Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Można wiedzieć gdzie?

W nowym sklepie BGVP Official Store. Licze, że Aliexpress ma jakąś względną politykę weryfikacji tych sklepów. Obiecali wysłać DHLem i w rzucić jakiś gratis, bo nie omieszkałem zaznaczyć, że jestem pierwszym klientem..


https://www.aliexpress.com/item/2018-BGVP-DM6-Customized-Earphone-Audiophile-HiFi-headphone-Monitor-in-ear-types-Balanced-Armature-Earphone-MMCX/32954501218.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.35224c4drDkBdL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w Penon, kosztowały mnie trochę więcej niz na Ali, doplaciłem tez ekstra dyszkę za szybką wysylkę. 

W momencie gdy miałem wydać 200 zielonych wolałem postawić na sklep, który juz znam. Słuchawki dostałem w przeciągu 7 dni DHLem, 26 złociszy zażądał tez polski fiskus za moją przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, requal napisał:

W nowym sklepie BGVP Official Store. Licze, że Aliexpress ma jakąś względną politykę weryfikacji tych sklepów. Obiecali wysłać DHLem i w rzucić jakiś gratis, bo nie omieszkałem zaznaczyć, że jestem pierwszym klientem..


https://www.aliexpress.com/item/2018-BGVP-DM6-Customized-Earphone-Audiophile-HiFi-headphone-Monitor-in-ear-types-Balanced-Armature-Earphone-MMCX/32954501218.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.35224c4drDkBdL

 

Czyżbym już takie miał ... he, he

 

 

foto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

 

Czyżbym już takie miał ... he, he

 

 

foto.jpg

Masz inny znaczek na wierzchu ;)

9 minut temu, docentore napisał:

Ja zamawiałem w Penon, kosztowały mnie trochę więcej niz na Ali, doplaciłem tez ekstra dyszkę za szybką wysylkę. 

W momencie gdy miałem wydać 200 zielonych wolałem postawić na sklep, który juz znam. Słuchawki dostałem w przeciągu 7 dni DHLem, 26 złociszy zażądał tez polski fiskus za moją przyjemność. 

Też myślałem o Penon. 100 zł różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

Ano inny ale nie da się ukryć, że BGVP zerżnął od TFZ kształt kopułki.

 

A moze poprostu oba produkty maja ksztalt uniwersalny, acz dopasowany do ludzkiego ucha? Jak kilka innych uniwersalnych IEMow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

A które to jeszcze produkty mają tak uniwersalny kształt, że niemal pokrywa się z TFZ?

Takie np ;)images?q=tbn:ANd9GcTfyjfP3sbhlFI3CH-sfH4

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są też całkiem podobne.

https://penonaudio.com/nf-audio-nf3u.html
 


Wszystko pewnie zerżnięte z jakiś customów.

A customy z aparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakby kogoś interesowało, Crinacle na temat DM6:

 

Initial impressions: warm V-shaped signature, sounds pretty good though not amazing on a technical or tonal level. I do think it operates at a higher level technically compared to the DMG. Completely serviceable for what you pay for though it won't be killing any giants, that's for sure.

 

Trzeba czytać to mając na uwadze kontekst, czyli hype, jaki jest na DM6 na head-fi. Za kilka dni pewnie wylądują na liście i dopiero wtedy będzie wiadomo, co i jak.

 

Bonus, niejakie ikko OH1, 140$:

 

Initial impressions: pretty dang impressive. Thought it was going for a much higher than what it was priced. Clean hybrid sound and solid sub-bass focus, though BA timbre is coming in a little obvious at times.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crinacle ma swój gust, więc jego opinii (i żadnych innych) nie ma co jako wyrocznie traktować, ale szacunek za robotę mu się należy. Co do samego DM6, to już po recenzji Ricky'ego z Audio123 widać było, że hype dość mocno przesadzony. Nie zmienia faktu, że to zapewne dobrze grające i dobrze wycenione słuchawki.

 

Poza ikko OH1 jeszcze dwie ciekawe nowości Penon ostatnio wprowadził:

DB (Debauche Bacchus) Monroe - dwa dynamiki (grafen - dół, tytan - góra) - 140 USD

Tansio Mirai TSMR-3 - 3BA (podwójny za dół, pojedynczy za górę) z przełącznikami na obudowie do tuningu - 190 USD

 

Najciekawszej z nowych przystępnych modeli to IMHO jednak Anew U1 z CNT.

 

A jak ktoś ma 3800 USD do wydania, to Jomo Audio z Singapuru właśnie wypuszcza Trinity (konfiguracja 1DD+4BA+2 elektorostatyczne tweetery Soniona). Na THL już nawet recka się pojawiła:

https://theheadphonelist.com/jomo-audio-trinity-the-prologue/

 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie ma wyroczni, niemniej z kilku powodów Crinacle to dla mnie zdecydowanie najbardziej wiarygodny głos.

1) ilość IEMów, z którymi miał do czynienia

2) metodologia, włącznie z własnymi pomiarami

3) zero biasu, wrzuca słuchawki za 1,5k zielonych do tier D jeżeli rzeczywiście prezentują (w jego ocenie) taką jakość, stara się oddzielić własne preferencje od wymiernego poziomu - dla siebie zdecydował się na N8, mimo że nie zaliczył ich do S.

 

btw. Jomo trinity też sprawdzał i w jego wstępnej ocenie topka. 

 

Jestem ciekaw DM6 samemu, chciałbym porównanie np. z Fiio FH5 albo Massdrop plus, bo jednak cuda w rodzaju "słuchawki za dwieście w czołówce, gdzie reszta jest przynajmniej pięciokrotnie droższa" to mocno życzeniowe myślenie.

 

Edytowane przez iamnah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś lub jutro coś skrobnę. Kurier niestety wczoraj się nie wyrobił.;)

No ja dokładnie też myślę jak Ty. Szukałem jakiejś multi armatury. Nawet znalazłem, BA10. Ale są strasznie niewygodne. Profil kopułki ugniata mi małżowinę.

Wytrzymuję w nich maks 1,2 godziny.

Dlatego wybór padł na K5. Ponoć są bardzo wygodne i powinny też raczej zagrać lepiej od BA10.

Na 11.11 był cena całkiem ok i kabelek BT w komplecie. Obawiałem się trochę opłat, no ale się udało.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, daj znać. Ja od kilku dni mam Shockwave lll - bardzo fajne doki, które nie grają jak doki (bardzo szeroko i holograficznie, czasami się zapomnę i myślę, że mam na głowie jakieś duże słuchawki) ;) Uzupełniają się z FLC, bo grają ciężej i bardziej mięsiście i lepiej się nadają do cięższych gatunków, ale średnio mi leżą w uchu. Zobaczę, na ile ze mną zostaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na razie nie trafiłem na doki, które pod względem uniwersalności, zastąpiły by FLC. Trafiają się czasem np. FAD V, FA3000, TFZ King, TF10, czy tanie chińczyki BA10, BQ3, KC2, ale są lepsze tylko w określonych gatunkach muzycznych. Myślałem, że FH5 będą dobrym wyborem i nawet walczyłem z nimi przez kilka dni ale ewidentny brak seala nie pozwolił mi nawet na odsłuch. Może K5 ... Zastanawiam się też nad Falconami, ponoć to idealne uzupełnienie dx150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Najner napisał:

Super, daj znać. Ja od kilku dni mam Shockwave lll - bardzo fajne doki, które nie grają jak doki (bardzo szeroko i holograficznie, czasami się zapomnę i myślę, że mam na głowie jakieś duże słuchawki) ;) Uzupełniają się z FLC, bo grają ciężej i bardziej mięsiście i lepiej się nadają do cięższych gatunków, ale średnio mi leżą w uchu. Zobaczę, na ile ze mną zostaną. 

To fakt, budują mega przestrzeń i są bardzo szczegółowe, podobało mi sie to strasznie. Sprzedałem bo trochę doskwierała wygoda i dość zaostrzona góra, szukam czegoś podobnego tylko z łagodniejszą górą. 

Flc też maja taki efekt wow? Mam na myśli ten efekt 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności