawiałem w okolicy Świąt i na razie ani widu ani słychu, a sklep jakby uchylał się od odpowiedzi. A miało być w miarę szybko...

Pocieszyłeś mnie za to korzystnie zestawiając z Fiio, bo chwilę po zamówieniu zastanawiałem się czy dobrze zrobiłem i czy nie powinienem wybrać jednak Fiio.

 

Edit: dziś wreszcie odpowiedzieli i wygląda na to, że są już w transporcie i niedługo dotrą. Jednak na stronie sklepu nadal brak danych o wysyłce ;) Mam nadzieję, że niedługo będę się już cieszył.

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Methuselah napisał:

 

Jeżeli coś jeszcze rozważasz, to mogę dodać jakieś fotki z porównaniem modeli z podobnej półki cenowej.

To może ja skorzystam z dużej Twojej wiedzy:)

 

Jak się mają dźwiękowo ikko oh1 do shanling me100 ewentualnie FiiO Fa1, ale nie wiem czy miałeś możliwość odsłuchu tych ostatnich.Tak w paru słowach. Lub inne w podobnej kwocie, do max 600 zł.

Poszukuję doków detalicznych, klarownych, neutralnych, z dobrze rozciągniętą górą, ale bez tendencji do sybilantów (jestem na to wyczulony) z dobrze wyczuwalnym tam gdzie trzeba, ale niezbyt podkreślonym dołem.

Wszystkie tanie chińskie hybrydy które mam/miałem są dla mnie nie do przejścia (zbyt duża V i jak to inszy mówi - darcie ryja) z kolei re400 które lubię, mają jak dla mnie zbyt "wyciętą" górę, czasami mogło by być też odrobinę więcej subbasu.

Bardzo lubię pchełki, ale potrzebuję czegoś z odpowiednio większą izolacją.

 

Będę wdzięczny za pomóc :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, matdru napisał:

Poszukuję doków detalicznych, klarownych, neutralnych, z dobrze rozciągniętą górą, ale bez tendencji do sybilantów (jestem na to wyczulony) z dobrze wyczuwalnym tam gdzie trzeba, ale niezbyt podkreślonym dołem

 

Na Allegro stoją FLC8S za 650 zł. Nie jestem co prawda tak osłuchany jak niektórzy koledzy z forum, ale trochę tych doków się przewinęło przez moje ręce i nic do 2000 zł mi nie zagrało lepiej od FLC. Subbas świetny, bardzo dobre technicznie, czyste i szybkie granie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Najner napisał:

 

Na Allegro stoją FLC8S za 650 zł. Nie jestem co prawda tak osłuchany jak niektórzy koledzy z forum, ale trochę tych doków się przewinęło przez moje ręce i nic do 2000 zł mi nie zagrało lepiej od FLC. Subbas świetny, bardzo dobre technicznie, czyste i szybkie granie.

Mogę podpisać się pod tym rękami i nogami ;) Idąc za przykładem i opinią Najnera takie właśnie kupiłem. Grają jak napisał, najlepsze doki jakich słuchałem, takich powyżej 2000 nie słuchałem ;) Dostałem do nich dodatkowo srebrny kabelek ale na nim jeszcze ni słuchałem. Na stokowym jest świetnie

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Najner napisał:

O - nie kupiłeś przypadkiem od Karmazynowego? ;) Ja jemu sprzedałem swoje Ski i kupiłem Nki. 

 

Jak widzisz różnice? Dobrze pamiętam, że miałeś Massdrop Plus? Szukam end game do tysiąca, ale im lepszy stosunek cena/jakość, tym lepiej.

 

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, side napisał:

 

Jak widzisz różnice? Dobrze pamiętam, że miałeś Massdrop Plus? Szukam end game do tysiąca, ale im lepszy stosunek cena/jakość, tym lepiej.

 

Tak, miałem massdrop plus - gładkie granie z miękką górą, mniej rozdzielcze od FLC. Nie podeszły mi zupełnie, pozbyłem się ich jakoś po 2 tygodniach od zakupu. Wg mnie nie mają startu do FLC. Wersja N ma większą, bardziej napowietrzoną scenę i lepszą holografię, ciutkę bardziej zaakcentowane soprany. Porównywałem 1:1 z wersją S, obie są świetne. Gdyby nie to, że udało mi się wyrwać wersję N w bardzo dobrym pieniądzu, to raczej bym się nie zdecydował na dopłatę. A już biorąc pod uwagę, że teraz na allegro jest dostępna wersja S za 650 zł, to nawet bym się nie zastanawiał nad N - różnica nie jest tak duża. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

O - nie kupiłeś przypadkiem od Karmazynowego? ;) Ja jemu sprzedałem swoje Ski i kupiłem Nki. 

Tak, właśnie od Niego kupiłem Twoje słuchawki ;)

Dobrze zgrywają się z Twoim odtwarzaczem ;)

 

 

Edytowane przez tommir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Najner napisał:

Niestety nie, @Methuselah pewnie coś więcej powie. Z czym te doki będą u Ciebie grały i jakiej muzyki słuchasz?

 

Grają zr zwykłego telefonu. A muzyka to, hm... Jak dobrze zagrają Sigur Ros, to o resztę będę spokojny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tommir napisał:

Tak, właśnie od Niego kupiłem Twoje słuchawki ;)

Dobrze zgrywają się z Twoim odtwarzaczem ;)

 

Zestaw trafił w dobre ręce ;) Gdyby tylko ten Hiby miał Tidala offline, to na pewno by ze mną został. 

 

Godzinę temu, side napisał:

Grają zr zwykłego telefonu. A muzyka to, hm... Jak dobrze zagrają Sigur Ros, to o resztę będę spokojny:)

FLC zagrają dobrze nawet z telefonu, aczkolwiek fajnie skalują w górę, więc jakbyś chciał coś poprawić, to nie będziesz miał problemów - ze wszystkim do czego je podłączyłem zagrały co najmniej dobrze. Widzę w sygnaturce, że lubisz brzmienie Aliena+ i dla mnie tak brzmią FLC, czyli dynamicznie, szybko, rozdzielczo. Zresztą FLC z niczym mi tak dobrze nie zagrały jak z Alienem+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 11:23, matdru napisał:

To może ja skorzystam z dużej Twojej wiedzy:)

 

Jak się mają dźwiękowo ikko oh1 do shanling me100 ewentualnie FiiO Fa1, ale nie wiem czy miałeś możliwość odsłuchu tych ostatnich.Tak w paru słowach. Lub inne w podobnej kwocie, do max 600 zł.

Poszukuję doków detalicznych, klarownych, neutralnych, z dobrze rozciągniętą górą, ale bez tendencji do sybilantów (jestem na to wyczulony) z dobrze wyczuwalnym tam gdzie trzeba, ale niezbyt podkreślonym dołem.

Wszystkie tanie chińskie hybrydy które mam/miałem są dla mnie nie do przejścia (zbyt duża V i jak to inszy mówi - darcie ryja) z kolei re400 które lubię, mają jak dla mnie zbyt "wyciętą" górę, czasami mogło by być też odrobinę więcej subbasu.

Bardzo lubię pchełki, ale potrzebuję czegoś z odpowiednio większą izolacją.

 

Będę wdzięczny za pomóc :)

 

 

Granie ikko OH1 i Shanling ME100 ma wiele wspólnego. To lekkie V-ki z wokalami wyciągniętymi na pierwszy plan. Wyższa średnica jest wyraźnie zaakcentowana, więc głosy wokalistów są dość bliskie, ale jeszcze nie są prezentowane przed samą twarzą. Góra jest obecna i nieźle rozciągnięta (lepiej w ikko), ale nie jest agresywna. OH1 mają zaakcentowany głównie subbas i lepsze zejście niż ME100. Shanlingi z kolei mają nieco szybszy bas z mocniej zaakcentowanym midbasem. Większą scenę tworzą ikko, które też lepiej radzą sobie z pozycjonowaniem źródeł. Ogólnie OH1 są wyraźnie lepsze technicznie, ale nie ma przepaści między nimi. Obie pary grają przede wszystkim klarownie i naturalnie, a detaliczność choć dobra, nie jest priorytetem (takie FiiO F9 Pro mocniej wyciągają detale).

 

Co do neutralności, to tak Harman, jak i DF (diffuse field) nie zakładają mocno rozciągniętej góry, która wrzucałaby detale w twarz. ikko OH1 czy Shanling ME100 mają dość neutralną niższą średnicę, ale to bardziej rozrywkowe granie, dobrze przenoszące emocje i potrafiące przykuwać na dłużej.

 

Bardziej neutralnymi opcjami będą takie:

- Tenhz P4 Pro (ceny do 150 USD) - dość neutralne w całym zakresie, środek bardzo dobry, górą nieagresywna, ale nie brakuje detalu. Bas jest spokojniejszy, bardzo kulturalny;

- Kinera IDUN (139 USD) - V-ka, która ma niezłą rozdzielczość i szczegółową górę. Nieco mało subbasu, ale można poprawić to SpinFitami, które ogólnie balans tonalny poprawiają;

- Etymotic ER3XR - neutralne z nieco podbitym basem, ale grają głównie w głowie (scena jest intymna) i góra może zabrzmieć ostro. Bas nie jest też powalający, szczegółowy, ale faktura przeciętna.

 

Dodatkowo Shozy & NEO CP to dość neutralne granie, ale lekko ocieplone, a Alpha & Delta D6 to słuchawki dość jasne, ale z dobrze rozciągniętą górą i szczegółowością ponad swoją półkę cenową. Zastanowiłbym się nad Anew U1 - dla mnie to bardziej "U" niż "V", sprężysty i szybki bas, klarowny środek, błyszcząca, ale nieagresywna góra, dobrze poukładana scena. Bliskie neutralności mogą być np. Moondrop Aria (70-80 USD), ale nie miałem okazji ich słuchać. 

 

W dniu 2.02.2019 o 11:30, Najner napisał:

 

Na Allegro stoją FLC8S za 650 zł. Nie jestem co prawda tak osłuchany jak niektórzy koledzy z forum, ale trochę tych doków się przewinęło przez moje ręce i nic do 2000 zł mi nie zagrało lepiej od FLC. Subbas świetny, bardzo dobre technicznie, czyste i szybkie granie.

 

Używane FLC8S, które zasugerował @Najner to fajna opcja. Będziesz mógł dopasować brzmienie.

 

Mały offtop: Z tym, że nic do 2000 zł nie gra lepiej niż FLC to jednak bym się nie rozpędzał :) Są DUNU DK-3001 czy iBasso IT04, które są technicznie wyraźnie lepsze niż FLC8s (zapewne i wersji N). DUNU - mając mocniej zaznaczony bas - mają lepszą separację, mocniej rozciągnięta górę i lepiej rozkładają instrumenty na scenie. IT04 są jeszcze lepsze technicznie niż DUNU.

 

W dniu 2.02.2019 o 12:43, Najner napisał:

Niestety nie, @Methuselah pewnie coś więcej powie. Z czym te doki będą u Ciebie grały i jakiej muzyki słuchasz?

 

IT01s to naprawdę fajne słuchawki, ale technicznie nie jest to jeszcze poziom FLC8S. iBasso mają mocniej zaznaczony subbas i midbas, bardziej sprężysty i o lepszej fakturze niż w FLC, ale 8S mają odrobinę szybszy i bardziej szczegółowy dół. Niższy środek jest pełniejszy w IT01s, a środek zależy od dobranych filtrów w FLC. Góra w iBasso niemal zawsze jest bardziej błyszcząca, ale i nieco bardziej naturalna IMHO. iBasso mają większą scenę, ale separacja, pozycjonowanie i oddanie planów lepsze w FLC8S. Szczegółowość jest podobna. IT01s można uważać za dość neutralne, ale to jednak rozrywkowe granie z lekką, ale nieprzesadzoną koloryzacją w każdej części pasma.

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Methuselah napisał:

Z tym, że nic do 2000 zł nie gra lepiej niż FLC to jednak bym się nie rozpędzał :) Są DUNU DK-3001 czy iBasso IT04, które są technicznie wyraźnie lepsze niż FLC8s (zapewne i wersji N). DUNU mają mocniej zaznaczony bas mają lepszą separację, mocniej rozciągnięta górę i lepiej rozkładają instrumenty na scenie. IT04 są jeszcze lepsze technicznie niż DUNU.

Zaznaczam, że ja nie słyszałem lepiej grających doków do 2000, ale nie sprawdziłem wielu modeli, które Ty wymieniasz ;) Absolutnie nie piszę, że FLC to najlepsze doki do 2k. Sam mi zresztą zrobiłeś mega ochotę na IT04, muszę je spróbować ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah dziękuję bardzo za tak wyczerpującą odpowiedź! 🍺 

I zazdroszczę możliwości obcowania z taką ilością sprzętu:) 

 

Poczekam jeszcze na recenzje i konkretniejsze wrażenia z FiiO Fa1.

 

@Najner Dzięki również za podrzucenie FLC. Nie wiem tylko czy to nazbyt wysoka klasa jak na słuchanie ze Spotyfi Premium + aptx HD :) Próbuję od miesiąca przekonać się do Tidala HiFi ,ale raz że mam tępe uszy i na telefonie nie słyszę za bardzo różnicy, a użytkowo apka jest fatalna momentami, mega opóźnienia. Dobra koniec marudzenia.

Sorry za offtop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, side napisał:

Jak widzisz różnice? Dobrze pamiętam, że miałeś Massdrop Plus? Szukam end game do tysiąca, ale im lepszy stosunek cena/jakość, tym lepiej.

 

Nie ma niestety czegoś takiego jak end game do 1000 zł :) A kurde szkoda... Najbardziej w tej cenie lubię V-ki jak DUNU Falcon-C czy iBasso IT01s, ale gusta są różne. Szukając cieplejszego grania z fajnymi wokalami bardziej pasować mogą np. Final E4000/E5000, Campfire Audio Comet, a ikko OH1 czy Shanling ME100 to opcje bardziej zbalansowane, ale również dla fanów bardziej intymnych wokali (to nie jest takie samo granie). Etymotic ER3XR mogą być bezkonkurencyjne dla fanów neutralności i detaliczności, ale dla mnie już ocierają się o analizę. Masz też opcje pod krzywą Harmana jak Moondropy (Kanas Pro czy Aria). Szukasz spokojniejszego grania, ale z dużą sceną to możesz sięgnąć np. po takie MEE audio Pinnacle P1 (nieco jaśniejsze) czy Simgot EN700 Pro, Aune E1 lub HiFi Boy OS V3 (bardziej organiczne granie, ale niekoniecznie takie same). Takie 1More Quad Driver stworzone pod telefony potrafią sceną i basem zawstydzić wiele słuchawek "audiofilskich".

 

Za nieco więcej niż 1000 zł masz sporo fajnych modeli jak FiiO FH5, Oriveti New Primacy, Periodic Audio Be, Symphonium Audio Aurora czy FLC8S. Dla jednych znajdą się cechy, dla których warto dopłacać, a inni użytkownicy ich nie zauważa. Nie jest jednak tak, że ktoś Ci napisze, że coś jest najlepsze i tak jest. "Najlepsze" może odnosić się tylko do konkretnych preferencji jednego użytkownika. Najlepiej samemu sprawdzać w miarę możliwości. Szczególnie, że wybór słuchawek jest ogromny.

 

12 godzin temu, Najner napisał:

Zaznaczam, że ja nie słyszałem lepiej grających doków do 2000, ale nie sprawdziłem wielu modeli, które Ty wymieniasz ;) Absolutnie nie piszę, że FLC to najlepsze doki do 2k. Sam mi zresztą zrobiłeś mega ochotę na IT04, muszę je spróbować ;)

 

Nie śmiałem tego sugerować. Tylko dodałem wzmiankę by pełniejszy obraz pokazać.

 

12 godzin temu, matdru napisał:

@Methuselah dziękuję bardzo za tak wyczerpującą odpowiedź! 🍺 

I zazdroszczę możliwości obcowania z taką ilością sprzętu:) 

 

Poczekam jeszcze na recenzje i konkretniejsze wrażenia z FiiO Fa1.

 

Maciej z kropka testuje FA1, więc pewnie coś napisze o nich wyczerpującego temat. Sam niestety mam sporo innych modeli, a armaturowe FiiO FA7 i FA1 jakoś wysoko na liście modeli do przesłuchania nie stoją niestety.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, matdru napisał:

Nie wiem tylko czy to nazbyt wysoka klasa jak na słuchanie ze Spotyfi Premium + aptx HD

 

Przez jakiś czas słuchałem Spotify + Shanling m0 po Bluetooth + FLC8S i grało to bardzo fajnie, ale decyzja jest Twoja ;) Weź sobie wolną sobotę 09. marca i wpadnij na meet wrocławski, to sobie przesluchasz na żywo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Najner napisał:

 

Przez jakiś czas słuchałem Spotify + Shanling m0 po Bluetooth + FLC8S i grało to bardzo fajnie, ale decyzja jest Twoja ;) Weź sobie wolną sobotę 09. marca i wpadnij na meet wrocławski, to sobie przesluchasz na żywo.

 

Dzięki za propozycje. Częstom we Wrocławiu więc kto wie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Najner napisał:

 

Na Allegro stoją FLC8S za 650 zł. Nie jestem co prawda tak osłuchany jak niektórzy koledzy z forum, ale trochę tych doków się przewinęło przez moje ręce i nic do 2000 zł mi nie zagrało lepiej od FLC. Subbas świetny, bardzo dobre technicznie, czyste i szybkie granie.

To sprzęt od kogoś z "naszych"? Właśnie je kupiłem, juz od jakiegoś czasu chodziły mi po głowie. I czy warto inwestować w połączenie zbalansowane? Mocy nie powinno brakować, ale może to jedne z tych słuchawek które zyskują po balansie? 

Edytowane przez Adamesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adamesq napisał:

To sprzęt od kogoś z "naszych"? Właśnie je kupiłem, juz od jakiegoś czasu chodziły mi po głowie. I czy warto inwestować w połączenie zbalansowane? Mocy nie powinno brakować, ale może to jedne z tych słuchawek które zyskują po balansie? 

Nie wiem czy to ktoś od nas ;) Generalnie to czy warto inwestować w balans zależne jest od jakości samego... balansu :P W takim Fiio X5 III nie było dla mnie zbyt dużej różnicy, ale już w X7 II jest na tyle znacząca, że wg mnie warto. Możesz też pogadać z @chico99, który ma FLC i słyszał je po balansie oraz na srebrze o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adamesq napisał:

To sprzęt od kogoś z "naszych"? Właśnie je kupiłem, juz od jakiegoś czasu chodziły mi po głowie. I czy warto inwestować w połączenie zbalansowane? Mocy nie powinno brakować, ale może to jedne z tych słuchawek które zyskują po balansie? 

Warto zainwestować chociażby w fabryczny srebrny kabelek zbalansowany :) Dużo zyskują dzięki temu, a do tego jest oczywiście dostępny w AudioHeaven :)

 

Tak, powyższy post zawiera kryptoreklamę i lokowanie produktu xD

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności