Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Funkcja USB DAC działa "od strzała". Słucham z JRivera (WASAPI) i jest pięknie. Teraz na serio służy mi za stacjonarkę (z HD650). :) 

 

A Opus jak był kapryśny po USB, tak jest nadal... Trochę wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tornvald napisał:

 


A co ma do rzeczy źródło prądu? :D

 

Bliżej mi do laika w tych tematach, ale gdzieś był już temat wcześniej poruszany, że producent podczas ładowania nie zaleca odtwarzania muzyki (bo player może sobie grać, ale nie koniecznie musimy tego słuchać;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB to standard i nie ważne czy to laptop czy stacjonarka natężenie i napięcie powinny być takie same. A co do tego ładowania to bym nie demonizował. Bateria w Alienie powinna być dość łatwa do wymiany. Są śruby, łatwo rozkręcić. Może nawet wyjedzie większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem nowy soft, potem wróciłem do starego. I straciłem opcję random play :/. Wcześniej skanował całą kartę i potem grał, a teraz od razu startuje po wybraniu "random play" i niby przeskakuje, ale tylko między utworami z początku karty. U Was też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko po staremu, może wgraj FW jeszcze raz.
Robiłeś coś z kartą czy plikami od czasu kiedy wszystko działało?

Edytowane przez Greezye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9/28/2017 o 22:32, pewu napisał:

 

Na priva:

we are looking into it
it could be some settings inside that triggers the change

 

Zapytałem ponownie:

 

hello, any news in this topic?

we looked into it and realize the difference is actually minimal

but when it comes to later updates we will try to see if there are anything we can do

we didn't even touch the codes for the original sound actually

and that is why we said we shall keep the UI minimal as adding features will actually change the sound

So you are saying that you don't have any control in case of SQ, when working on the UI? Even such basic options as the PAUSE when the screen is off will be not possible?

to be honest it is a 50% yes, to control the sound signature you have to control amount of parts and cpu load also noise

pause when screen off is of course possible

but after some test we accidentally pressed buttons so it is on hold

these arent dumb questions but slight matters does affect the sound, or else everyone in the highend field will add tons of features

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąć Alieny brzmią jak brzmią w dużej mierze dlatego że są tak prostackie. Jak dorzucą dużo nowych ficzerów to brzmienie na tym ucierpi. Nie od dziś wiadomo że proste topologicznie układy brzmią najlepiej. W ostatnich latach jednak nikt na to nie zwraca uwagi i muszą być tony złącz, balansów, trybów pracy, rozszerzeń, funkcji sieciowych itd. Szkoda że dźwiękowo stoimy w miejscu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak obsługę exFAT, nazw dłuższych niż 32 znaki, przewijanie nazw płyt i utworów gdy nie mieszczą się na ekranie oraz zapamiętywanie ostatnio odtwarzanego miejsca, to by mogli wprowadzić (no i ta nieszczęsna zmiana płyty przy cofaniu się w poziomach menu).

Co prawda rzadko mi to przeszkadza, ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn tutaj ma rację. Mi jakoś tak nie przeszkadzają te błędy. Co za problem jest sformatować kartę na fat32, nie ma żadnego problemu. Pauzowanie przy wyłączonym ekranie, zupełnie nie przydatne, gdyż właśnie o to chodzi żeby się nie pauzowało, wtedy kiedy masz go w kieszenie i chodzisz z nim. Krótkie nazwy płyty, jak mogłem przywyknąć do tego że muszę zmieniać nazwy z Hangula na angielskie. 

Zmiana przy cofaniu, tutaj wydaje mi się problem z przydługim naciśnięciem back, gdyż jak się dłużej go przyciśnie to wtedy zmienia, przynajmniej ja tak mam.

Zapamiętywanie ostatniego utworu no właśnie mogli by to dać, gdyż on zapamiętuje to, gdyż jak skończy odtwarzacz aktualny folder to idzie do ostatniego utworu jakiego żeśmy słuchali przed wyłączeniem.


Ja ich jeszcze męczę o DAC na OSX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Spawn said:

Krótko mówiąć Alieny brzmią jak brzmią w dużej mierze dlatego że są tak prostackie. 

no proszę cię

 

 odkąd wprowadzenie dodatkowych funkcji programowych pogarsza brzmienie, DAC-a jakoś mogli dorobić i co gra gorzej ?

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hibi napisał:

no proszę cię

 

 odkąt wprowadzenie dodatkowych funkcji programowych pogarsza brzmienie, DAC-a jakoś mogli dorobić i co gra gorzej ?

 

 

No właśnie rozchodzi się o to że tak, Alien+ na nowym sofcie z usb-dac gra gorzej :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb z tym pamiętaniem ostatniej płyty przed wyłączeniem, to nie takie proste. Mi np. wraca do płyty, której słuchałem jakieś 20-30 wyłączeń wcześniej, a i to nie zawsze.

 

I nie bardzo wyobrażam sobie zmienianie nazw w kilkuset katalogach, na tysiącach plików. Spróbuj tak przebrnąć przez klasykę, gdzie na jednej płycie masz choćby takie utwory:

07 - Concerto a due cori No2, HWV333 - I. Pomposo

08 - Concerto a due cori No2, HWV333 - II. Allegro

13 - Concerto a due cori No2, HWV334 'Judas Maccabaeus' - I. Ouverture

14 - Concerto a due cori No2, HWV334 'Judas Maccabaeus' - II. Allegro

 

Nie można obciąć ani do nazw koncertów, ani do ich poszczególnych części, bo będę miał identyczne nazwy plików, tylko o różnej numeracji. Niby da się zrobić przez wzór "HWV333 - II. Allegro", ale nie będę widział co to za koncert, a nazw katalogowych na pewno nie będę zapamiętywał.

 

Natomiast obsługa exFAT, to kwestia wygody. Obecnie jest to standard przy większych pojemnościach kart i przełożenie jej z innego grajka kończy się brakiem czytania karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fat32 każde urządzenie czyta, gdyż jest to standard, a exFat jest pochodną Fat'a, a sformatować duże karty do Fat32 nie jest żadnym problemem.

 

Co do długich nazw to nie problem, tak jak podałeś
katalog - Concerto a due cori No2, HWV333, utwory 07. I. Pomposo, 08. II. Allegro
katalog - Concerto a due cori No2, HWV334 'Judas Maccabaeus' , utwory I. Ouverture, II. Allegro


To wszystko zależy od naszego lenistwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows nie pozwoli sformatować dużej karty do FAT32. Niby można zewnętrznym programem, ale dużo osób o tym nie wie (przykłady są na naszym forum).

 

Ten przykład z utworami jaki podałeś jest zły:

1) wymaga rozbijania płyt na podkatalogi (sporo roboty i słabo się słucha gdy co 3-4 utwory musisz w odtwarzaczu zmieniać folder),

2) Shozy wyświetli tylko fragment nazwy koncertu.

 

I piszesz o lenistwie, ale my też. Tyle że programistów. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Shozy na temat nazw, chodzi o banki pamięci, jest ściśle zarezerwowana ilość na obsługę języka, więć długie nazwy czy dodatkowe języki nie wchodzą w grę, gdyż kosztem czegoś by to trzeba poświecić. Ilość bitów, banki pamięci są ściśle zarezerwowane. Przeciągnij sobie tak długie nazwy do linii poleceń to też zobaczysz co będziesz miał, też Ci utnie długie nazwy.

Lenistwo programistów nie ma nić wspólnego z ograniczeniem systemu/komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest ich, więc tłumaczenie że się nie da, bo ogranicza ich system, jest śmieszne z ich strony. Niech wywalą np. upośledzone zapamiętywanie poprzednich utworów, które i tak nie działa i pewnie nigdy nie będzie, to się zwolni miejsce na długie nazwy. 

 

Ale że gra to jak gra, to trzeba jakoś z tym żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności