Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz mieć: wzmacniacz z przedwzmacniaczem gramofonowym 150-250zł , kolumny 200-400zł, gramofon 200-300zł.

Można też jak chcesz tanio i akceptujesz brzydszy wygląd to polować na kolumny na głośnikach isophona (do 250zł powinieneś dostać), albo kolumny na głośnikach rft i do tego jakiś amplituner rft (ok 120zł) i do tego gramofon 200-300zł. Podsumowując może byś się zmieścił, ale piękne to nie będzie...dźwięk wynagrodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój sobie z tym tematem. Po co ci to? Płyty winylowe trzeszczą, szumią. Do tego co chwila przerwa w słuchaniu. Trzeba wstać i przełożyć płytę na drugą stronę. Każde przesłuchanie powoli niszczy płytę no i wkładkę - to nieuniknione przy fizycznym kontakcie. Do tego współcześnie dostępne płyty są idiotycznie drogie oraz fatalnej jakości technicznej. Sam niedawno kupiłem nówkę która była krzywa (chyba łącznie 1 cm amplitudy), a do tego strzelała i trzeszczała. Mam nadzieję, że pomogłem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój sobie z tym tematem. Po co ci to? Płyty winylowe trzeszczą, szumią. Do tego co chwila przerwa w słuchaniu. Trzeba wstać i przełożyć płytę na drugą stronę. Każde przesłuchanie powoli niszczy płytę no i wkładkę - to nieuniknione przy fizycznym kontakcie. Do tego współcześnie dostępne płyty są idiotycznie drogie oraz fatalnej jakości technicznej. Sam niedawno kupiłem nówkę która była krzywa (chyba łącznie 1 cm amplitudy), a do tego strzelała i trzeszczała. Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Wystarczy umyć płytę, zastosować koperty antystatyczne i nic nie trzeszczy. Rzeczywiscie nowe płyty w papierowych kopertach potrafią strzelać jak na sylwestra, ale odrobina zachodu i działa. Jakość dźwięku wynagradza takie niedogodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Daj spokój sobie z tym tematem. Po co ci to? Płyty winylowe trzeszczą, szumią. Do tego co chwila przerwa w słuchaniu. Trzeba wstać i przełożyć płytę na drugą stronę. Każde przesłuchanie powoli niszczy płytę no i wkładkę - to nieuniknione przy fizycznym kontakcie. Do tego współcześnie dostępne płyty są idiotycznie drogie oraz fatalnej jakości technicznej. Sam niedawno kupiłem nówkę która była krzywa (chyba łącznie 1 cm amplitudy), a do tego strzelała i trzeszczała. Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Wystarczy umyć płytę, zastosować koperty antystatyczne i nic nie trzeszczy. Rzeczywiscie nowe płyty w papierowych kopertach potrafią strzelać jak na sylwestra, ale odrobina zachodu i działa. Jakość dźwięku wynagradza takie niedogodności

 

Krzywizne, że ramie skacze po pół cm w górę i w dół też? Poza tym chyba lepiej słuchać muzyki niż myć płyty. Do chorych cen winyli jeszcze dokładać jakieś koperty? A jakość dźwięku to tylko świadomość, że to WINYL.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko jest trudne nim stanie się proste" - Fuller.

 

;)

 

Na początek o kalibracji. Podchodziłem do tego jak pies do jeża, Tymczasem :

 

 

Na Reduktorze jest więcej filmików związanych z odtwarzaniem płyt analogowych.

Może nie ze wszystkim wszyscy się zgodzą, ale na początek jest to fajna synteza - zamiast latać po necie w tę i we w tę ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio : "A jakość dźwięku to tylko świadomość, że to WINYL."

 

Nie.

Czemu nie ? No, bo nie i już ... :P

 

Owszem, z odtwarzaniem winyli jest cała otoczka, podobnie jak z wyjściem do filharmonii na koncert.I to jest w tym fajne.

 

Ja to lubię - zarezerwować bilety w fajnym miejscu, odpowiednio się ubrać, dojechać, przesiąknąć przez drzwi z całym tłumem ludzi.

Wsłuchać się w pogwar nerwowych szeptów przed koncertem.

Potem wrócić i dyskutować z żoną o wrażeniach.

 

Tak więc gdy mam wybór - wybiorę koncert. W drugiej kolejności winyla. W trzeciej płytę CD, ale ze starego odtwarzacza.

No końcu zadowolę się FLAC czy MP3.

 

Każdemu według potrzeb i według tego co lubi.

Edytowane przez paratykus
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było i miało same minusy to nikt by się w to nie bawił a jest przeciwnie.

Moim zdaniem ma two swoisty urok i ostatnim czasy zdobywa coraz więcej zwolenników.

Owszem. Ma urok dla kogoś kto woli bawić się sprzętem niż słuchać muzyki. No i chce być elitarny. Generalnie nie polecam. To tylko moje zdanie i tu kończę uczestnictwo w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby tak było i miało same minusy to nikt by się w to nie bawił a jest przeciwnie.

Moim zdaniem ma two swoisty urok i ostatnim czasy zdobywa coraz więcej zwolenników.

Owszem. Ma urok dla kogoś kto woli bawić się sprzętem niż słuchać muzyki. No i chce być elitarny. Generalnie nie polecam. To tylko moje zdanie i tu kończę uczestnictwo w tym wątku.

 

Zraziłeś się. Masz prawo być zły, bo pech, który Cię spotkał, skutecznie Cię zniechęcił.

Mnie tam jednorazowe,ba ... nawet długo trwające problemy nie zniechęcają.Wręcz przeciwnie, pobudzają mnie do działania.Kwestia charakteru, każdy z nas jest inny i ma inne podejście.

Nie jest to jednak portal psychologiczny, a portal audio. Tak więc ... sorry, że trochę zboczyłem z tematu.

 

Zacząłem poprzedni post cytatem, cytatem zakończę :

 

"Zwycięstwo bez możliwości porażki jest zwycięstwem bez chwały"

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując to do winyla trza dorosnąć, dojrzeć.

@michaldol

zawsze możesz kupić sobie fullautomat

 

 

co jak co ale warto

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-itt-8012-hifi-nowa-wkladka-sprawdz-CID99-IDgf6Nb.html#50f1f8d1f0

a tu więcej o patefonach

http://www.winyl.net/viewforum.php?f=11


na początek przygody w tej cenie to chyba promocja

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-nordmende-hifi-1010-gratis-wzmacniacz-CID99-IDjAyW7.html#a1db1cd4fa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności