Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Hidizs AP60


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Hidizs to niewielka, młoda firma z Chin zajmująca się przenośnym audio. Odtwarzacz AP60 (89 dolarów) należy do powoli odradzającej się grupy małych przenośnych DAP-ów.

 

Specyfikacja wygląda co najmniej obiecująco:

  • Wymiary: 75 x 42 x 14 mm,
  • Masa: 50 g,
  • Ekran: 2 cale, 320×240 pikseli,
  • Odtwarzane formaty: FLAC (24-bit/44,1-192kHz), APE, WMA, WAV, ALAC, AAC, OGG, MP3, AIFF, DSF (64 oraz 128), DIFF,
  • Funkcja przetwornika USB oraz OTG,
  • Bluetooth w wersji 4.0 ze wsparciem kodeka aptX,
  • DAC: AK4452VN,
  • Wzmacniacz: MAX97220A,
  • Impedancja wyjściowa: 0,1 Ohm,
  • Moc: 35mW @ 32 Ohm,
  • THD: poniżej 0,005%,
  • SNR: 109dB,
  • Zakres dynamiki: 105 dB,
  • Separacja kanałów: 106 dB,
  • Obsługa kart pamięci do 256GB, brak pamięci wbudowanej,
  • Bateria: 1000 mAh, 10-12 godzin pracy.

 

Jak na urządzenie wielkości xDuoo X2 czy Sansy Clip, lista funkcji jest zaskakująco bogata, pytanie czy przekłada się to na jakość.

 

Jak się przełożyło? Zapraszam do lektury :)

http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-hidizs-ap60/

5a.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

cześć Inszy, 

 

przeczytałem recenzję, bo przyznaję ze poszukuję czegoś w ludzkiej cenie a grającego w miarę przyzwoicie (recenzja jak zwykle świetna), i mam pytanie, na hifiorgu wyczytałem że Hidzis to praktycznie to samo co shanling m1, a ten drugi na u nas na forum cieszy się dużo większą popularnością, tak samo w recenzjach shanlinga nie natrafiłem nigdzie że może mieć problemy z wysterowaniem słuchawek a moc wyjściową oba odtwarzacze mają taką samą ... jednym z pretendentów do moich zakupów jest też Xduoo x2 i x3 które rozumiem mają dużo więcej mocy. 

czy te 35mw na 32 omach to taki wielki problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuję za odpowiedź, 

 

przyznaję jestem dość nowy w tym temacie, jak się te 35mw ma do typowych mocy które może osiągać smartfon średniej półki (miałem do tej pory moto g i redmi 4x),  moje słuchawki główne to Rockamstery OE (32 ohm) nie powinno być problemów z ich wysterowaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, 

Dziękuję bardzo za odpowiedź, 

a czy dobrze rozumiem że dopiero przy słuchawkach o bardzo dużym oporze może to być problem (np powyżej 100 ohmów)?

Z tym że shanling m1 to praktycznie to samo jeżeli chodzi o środek to też prawda czy coś namieszałem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama rezystancja to nie wszystko, jeszcze parametr "skuteczności" jest bardzo istotny. Mój Shanling M1 ma 35 mW na kanał i takie prawdziwe "dławienie" dopiero na DT990 250-omowych słyszałem.
Są także i słuchawki mające 32 czy 64 omy, które lubią dużo prądu - inaczej owszem, zagrają głośno, ale totalnie bez wyrazu i życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, 

powiem szczerze mam zagwozdkę, bo podoba mi się ten AP60 ale mam też smak na dużo tańszego xduoo x2, różnice w cenie jest dwukrotna, nie ukrywam że to mój pierwszy nowożytny player, czy da się te sprzęty jakoś porównać? czy AP60 to dużo wyższa półka (jeśli chodzi o dźwięk jak na razie ficzery jak BT mnie nie interesują) 

@bachankas widzę w sygnaturce że masz Redmi Note 4 i M1 dużo lepiej M1 gra niż Twój telefon? 

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat, ponieważ chcę się podzielić pewnymi obserwacjami na temat AP60.

W mojej opinii, brak aptX - pomimo zapewnień o jego obecności - stanowi podstawę do zwrotu produktu, który jest niezgodny z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności