Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Alien+ brzmienie jest trochę inne niż Aliena Silver czy Gold, nadal jest sygnatura brzmienia Shozy, ale tym razem bas jest twardy i szybszy, średnica jest to do czego Alieny nas przyzwyczaiły, tak samo z górą. Nowy Alien ma owiele lepsze SQ. Co mi się odrazu rzuciło na słuch to dwie rzeczy, które są tutaj jakby wybitne, a mianowicie holografia oraz wielkość i waga instrumentów, która jest jakbyśmy słuchali sprzętu stacjonarnego, a nie dapa.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, misiekkb napisał:

Alien+ brzmienie jest trochę inne niż Aliena Silver czy Gold, nadal jest sygnatura brzmienia Shozy, ale tym razem bas jest twardy i szybszy, średnica jest to do czego Alieny nas przyzwyczaiły, tak samo z górą. Nowy Alien ma owiele lepsze SQ. Co mi się odrazu rzuciło na słuch to dwie rzeczy, które są tutaj jakby wybitne, a mianowicie holografia oraz wielkość i waga instrumentów, która jest jakbyśmy słuchali sprzętu stacjonarnego, a nie dapa.

jakbyś go porównał do Opusa #1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Spawn napisał:

Przestańcie..... Jakieś promo u Bigmarasa? ;)


O to mnie nie pytaj, gdyż z różnych przyczyn nić nie wezmę od tego Pana.
A z Etami er-4sr/s bardzo dobra synergia :D
 

24 minuty temu, robertos napisał:

jakbyś go porównał do Opusa #1?


Opus #1 jest miększy w brzmieniu, oraz takie rzeczy jak detaliczność, tekstury, wielkość i waga instrumentów oraz holografia jest na dużo słabszym poziome. Opus wygrywa użytecznością, gdyż Shozy ma swoje ograniczenia i to duże pod względem obsługi plików czy minimalizm w UI, ale za to ich uwielbiam.
Napiszę jego reckę gdzieś tak pod koniec tygodnia, to będzie porównanie z innymi DAPami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, misiekkb napisał:


O to mnie nie pytaj, gdyż z różnych przyczyn nić nie wezmę od tego Pana.
A z Etami er-4sr/s bardzo dobra synergia :D
 


Opus #1 jest miększy w brzmieniu, oraz takie rzeczy jak detaliczność, tekstury, wielkość i waga instrumentów oraz holografia jest na dużo słabszym poziome. Opus wygrywa użytecznością, gdyż Shozy ma swoje ograniczenia i to duże pod względem obsługi plików czy minimalizm w UI, ale za to ich uwielbiam.
Napiszę jego reckę gdzieś tak pod koniec tygodnia, to będzie porównanie z innymi DAPami.

dzięki, pozostaje tylko czekać aż pojawi się w sprzedaży:) Jak się domyślam to nie ma nawet najprostszego EQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok cofam pytanie bo zaraz się zacznie - myślę że kolega już odpowiedział na moje pytanie w swojej krótkiej wypowiedzi :)

7 minut temu, Inszy napisał:

To jak inaczej chcesz określić czy cena jest adekwatna do jakości, skoro nie bierzesz żadnego punktu odniesienia?

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma EQ i 

2 minuty temu, robertos napisał:

dzięki, pozostaje tylko czekać aż pojawi się w sprzedaży:) Jak się domyślam to nie ma nawet najprostszego EQ?


Tak nie ma EQ, ani żadnych filtrów cyfrowych, taka jest polityka firmy ma być minimalizm i prostota, za to ich bardzo szanuje. Nawet pliki musisz oddzielnie wgrywać nie przez odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, robertos napisał:

to chyba mają błąd na stronie http://penonaudio.com/SHOZY-Alien-plus?search=shozy alien bo coś o filtrach piszą

producent też nie podał żadnych filtrów także chyba błąd

mają dodać funkcję daca usb, to może i filtry dorzucą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obsługą folderów nie widzę problemów tutaj wszystko śmiga jak należy i tylko tak ma obsługę nie ma żadnej biblioteki artystów/albumy. Jedynie co ma problemy to z odczytaniem długich nazw, potrafi je przyciąć oraz z kodowaniem znaków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LuQi napisał:

Od kiedy w dystrybucji PL? :)

 

10 godzin temu, Spawn napisał:

Przestańcie..... Jakieś promo u Bigmarasa? ;)

 

Jeszcze w chwili obecnej nie ma w oficjalnej sprzedaży. Cena oficjalna w Chinach to 430 USD, i taka sama będzie najprawdopodobniej w Polsce i w reszcie Europy. Oczywiście dla forumowiczów cena będzie zupełnie inna z tego co mi wiadomo...

 

BTW. Jak by ktoś miał ciśnienie i nie zależy mu na pudełku za to taniej i przed oficjlaną premierą to proszę o pm/mail/tel

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności