Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Methuselah napisał:

Whizzer Kylin A-HE03 w Polsce dostępne z tego co widze. 599 zł, czyli oferta jest niezła.

 

https://allegro.pl/oferta/whizzer-a-he03-kylin-berylowy-dd-2x-knowles-ba-7717326897

 

Dzisiaj mają być ikko OH1, to dam pewnie wkrótce znać jak się prezentują.

 

A co tam, że post pod postem. ikko OH1 dotarły i po pierwszym odsłuchu (na dobre 2 godz. mnie wciągnęły) - są naprawdę dobre. Ogólna jakość na poziomie Whizzer Kylin A-HE03, ale inna sygnatura. Ogólnie bardzo dobrze. Wrażenia, gdy pograją te 50 godz., wrzucę później ze zdjęciami.

 

BTW. Z tego co mi wiadomo od producenta mają pojawić się w ofercie Audeos. @Mayster możesz jakieś szczegóły podać?

 

Tak, będą pod koniec miesiąca, gdy tylko producent otrzyma finalne opakowania :) Postaram się przygotować jakąś fajną ofertę na start, gdy już dotrą (i jeśli będzie jakieś zainteresowanie) :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Najner napisał:

A na allegro DM6 w niezłej cenie u gościa, który wygląda dosyć legitnie ;) Ktoś od nas?
https://allegro.pl/sluchawki-dokanalowe-bgvp-dm6-5-ba-i7717670538.html

Cóż ja mam fazę fascynacji. Dobrze dać im pograć, pomimo twierdzeń, że armatury się nie wygrzewają, to wg. Mnie zmieniają się znacząco. Poza tym wydaje mi się, że czasem ktoś może mieć jednak problem z dopasowaniem do ucha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 05:53, requal napisał:

Ta.. czeka na pick up. Za 672zł. Nie miałem przyjemności jeszcze płacić za cło itp. ale domyślam się, że będę ją miał. 

Czy to są te do których masz 3 filtry w zestawie?

https://www.youtube.com/watch?v=RDVB3hYXAf4&feature=youtu.be

 

W dniu 5.12.2018 o 05:53, requal napisał:

Ta.. czeka na pick up. Za 672zł. Nie miałem przyjemności jeszcze płacić za cło itp. ale domyślam się, że będę ją miał. 

Czy to są te do których masz 3 filtry w zestawie?

https://www.youtube.com/watch?v=RDVB3hYXAf4&feature=youtu.be

Znalazłem coś na massdrop jednak chyba się zakończyła sprzedaż. Wiadomo też massdrop sprzedaje tylko na terenie U.S.A

https://www.massdrop.com/buy/bgvp-dmg-iem

W dniu 5.12.2018 o 05:53, requal napisał:

Ta.. czeka na pick up. Za 672zł. Nie miałem przyjemności jeszcze płacić za cło itp. ale domyślam się, że będę ją miał. 

Czy to są te do których masz 3 filtry w zestawie?

https://www.youtube.com/watch?v=RDVB3hYXAf4&feature=youtu.be tutaj link do amazon i do aliexpress jednak nie wiem czy to nie podróby i czy z oryginalnej strony nie zamawiać.

Znalazłem coś na massdrop jednak chyba się zakończyła sprzedaż. Wiadomo też massdrop sprzedaje tylko na terenie U.S.A

https://www.massdrop.com/buy/bgvp-dmg-iem

 

Dodatkowo szef dodał wyjaśnienie do podróbek o nazwie XXXX

 

upload_2018-12-2_19-48-58.png

Edytowane przez marco-polo
zmiana zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marco-polo napisał:

Czy to są te do których masz 3 filtry w zestawie?

https://www.youtube.com/watch?v=RDVB3hYXAf4&feature=youtu.be

 

Czy to są te do których masz 3 filtry w zestawie?

https://www.youtube.com/watch?v=RDVB3hYXAf4&feature=youtu.be

Znalazłem coś na massdrop jednak chyba się zakończyła sprzedaż. Wiadomo też massdrop sprzedaje tylko na terenie U.S.A

https://www.massdrop.com/buy/bgvp-dmg-iem

Czy to są te do których masz 3 filtry w zestawie?

https://www.youtube.com/watch?v=RDVB3hYXAf4&feature=youtu.be tutaj link do amazon i do aliexpress jednak nie wiem czy to nie podróby i czy z oryginalnej strony nie zamawiac

 

 

 

 

 

To nie te, mam Dm6, ale z przyjemnoscia teraz bym sprawdzil tez Dmg. Dmg sa chyba nadal w komisie jesli jestes zainteresowany.

Komunikat sie tyczy rebrandu Nicehecka. Z jednej jak na razie opinii na hf jaka znalazlem, to jego rebrand gra nawet lepiej.

Bgvp natomiast twierdzi, ze model ten ma inne drivery i jest podrobka. Ponoc nie jest robiony 100recznie w manufakturze Bgvp, ale w fabryce zwiazanej z Kz, taka plotka. Stad niby fabryka miala robic tez ten rebrand..


Jeszcze ten gość ocenia je wyżej niż DM6 (te rebrandy) http://blog.livedoor.jp/headphone_metal/archives/52404849.html

No i tak to wszystko się kręci heh.. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyczytałem, że wersja Moondrop Kanas Pro różni się m.in tym, że nie ma jednej dziurki w pobliżu tulejki, zakleiłem tą dziurkę taśmą malarską (na razie) i muszę przyznać, że to najlepsze co można było zrobić dla tych słuchawek. Całość przekazu stała się czystsza i bardziej liniowa. Jeśli tak grają Moondrop Kanas Pro to w mojej percepcji dźwięku, są lepsze niż wersja regularna. Przy czym wersja standardowa wygląda, że ma opcję stania się PRO, ale trzeba trochę pokombinować też z kabelkami do tych słuchawek.. :)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 14:17, requal napisał:

Cóż ja mam fazę fascynacji. Dobrze dać im pograć, pomimo twierdzeń, że armatury się nie wygrzewają, to wg. Mnie zmieniają się znacząco. Poza tym wydaje mi się, że czasem ktoś może mieć jednak problem z dopasowaniem do ucha.

 

Kilkanaście godzin z DM6, jestem pozytywnie zaskoczony. Nawet pomimo hajpu zawsze podchodzę do sprzętu ostrożnie, bo różnie to bywa, ale tutaj wszelkie zachwyty naprawdę są uzasadnione. Źródło: Hiby R3 (żywe granie, delikatny akcent na skraje pasm).

Słychać od razu wysoką kulturę grania. Dołu jest dużo, ale tylko wtedy, kiedy ma być. Delikatnie brakuje mi subbasu, ale może jestem spaczony świetnymi w tym względzie FLC8 oraz Shockwave III. Midbass jest zaakcentowany, czuć głębokie uderzenie. Stopa brzmi świetnie (queens of the stone age - "a song for the dead" ze słynną perkusją Grohla), ale mimo swojego uderzenia nie jest rozlazła, brzmi naturalnie.

Dolna średnica jest przyjemnie ocieplona, głosy męskie brzmią naturalnie i głęboko (Pearl Jam - "Jeremy"). Średnica jest jednak wg mnie ciut wycofana, ale tutaj znowu może ze mnie wychodzić spaczenie złotego filtra w FLC8, który akcentuje to pasmo. Nie ma jednak mowy w DM6 o graniu typową Vką z mocno wycofanym środkiem - wokale są czytelne i wyraźne, umieszczone między instrumentami, a nie jak w FLC8 na złotym filtrze przed nimi. Gitary elektryczne są soczyste, wyraźne, czyste (Tool - "Parabola"). Wokale damskie są bliskie i bezpośrednie, "słodkie" - można wyłapać z nich wiele szczegółów, ale nie brzmią zbyt analitycznie czy szorstko (Tęskno - "Kombinacje").

Soprany - tego się obawiałem, bo ciężko trafić w mój gust. Na szczęście niepotrzebnie - jest szybko, z iskrą, czuć delikatny akcent, ale nigdy nie przechodzi on w sybilanty. Talerze brzmią tak, jak powinny - nie ma mowy o wygładzeniu czy cyfrowości. Jak mają być dodatkiem i wybrzmiewać ciszej, w tle, to tak właśnie jest (Radiohead - "Decks Dark"), ale potrafią też być bardzo agresywne i dodawać energii kiedy trzeba i wtedy również jest świetnie (Slipknot - "Skin Ticket").

Scena jest dobra na szerokość, jak na doki powiedziałbym nawet, że bardzo dobra. Grają ciut bardziej z oddali niż FLC8, co oczywiście ma swoje plusy i minusy. Holografia również jest bardzo dobra, czuć dobrze rozlokowanie instrumentów, kilka razy nawet mnie w tym aspekcie pozytywnie zaskoczyła (Led Zeppelin - "Bonzo's Montreux"). 

DM6 są wygodne, aczkolwiek miałem na początku problem z odpowiednim doborem tipsów. Dobrze leżą w uchu. Kabel jest dosyć ciężki i mikrofonuje, więc dobrze jest używać klipsa do ubrania.

 

W porównaniu z FLC8 (Red/Grey/Gold): DM6 są delikatnie wolniejsze (ale wciąż bardzo dobre technicznie), bardziej dociążone, gęstsze, z ciut wycofanymi wokalami. FLC8 grają bliżej, wokale bardziej intymne, a całość trochę jaśniejsza, bardziej napowietrzona - granie jakby trochę mniej wysilone, lżejsze. W zależności od gatunku i realizacji może to dać efekty pozytywne albo negatywne (metal na przykład gra mi lepiej w DM6, typowo wokalna w FLC8). Porównanie to traktuję jednak jako ogromną zaletę dla DM6 - są w końcu dużo tańsze i wg mnie w tej cenie to naprawdę świetne allroundery, w dodatku wyglądają w wersji przezroczystej fantastycznie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 19:41, Najner napisał:

 

Kilkanaście godzin z DM6, jestem pozytywnie zaskoczony. Nawet pomimo hajpu zawsze podchodzę do sprzętu ostrożnie, bo różnie to bywa, ale tutaj wszelkie zachwyty naprawdę są uzasadnione.

 

pomijając kwestie komfortu/wygody jak jesteś w domu to wolisz słuchac muzyki na DM6, FLC8 czy K702

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Azakiel napisał:

 

pomijając kwestie komfortu/wygody jak jesteś w domu to wolisz słuchac muzyki na DM6, FLC8 czy K702

 

Nie da się porównać tak odmiennych słuchawek jak wielkie, wokółuszne, otwarte, prądożerne słuchawki do dokanałowych maluchów ;) To zależy na co mam ochotę i jakie w domu panują warunki, ale generalnie najczęściej sięgam jednak po FLC8N - nie mogę się oderwać od tego brzmienia. Po K702 prawie zawsze sięgam jak mam ochotę na elektronikę - doki nie zastąpią tej szerokości i otwartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sobie dokupić coś z tańszych słuchawek od majfrendów ale stwierdziłem, że pójdę w coś droższego - taki prezent od Mikołaja. :)Przesiadka z KZ AS10 - co bardziej polecacie: Magaosi K5 czy BGVP DMG? Obydwa modele w podobnych pieniądzach chodzą. Myślałem też nad FiiO F9 Pro bo też podobna cena, ale podobno mają problemy z sealem i górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sobie dokupić coś z tańszych słuchawek od majfrendów ale stwierdziłem, że pójdę w coś droższego - taki prezent od Mikołaja. Przesiadka z KZ AS10 - co bardziej polecacie: Magaosi K5 czy BGVP DMG? Obydwa modele w podobnych pieniądzach chodzą. Myślałem też nad FiiO F9 Pro bo też podobna cena, ale podobno mają problemy z sealem i górą.
Zastanów się nad nimi http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7717326897
Dostępne w Polsce i cena jest bardzo dobra

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafik87 napisał:

Zastanów się nad nimi http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7717326897
Dostępne w Polsce i cena jest bardzo dobra
 

Faktycznie dobra cena. Miałeś z nimi do czynienia? Lub może ktoś inny. Bo w necie zbyt wiele o nich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kordal napisał:

Miałem sobie dokupić coś z tańszych słuchawek od majfrendów ale stwierdziłem, że pójdę w coś droższego - taki prezent od Mikołaja. :)Przesiadka z KZ AS10 - co bardziej polecacie: Magaosi K5 czy BGVP DMG? Obydwa modele w podobnych pieniądzach chodzą. Myślałem też nad FiiO F9 Pro bo też podobna cena, ale podobno mają problemy z sealem i górą.

Z kolei BGVP DMG w "wersji" Nicehck M6 masz możliwość wyrwania za 88 USD jest upust na nie.

Edytowane przez requal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych odsłuchach bardzo fajne słuchawki - V, ale niezbyt mocne, lekkie ocieplenie, ale bez przesady. Duża dynamika, przyzwoita scena - takie granie, co to praktycznie ze wszystkim się sprawdzi, dobry konkurent dla doków ANew, choć te są gładsze od Whizzerów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Inszy napisał:

Po pierwszych odsłuchach bardzo fajne słuchawki - V, ale niezbyt mocne, lekkie ocieplenie, ale bez przesady. Duża dynamika, przyzwoita scena - takie granie, co to praktycznie ze wszystkim się sprawdzi, dobry konkurent dla doków ANew, choć te są gładsze od Whizzerów.

Czyli generalnie powinny być dobrym zastępstwem dla AS10. A jak z sealem i ogólną wygodą noszenia? Wysokie nie kłują?

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo w oko wpadły mi te Whizzery, ale widzę że to stosunkowo świeży produkt bo bardzo mało o nich opinii. Ciekawi mnie co potrafi ten berylowy dynamik i dwa BA knowlesa 30017 (to chyba ten sam model co w FiiO F9 Pro
Jedna z recenzji na YT:


A tutaj opinia kolegi@Methuselah
https://forum.mp3store.pl/topic/144371-ciekawe-dro%C5%BCsze-s%C5%82uchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1548886


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kordal napisał:

Czyli generalnie powinny być dobrym zastępstwem dla AS10. A jak z sealem i ogólną wygodą noszenia? Góra nie kłuje?

 

Nie, góra jest ok. Ba, naprawdę dobra. Czasami może brzmieć nieco za cienko, ale jest trzymana w ryzach. Ani blasku, ani powietrza nie brakuje. Początkowo midbass może nieco za mocno dominować, a na górze pojawia się ślad agresywności, ale znikają po chwili grania. Szybko przyłapałem się na tym, że słuchałem ich za głośno :) Mocna podstawa basowa pozostanie z dobrą głębią, niezłym atakiem, naturalnym rozkładem i mocnym "slamem". Środek dociążony i lekko zagęszczony, ale klarowny, a wokale czyste bez mocnego zdystansowania. Zestaw jest świetnie zaprezentowany, a etui rewelacyjne. Tipsy podobne do tych z Simgot EN700 Pro (dobre jakościowo i wygodne). Izolacja ok. Ani powalająca, ani bardzo słaba.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

 

Nie, góra jest ok. Ba, naprawdę dobra. Czasami może brzmieć nieco za cienko, ale jest trzymana w ryzach. Ani blasku, ani powietrza nie brakuje. Początkowo midbass może nieco za mocno dominować, a na górze pojawia się ślad agresywności, ale znikają po chwili grania. Szybko przyłapałem się na tym, że słuchałem ich za głośno :) Mocna podstawa basowa pozostanie z dobrą głębią, niezłym atakiem, naturalnym rozkładem i mocnym "slamem". Środek dociążony i lekko zagęszczony, ale klarowny, a wokale czyste bez mocnego zdystansowania. Zestaw jest świetnie zaprezentowany, a etui rewelacyjne. Tipsy podobne do tych z Simgot EN700 Pro (dobre jakościowo i wygodne). Izolacja ok. Ani powalająca, ani bardzo słaba.

Takiego opisu potrzebowałem, dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

 

Nie, góra jest ok. Ba, naprawdę dobra. Czasami może brzmieć nieco za cienko, ale jest trzymana w ryzach. Ani blasku, ani powietrza nie brakuje. Początkowo midbass może nieco za mocno dominować, a na górze pojawia się ślad agresywności, ale znikają po chwili grania. Szybko przyłapałem się na tym, że słuchałem ich za głośno :) Mocna podstawa basowa pozostanie z dobrą głębią, niezłym atakiem, naturalnym rozkładem i mocnym "slamem". Środek dociążony i lekko zagęszczony, ale klarowny, a wokale czyste bez mocnego zdystansowania. Zestaw jest świetnie zaprezentowany, a etui rewelacyjne. Tipsy podobne do tych z Simgot EN700 Pro (dobre jakościowo i wygodne). Izolacja ok. Ani powalająca, ani bardzo słaba.

masz może porównanie do ikko OH1?

te trzy (razem z Anew) są w moich zainteresowaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zOrg napisał:

masz może porównanie do ikko OH1?

te trzy (razem z Anew) są w moich zainteresowaniach

 

Tak, do ikko jak najbardziej. OH1 mają szybszy bas, który podbity jest głównie w subbasie, środkowy lekko zaakcentowany, co dodaje trochę ciepła, ale jest go o mniej niż w Kylinach, uderzenia są szybkie i dynamiczne, ale nie mają takiej masy. Niższy środek nieco odsuniętym, ale ma odpowiednią masę. Wokale bliższe, w czym zasługa też zaakcentowanej wyższej średnicy. Góra mocniej rozciągnięta, bardziej naturalna w OH1, ale również nie należy do agresywnych. Scena nieco szersza, ale z gorszą głębią i wysokością. ikko grają bardziej bezpośrednio i neutralnie, ale pozostają muzykalne i potrafią angażować. Kyliny są bardziej rozrywkową opcją. Kolejna bardzo dobra para.

 

Na uwagę zasługuje też świetne wykonanie i zwracający uwagę wygląd jak w Kylinach. Zestaw nie prezentuje się tak ekskluzywnie, ale również jest starannie przygotowany i bogaty (materiałowe etui, dwa zestawy tipsów). No i nowy kabel jest lepszy od tego, z którym OH1 trafiły na rynek.

 

W razie czego służę pomocą w odniesieniu również do m.in. Anew U1, Whizzer Haydn A15 Pro, HiFi Boy OS V3, Kinera IDUN, iBasso IT01 i IT01s, FiiO F9/F9 Pro, FiiO FH5, Simgot EN700 Pro, LZ A4, Aune E1, DUNU Falcon-C, Toneking TS5, Cozoy Hera i kilku innych ciekawych modeli chińskich producentów. Warte zainteresowania z półki do 200 USD/1000 zł są japońskie Oriolus Finschi (1DD+1BA). Umieściłbym je gdzie pomiędzy Whizzer Kylin A-HE03 a HiFi Boy OS V3.

 

Na początku stycznia 2019 roku powinny trafić do mnie jeszcze m.in. Tenhz P4 Pro (4BA) i Tenhz T5 (5BA - jakaś nowość producenta, która ma wkrótce trafić do sprzedaży).

 

Symphionum Audio to firma z Singapuru, ale podepnę pod ten wątek, bo również warto się nią zainteresować. Szczególnie modelem Aurora. To nieco droższe słuchawki (jakieś 250 USD) z dwoma BA, które dostarczył duński Soniona. Ocieplone neutralne granie, z szybkim basem (schodzi nisko, ale zaakcentowany jest głównie midbas), świetnym, szczegółowym środkiem z wysuniętymi wokalami i nieźle rozciągniętą górą, która jest nieźle doświetlona. "Ilość powietrza" nie powala, ale klarowność i separacja stoją na dobrym poziomie. I dwa stylowe etui dodają w zestawie :)

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności