Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Myślicie, że lepiej jest Shoziego katować do rozładowania i dopiero podpinać do prądu, czy może już przy jednej kresce. Priorytetem jest oczywiście jak najwyższa żywotność baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2018 o 19:28, pewu napisał:

Podłączyłem na noc do ładowania, dla pewności próbowałem różnymi kablami. Patrząc na miernik, niestety nie pobiera w ogóle prądu, tak jakby nic nie było podłączone.

Generalnie ładowanie powinno działać niezależnie od włączenia/wyłączenia, niestety nie działa. Raczej też jest niezależne od karty, no ale spróbowałem inną, bo czemu nie, niestety nadal nic.

Jeśli update softu odpala się na "resztkach batterii", to może po prostu się faktycznie rozładował i problem jest z samym ładowaniem tylko... Tylko i aż, no bo nic nie mogę zrobić. Ciekawy przypadek...

Raczej na pewno zdażało się Wam rozładować alienka do końca, więc nie sądzę, aby to był jakiś "standardowy" problem.

 

 

W dniu 20.07.2018 o 20:39, robertos napisał:

Miałem to samo.@Bigmaras wymienił mi w ramach gwarancji na inną sztukę. Też nie chciał się ładować tylko soft można było zupdateowac.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Czy wiadomo, czego ten problem dotyczy? Mój świeżo zakupiony tutaj na forum ma takie same przypadłości. Przez tydzień walczyłem z kartą, kolejny tydzień walczę w odpalaniem/ładowaniem. Raz na jakiś czas coś mu się zmieni i jak się naładuje to odpali, ale raczej chciałbym go używać kiedy to ja mam ochotę na słuchanie, a nie kiedy Alienowi się zachce:-)

Rozmawiam z poprzednim właścicielem o rozwiązaniu problemu, ale może macie jakiś inny pomysł? 

 

update

Poleżał sobie całą niedzielę i pół poniedziałku i przed chwilą łaskawie się uruchomił, po chwili zastanowienia zaczął się również ładować (animacja paska postępu ładowania)

Edytowane przez artful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przypadłość Alienów+ i właśnie dlatego nie jest już produkowany. A swoją drogą szkoda, gdyż to dźwiękowa zacny sprzęt i jeden z moich ulubionych DAPów, a przy tym jest normalnej wielkości, a nie jakaś cegła.
Jak ktoś używa nadal Alien+ to radzę mu bardzo dbać o baterię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przypadłość Alienów+ i właśnie dlatego nie jest już produkowany. A swoją drogą szkoda, gdyż to dźwiękowa zacny sprzęt i jeden z moich ulubionych DAPów, a przy tym jest normalnej wielkości, a nie jakaś cegła.
Jak ktoś używa nadal Alien+ to radzę mu bardzo dbać o baterię.

Wymieniał ktoś może baterię?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zOrg napisał:


Wymieniał ktoś może baterię?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W moim wypadku nic to nie zmienilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój alien właśnie odmówił współpracy i nie ładuje w ogóle -.- nie da się go włączyć w ogóle, nie reaguje na różne ładowarki, o co kaman, jeszcze dziś śmigał jak ta lala...

Da się coś z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Weird_O napisał:

Mój alien właśnie odmówił współpracy i nie ładuje w ogóle -.- nie da się go włączyć w ogóle, nie reaguje na różne ładowarki, o co kaman, jeszcze dziś śmigał jak ta lala...

Da się coś z tym zrobić? 

Wsadzić w ramkę i postawić nagrobek zapalić świeczkę :D

A tak serio przeczytaj temat był ktoś na forum kto był w stanie dorobić mu zasilanie, kwestia chęci poszukania człowieka. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak sprzęt za ponad tysiąc złotych może od tak po prostu przestać działać z dnia na dzień po zaledwie dwóch latach sporadycznego używania i obchodzenia się jak z nim jak z jajkiem. Coś tu jest kuwa bardzo nie tak. Oczywiście przestaje działać wtedy, jak już nie jest na gwarancji. 

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Weird_O napisał:

Mój alien właśnie odmówił współpracy i nie ładuje w ogóle -.- nie da się go włączyć w ogóle, nie reaguje na różne ładowarki, o co kaman, jeszcze dziś śmigał jak ta lala...

Da się coś z tym zrobić? 

Odłóż go na półkę, poczekaj dzień, półtora... Potem podładuj i włącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Weird_O napisał:

Mój alien właśnie odmówił współpracy i nie ładuje w ogóle -.- nie da się go włączyć w ogóle, nie reaguje na różne ładowarki, o co kaman, jeszcze dziś śmigał jak ta lala...

Da się coś z tym zrobić? 

Sprawdź czy włączy się w tryb update`u fw (z tego co pamiętam to włączasz go trzymając prawy przycisk ze środkowego panelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, griffith napisał:

Sprawdź czy włączy się w tryb update`u fw (z tego co pamiętam to włączasz go trzymając prawy przycisk ze środkowego panelu).

 

No właśnie w ogóle się nie włącza bo się całkiem rozładował.

EDIT: A jednak tryb updejtu działa!

Godzinę temu, artful napisał:

Odłóż go na półkę, poczekaj dzień, półtora... Potem podładuj i włącz.

 

Serio? 😮

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio. Egzemplarz, który chwilę posiadałem zachowywał się identycznie. Nagle przestał się włączać i nie ładował się. W trybie update’u można go było odpalić. Jak poleżał dzień to mu przechodziło (chwilowo). Ponoć zimne luty...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Weird_O napisał:

Nie rozumiem jak sprzęt za ponad tysiąc złotych może od tak po prostu przestać działać z dnia na dzień po zaledwie dwóch latach sporadycznego używania i obchodzenia się jak z nim jak z jajkiem. Coś tu jest kuwa bardzo nie tak. Oczywiście przestaje działać wtedy, jak już nie jest na gwarancji. 

Tysiąc złotych? Merce za milion potrafiły robić to samo po wyjechaniu z salonu i wcale nie było łatwo ogarnąć gwarancję, bo "sprawdzanie" i "ekspertyzy" były przeciągane tak długo, by ta się skończyła ;) A sprzęt AGD specjalnie był tak robiony, żeby paść zaraz po upływie gwarancji.

Tak więc nic nowego.

 

Choć zaczyna mnie stresować ten wątek...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności