Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Methuselah napisał:

 

Tak, do ikko jak najbardziej. OH1 mają szybszy bas, który podbity jest głównie w subbasie, środkowy lekko zaakcentowany, co dodaje trochę ciepła, ale jest go o mniej niż w Kylinach, uderzenia są szybkie i dynamiczne, ale nie mają takiej masy. Niższy środek nieco odsuniętym, ale ma odpowiednią masę. Wokale bliższe, w czym zasługa też zaakcentowanej wyższej średnicy. Góra mocniej rozciągnięta, bardziej naturalna w OH1, ale również nie należy do agresywnych. Scena nieco szersza, ale z gorszą głębią i wysokością. ikko grają bardziej bezpośrednio i neutralnie, ale pozostają muzykalne i potrafią angażować. Kyliny są bardziej rozrywkową opcją. Kolejna bardzo dobra para.

 

Na uwagę zasługuje też świetne wykonanie i zwracający uwagę wygląd jak w Kylinach. Zestaw nie prezentuje się tak ekskluzywnie, ale również jest starannie przygotowany i bogaty (materiałowe etui, dwa zestawy tipsów). No i nowy kabel jest lepszy od tego, z którym OH1 trafiły na rynek.

 

W razie czego służę pomocą w odniesieniu również do m.in. Anew U1, Whizzer Haydn A15 Pro, HiFi Boy OS V3, Kinera IDUN, iBasso IT01 i IT01s, FiiO F9/F9 Pro, FiiO FH5, Simgot EN700 Pro, LZ A4, Aune E1, DUNU Falcon-C, Toneking TS5, Cozoy Hera i kilku innych ciekawych modeli chińskich producentów. Warte zainteresowania z półki do 200 USD/1000 zł są japońskie Oriolus Finschi (1DD+1BA). Umieściłbym je gdzie pomiędzy Whizzer Kylin A-HE03 a HiFi Boy OS V3.

 

Na początku stycznia 2019 roku powinny trafić do mnie jeszcze m.in. Tenhz P4 Pro (4BA) i Tenhz T5 (5BA - jakaś nowość producenta, która ma wkrótce trafić do sprzedaży).

 

Symphionum Audio to firma z Singapuru, ale podepnę pod ten wątek, bo również warto się nią zainteresować. Szczególnie modelem Aurora. To nieco droższe słuchawki (jakieś 250 USD) z dwoma BA, które dostarczył duński Soniona. Ocieplone neutralne granie, z szybkim basem (schodzi nisko, ale zaakcentowany jest głównie midbas), świetnym, szczegółowym środkiem z wysuniętymi wokalami i nieźle rozciągniętą górą, która jest nieźle doświetlona. "Ilość powietrza" nie powala, ale klarowność i separacja stoją na dobrym poziomie. I dwa stylowe etui dodają w zestawie :)

dziękuję bardzo za odpowiedź

 

to jeszcze proszę o Anew   😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 22:49, kordal napisał:

@Methuselah a jak wypadają te Whizzery w porównaniu do FiiO F9 Pro? Bo tam zastosowali taką samą armaturę, ale ponoć problemy z wysokimi są

 

Góra daje się we znaki w zwykłych F9 bardziej, ale F9 Pro też mogą zagrać ostro. Whizzery to zupełnie inne granie. Mają pełniejszy, niżej schodzący dół z mocniej zaznaczonym subbasem i midbasem, masywniejszy z nieco wolniejszym wygasaniem. Środek jest pełniejszy i gładszy w Kylinach. Wokale i wyższa średnica w F9 Pro są wyraźnie rozjaśnione, więcej szczegółów jest wyciąganych, ale sybilanty mogą być akcentowane. Są mniej naturalne niż w A-HE03, które również mają klarowne wokale. Góra w FiiO jest mocniej rozciągnięta, bardziej agresywna (momentami ostra), ale mam wrażenie, że powietrza jest więcej w Kylinach, które maja lepszą głębie i wysokość sceny, F9 Pro grają nieco szerzej, bardziej technicznie.

 

Podobnie zestrojone do FiiO F9 Pro są Kinera IDUN, które dźwiękowo można określić ich poprawioną wersją, szczególnie w parze z tipsami SpinFit (CP-145). Bas jest szybszy i bardziej szczegółowy niż w F9 Pro (SpinFity dodają subbasu), a góra bardziej trzymana w ryzach (szczególnie ze SpinFitami). F9 Pro są odrobinę bardziej techniczne, ale IDUN są łatwiejsze w odbiorze. I mają genialnie prezentujący się kabel w zestawie (za 55 USD jest przedawany osobno ;)

 

Najbliższymi dźwiękowo rywalami Kylin A-HE03 na chwilę obecną wydają mi się HiFi Boy OS V3 i Oriolus Finschi.

 

W dniu 23.12.2018 o 23:22, zOrg napisał:

dziękuję bardzo za odpowiedź

 

to jeszcze proszę o Anew   😀

 

Anew U1 się jeszcze wygrzewają, ale póki co to coś pomiędzy Whizzer Kylin A-HE03 a ikko OH1. Bas schodzi nieco niżej niż w ikko oraz jest więcej subbasu i midbasu, ale nie tyle co w Kylinach. W ikko i Anew jest szybszy niż w A-HE03, mniej masywny i nieco bardziej szczegółowy. Niższy środek w U1 wydaje się najbardziej z przodu, a średnica ogólnie jest dość równa, wokale nie wybijają się mocno nad instrumenty. ikko grają nieco bardziej bezpośrednio i klarownie, oferując nieco mocniej wypchnięte wokale. Whizzery mają pełniejszy środek od obu, ale również gwarantują klarowne wokale. Góra najmocniej rozciągnięta w ikko OH1, które technicznie są chyba najlepsze z tej trójki, ale różnice nie są powalające. Whizzery mają prawdopodobnie największą scenę. Wszystkie pary są bardzo ciekawe.

 

W dniu 23.12.2018 o 23:28, Lord Rayden napisał:

@Methuselah jak oceniasz IBasso IT01s w porównaniu do Fiio FH5 ? 

 

FiiO FH5 są bardzo dobre. Mają swoje wady (jak wszystko), ale niewiele jest słuchawek za mniej niż 1000 zł, które bym postawił na równi z nimi. Jednymi z nich są DUNU Falcon-C, które prywatnie wybiorę nad FH5. iBasso IT01s nie wygrzałem jeszcze do końca, ale zapowiadają się na bardziej przystępną wersję modelu DUNU (z ostateczną oceną poczekam aż dobiją do 200 godz., moje Falcony mają ponad 700 godz. na liczniku). Mają równie szybki bas co Falcon-C i szybszy niż w FH5, a do tego bardziej kształtny. FiiO schodzą nieco niżej i mają więcej subbasu oraz pełniejszy środek. FH5 to mocniej wypchnięte wokale (wyraźnie W), a przez brak mocno odsuniętej wyższej średnicy grają przed twarzą, a nawet w głowie. Falcon-C mają najrówniejszy środek (wokale na SpinFitach są delikatnie wysunięte, a lekki akcent w wyższej średnicy przybliża delikatnie wyższe żeńskie głosy). IT01s mają odsunięty niższy środek i wyraźnie zaznaczoną wyższą średnicę, więc wokale są bliższe. We wszystkich modelach brzmią naturalnie. Wszystkie mają zaznaczony niższy sopran. Falcon-C najbardziej, potem IT01s, a najgładszy jest w FH5. Falcon-C gwarantują też najwięcej powietrza i najmocniej rozciągniętą górę. FiiO mają najlepszą głębię, ale Falcon-C i IT01s grają szerzej (DUNU mają wyraźnie większą scenę niż iBasso).

 

Bardzo fajne słuchawki z tych iBasso IT01s mogą być. FH5 grają dość nietypowo i charakterystycznie, co trzeba lubić, podobnie jak prezentację w Falcon-C. iBasso IT01s są dość typowo zestrojone, ale są naprawdę dobre technicznie, więc mogą okazać się najbardziej przystępną opcją. Nie jest tak, że nie ma dla nich konkurencji. Anew U1 i ikko OH1 mogą być ciekawymi, a nieco tańszymi alternatywami, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na IT01s.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

ANew grają na tyle inaczej od iBasso, że raczej bym nie brał ich pod uwagę jako tańszy odpowiednik IT01s.

 

Tak, Anew U1 grają inaczej, ale tak dla DUNU Falcon-C, jak i iBasso IT01 mogą być spokojnie (trochę gorszymi technicznie, ale i trochę tańszymi) alternatywami. To nie jest równoznaczne z odpowiednikiem. Tego nie chciałbym sugerować :) 

 

BTW. Zapis nazwy to "Anew" lub "A NEW"

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
FiiO FH5 są bardzo dobre. Mają swoje wady (jak wszystko), ale niewiele jest słuchawek za mniej niż 1000 zł, które bym postawił na równi z nimi. Jednymi z nich są DUNU Falcon-C, które prywatnie wybiorę nad FH5. iBasso IT01s nie wygrzałem jeszcze do końca, ale zapowiadają się na bardziej przystępną wersję modelu DUNU (z ostateczną oceną poczekam aż dobiją do 200 godz., moje Falcony mają ponad 700 godz. na liczniku). Mają równie szybki bas co Falcon-C i szybszy niż w FH5, a do tego bardziej kształtny. FiiO schodzą nieco niżej i mają więcej subbasu oraz pełniejszy środek. FH5 to mocniej wypchnięte wokale (wyraźnie W) bez odsuniętej wyższej średnicy przez co grają przed twarzą, a nawet w głowie. Falcon-C mają najrówniejszy środek (wokale na SpinFitach są delikatnie wysunięte, a lekki akcent w wyższej średnicy przybliża delikatnie wyższe żeńskie głosy). IT01s mają odsunięty niższy środek i wyraźnie zaznaczoną wyższą średnicę, więc wokale są bliższe. We wszystkich modelach brzmią naturalnie. Wszystkie mają zaznaczony niższy sopran. Falcon-C najbardziej, potem IT01s, a najgładszy jest w FH5. Falcon-C gwarantują też najwięcej powietrza i najmocniej rozciągniętą górę. FiiO mają najlepszą głębię, ale Falcon-C i IT01s grają szerzej (DUNU mają wyraźnie większą scenę niż iBasso).
 
Bardzo fajne słuchawki z tych iBasso IT01s mogą być. FH5 grają dość nietypowo i charakterystycznie, co trzeba lubić, podobnie jak prezentację w Falcon-C. iBasso IT01s są dość typowo zestrojone, ale są naprawdę dobre technicznie, więc mogą okazać się najbardziej przystępną opcją. Nie jest tak, że nie ma dla nich konkurencji. Anew U1 i ikko OH1 mogą być ciekawymi, a nieco tańszymi alternatywami, gdy ktoś nie może sobie pozwolić na IT01s.


Dziękuje za opis

Wygląda na to, że z moim Alienem+ lepiej (chyba) zgrają się ikko lub Anew



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Methuselah napisał:

 

Tak, Anew U1 grają inaczej, ale tak dla DUNU Falcon-C, jak i iBasso IT01 mogą być spokojnie (trochę gorszymi technicznie, ale i trochę tańszymi) alternatywami. To nie jest równoznaczne z odpowiednikiem. Tego nie chciałbym sugerować :) 

 

BTW. Zapis nazwy to "Anew" lub "A NEW"

O widzisz, zapamiętałem z zapowiedzi, że pojawiało się ANew i tak w głowie zostało 🙂

 

I inaczej rozumiemy tu alternatywę, bo dla mnie to słuchawki poruszające się w podobnej przestrzeni grania, mimo że całościowo trochę inne. Podczas gdy odpowiedniki, to zasadniczo to samo, ale pod inną nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

O widzisz, zapamiętałem z zapowiedzi, że pojawiało się ANew i tak w głowie zostało 🙂

 

I inaczej rozumiemy tu alternatywę, bo dla mnie to słuchawki poruszające się w podobnej przestrzeni grania, mimo że całościowo trochę inne. Podczas gdy odpowiedniki, to zasadniczo to samo, ale pod inną nazwą.

 

Aha, rozumiem. Alternatywa rzeczywiście może być szeroko rozumiana. Tu raczej chodzi o kategorię słuchawek dynamicznych z szybkim, kształtnym basem, przejrzystym środkiem i bardziej energiczną górą, chociaż tu Anew U1 wypadają najspokojniej.

 

Te ich stylizowane nazwy są dziwne. Po pięć różnych, a jeszcze Japończycy, Chińczycy czy inni Singapurczycy w swoich sklepach potrafią inaczej zapisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Massdropie BGVP DM6 znów dostępne, ale wysyłka w marcu  :( Zresztą jak pójdzie do oclenia i VAT-owania to i tak nie będą opłacalne

 

Poczytałem trochę komentarzy ludzi an Massdropie i stwierdziłem, że jednak tam nie warto, niektórym wycofali zamówienia z poprzedniego dropu. A że tak zachwalacie je tutaj, zniecierpliwiłem się i zamówiłem na Linsoul. Zobaczymy kiedy wyślą i czy było warto ;)

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zauroczyły nowe Whizzery A-HE03. Można je dostać na Audioheaven, ale póki co chyba tylko w szarym kolorze i tu mam pytanie do @bigmaras. Czy jest szansa, że na Audioheaven będzie można kupić Whizzery A-HE03 w kolorze granatowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wiatrak napisał:

Czy będzie Polska dystrybucja Ikko OH1 ?

https://audeos.pl/pl/p/Ikko-OH1-hybryda-dynamik-armatura%2C-odpinany-kabel-/883

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 minut temu, prolim napisał:

Tutaj macie recenzję tych Anew u1 xD

 

 

'xD' to akurat dobre podsumowanie tego kanału. Ktoś wrzucał to na head-fi i oglądałem kilka recenzji  - prowadzący to jakiś buc ze szczytu krzywej efektu Krugera-Dunninga. Gość postrzega tylko jeden parametr sprzętu audio - tuning - i ocenia wszystko przez pryzmat bliskości strojenia danego produktu do absolutnie neutralnej krzywej. Ani słowa o imagingu, dynamice, rozdzielczości, detalach itd itd. Nic. Mówi tylko o wszystkim, oprócz sony mh1c i akg dołączanych do samsunga S8, że brzmi 'off'. Jak ktoś podejmuje dyskusję, to odpisuje mu, że nie ma pojęcia o temacie audio, a jakiś jego znajomy jest inżynierem dźwięku, więc on wie, co mówi xD Nie tylko U1 to zwykłe ****o w opinii autora, tak samo m.in. ibasso it01 czy fiio fh1, a etymotic 3 to najlepsze słuchawki do 1k dolarów. Co tam, podłączał sennheisery hd600 do ajfona i twierdził, że nie ma żadnej różnicy w stosunku do grania z dedykowanego wzmacniacza xD

 

Kabaret, a w komentarzach tłum foliarzy chwalący bufona za szczerość i obalanie mitów.

Edytowane przez iamnah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, iamnah napisał:

prowadzący to jakiś buc ze szczytu krzywej efektu Krugera-Dunninga

Spokojnie, jeszcze nic Ci nie zrobił 😉

Ja tam go nie słuchałem, ale słuchałem sounddema. Myślę, że raczej nie preparuje tych dem :]. A jeżeli nie, to myślę, że każdy sobie może rozstrzygnąć czy mu pasuje coś czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, prolim napisał:

Spokojnie, jeszcze nic Ci nie zrobił 😉

Ja tam go nie słuchałem, ale słuchałem sounddema. Myślę, że raczej nie preparuje tych dem :]. A jeżeli nie, to myślę, że każdy sobie może rozstrzygnąć czy mu pasuje coś czy nie.

 

Ale widziałem, w jaki sposób potrafi odpisywać widzom, którzy śmią mieć odmienne zdanie niż "słuchawki od s8>ibasso it01" w komentarzach. Dema to dema, przekazują pewien 'charakter' grania sprzętu, zniekształcony m.in. przez fakt, że odtwarzamy to potem na innym sprzęcie. O prezentacji 'technicalities' w demach w ogóle nie ma co pisać. Z jakiegoś powodu ludzie udają się na odsłuchy, a mogliby przecież tylko słuchać dem i oglądać wykresy ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu tak zwanych znafcuf audio nie rozumie tego, że słuchanie muzyki ma sprawiać radość i przyjemność, a dążenie do neutralności jest potrzebne m.in. gdy zajmujemy się obórką audio, reżyserią dźwięku, lub gdy potrzebny jest nam przekaz referencyjny. W innych przypadkach chodzi o jakość i spójność przekazu, a przede wszystkim przyjemność ze słuchania muzyki i wtedy dążenie neutralności schodzi na drugi plan.

Edytowane przez e1mo
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, każdy musi sobie odpowiedzieć sam na pytanie czy coś mu pasuje czy nie. Jedni lubią granie podkolorowane tu, inni gdzie indziej. jeszcze inny neutralne. Poza tym nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja, każda będzie w jakimś stopniu subiektywna choćby nie wiem co.

Z drugiej strony nie widzę powodu aby jeśli się z kimś nie zgadzamy od razu po nim jechać, on też ma prawo do swojego zdania z którym można się zgodzić lub nie.

Edytowane przez tommir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z różnorodnością, im więcej recenzji i różnych podejść do tematu tym lepiej. Dla mnie najistotniejszym elementem jego recenzji są właśnie te dema, które, jak twierdzi, specjalnie przygotowuje tak, by były jak najwierniejsze temu co on słyszał. Na IEM'ach się nie znam, ale wideo z k702, dt880 i hd58x było według mojej wiedzy i pamięci, bardzo rzetelne. Dlaczego to takie istotne? Bo można dojść do innych wniosków niż "recenzent", np: ja słyszałem sporą różnicę pomiędzy odtwarzaniem dźwięku z iphone a tego douk'a, nawet na ultrabooku :P. On nie słyszał, ale nie będę go za to hejtować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

@Methuselah można porównanie aune e1 (które teraz posiadam) a kyliny/it01s? 

 

Aune E1 vs Whizzer Kylin A-HE03: Kyliny mają niżej schodzący bas, masywniejszy, pełniejszy i mocniej odzywający się, ale wygasa on wolniej. Bas w E1 jest szybszy, bardziej szczegółowy i ma lepszą definicję (bardziej różnorodny). Środek w E1 jest równiejszy. Kyliny mają pełniejszy niższy środek, męskie wokale odzywają się z większą głębią, a żeńskie mają lepszą fakturę. Góra odrobinę bardziej błyszcząca w Whizzerach, ale bardziej obecna i równiejsza w Aune E1. Poziom detali w przypadku średnicy i sopranu dość zbliżony. Kyliny mają większą scenę. Nieco szerszą oraz wyraźnie wyższą i głębszą. Aune E1 dla mnie to bardziej naturalne, lekko ocieplone granie (szczególnie w parze ze Spiral Dotami). Kyliny to rozrywkowe granie ma mocnym fundamencie basowym, ale bez zaniedbania środka i góry (w zasadzie to bas jest ich najsłabszą stroną).

 

Aune E1 vs iBasso IT01s: IT01s schodzą niżej, mają wyraźnie szybsze, bardziej szczegółowe i kształtne niskie tony. Bas jest lepiej kontrolowany, a ilościowo różnice w midbasie nie są kolosalne, ale wiele zależy od dobranych tipsów. Środek w Aune E1 nieco pełniejszy. Wokale i wyższa średnica w iBasso IT01 bardziej wyniesione, nieco rozjaśnione. Góra mocniej zaznaczona i bardziej energiczna w IT01s, a do tego jest mocniej rozciągnięta, a przy tym wydaje się nieco lepiej kontrolowana. iBasso IT01 to lepsze technicznie słuchawki, które przy dość rozrywkowym charakterze odsłaniają więcej szczegółów. To bardziej dynamiczny i energiczny przekaz. Aune grają inaczej, są spokojniejsze, łagodniejsze, ale nie są zamulone czy nudne.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności