Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

A przy normalnym włączaniu nie pojawia się komunikat sdcard err ?

Jak tak, to z kartą jest problem. Jak nie to chyba z plikiem.

 

Plik chyba musi też mieć oryginalną nazwę - "alien+.1573"

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Noah napisał:

wrzucilem wlasnie na karte 1gb sam soft ale to samo. wyswietla ten sam komunikat

 

Jak karta z muzą nadal działa, to nie ma co na inną wrzucać, bo Alien jest wybredny (mi działa 200GB bez problemu, ale 64GB karta już nie).

 

Ja robiłem dużo zmian softu z pełną kartą i nigdy nie było problemu.

Może spróbuj zresetować w opcjach i sprawdź jeszcze raz czy nadal muza działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam zadowolonych użytkowników Aliena+

Mój niestety zaniemógł z wyświetlaczem, zaczął wyświetlać niepoprawnie dane i zamazywał sie na niebiesko, taki szum.

Praktycznie po kilku sekundach nic nie było już czytelne.

Na szczęście jest na gwarancji i @bigmaras ogarnia temat.

 

Ciekawostka jest taka, że egzemplarz otrzymany na wymianę pograł tylko około pół godziny... Podczas grania się wyłączył i już nie można go włączyć.

Działa jedna opcja tylko - update softu, o dziwo przebiega poprawnie, ale niestety nie daje się włączyć.

 

Jakieś sugestie? No i jak tam sprawność Waszych egzemplarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pewu napisał:

Musi się dać go włączyć aby komp go wykrył, niestety nie ma takiej możliwości. Ładowanie też nie działa, nie przyjmuje w ogóle prądu ?

 

Brzmi to jakby był rozładowany - wtedy aktualizację softu można włączyć, ale sam się nie włączy.

Próbowałeś zostawić go podpiętego do ładowarki przez co najmniej godzinę (nie kompa)? Nic się nie pokaże jak będzie się ładował, ani w żaden sposób na podłączenie nie zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem na noc do ładowania, dla pewności próbowałem różnymi kablami. Patrząc na miernik, niestety nie pobiera w ogóle prądu, tak jakby nic nie było podłączone.

Generalnie ładowanie powinno działać niezależnie od włączenia/wyłączenia, niestety nie działa. Raczej też jest niezależne od karty, no ale spróbowałem inną, bo czemu nie, niestety nadal nic.

Jeśli update softu odpala się na "resztkach batterii", to może po prostu się faktycznie rozładował i problem jest z samym ładowaniem tylko... Tylko i aż, no bo nic nie mogę zrobić. Ciekawy przypadek...

Raczej na pewno zdażało się Wam rozładować alienka do końca, więc nie sądzę, aby to był jakiś "standardowy" problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nówka sztuka zajechała do mnie na wymianę.

Na szczęście tym razem nie sprawdziło się przysłowie - do trzech razy sztuka, wszystko działa poprawnie.

Jednak co Alien to Alien, ta jego szczegółowość wraz z kopem na twarz powoduje natychmiastową rozkosz muzyczną ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Aliena+ od kilku dni. Wątek przeczytałem cały i dodatkowo tematy dotyczące testów. Niestety nie znalazłem tam odpowiedzi na pytania/wątpliwości jaki u mnie się pojawiły podczas użytkowania tego sprzętu. prosiłbym was o informacje czy tak ma być.

1. Po ustawieniu wygaszania ekranu i jasności, ustawienia się resetują po wyłączeniu odtwarzacza i po ponownym uruchomieniu trzeba znowu ustawiać te parametry.

2. W kilku przypadkach nie widzi podfolderów, układ mam taki nie więcej niż 99 folderów i w każdym z nich nie więcej niż 99 plików (w kilku folderach). Jest tylko folder główny np Marduk, a już folderów z płytami i utworów nie widzi. usunąłem id3tagi.

3. Odtwarzacza gra piosenki, przerzucam foldery puszczam kolejną i chcę na coś zmienić a on się co jakiś czas zawiesza.

4. Po wyjściu do ekranu z nazwą katalogu i piosenki, nie można wejść w ten folder tylko trzeba przejść całą ścieżkę od nowa tzn. ekran główny wyświetl foldery przejść do szukanego folderu.

 

To tak na szybko, irytują mnie zwłaszcza zawiechy, które się biorą nie wiadomo skąd, brak widoczności plików i resetowanie wygaszacza oraz jasności po wyłączeniu odtwarzacza. Jestem tolerancyjny i wytrzymały jeżeli chodzi o muzykę i mogę dużo poświęcić dla wysokiej jakości sprzętu, ale niestety nie poświęcę wszystkiego, czyli przyjemności ze słuchania muzyki. Nie da się słuchać muzyki z przyjemnością gdy nagle najdzie cię ochota na zmianę repertuaru, a tu podczas zmiany jest zawiecha i jedziemy od początku z wyborem folderu/utworu.

 

Jakość dźwięku, he he, no gra, gra i to gra bardzo dobrze, uderzenie w struny gitary jest bezkompromisowe, nie ma miejsca na kocyk, przeciągnięcie, wszystko się dzieje szybko, naturalnie, angażując słuchacza, odtwarzacz ma świetny timing muzyka na nim jest bardzo szybka, świetnie się to sprawdza w metalu. Wejście bębnów po pauzie bez gitar pokazuję wspaniałą dynamikę, instrumenty pięknie wybrzmiewają, ale to wszystko nie jest tak piękne by pogodzić się z wadami, o których pisałem wyżej.

Udało mi się przypadkiem trafić na możliwość przewijania piosenki do przodu, robi się to guzikiem pod resetem, ale ta opcja też nie zawsze działa, zależy chyba od tego jak wejdzie się w odtwarzany kawałek, próbowałem drugi raz przewinąć i mi się nie udało.

Być może nie ogarniam jeszcze tego sprzętu, aczkolwiek zawsze sobie jakoś radziłem z innymi odtwarzaczami czy urządzeniami elektronicznymi bez większych problemów, nie wiem. Wiem natomiast, że wasze odpowiedzi na moje pytania to być albo nie być dla Aliena+.

Pozdrawiam Grzegorz :)

Edytowane przez Grzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, może coś z kartą? U mnie widzi wszystkie podfoldery, nigdy się nie zawiesza i mogę wchodzić w folder z muzyką, jeśli jest akurat podświetlony, bez potrzeby wracania do ekranu głównego. Ewentualnie wgraj najnowszy soft, bo zachowanie dziwne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

ad.2: Shozy podfolderów nie widzi przynajmniej u mnie.

Ogólnie jest trochę bugów w oprogramowaniu i czasami działa on nieprzewidywalnie tzn. potrafi się na przykład zawiesić ale

jak dla mnie rekompensuje to dźwiękiem. Można wgrać mu jeszcze raz firmware. A propos którą masz wersję oprogramowania?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności