Skocz do zawartości

Meet w MP3store Poznań 11 luty 2017 i jakie sprzęty


Rekomendowane odpowiedzi

 

Jest szansa na testowy FiiO X5III? Niekoniecznie na meet, bo w tę sobotę i tak nie mam szans się pojawić. Ale w najbliższym tygodniu nawet.

 

Tak, jutro dostanę i będzie u mnie parę dni, możemy się umówić na odsłuch :)

 

 

 

Jeśli X5III doszedł to wstępnie w poniedziałek do południa najlepiej. Jutro niestety na meet nie zdołam się stawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ma z was ktoś może K812 i mógłby je przynieść? Bo chciałbym uzupełnić swój skromny line-up słuchawek jakimiś grającymi zgoła inaczej, w zupełnie innym stylu. Wydaje mi się, że K812, Pandora Hope VI i Oppo PM-2 są tu dobrymi typami, ale jednak K812 pragnę posłuchać najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Z tego co pamiętam to HD580 mają więcej basu i ostrzejszą górę, a HD600 są równiejsze.

Będziesz może jutro trochę wcześniej? Będę około 9:40 pod sklepem i nie wiem czy poczekać na dworcu czy jechać.

 

Wezmę ze sobą kabel zasilający mojej produkcji, będzie szansa sprawdzić czy słychać różnicę :)

lNiahdt.jpg

 

 

Tak, będę dużo wcześniej, bo muszę jeszcze trochę rzeczy ogarnąć, spokojnie możesz być wcześniej :)

 

 

 

 

Jest szansa na testowy FiiO X5III? Niekoniecznie na meet, bo w tę sobotę i tak nie mam szans się pojawić. Ale w najbliższym tygodniu nawet.

 

Tak, jutro dostanę i będzie u mnie parę dni, możemy się umówić na odsłuch :)

 

 

 

Jeśli X5III doszedł to wstępnie w poniedziałek do południa najlepiej. Jutro niestety na meet nie zdołam się stawić.

 

 

Tak, bez problemu, jeśli to nie problem zapraszam popołudniu, będzie u mnie parę dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, super było Panowie :) Troszkę szkoda, że nie było Utopii, ale i tak było tak mało czasu, że nie sposób było tego wszystkiego ogarnąć ;) Tak z ciekawszych spostrzeżeń, to to, że Sennheisery HD600 jak na swoje możliwości z lampą nawet dawały radę. Udało nam się też z Antkiem porównać Aune S6 do S16, które różnią się samym wzmacniaczem, a DAC jest ten sam. Ku naszemu zdziwieniu Beyery T90 grają z Aune S16 baaaardzo podobnie jak Nighthawki z Aune S6 – dwie zupełnie różne drogi prowadzące do tego samego celu (no, prawie) :woot: Czekałem na ten meeting, bo muszę się wywiązać z umowy napisania recenzji na temat S6, a nie miałem wcześniej zbyt dobrego punktu odniesienia. Dlatego teraz, by za wiele nie spoilerować, powiem jedynie, że S6 grał lepiej od S16, za to w innym stylu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania dla JiBer'a za zorganizowanie naprawdę obfitego w doświadczenia meetu.

 

Niestety muszę się zgodzić z Pavarottim, ale wzmacniacz w S6 jest lepszy technicznie od S16. Największa różnica występuje pod względem sceny i pozycjonowania, jednak barwa dźwięku w S16(2016) jest naturalniejsza. W przypadku T90(kątowe skórzane pady) otrzymujemy dość naturalny dźwięk z S16, natomiast w parze z S6 granie było nadmiernie techniczne jednak o lepszym pozycjonowaniu.

 

Bardzo dobre wrażenie zrobiły na mnie Ethery Flow i Stax SR507 chociaż cena tych pierwszych jest przesadzona. Po krótkim odsłuchu Chord Dave rozumiem zachwyty nad nim i w pełni go popieram, ale niestety nie w tej cenie.

 

Osobiście zawiodłem się na HD800, spodziewałem się po nich czegoś bardziej spektakularnego są dobre, ale nie aż tak dobre jak sądziłem, a jakość wykonania za takie pieniądze to kpina.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podziękowania dla organizatora spotkania. W tym roku udało się trochę lepiej zorganizować, ale nadal nadmiar sprzętu był i jakoś uwaga skupiona była głównie na tym, co sami przynieśliśmy plus hity od Mp3store - Ethery oraz Dave.

 

Fajnie było zobaczyć zachwyty Kolegów nad niektórymi sprzętami. Wydaje mi się, że jakieś łzy szczęścia były :P

 

HD800: nadal nie rozumiem, jak to przy takiej konstrukcji (płytkie pady itp) gra taką sceną. Mają swoje wady, ale główną jest cena. Skoro T90 z nimi konkurują, to T1v2 powinny je pozamiatać.

Ether Flow: eteryczne, muzyka płynie. Genialne. Wreszcie ktoś zrobił użytek z "pofalowanej" membrany.

Dave: kosmiczny, cena też kosmiczna, ale krótki odsłuch na Etherach no i wiedziałem, o co chodzi. Takie dużo lepsze Hugo. Jakbym miał kasę to taki Dave plus wysokie Staxy i sprawa załatwiona.

Po zejściu na ziemię: bardzo fajne okazały się, zwłaszcza jako dźwiękowa konkurencja Listen, MSR7 (których wcześniej nie doceniałem) i nowość D7200. No, Denony bardzo ładne, brzmienie to spokojniejsze niż Listen z lepiej, niżej zestrojoną średnicą. Mają coś szlachetnego.

 

Z torów wrażenie zrobił zestaw Damixa, 6i6 z zasilaczem forumowego Bambino plus wzmacniacz, którego nazwy nie wolno wymieniać. Równy DAC plus rzekomo równy wzmak, uniwersalny zestaw z klasą. Prócz tego, Espressivo z niektórymi wysokoomowcami zagrał świetnie. Fajnie było obskoczyć T20V2 z różnymi wzmakami. S6 miał dość mocy, grało to równo i energicznie, ale tor z 6i6 miał więcej pary (potek na 30% a nie na 70%) i skończyło się to na bardziej energicznym graniu. Espressivo jak to OTL moc miał, ale niedopasowanie impedancji odbiło się na basie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia najlepszymi słuchawkami na meecie Mr.Speakers Ether w połączeniu z Chord Dave lecz nie ma się co dziwić, nie było na meecie dla nich konkurencji, zwłaszcza cenowej. Sennheiser HD800 leżały smutne na boku ;).

 

Nieco się zawiodłem na Audiotechnica MSR7, grały przyzwoicie ale górne rejestry zabijają ostrością. Oppo PM3 okazały sie bardzo wybredne względem toru i całkiem nieużywalne z telefonem (OnePlus 3), potrzebują mocnego źródła i to ograniczona znacznie zastosowanie mobilne, prosto z telefonu góra pasma i dynamika nie istnieją. Meze 99 okazały się pewną konkurencją dla Focal Listen jeśli ktoś lubi konkretne łupanie basu choć całościowo jakość dźwięku subiektywnie jest lepsza w Listen.

Podsumowując, Focal Listen obroniły się bez problemu :).

 

Bardzo żałuję, że nie zdążyłem posłuchać Stax 507, a jedynie Lambda nova, które były fatalne (słaby bez zejścia bas, świszczącze górne rejestry, jakościowo również mierne, wokale dość xiekawe).

 

Denon D7200 otrzymaliśmy świeże, prosto z pudelka, a więc niewygrzane. Naprawdę ładne, jednak jak wspólnie zauważyliśmy, że drewno na Grado sr60 przerobionych przez michauoczyka prezentowało się bardziej klasowo.

Co tam u nich słychać? Na pewno spokojniejszy dźwięk z większą kulturą względem starszych serii. Bas "kolumnowy" dobrze zróżnicowany, średnica lekko po ciepłej stronie. Myślę że jest głównie konkurencja dla Beyerdynamic T5 V2 dla osób które wolą bardziej ułożony, cieplejszy spokojniejszy dźwięk. Nadal nie rozumiem stosowania tych padów, widziałem je już w kilku modelach słuchawek i żadne dobrze nie przylegają...

 

Co mi przypadło do gustu oprócz wspomnianych Denonów i Etherów ? Beyerdynamic T90 kolegi lemonsky, nie były tak ostre jak myslalem, uderzenie basu naprawdę niezłe. Teraz myślę, że powinniśmy je porównać bezpośrednio z T5v2 bo styl grania mają podobny.

 

Ze wzmacniaczy Expressivo mnie nie zachwycił, fakt jest ta lampowa magia ale coś niedobrego się dzieje w górnych rejestrach, za mało i słyszałem metalowy oddźwięk, może to kwestia doboru lamp.

Za to spodobał mi sie wzmacniacz przyniesiony przez jedną osobę w obudowie podobnej do mojego Ra... Amp , na koniec go rozebraliśmy ;), będę wdzięczny jak ktoś przypomni nazwę. Grał ciepłym nasyconym dźwiękiem ale inaczej niż Panda Amp.

 

Aune S16, dobry ale bez żadnych większych emocji bo nie miałem czasu z czym porównać bezpośrednio.

 

O czym wszyscy zapomnieli ? Fostex TH900 mk2 :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon D7200 otrzymaliśmy świeże, prosto z pudelka, a więc niewygrzane. Naprawdę ładne, jednak jak wspólnie zauważyliśmy, że drewno na Grado sr60 przerobionych przez michauoczyka prezentowało się bardziej klasowo.

 

 

To są Grado SR125 w obudowie by Michaoczuk na moim kablu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800: nadal nie rozumiem, jak to przy takiej konstrukcji (płytkie pady itp) gra taką sceną. Mają swoje wady, ale główną jest cena. Skoro T90 z nimi konkurują, to T1v2 powinny je pozamiatać.

 

Nie wiem czy to właściwy temat, żeby wchodzić z Tobą w polemikę, ale moim zdaniem T90 – przy całym do nich szacunku, bo jak na swoją cenę brzmią bardzo fajnie – do HD800 mają się nijak. Dzieli je naprawdę sporo. Też trzeba wziąć poprawkę na to, że HD800 nie będą ze wszystkim grały rewelacyjnie i nie można tutaj się sugerować sumarycznym kosztem toru, tylko synergią właśnie. Jak ktoś ich słuchał z Dave'm i mu nie domagały to być może jest to wina złego dopasowania? Byśmy mieli Bakoona to zobaczylibyśmy na co te HD800 tak naprawdę stać :)

 

A, przyszła mi jeszcze na myśl jedna rzecz niezwiązana z HD800. Jeżeliby przyjąć, że Dave wykorzystuje w 100% potencjał wszystkich słuchawek, to niektóre potencjał tenże mają na tyle nieduży, że osiągają go już z dużo tańszym sprzętem pokroju Aune S6. Istotne, w niektórych słuchawkach różnica wcale nie jest duża. Są natomiast i takie w których różnica jest ogromna na rzecz Dave'ów. Dave i Ether Flow to czysta magia, gdy słuchałem sobie tego z "Walking In My Shoes", to mój wyraz twarzy mówił sam za siebie … byłem nimi oczarowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wam tylko powiedzieć podłączcie do DAVEa dobry wzmak przez porządnego druta

to dopiero jest jazda. Mimo wszystko ten wzmak w środku jest fajny, ale mocą nie grzeszy,

to co go faworyzuje to to, że ma krótką ścieżkę prosto z przetwornika, przez co zyskuje

bo jak podłączymy cokolwiek to jednak tracimy, musi być na prawdę coś dobrego

aby przebić tą dziurkę w DEVEie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAVE oraz Staxy to największe zaskoczenie w słuchawkowym świecie, jakie do tej pory miałem okazję doświadczyć.

Staxy oczarowały mnie niesamowitą prezentacją wyższych częstotliwości i przestrzenią a DAVE oczarował całokształtem.

Jest genialny. Specjalnie poczekałem na odpowiedniejsze warunki odsłuchowe aby się bardziej o tym przekonać i mieć więcej miejsca na zebranie szczęki z posadzki.

Jestem nadal zadowolony ze swoich Listen. Jak napisał Damix - one się po prostu godnie obroniły :)

Największe rozczarowanie to zdecydowanie HD800 oraz Aune S16 jako DAC-AMP.

Żałuję, że nie posłuchałem Staxów z DAVE'a, troszkę za dużo czasu poświęciłem lampce i dynamikom.

D7200 bardzo przyjemne, mimo braku wygrzania.

Ether Flow jeszcze przyjemniejsze, fajniejsze (...) i warte swojej ceny. Żałuję ,że nie porównałem ich do Staxów. Zabrakło mi dociekliwości i czasu.

Mój BA-3 okazał się nieco mniej przestrzenny, bardziej nasycony od świetnej, dojrzalszej konstrukcji dual mono o podobnej filozofii wykonania.

 

Teraz muszę popracować nad źródełkiem u siebie.

Marzy mi się porządny DIY na opkach dyskretnych ale może modyfikacja SMSL'a 6th wystarczy na jakiś czas ;) - oto jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saudio, a bawiłeś się słuchawkami, które nie potrzebują dużo mocy przy nim? Bo jak popatrzyłem na moc to wygląda na to, że dostawili po prostu drugą końcówkę z Hugo i Mojo.

Tak sprawdzałem jakieś mało wymagające słuchaweczki, np. takie Focale U i E.

Rob we wszystkich swoich konstrukcjach stosuje najprostsze konstrukcje, tylko

dobiera odpowiednie elementy, większe tranzystory itd. czasami dodaje stopień

tak jak w Mojo gdzie są mniejsze słabsze trany i dlatego są dwa stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O czym wszyscy zapomnieli ? Fostex TH900 mk2 :D.

 

Pewnie nie bez powodu ;) Ale że aż tak słabe? ;)

 

 

Wszyscy rzucili się na Mr.Speakers :). Dobrze, że ja chociaż pamiętałem by zapytać o wyciągnięcie z pudła D7200. Niestety o TH900 Mk2 nikt nie pamiętał i tak sobie leżały do końca meetu nierozpakowane na najwyższej półce sklepowej ;).

Niewierni, nie docenili HD800, jak można porównać je do T90...he,he.

Tylko niestety napędzić dobrze HD800 to niełatwe zadanie.

Bez przesady, HD800 grały lepiej niż T90, na moim torze miały świetny bas, ich przestrzeń też robi swoje, lecz nie porwały bo brakowało emocji w wokalach, góra bywała ostra momentami.

 

A BA-3 bardzo fajny, szkoda, że tak cicho o nim na forum.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, warunki na porównania słuchawek otwartych idealne :P Nie zamierzałem pisać swojej opinii na temat hd800, bo sami wiecie jaki tłok i gwar tam był. Odnosiłem się do opinii jakie powszechnie krążyły.

 

Tylko faktem jest że hd800 uważam za zbyt drogie na swoje możliwości. Ale scenę podziwiam bezwzględnie.

 

Co do BA-3 to trzeba go troche przerobić żeby mógł robić za wzmaka do słuchawek. Trzeba dorobić końcówkę. Pytanie co tam siedziało.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie , po TH900mk2 nikt nie sięgnął,najlepsze słuchawki zostały na półce :)

HD800 kosztują i tak za mało na swoje możliwości według mnie, mimo ich wad jak brak muzykalności,

Jednak to nadal królowie dynamików w neutralności grania...scena jak w HE1000 za 14tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności