Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

A jest jakaś rada na te zimne luty? Ktoś to może naprawić czy raczej sprzęt już RIP?

Rozbierasz wyciagasz same pcb bez aku ekranu budy i do pieca ;D lutowniczego ;p

 

Ew pod hotair-a w sprawnych dłoniach, serwis laptopów smartów powinien umięc ogarnąć zimne luty powieszchniowe.

 

Ad. 2 był kiedyś sflow grał pięknie i równie niespodziwanie odchodził żałoba przez tydzięn więc taka jednorazówka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przeszedł przez 2 serwisy i nic, nie ustalili przyczyny - w jednym określając, że to musiał paść kontroler ładowania. No cóż. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Weird_O napisał:

Nie rozumiem jak sprzęt za ponad tysiąc złotych może od tak po prostu przestać działać z dnia na dzień po zaledwie dwóch latach sporadycznego używania i obchodzenia się jak z nim jak z jajkiem. Coś tu jest kuwa bardzo nie tak. Oczywiście przestaje działać wtedy, jak już nie jest na gwarancji. 

Może właśnie byłeś za delikatny. Rzuć go parę razy o ścianę, to może się ogarnie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Weird_O napisał:

Nie rozumiem jak sprzęt za ponad tysiąc złotych może od tak po prostu przestać działać z dnia na dzień po zaledwie dwóch latach sporadycznego używania i obchodzenia się jak z nim jak z jajkiem. Coś tu jest kuwa bardzo nie tak. Oczywiście przestaje działać wtedy, jak już nie jest na gwarancji. 

 

Kupując sprzęt elektroniczny bez względu za jaką cenę musisz zawsze się liczyć, że może się po prostu zepsuć. Reklamowałem telefon za ponad 5k tydzień lub dwa po zakupie, telewizor po kilku miesiącach czy fotel w dwumiesięcznym samochodzie. Cena nie gra kompletnie roli i możesz kupić mp3 z aliexpress za 10USD lub AK za kilkanaście i nigdy nie masz zapewnionej dożywotniej bezawaryjnej pracy. Niestety ale takie jest ryzyko kupującego. Możesz minimalizować je kupując np. budżetowy sprzęt i mieć zapewniony okres ochrony na czas świadczeń gwarancyjnych, kupić droższy i liczyć się z możliwością awarii lub zrezygnować z zakupu. Nik nie zmusza do podejmowania decyzji zakupowych. Odpowiedź zatem na pytanie "jak sprzęt za 1k może po dwóch latach przestać działać" jest tutaj być może nieco wkurzająca ale - normalnie, może, i to tak samo jak każde inne urządzenie rtv czy agd. Rozumiem, że podnosi to ciśnienie, sam to przerabiałem ale nie unikniemy tego w dzisiejszych czasach. Sprzęt elektroniczny z roku na rok jest co raz bardziej zaawansowany a co za tym idzie niestety też jest co raz więcej możliwości potencjalnych awarii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bigmaras napisał:

 

Kupując sprzęt elektroniczny bez względu za jaką cenę musisz zawsze się liczyć, że może się po prostu zepsuć. Reklamowałem telefon za ponad 5k tydzień lub dwa po zakupie, telewizor po kilku miesiącach czy fotel w dwumiesięcznym samochodzie. Cena nie gra kompletnie roli i możesz kupić mp3 z aliexpress za 10USD lub AK za kilkanaście i nigdy nie masz zapewnionej dożywotniej bezawaryjnej pracy. Niestety ale takie jest ryzyko kupującego. Możesz minimalizować je kupując np. budżetowy sprzęt i mieć zapewniony okres ochrony na czas świadczeń gwarancyjnych, kupić droższy i liczyć się z możliwością awarii lub zrezygnować z zakupu. Nik nie zmusza do podejmowania decyzji zakupowych. Odpowiedź zatem na pytanie "jak sprzęt za 1k może po dwóch latach przestać działać" jest tutaj być może nieco wkurzająca ale - normalnie, może, i to tak samo jak każde inne urządzenie rtv czy agd. Rozumiem, że podnosi to ciśnienie, sam to przerabiałem ale nie unikniemy tego w dzisiejszych czasach. Sprzęt elektroniczny z roku na rok jest co raz bardziej zaawansowany a co za tym idzie niestety też jest co raz więcej możliwości potencjalnych awarii.

 

Tylko, że tutaj dochodzi element skali. Problem nie dotyczy pojedynczego egzemplarza, ale całej serii. Coś na etapie projektowania zostało spartaczone:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, artful napisał:

 

Tylko, że tutaj dochodzi element skali. Problem nie dotyczy pojedynczego egzemplarza, ale całej serii. Coś na etapie projektowania zostało spartaczone:-)

Ktoś przyoszczędził na akumulatorze oraz elektronice która odpowiada za jego odpowiednie działanie. (nie pamiętam jak się to fachowo nazywa. Sony używa czegoś takiego w swoich DAP-ach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, artful napisał:

 

Tylko, że tutaj dochodzi element skali. Problem nie dotyczy pojedynczego egzemplarza, ale całej serii. Coś na etapie projektowania zostało spartaczone:-)

 

Na jakiej podstawie wysnuwasz takie teorie? Posiadasz jakieś szczegółowe dane od producenta?

Tylko do forumowiczów poszło myślę, że lekko licząc ponad 200szt. tego modelu a w skali kraju dużo więcej. Reklamacji miałem jedynie kilka sztuk, na pewno nie więcej niż 10 odsyłałem do producenta na naprawę. Jeżeli jak piszesz "element skali" byłby tak ogromny to nie było by kilka postów o usterce a co najmniej kilkadziesiąt. Zalecam zatem odrobinę wstrzemięźliwości przed wysnuwaniem takich spiskowych teorii bo po dziś dzień jest cała rzesza użytkowników, którzy użytkują go bez przerwy bez zająknięcia. Nie ma urządzeń bezawaryjnych ale akurat statystycznie alien+ był jednym z najmniej awaryjnych urządzeń jakie znam. Pisanie o jakiejś "spartaczonej" całej serii to już mam wrażenie, że po prostu kompletnie nie masz pojęcia co piszesz.

 

18 minut temu, spark13 napisał:

Ktoś przyoszczędził na akumulatorze oraz elektronice która odpowiada za jego odpowiednie działanie. (nie pamiętam jak się to fachowo nazywa. Sony używa czegoś takiego w swoich DAP-ach) 

 

hmm, ciekawa teoria, rozumiem, że wyciągano sztukę z setki innych egzemplarzy i stosowano w nim gorsze/tańsze układy zasilania a w pozostałych droższe, tak?

 

8 godzin temu, Weird_O napisał:

Czyli kupiłem szmelc. ******ście -.- trudno, widocznie trzeba kupować sprzęt sprawdzonych marek typu sony...

 

Muszę Cię zmartwić ale sony też może się zepsuć, nie znalazłem w urządzeniach sony informacji w opisach i regulaminie o dożywotniej gwarancji ani zagwarantowaniu bezawaryjnej dożywotniej pracy.  Tak na marginesie, wspominając awarie telewizora po dwóch miesiącach to właśnie sony reklamowałem i niestety naprawa a w końcu wymiana trwała bardzo długo bo serwis pęka w szwach od sprzętu zatem kiepski przykład dałeś.

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bigmaras napisał:

 

Na jakiej podstawie wysnuwasz takie teorie? Posiadasz jakieś szczegółowe dane od producenta?

Tylko do forumowiczów poszło myślę, że lekko licząc ponad 200szt. tego modelu a w skali kraju dużo więcej. Reklamacji miałem jedynie kilka sztuk, na pewno nie więcej niż 10 odsyłałem do producenta na naprawę. Jeżeli jak piszesz "element skali" byłby tak ogromny to nie było by kilka postów o usterce a co najmniej kilkadziesiąt. Zalecam zatem odrobinę wstrzemięźliwości przed wysnuwaniem takich spiskowych teorii bo po dziś dzień jest cała rzesza użytkowników, którzy użytkują go bez przerwy bez zająknięcia. Nie ma urządzeń bezawaryjnych ale akurat statystycznie alien+ był jednym z najmniej awaryjnych urządzeń jakie znam. Pisanie o jakiejś "spartaczonej" całej serii to już mam wrażenie, że po prostu kompletnie nie masz pojęcia co piszesz.

 

 

hmm, ciekawa teoria, rozumiem, że wyciągano sztukę z setki innych egzemplarzy i stosowano w nim gorsze/tańśze układy zasilania a w pozostałych droższe, tak?

 

Na forum już parę zepsutch egzemplarzy jest, w tym mój, przeglądając wątki, aż tyle posiadaczy (setki) nie zauważyłem, mam wrażenie, że jednak skala problemu nie jest zbyt mała, żeby ją ignorować. Jakoś nie słyszałem o nagminnie padających ibasso, ak czy fiio. Grajek to zacny jednak technicznie cos mocno spartolili :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, coolmen77 napisał:

Na forum już parę zepsutch egzemplarzy jest, w tym mój, przeglądając wątki, aż tyle posiadaczy (setki) nie zauważyłem, mam wrażenie, że jednak skala problemu nie jest zbyt mała, żeby ją ignorować. Jakoś nie słyszałem o nagminnie padających ibasso, ak czy fiio. Grajek to zacny jednak technicznie cos mocno spartolili :(

 

Oczywiście, że jest. Nie pisałem, że nie ma jednak jest to skala marginalna. W każdym wątku o różnych markach znajdziesz informacje o awariach czy to fiio czy ibasso, nie ma znaczenia tak samo jak można było nie dawno przeczytać o zablokowaniu przez amazona w stanach sprzedaży nowego modelu flagowego fiio z uwagi na przekroczenie 25% zwrotów z powodu awarii. To się po prostu zdarza w przypadku elektroniki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szmelcem przesadziłem, fakt, kawał dobrego grania miałem przez te lata i tym bardziej nie mogę aliena odżałować. Nie zmienia to faktu, że się poważnie zastanowię zanim kupię kolejnego grajka tej firmy. Bateria od nowości była słaba, teraz znikąd przestał działać także tego. A mówienie, że inne sprzęty też padają i w ogóle "deal with it" jest marną pociechą. Mam jeszcze trzy inne grajki, ba - starsze od aliena - i jakoś do tej pory sprawują się bez zarzutu. W sumie to chyba pierwszy taki przypadek, że coś mi pada więc pewnie emocje są też przez to większe, po prostu przyzwyczaiłem się, że jak kupuję porządny sprzęt to mnie nie zawiedzie. Teraz już wiem, że tak jest nie zawsze. 

Kończąc wątek, jak jakimś cudem uda mi się aliena zreanimować u jakiegoś dobrego szpeca to nie omieszkam o tym tu napisać ;)

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Weird_O napisał:

Nie zmienia to faktu, że się poważnie zastanowię zanim kupię kolejnego grajka tej firmy.

Szczególnie, że nie produkują już żadnych grajków :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jak kto ale @Inszy o tym wie ;D miałem okazję słuchać golda właśnie "na wypożyczeniu" od niego i faktycznie grał gold wyjątkowo. Ale alien+ lepiej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to pod względem samej barwy, wolę Golda - nic mi nigdy lepiej nie zagrało... Dorzucić szczegóły i scenę z Plusa, obsługę i system z czegoś bardziej cywilizowanego i grajek marzenie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Inszy napisał:

Szczerze, to pod względem samej barwy, wolę Golda - nic mi nigdy lepiej nie zagrało... Dorzucić szczegóły i scenę z Plusa, obsługę i system z czegoś bardziej cywilizowanego i grajek marzenie.

 

obsługa jest może prosta, ale to jest (jak dla mnie) też jego zaleta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie! mój Alien+ zmartwychwstał! Dzięki instrukcjom @griffith  (dzięki wielkie kolego!) udało mi się go wskrzesić i znów ładuje!

Oto co należy zrobić:

- rozkręcić go

- delikatnie wyjąć baterię i rozłączyć tę białą szybkozłączkę łączącą baterię z płytą główną

- wcisnąć i przytrzymać przycisk resetu (pierwszy z boku) przez jakieś 10-20 sekund

- puścić przycisk i podłączyć baterię ponownie

- delikatnie włożyć baterię do środka, zamknąć pokrywę i podładować baterię

- uruchomić grajka normalnie

U mnie po wykonaniu tych kroków Alien ruszył i póki co ładuje normalnie, można go włączać i wyłączać i za każdym razem reaguje jak gdyby nigdy nic! Zobaczymy jak długo. Powodzenia ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności