Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Najner napisał:

No no, śmiałe oświadczenie ;)

Ps. Świetny patent z tymi wymiennymi końcówkami jack, tak się to powinno robić.

 

Genialna opcja. Szczególnie, że standardowy kabel jest bardzo dobry.

 

4 godziny temu, requal napisał:

1k USD widzę za to :) Nieźle.

 

900 USD to oficjalna cena :) 

 

4 godziny temu, strong6 napisał:

Rzadko tu zaglądam ale ciekawy jestem co tam później skrobniesz. Z tego co mi wiadomo - DUNU to jedna z Twoich ulubionych marek i wygląda na to, że u Ciebie dzisiaj Dzień Dziecka ;)

 

Tak, razem z Campfire Audio czy iBasso, marka DUNU jest zdecydowanie wśród moich ulubionych. Gdyby był tylko czas by usiąść i posłuchać w spokoju :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dziecka a dopiero polowa stycznia, gratzy zakupu. Zawsze mnie zastanawialo, czy przez te widoczne siatki na zewnatrznej stronie sluchawek mocno wycieka halas i duzo go wlatuje do srodka? Wygladaja troche jak... polotwarte dokanalowki, o ile taki termin istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

1k USD widzę za to :) Nieźle.

Nie cygań tylko 899$ :)

Bo DUNU robi porządne słuchawki 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamesq napisał:

Dzien Dziecka a dopiero polowa stycznia, gratzy zakupu. Zawsze mnie zastanawialo, czy przez te widoczne siatki na zewnatrznej stronie sluchawek mocno wycieka halas i duzo go wlatuje do srodka? Wygladaja troche jak... polotwarte dokanalowki, o ile taki termin istnieje.

 

Wycieków dźwięku nie ma, a izolacja wydaje się ok. Lepsza niż w DK-3001, a same słuchawki są bardziej wygodne. 

 

Hongkong to "prawie Chiny", więc podzielę się jeszcze fotką ciekawego Rhapsodio RDB2gen z kablem Pandora Dwarf i Epro horn-shaped tips:

 

RDS.jpg

 

Nieco później dodam coś na temat Tenhz P4 Pro i T5 (oraz Kinera IDUN, bo zapomniałem)

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriolus, Shozy, Massdrop Plus, stare Klipsche, trochę firm robiących customy. Teraz Chińczycy zaczynają po nie sięgać w droższych słuchawkach. Dlaczego droższych? Bo to drogie przetworniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 22:26, side napisał:

 

Jak to rozumieć? Jakie słuchawki są z Sonionem/Sonionem?

 

Dodam jeszcze np. Kinera ODIN (4xKnowles i 4xSonion) oraz Hyla Audio TE5B i TE5T (1DD+2BA+piezo), a z tańszych Symphonium Audio Aurora i Mirage (2BA i 1 BA).

 

Ostatnio popularne robią się elektrostatyczne tweetery Soniona - AAW X Shozy POLA, AAW Canary, FitEar EST, Jomo Audio Trinity SS/Brass, Moondrop Solis, Alclair Electro, TFZ Secret Garden 10, Ultrasone Saphire itp.

 

W dniu 22.01.2019 o 22:42, Nicodem napisał:

Wow
Ale mają rozmach. A te przejściówki miodzio.
Pisz jak to gra, najlepiej porównując do Campfire :)

 

Przejściówki między MMCX a 2pin świetne, ale cena...

 

DK-4001 się wygrzewają cały czas, ale od razu mogę napisać, że bas jest rewelacyjny. Lepszy niż w CA Andromeda czy Xelento.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamesqnie linkuje do zewnętrznego forum, ale jakbyś był ciekawy to na superbestaudiofriends w temacie shotgunshane’s IEM (custom and universal) recommendations, favorites and classics masz troche info i wrażeń.

Edytowane przez earnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 15:41, Adamesq napisał:

@Methuselah Z racji nudy pozwolilem sobie stworzyc mema skierowanego do Ciebie :D:

Capture.JPG.5fd19b39747d9b8c33110ddd7b0a9696.JPG

 

Nie są jeszcze wygrzane (chyba), ale kilka słów mogę dorzucić:

 

DK-4001 to zdecydowanie nie są typowe hybrydy, bliżej im do IMR R1, ale to wyraźnie wyższa półka. Dynamik odpowiada za bas, niższy środek, środek i wyższy środek, a armatury za górę, dodając powietrza i blasku. Niskie tony póki co kradną show, ale zdecydowanie nie są to słuchawki dla bassheadów. Subbas jest podbity, schodzi naprawdę nisko i jest świetnie kontrolowany. Midbas również jest podbity, ale "żyje w idealnej synergii" z subbasem. (Jak na dynamika) tak atak, jak i rozkład są szybkie. Bas jest żwawy, szczegółowy i precyzyjny, a gdy trzeba odzywa się z autorytetem i potrafi wypełnić sporą przestrzeń. Faktura jest świetna, po prostu rewelacyjna. Jedne z najlepszych niskich tonów jakie w IEM-ach słyszałem

 

Niższy środek dość neutralny. Wokale wyniesione nad operujące niżej instrumenty, co poprawia klarowność. Męskie mają odpowiednią masę, a żeńskie potrafią być delikatne, intymne. Głosy obu płci odzywają się swobodnie. Podobnie gitary czy skrzypce. Rozdzielczość i definicja są bardzo dobre, a ilość odsłanianych detali świetna. Separacja jest dobra, ale nie topowa. To co zwraca uwagę, to brak efektu 3D, chociaż grają bardziej przestrzennie niż modele z pojedynczym DD. Można rozróżnić poszczególne plany, ale nie są mocno rozwarstwione. Średnica znajduje się w pewnej odległości i nigdy nie staje się natarczywa. Wokale nie pojawiają się przed samą twarzą, ale nie są też wycofane. Nie jest to mocno zrelaksowane granie, ale nie ma raczej mowy by DUNU kogoś zmęczyły.

 

Góra rozjaśniona w niższym sopranie, ale nie jest agresywna. Talerze perkusyjne i high hat wyłaniają się z życiem i odpowiednim blaskiem, ale pojawiło się kilka kawałków, w których góra była lekko oddalona, co zagęściło scenę. Rozciągniecie jest bardzo dobre, a powietrza na scenie jest cała masa. DK-4001 grają całkiem ze świetną separacją kanałów. Mają przy tym dobrą głębię (jak w Andromedach). Pozycjonowanie instrumentów jest poprawne. Jeszcze muszą trochę pograć. Brzmienie naturalne, szczegółowe, ale nienatarczywe, a przy tym o niezłej transparentności. Początkowo nie spodobała mi się wyższa średnica pod kątem harmoniczności i artykulacji wokali na niektórych kawałkach, ale gdy pograły chwilę wrażenie w większości przypadków minęło. Nie podkreślają specjalnie sybilantów, które są zaakcentowane na nagraniach. Grały głównie z DX150 z AMP6 i AMP7 oraz Shanlinga M5s ze SpinFitami CP-145 z zestawu. Ogólnie, jak już zaczniesz słuchać, to ciężko się oderwać.

 

Rhapsodio RDB2gen w parze z Pandora Dwarf to też ciekawe słuchawki. Postaram się coś o nich dodać wkrótce, ale ostatnio czasu mam mało.

 

W dniu 25.01.2019 o 23:34, earnam napisał:

Strona 80.

I osobny temat DUNU prototypes DK4001 & DK3001

 

Prototyp DK-4001 grał - według ludzi z DUNU - jak nieco lepsza wersja DK-3001. Finalnie to całkiem inne słuchawki.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah Nie znalazlem fotki na ktorej lezalyby obok siebie, wiec zapytam Ciebie:

 

Ktore z trojki Oriolus Finschi, Ikko OH1, Ibasso IT01s maja najmniejsze obudowy oraz w ktorych byloby najmniejsze ryzyko efektu podobnego do FH5, czyli problem z sealem z powodu krotkiej tulejki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rafik87 napisał:

Zapomniałem się pochwalić w tym temacie emoji6.png wczoraj doszły97bd0bc3a6ea8c2c5a2c5c4a8fb66818.jpg676b2a01e9921552a6325d0d81a94f59.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz zdradzić jak długo czekałeś i gdzie zamawiałeś? Ja na swoje czekam na razie miesiąc.

Pierwsze wrażenia pozytywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności