Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Decks84 napisał:

Panowie czy ktoś z was miał doczynienia z nicehck m6? Sparuje się dobrze z shanling m0? 

NIe powinno być żadnych problemów - ponoć mają wiele wspólnego z Bqeyz BQ3,  a to połączenie mi się osobiście podobało.

Niestety z ogólnodostępnych recenzji nikt szerzej się nie wypowiadał na ten temat.

https://www.head-fi.org/showcase/nicehck-m6.23430/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z was przyjemności odsłuchu połączenia shanlinga m0 z fiio fh1? Znalazłem tylko mała wzmiankę na reddicie. Cytat:

 

Just got my Shanling M0 and tested it right away with the Fiio FH1, Perfection! it sounds so good, previously tested with the Fiio BTR1 but the sound stage and dynamics were lacking,

the only way I can describe it with the M0 is that it sounds full and dynamic, also, ALOT OF POWA! but not as much as my Basx A100 amp though.

I will test it with a couple of my other headphones and report back.

 

Opis brzmi  bardzo obiecująco ale zero konkretów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah 

jeżeli się już polecałeś, to skorzystam z Twojego doświadczenia :)

 

Preferuję neutralne, średnicowe granie. Daleko mi do bassheada i bolą mnie bardzo uszy od zbyt świdrującej góry :)

Na tapecie mam Whizzer Kylin i Ikko OH1 . Z powodów opisanych na forum wyrzuciłem z listy FH5. Obawiam się problemów z aplikacją. Mam dość małe małżowiny oraz wąskie i płytkie kanały słuchowe. Mimo to, o dziwo wygodne są dla mnie prawie wszystkie pchełki.  Z IEMami mam problem często. Wolę pianki niż tipsy.

Co byś polecił z dwóch powyższych ? Które łatwiejsze w aplikacji ? Zależy mi też na sporej i głębokiej scenie.

Dla nakierowania powiem, że najbardziej lubię brzmienie Sennek serii 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiatrak napisał:

@Methuselah 

jeżeli się już polecałeś, to skorzystam z Twojego doświadczenia :)

 

Preferuję neutralne, średnicowe granie. Daleko mi do bassheada i bolą mnie bardzo uszy od zbyt świdrującej góry :)

Na tapecie mam Whizzer Kylin i Ikko OH1 . Z powodów opisanych na forum wyrzuciłem z listy FH5. Obawiam się problemów z aplikacją. Mam dość małe małżowiny oraz wąskie i płytkie kanały słuchowe. Mimo to, o dziwo wygodne są dla mnie prawie wszystkie pchełki.  Z IEMami mam problem często. Wolę pianki niż tipsy.

Co byś polecił z dwóch powyższych ? Które łatwiejsze w aplikacji ? Zależy mi też na sporej i głębokiej scenie.

Dla nakierowania powiem, że najbardziej lubię brzmienie Sennek serii 600.

 

Whizzer Kylin A-HE03 to bardziej typowa, rozrywkowa V-ka, oparta na mocnym środkowym basie. ikko OH1 to bardziej "średnicowe" brzmienie, ale to lekka V-ka - mają nieco odsunięty niższy środek, ale wyraźnie podciągniętą wyższą średnice, wokale są bliższe, bardziej intymne i na nich skupiają uwagę plus mocny, dobrze kontrolowany i szybki subbas.

 

Symphonium Audio Aurora (2BA Soniona) mogłyby Ci się spodobać (idealnie zgrywają się z piankami), a z nieco tańszych Tenhz P4 Pro i Tenhz T5. Te pierwsze są bardziej neutralne, a drugie lepsze technicznie z lepszą głębią, ale cieplejsze (więcej środkowego basu i ciemniejsze (wyraźnie stonowana, ale wciąż obecna góra), średnica gra główne skrzypce. ikko OH1 też w miarę możliwości bym posłuchał, a do tego Oriveti New Primacy, ponieważ się nieźle zbalansowane.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiatrak napisał:

Czy mozecie potwierdzic opinie (Bad Guya i z Head-Fi), ze przy dluzszych odsluchac OH1 bywaja meczace z powodu wyzszej srednicy ?

 

Czy ikko OH1 bywają męczące? To zależy przede wszystkim od preferencji, a potem od źródła. Same słuchawki nie mają skłonności do podkreślania sybilantów czy dodawania metalicznego pogłosu. Pod tym względem to bardzo bezpieczna opcja. Wyższa średnica jest mocno zaznaczona, co wyraźnie przybliża wokale i nie każdemu musi się to podobać. Podobnie mają się sprawy z FiiO FH5, które wrzucają wokale w samą twarz i po pewnym czasie może to męczyć. OH1 nie robią tego tak natrętnie, a przy tym jest więcej powietrza i swobody w brzmieniu. Źródło może to jednak zmienić i dodatkowo przybliżyć wokale, co spotęguje efekt.

 

Bad Guy Good Audio Reviews nie śledzę niestety (zniechęciło mnie lanie wody i jakiś materiał, w którym przez 10 min czy więcej obrażał innego użytkownika HeadFi, co krążyło na zagranicznym forum). Rzuciłem okiem na kilka materiałów, wydaje się mega nakręcony i ma pojęcie, ale z tego co widzę to listy polecanych są mocno subiektywne. W przypadku osoby jak Bad Guy, która gustuje w basowych słuchawkach, spodziewam się, że zwyczajnie podnosił poziom głośności w OH1 by uzyskać mocniejszy midbas (ten w ikko nie jest mocno podbity), przez co wokale mogły stać się bardziej natarczywe. Szczególnie, gdy przyzwyczaił się do słuchawek z oddalonymi wokalami. Ogólnie to bezpieczna opcja i bardzo przyjemna w odbiorze IMHO, ale każdy może mieć swoje zdanie.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

 

Z mobilnych: DX150 z AMP6 i AMP7, Shanling M0, M1, M2s i M5s, xDuoo X3 II, Hidizs AP60 II, Astell & Kern AK XB10, LG V30, ZTE Axon 7.

Na Fiio X5 III (gniazdo bal) wokale są nieco cofnięte. Myślę, że FH5 lepiej zgrywają się z playerami podającymi dźwięk w sygnaturze V.

BAL we Fiio gra Vką, natomiast standardowe wyjście jest bardziej wyrównane,  na nim wokale są wyraźne, ale nie wypchnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, userfrom napisał:

Na Fiio X5 III (gniazdo bal) wokale są nieco cofnięte. Myślę, że FH5 lepiej zgrywają się z playerami podającymi dźwięk w sygnaturze V.

BAL we Fiio gra Vką, natomiast standardowe wyjście jest bardziej wyrównane,  na nim wokale są wyraźne, ale nie wypchnięte.

 

Nie bierz tej formy prezentacji za jakąś wadę FH5, którą od razu trzeba korygować. Tak grają po prostu, a do tego grają bardzo dobrze technicznie. Są efektowne, a przy tym tonalnie pozostają w miarę neutralne po dobraniu odpowiedniego źródła i tipsów. Mi się podobają, ale nie każdemu muszą przypaść do gustu. Ot, i cała filozofia. Jak z każdym sprzętem audio - ciężko o rozwiązanie idealne, ale wybór na szczęście jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, userfrom napisał:

Na Fiio X5 III (gniazdo bal) wokale są nieco cofnięte. Myślę, że FH5 lepiej zgrywają się z playerami podającymi dźwięk w sygnaturze V.

BAL we Fiio gra Vką, natomiast standardowe wyjście jest bardziej wyrównane,  na nim wokale są wyraźne, ale nie wypchnięte.

Heh.. według mnie wręcz przeciwnie, FH5 mają mocny bas i najlepiej mi grały z XDP100r, który jest bardzo płaski/neutralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

 

Nie bierz tej formy prezentacji za jakąś wadę FH5, którą od razu trzeba korygować. Tak grają po prostu, a do tego grają bardzo dobrze technicznie. Są efektowne, a przy tym tonalnie pozostają w miarę neutralne po dobraniu odpowiedniego źródła i tipsów. Mi się podobają, ale nie każdemu muszą przypaść do gustu. Ot, i cała filozofia. Jak z każdym sprzętem audio - ciężko o rozwiązanie idealne, ale wybór na szczęście jest duży.

Nie traktuję tego jako wadę, wręcz mi się taka sygnatura podoba. Inna sprawa, że ostatnio gustuję w utworach instrumentalnych, więc wokal nie ma aż dużego znaczenia dla mnie (przynajmniej na razie).

42 minuty temu, neonlight napisał:

Heh.. według mnie wręcz przeciwnie, FH5 mają mocny bas i najlepiej mi grały z XDP100r, który jest bardzo płaski/neutralny.

Z tego co pamiętam, to pionek gra właśnie Vką. Średnica tam była bardzo wycofana. Porównywałem go bezpośrednio z Colorfly C10, który ma chyba najlepszej jakości średnicę ze wszystkich playerów, jakich słuchałem i niektóre utwory brzmiały na tyle różnie, że miałem wrażenie że to zupełnie inne utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, userfrom napisał:

Z tego co pamiętam, to pionek gra właśnie Vką. Średnica tam była bardzo wycofana. Porównywałem go bezpośrednio z Colorfly C10, który ma chyba najlepszej jakości średnicę ze wszystkich playerów, jakich słuchałem i niektóre utwory brzmiały na tyle różnie, że miałem wrażenie że to zupełnie inne utwory.

Dźwięk jest chudy i ma dużą głębię/scenę, przez to wokal ucieka do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Dźwięk jest chudy i ma dużą głębię/scenę, przez to wokal ucieka do tyłu.

Znam słuchawki grające chudym dźwiękiem i z dużą scena, gdzie wokal jest bliski - kwestia strojenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Methuselah napisał:

Dodam zdjęcie zestawu flagowca DUNU, ponieważ prezentuje się całkiem nieźle.

 

DUNU DK-4001.jpg

Jak to DUNU ma w zwyczaju full wypas :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Zanosi się, że poziom Campfire Audio Andromeda, Beyerdynamic Xelento czy AKG N5005, ale musi mi dać chwilę na ocenę.

Rzadko tu zaglądam ale ciekawy jestem co tam później skrobniesz. Z tego co mi wiadomo - DUNU to jedna z Twoich ulubionych marek i wygląda na to, że u Ciebie dzisiaj Dzień Dziecka ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności