Skocz do zawartości

Następca MDR XB 700


ClaYmaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.
Jako że dnia dzisiejszego moje 5letnie SONY MDR XB700 wyzionęły ducha (świeć Panie nad ich duszą) jestem zmuszony znaleźć im godnego następcę. Jako iż przyzwyczaiłem się już do sposobu w jaki grają,zrobiłem rekonesans w kilku sklepach po przymierzałem i posłuchałem i jak dotąd sonus pryma jedynie pozwoliły mi doświadczyć podobnej przyjemności z słuchania lecz uważam ,iż ich cena na obecny moment mnie przerosła.:) macie może kobiety i mężczyźni chłopcy i dziewczęta coś co byście polecili osobie która lubi bass słucha w większości hip hopu/rapu ( z przbłyskami na muzykę klasyczną, modern jazz oraz trochę rocku) Wiem Xb 700 miały potężny bass który mógł zaburzać inne gatunki ale właśnie takie efekty mi się podobały:) a więc bardzo proszę o porady i wytyczne. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem początkującym, ale lubię tak jak ty tego typu dźwięk, jestem bassheadem i od siebie poleciłbym Sony MDR-XB450BV (z Bass Boostem i suwakiem wibracji basu) i MDR-XB600 (chociaż te mają trochę przesadzoną ILOŚĆ basów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XB700 mają owszem spory bas, ale nie jakoś bardzo przesadzony. Ich niewątpliwym atutem jest wygoda padów.

W sumie Takstary HD6000 z padami HM5 supersoft mogłyby zagrać dość podobnie i być podobnie wygodne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XB700 mają owszem spory bas, ale nie jakoś bardzo przesadzony. Ich niewątpliwym atutem jest wygoda padów.

W sumie Takstary HD6000 z padami HM5 supersoft mogłyby zagrać dość podobnie i być podobnie wygodne :) .

No nie jest przesadzony jakoś ale mocniejszy niż w XB500 czy w monster n-tune hd bardziej mięsisty.(i te i te posiadałem, xb500 wymieniłem na 700 a n tuny miałem jako drugą pare np. do biegania szkoda tylko że dwukrotnie się pałąg złamał. Wiesz może gdzie mógłbym zobaczyć te Takstary? (przyznam że wyglądają świetnie oprócz tego graffiti na pałąku ;)) a jak np. wypadają przy Rockmaster Encore też słyszałem że mogą dorównać mdrą aczkolwiek skłaniam się bardziej do takstarów;)

Edytowane przez ClaYmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockmastery nie mają takich fajnych średnich tonów jak HD6000/XB700. Jeśli przyzwyczaiłeś się do grania XB700, których atutem wg mnie wcale nie jest jakiś super bas (jest imo jedynie "spoko") a właśnie super średnica, i spora scena, to w Rockmasterach tego nie będzie, bo one mają wycofany środek. Scena owszem całkiem duża, ale nie to brzmienie. HD6000 z kolei mają scenę mniejszą (bliższą), dlatego sugeruję do nich pady HM5, które oddalą scenę a przy okazji i wygodę poprawią.

Odsłuchać można w sklepach nastawionych na sprzedaż słuchawek, mp3store, audiomagic (w audiomagic mają też pady HM5, więc może od razu dałoby radę przymierzyć) itp, ale jak nie masz takiego w pobliżu zawsze możesz zamówić przez internet i zwrócić do 2 tygodni od zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockmastery nie mają takich fajnych średnich tonów jak HD6000/XB700. Jeśli przyzwyczaiłeś się do grania XB700, których atutem wg mnie wcale nie jest jakiś super bas (jest imo jedynie "spoko") a właśnie super średnica, i spora scena, to w Rockmasterach tego nie będzie, bo one mają wycofany środek. Scena owszem całkiem duża, ale nie to brzmienie. HD6000 z kolei mają scenę mniejszą (bliższą), dlatego sugeruję do nich pady HM5, które oddalą scenę a przy okazji i wygodę poprawią.

Odsłuchać można w sklepach nastawionych na sprzedaż słuchawek, mp3store, audiomagic (w audiomagic mają też pady HM5, więc może od razu dałoby radę przymierzyć) itp, ale jak nie masz takiego w pobliżu zawsze możesz zamówić przez internet i zwrócić do 2 tygodni od zakupu.

Ok no to najbliższy dzień to sobota gdzie mp3 store otwarte we Wrocławiu więc się przejdę ;) wyczytałem też gdzieś że warto wymienić kabel czy to prawda? w audiomagic już nie ma (oby chwilowo) tych padów są tylko zwykłe welurki do HM5 one bez problemu dają się założyć?

Edytowane przez ClaYmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welurki nie będą pasować brzmieniowo, sporo jaśniej na nich będzie. Jak nie ma w Audiomagic, to może w Audeos jeszcze będą.

 

Jeśli zamierzasz wybrać się do mp3store we Wrocławiu, to zagadaj z userem @Kurop - on tam pracuje, więc będzie wiedział jakie słuchawki mają obecnie w sklepie.

 

Kabel warto wymienić, sporo zyskuje zwłaszcza dynamika basu. W razie co też z Kuropem możesz o rekablingu pogadać, bo też robi. Pewnie Ci kabel van damme poleci do tych słuchawek (ja bym polecił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności