Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, 11radekw napisał:

Czy wysyłka jest bezpośrednio z HK?

Tak. Bezpośrednio z Hong Kongu

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, i czerwono żółty Mikołaj wylądował i u mnie. Co prawda spóźnił się dzień, ale wynagrodził dźwiękiem :D 
Paczka sła sobie przez naszych zachodnich sąsiadów i obeszło się bez dodatkowych ceregieli. 

 

WP_20181207_015.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, i czerwono żółty Mikołaj wylądował i u mnie. Co prawda spóźnił się dzień, ale wynagrodził dźwiękiem  
Paczka sła sobie przez naszych zachodnich sąsiadów i obeszło się bez dodatkowych ceregieli. 
 
WP_20181207_015.thumb.jpg.4077e518cf126742a4cba6a179cf095f.jpg
Pisz Waćpan jak to gra

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holender nie do końca poznałem zwyczaje tego okazu. Rzeczywiście mocno tipsy wpływają na sygnaturę, taki kameleon jak ktoś już zauważył na HF.

 

Scena według moich standardów jest duża, pozornie taka jak w Massdrop+ mniej więcej, rozlokowanie instrumentów w przestrzeni bardzo dobre jednak są znów bardziej dosadnie przekazywane. Dźwięki wydają się  ogólnie duże, może lekko tłuste. NIe ma żadnego syczenia i tym podobnych problemów tańszych słuchawek, ale nie wiem jeszcze, czy bliżej im muzykalności czy analizie i w którą stronę lepiej dobierać tipsy, źródła itp.  Bas faktycznie potrafi udeżyć mocno i twardo, mocniej niż Massdrop +, ale chyba bez takiego drajwu (czy jak to określić). Nie podkoloryzowują teź dźwięku. Średnica wg. mnie jest bliższa niż w Massdrop. Zarówno z M0 jak i Aliena+ grały bardzo atrakcyjnie bez popadania w skrajności żadnego ze źródeł.

 

Ułożenie w uchu nazwałbym chirurgicznym :) Bardzo dobrze wpasowują się w moje ucho i uszczelnienie jest ponadnormatywne. 

 

Mam wrażenie, że muszę tez się do nich trochę przyzwyczaić.

 

Cóż dodam na wszelki wypadek, że to porównanie z MD+ to z pamięci, dzięki uprzejmości @Najner miałem chwilę możliwość ich odsłuchania


Edit: No dobra, lepiej im robi wyostrzanie moim zdaniem. Sabre chyba lepszy kompan. No, ale takie tam..  na dzień dobry.

 

 

Ogólnie podobają mi się, zapłaciłbym za nie po raz drugi te pieniądze bez wahania.

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Najner napisał:

Porównaj z Kanasami - będę miał punkt odniesienia ;) Swoją drogą Kanasy świetne słuchawki - @requal już zna moją opinię na ich temat, jutro podzielę się nią na forum jeśli ktoś ma ochotę.

Sprobuje jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów parę o 1DD Moondrop Kanas vs 5BA BGVP DM6

 

DM6

W zestawieniu od razu rzuca się w ucho to, że DM6 to nie fairy tales..

Czuć ciężką stopę basu i niuansowanie szczegółów dociążenia oraz duże formy. Nie masz tam takiego pełnego płynięcia, są cechy analizy, w szczególności przez spearację, rozległość w przestrzeni, pozycjonowanie. Szybko jednak można się do tego przyzwyczaić i nie odnosi się wrażenia przedobrzenia i uciekania, wszystko nadal jest podane w dużej bezpośredności i chciałoby się dodać, że na dobre i złe, ponieważ jeśli ktoś szuka muzykalności takiej do relaksu, to może tego tutaj nie odnaleźć, a nawet może odnieść wrażenie przytłoczenia. Może dlatego ludzie idą w przewody z czystej między do nich.

 

Kanas

Ogólnie nie są tak wyraźne, chociaż wcześniej mi się takie wydawały, ale omnipotencji słuchawkowej nie posiadam, ani słuchawek dnia ostatecznego. W zestawieniu są bardziej płynące i zlane w sobie, malutkie w swych wymiarach sceny. Nie mają takiej dobrej holografii jak DM6, ale dziur też nie mają i nie ma tam żadnych niespójności, niedomykania przestrzeni itp.

Bas jest lżejszy i bardziej napompowany, oddaje mniejszą ilość szczegółów i faktur. Średnica i wysokie chudsze i bardziej płaskie. 

 

 

Jeszcze dodam:

Za ok. 200 zł więcej otrzymuje się w DM6 jednak brzmienie sporo dojrzalsze. Nawet wtedy po uwzględnieniu tego dodatku wydaje mi się, że stosunek kosztu do wydajności/efektywności jest wyższy niż w Kanas. 

WP_20181208_004.jpg

Edytowane przez requal
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż zakochałem się w DM6 sytuacja życiowa zmusiła mnie do zakończenia krótkiej miłości. Jak ktoś jest zainteresowany to prosze o PM.

(tak, wiem, jest do tego dział, ale brakuje mi kilku postów, żeby zamieścić ogłoszenie. Admin może skasować post jeśli jest niestosowny).

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, docentore napisał:

Mimo, iż zakochałem się w DM6 sytuacja życiowa zmusiła mnie do zakończenia krótkiej miłości. Jak ktoś jest zainteresowany to prosze o PM.

(tak, wiem, jest do tego dział, ale brakuje mi kilku postów, żeby zamieścić ogłoszenie. Admin może skasować post jeśli jest niestosowny).

Wezmę je od Ciebie i jak moneta Ci się odwróci, to będziesz mógł je ode mnie odkupić w takiej samej cenie. (dom tymczasowy dla słuchawek u Najnera uważam za otwarty ;) ) 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

Wezmę je od Ciebie i jak moneta Ci się odwróci, to będziesz mógł je ode mnie odkupić w takiej samej cenie. (dom tymczasowy dla słuchawek u Najnera uważam za otwarty ;) ) 

 

Jestes wielki. Plan kupienia nowych byl jak mi sie sytuacja odwroci troche, ale to jeszcze lepiej mi lezy. PM wyslany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Oj wiele już było takich, które miały pokonać FLC8S i na razie udało się to tylko... FLC8N :P

 

Taka prawda, z tej półki, nie do ruszenia.

Choć mają swoje za uszami ... he, he to trudno o coś bardziej uniwersalnego.

 

1 godzinę temu, Najner napisał:

Wezmę je od Ciebie i jak moneta Ci się odwróci, to będziesz mógł je ode mnie odkupić w takiej samej cenie. (dom tymczasowy dla słuchawek u Najnera uważam za otwarty ;) ) 

 

 

@Najner , jak się znudzisz, to na tych samych zasadach mogę przejąć pałeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Inszy napisał:

No właśnie - jak tam Enki siadły?

Są fantastyczne, nie mogę się oderwać. Wszystko to, za co kocham Ski + ciut lepsza scena i holografia, są też wygodniejsze i kabel nie mikrofonuje tak bardzo. Mój najbardziej udany zakup audio w życiu - masz u mnie porządną flaszeczkę jak będziesz we Wrocławiu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał:

masz u mnie porządną flaszeczkę jak będziesz we Wrocławiu ;) 

No to zaoszczędziłeś, bo ani nie bywam we Wrocławiu, ani nie pijam alkoholu 😉

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whizzer Kylin A-HE03 w Polsce dostępne z tego co widze. 599 zł, czyli oferta jest niezła.

 

https://allegro.pl/oferta/whizzer-a-he03-kylin-berylowy-dd-2x-knowles-ba-7717326897

 

Dzisiaj mają być ikko OH1, to dam pewnie wkrótce znać jak się prezentują.

 

A co tam, że post pod postem. ikko OH1 dotarły i po pierwszym odsłuchu (na dobre 2 godz. mnie wciągnęły) - są naprawdę dobre. Ogólna jakość na poziomie Whizzer Kylin A-HE03, ale inna sygnatura. Ogólnie bardzo dobrze. Wrażenia, gdy pograją te 50 godz., wrzucę później ze zdjęciami.

 

BTW. Z tego co mi wiadomo od producenta mają pojawić się w ofercie Audeos. @Mayster możesz jakieś szczegóły podać?

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2018 o 17:20, Inszy napisał:

No to zaoszczędziłeś, bo ani nie bywam we Wrocławiu, ani nie pijam alkoholu 😉

Pierwsze to błąd. Drugie jak najbardziej ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Pierwsze to błąd. Drugie jak najbardziej ok.

Coś ci @Lord Raydenprzestawiło :) miało być chyba na odwrót :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

Coś ci @Lord Raydenprzestawiło :) miało być chyba na odwrót :) 

No jak - We Wrocławiu należy bywać. Pić alkohol - niekoniecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności