Skocz do zawartości

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Mi Alien Gold aż tak dobrze nie zagrał... Może po części wynikało to z irytacji - miałem problemy nie tylko z FLACami ale i z WAV (a dodam, ze problem z plikami nie polega na tym, że ich nie odtwarza, tylko, że wtedy piszczy niemiłosiernie aż uszy bolą), może kwestia synergii, ale testowałem kilka par słuchawek.

Nie twierdzę, że zagrał źle. Tyle tylko, że nie było aż takiego szału. Ot przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co mówicie, ja wrzuciłem 10 albumów pierwszych z brzegu na karte we flacu (na pewno większość ma okładki i tagi) i wszystko łyknął. Oczywiście to tylko 10 albumów wiec pewnie znajdą się takie które będą problematyczne. Tego własnie obawiam się w alien+. Ok będzie ekran ale jak będzie z obsługą plików, folderów itd. Za 400 dolców to wypadało by żeby to sensownie działało tym bardziej że 400 kosztuje taka c10 która łyka wszystko bez popitki i gra tylko minimalnie gorzej/inaczej.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tatami/okładkami było różnie, gdyż też wrzucałem takie pliki i na niektórych odtwarzał jak należy, a na niektórych piszczał. Bardziej to zależy od tego co jeszcze ripper dodaje podczas dodawania tagów i okładki, ale aż tak dokładnie nie wchodziłem w to. Na flacach, których piszczał usuwałem tagi i okładki i już taki plik bez żadnego piszczenia odtwarzał, a te, które mam na CD ripowałem do WAVA zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wrzucę wam pierwsze wrażenia z HF.

 

Some initial impressions:

1) At first it sounds brighter than the Alien but after awhile you'd realize it's actually not as bright.

2) Sound signature overall is very neutral, with a small peak in the treble.

3) Soundstage is a huge improvement over its predecessor and the output on this DAP could easily drive headphones.

4) Built quality is fairly solid, it would remind you of something like the Pawgold.

First Impression:

Pros:

1) The resolution is much better than the Alien Gold Edition.

2) The background hiss is very low unlike the original Alien Gold.

3) It has a very good sound stage width and breath, much better than Alien Gold.

4) It is quite neutral and flat sounding.

5) It is very analogue and natural sounding, especially so when paired with the Shozy Zero and Cozoy Hera.

6) It is very powerful and uses manual volume pot for volume adjustment.

Cons:

1) The edges are quite sharp like how it is with the Alien Gold.

2) The UI is quite primitive, however, I believe it will be change with some firmware upgrade.

3) It runs quite warm like a mild hand warmer.

4) There is channel imbalance at low volume due to the pure analogue volume control design.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) There is channel imbalance at low volume due to the pure analogue volume control design.

I w tym momencie mój entuzjazm spada niemal do zera, bo słucham głównie na niskich poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Shozy Alien+ Dap. I had a quick listen today. A very clear and resolving sound, lots of detail, layering and separation, fast response, simple but effective UI, solid build, high power and low noise.

 

http://headpie.blogspot.jp/2017/03/shozy-alien-dap-early-impressions.html?m=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie już kupować:

http://penonaudio.com/SHOZY-Alien-plus

 

Wspierane formaty: WAV (up to 24bit 193khz),FLAC(up to 16bit 44.1khz), APE (up to 16bit 44.1khz), mp3 - czyli mniej więcej jak Colorfly C4. Pesymistycznie spodziewam się tych samych problemów co z Alien Gold...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena mnie przybiła, ale dalej śledzę temat.

Zdjęcie ze środka:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/17311295_748739921973786_5559333835253556119_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=5b513f91077385927983911041bed9b5&oe=595CED7F

If you are into modding guess you may see some good spots to work on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności