Skocz do zawartości
  • 0

Tennmak Pro czy VVJB K4?


spoy

Pytanie

Cześć,

 

szukam słuchawek dokanałowych za ok. 100 zł. Przejrzałem kilka wątków i zastanawiam się który wybór będzie lepszy: Tennmak Pro czy VJJB K4, a może jeszcze coś innego? Od słuchawek oczekuje trochę niskich tonów oraz fajnych wysokich. Wydaje mi się, że duża scena i dynamika będą plusem. Wiem, że trochę mało to precyzyjnie napisane, dlatego podam kilka przykładów słuchawek które już miałem i jak mi pasowały.

 

- CAL! - moje ulubione słuchawki, stare, wielokrotnie klejone, modyfikowane i lutowane, krzywe jak diabli, ale zawsze do nich wracam :)

- Superlux HD330 - Kupiłem jako zastępstwo dla CAL'i, ale jednak czegoś mi brakuje (za ciemne?, dynamika? scena?), ale brawo dla beyerdynamica za konstrukcje pałąka :D

- Sony MDR-EX37 - Kupione na szybko w Saturnie, zaskoczyły mnie jakością dźwięku, fajny balans pomiędzy górą, a dołem, niestety padły po 1,5 roku.

- Sony MDR-EX110 - Kupione w zamian za EX37, niby ok, ale poprzednie grały jakoś przyjemniej, te mogły by być odrobinę jaśniejsze, kabel nie wytrzymał roku.

- Skulcandy holua - Dostałem je przypadkiem. Cenię jedynie za wygląd, niskie tony zdecydowanie przytłaczały, było ich za dużo, do tego okropna jakość wykonania. Po tygodniu przewody wyszły na zewnątrz przez oplot, a po dwóch padł jeden kanał.

- Creative ep-630 - kupione daaawno temu, miałem 2 pary. Dobrze je wspominam ale może to dlatego, że ich dawno nie słyszałem :)

- KOSS Porta Pro - Grały ok, ale basu trochę mało, może to tylko kwestia tego, że były otwarte. Kabel padł po 9 miesiącach.

 

Jak widzicie, od doków oczekuje przede wszystkim wytrzymałości więc wymienny kabel to plus (słuchawki często noszę luzem w kieszeni, bez pokrowca), dźwięk "prosty" czyli coś w stylu V, do tego obowiązkowo mikrofon z przynajmniej jednym przyciskiem. Mogą być z prosto z chin, alby gdyby były dostępne gdzieś bliżej, za rozsądną ceną to też jest plus.

 

Muzyka jakiej słucham to szeroko pojęta elektronika, house i chillout. Przykładowi wykonawcy: Flume, Gramatik, RÜFÜS, Bonobo, Kiiara, Moderat, AlunaGeorge i ponad 2000 innych wykonawców (wg. Spotify :))

 

Słuchałam przede wszystkim ze Spotify na telefonie, obecnie iPhone 4S, czyli źródło nie jest złe jeżeli chodzi o dźwięk, ale pewnie w końcu zmienię telefon i nie wiem jak będzie grał.

Edytowane przez spoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem potrzebujesz Tennmak Pro. Z tego co wymieniłeś w preferencjach bardziej spełniają twoje oczekiwania. Dostępne są na wielu portalach jak Aliexpress czy Amazon. Dostępnych może być kilka wersji np. SE215 lub najnowsze SE535 dlatego cena może się wachać od około 27 $ do 36.5 $ więc to trochę powyżej stu, ale są warte tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności