Skocz do zawartości

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Gra trochę inaczej, jednak bez żadnych szokujących różnic. Czy lepiej? Co kto lubi, ale ja czasami korzystam z funkcji DAC, więc mam soft, który mi to umożliwia i nie widzę powodów do narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingstone paro letni, spróbuję w takim razie do folderu głównego wgrać bezpośrednio pliki i zobaczę czy będzie je widział, natomiast na zawiechy nie mam pomysłu co je może wywoływać. Być może rozwiązaniem byłoby stworzenie kompletnej karty od zera do aliena+. Ale jakiego klucza się trzymać, żeby to działało sprawnie. Wkurza to, że po włożeniu drugiej karty 64gb, jest około 3000 utworów (tyle widzi shanling) a schozy pokazuje 2600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzech z opisywanych przez Ciebie objawów można wywnioskować, że masz problem z kartą bądź plikami. Sam piszesz, że karta już kilkuletnia a pamiętaj,  że każda karta ma ograniczoną liczbę zapisu/odczytu i może po prostu się kończy.

 

Wg mnie:

1) Zmień kartę na nową, markową, kupioną tylko w znanej sieci sklepów: np. morele, media, avans etc

2) Sformatuj kartę na komputerze, najlepiej fat32 i nie korzystaj z tej karty, a już na pewno nie formatuj pod telefonem czy innymi urządzeniami. Najlepiej nie wkładaj tej nowej karty nawet do telefonu bo andek od razu wrzuci sporo swoich plików

3) sprawdź spliki pod systemem, sprawdź czy przypadkiem gdzieś nie masz zaciągniętych plików muzycznych z mega dużymi okładkami. Zdarza sie, że pociągnięte pliki z internetu mają reklamy lub inne dziadostwa pozaszywane

4) sprawdź tagi, albo najlepiej otaguj od nowa pliki muzyczne

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, spróbuję z drugą kartą to jest nowa 64GB sandiska, kupiona 1 miesiąc temu w MediaExpert. Sformatowana w programie zewnętrznym do fat 32 i była używana tylko w shanlingu m1. Shozy na niej nie widzi wszystkich plików w przeciwieństwie do Shanlinga. Może to być wina złych plików jak najbardziej, dlatego tak jak pisałem powyżej nagram na nią tylko pliki, z którymi shozy nie powinien mieć problemu. Jak wyeliminuję zawiechy to będzie ok. To jest najbardziej dokuczliwe i naprawdę pozbawia przyjemności ze słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien+ jednak został u mnie.

Zdecydowała jakość dźwięku z tego dapa oraz wasze posty. Ogarnąłem aliena+ na tyle, że da się go używać bez większych problemów. Kosztowało mnie to dwa popołudnia zabawy, ale dla tego dźwięku warto było poświęcić czas.

1.W folderach, których nie widział we właściwościach było zaznaczone archiwalny, odhaczenie pomogło :).

2.W kilkunastu innych folderach, nie wiadomo skąd wgrały się dziwne pliki ukryte, które prawdopodobnie powodowały zawieszanie playera. Po usunięci tych plików urządzenie zawiesiło się raz czy dwa w przeciągu kilku dni.

3. Na kolejność utworów, że po 1 była 10 i dopiero dwójka, wystarczyło ponumerować od 01 do x.

4. W folderach z plikami gdzie był dodatkowy folder np. skan jako pierwszy utwór pokazywał 02, wystarczyło usunąć ten niepotrzebny folder ze skanami płyty i wróciła poprawna kolejność. 5. W folderach z otagowanymi plikami łącznie z obrazem, nie robiłem nic i póki co alien+ odtwarza je bez problemu :).

6. Flac podzielone na utwory bez cue, tez odtwarza bez problemu.

7. Nie widział utworu, skróciłem nazwę i  plik się odnalazł :).

Bateria mi nie przeszkadza, ponieważ robi u mnie za sprzęt stacjonarny (do leżenia czy siedzenia i delektowanie się muzyką), do innych rzeczy, bardziej mobilnych,  używam shanlinga m1.

 

Skoro już tak dobrze idzie wam dobre doradzanie i przy okazji wydawanie moich pieniędzy ;), to może doradzicie jakieś słuchawki otwarte do tego grajka. Shure srh 840 wymiatają, ale z racji konstrukcji po 3-4 godzinach uszy muszą odpocząć, a mam fazy, że słucham dłużej. Szukam czegoś o podobnej charakterystyce do shure (świetne słuchawki) i  tin audio t2 (więcej basu, mniej góry), nie lubię słuchawek podbitych na przełomie średnicy i wysokich, ponieważ w black metalu takie słuchawki stają się za bardzo jazgotliwe.Przedział cenowy najchętniej 500-700, mogą być używane z gwarancją.  Rozważam DT990pro, AKG701m, senki hd600, może audiotechnica jakaś?

Pozdrawiam

 

ps. Alien już był spakowany, bo zirytowany byłem mocno. Odpaliłem shanlinga a wewnętrzny głos zaczął  mnie męczyć i kusić, rozpakuj go i  jeszcze posłuchaj, daj mu szanse. Po obsłuchaniu aliena po prostu brakowało mi czegoś w muzyce odtwarzanej z shanlinga. Odpaliłem muzę, noc, cisza spokój i zrobiło się łał. Nie ważne stały się problemy obsługowe, ważna stałą się muzyka. Umęczyłem trochę mocno kolegę Bigmaras, za co przepraszam, ale może nie będzie się gniewał ;).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Shozy u mnie już 3 dzień, dopiero dziś miałem okazję posiedzieć trochę przy tym grajku. Miałem przepinać słuchawki do Shanlinga M0 dla porównania i zrobiłem to chyba tylko 2 razy w ciągu godziny. Przeskok ogromy, tak angażującego dźwięku nie dane mi było uswiadczyć (może porównywanie z Q5 ale to z pamięci i dosyć dawno). Na pewno jeszcze podzielę się wrażeniami z odsłuchów, z wyszczególnymi słuchawkami, ale na razie żadne nie grały mi źle czy choćby nudno. Jest dobrze, najlepiej wydane pieniądze na audio. Dziękuję przy tym @bigmaras za chęć pomocy, cierpliwość i szybką oraz sprawną transakcję.

Edytowane przez StAc
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 15:51, THABAL napisał:

Witajcie :D jeśli ktoś jeszcze jest na tym wątku to mam pytanie. Czy alien w funkcji DACa jest już kompatybilny z systemem MacOS?

 

DAC nie jest kompatybilny z MacOS, dwa że na tym firmwarze jak dla mnie grał słabiej.

 

2 godziny temu, StAc napisał:

Shozy u mnie już 3 dzień, dopiero dziś miałem okazję posiedzieć trochę przy tym grajku. Miałem przepinać słuchawki do Shanlinga M0 dla porównania i zrobiłem to chyba tylko 2 razy w ciągu godziny. Przeskok ogromy, tak angażującego dźwięku nie dane mi było uswiadczyć (może porównywanie z Q5 ale to z pamięci i dosyć dawno). Na pewno jeszcze podzielę się wrażeniami z odsłuchów, z wyszczególnymi słuchawkami, ale na razie żadne nie grały mi źle czy choćby nudno. Jest dobrze, najlepiej wydane pieniądze na audio. Dziękuję przy tym @bigmaras za chęć pomocy, cierpliwość i szybką oraz sprawną transakcję.

 

Właśnie taki ma dźwięk Alien+, bardzo angażuje w przekaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, murderotic napisał:

Panowie czy Aliena+ idzie jeszcze gdzieś kupić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ja swojego kupiłem od @bigmaras jako egzemplarz po odsłuchaniu przez klienta. Trzeba pisać, dopytywać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, murderotic napisał:

Pamietam ze miał ostatnio na Allegro i już nie ma wiec to pewnie był ten


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Tych po odsluchach miał 4, niewystawione na Allegro, pisałem do Pana Marka właśnie z zapytaniem czy to błąd czy wyszły wszystkie. I nówki faktycznie wyszły wszystkie.

Edytowane przez StAc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności