Jump to content
Synthax

Wasze ulubione zamnięte które mieliście dłużej niż 3 miechy

Recommended Posts

7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

K271 MKII występują w dwóch wariantach:

• Made in Austria
  • Made in China

Różnią się troszkę materiałami i brzmieniem. Jest też rzadki model K271 Studio, którym również można się zainteresować, jeśli ma to mieć charakter kolekcjonerski. Słuchawki są bardzo wrażliwe na pady i rodzaj/stan materiałów eksploatacyjnych. Jeśli izolacja ma być większa kosztem wygody, to można myśleć jeszcze nad K171 MKII, jako że są na tych samych przetwornikach. Generalnie polecam zainteresować się wspomnianymi przeze mnie K270. Trudne do dostania, obecnie już w obu wariantach (Studio/Playback), ale słuchawki mają ogromny potencjał oraz SQ.

Dziękuję bardzo za cenne porady. W moim przypadku słuchawki to po prostu narzędzie do słuchania, akurat brzmienie wiekszości AKG mnie odpowiada najbardziej. Zatem zakup ma być typowo użytkowy, a nie kolencjonerski - więc K270 nie biorę pod uwagę, wystarczą mi zwykłe sklepowe K271, mogą być nawet z Chin (zależy mi na niskiej cenie). Rozpatrzę też K171 (też miałem je na głowie, słuchałem) - choć trochę niewygodne - małe muszle nauszne, nie wiem, czy wytrzymam w nich długie odsłuchy - więc chyba jednak K271 są bardzej prawdopodobne, bo wygoda też jest dla mnie ważna.

13 godzin temu, espe0 napisał:

Tak się składa że mam to ustrojstwo ...tylko pianki z KPP się pokruszyły ze starości. Zamówię - sprawdzę.

Pamiętam, że sam mi polecałeś Ear Buddy :) Też już zmieniałem pianki w KPP, na szczęście tego towaru jest w bród i tani jak cienki barszcz ;) Sprawdź, bo warto. Bardzo fajnie to gra z SMSL SAP-2.

• Like 1

W sumie z zamkniętych w ludzkiej cenie najbardziej lubię NADy HP50

Sony z1r za dynamikę 

Ultrasone Edition 5 za holografię i wypełnienie dźwięku 

MrSpeakers Aeon za relaksacyjne granie 

Final Audio Sonorous VI, kurcze dawno nie słuchałem, ale chyba dźwięczność 

Audeze Sine za fun

Wszystkie za izolację 💪

Edited by ange7
  • Like 3

21 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

K500 MKII

Ad notam, AKG nigdy nie wyprodukowało takiego modelu. Istniały w tej serii jedynie modele otwarte K500 (EP / LP), K501 (EP / MP / LP) oraz zamknięte K545, K550 (MKI, MKII, MKIII), K551, K553 (tylko na rynek USA). Zapewne więc chodziło o K550 MKII. Pośrednich K5 nie liczę, jako że to już inne konstrukcje, oparte o inne drivery i z niższych półek cenowych.

Edited by EvilKillaruna
  • Like 1

Swoją drogą, ostatnio moim takim małym odkryciem są K171 MKII. Zwłaszcza gdy popracuje się z nimi wkładkami - mają zadzior i przytup, a jednocześnie są bardzo liniowe i nie wiem czy nie lepiej nawet strojone niż K271 MKII. K172 HD były znacznie bardziej średnicowe, chudsze na basie, ciemniejsze na górze, miejscami grające jak mdłe lub wręcz zepsute. Także jak ktoś ma okazję ich posłuchać, niech da im szansę. Mają też świetną izolację. Jedyny problem - wygoda. Średnio z 2-3 godziny maksymalnie, choć to też zależy od anatomii. 

Sony Mdr v700 dj. Matko bosko, co one na ciepłym źródle robiły

2 godziny temu, Play napisał:

Sony Mdr v700 dj. Matko bosko, co one na ciepłym źródle robiły

Na 700'ki kiedyś chorowałem, ale wygoda, a raczej jej brak i kiepski dźwięk sprawiły, że emocje opadły i dzisiaj kupiłbym je jedynie ze względu na kapitalny design i wartość sentymentalną. ;)

W dniu 13.07.2019 o 00:33, neonlight napisał:

Na 700'ki kiedyś chorowałem, ale wygoda, a raczej jej brak i kiepski dźwięk sprawiły, że emocje opadły i dzisiaj kupiłbym je jedynie ze względu na kapitalny design i wartość sentymentalną. ;)

V700 na welurakch i po drobnych modach imo grają pełnym dźwiękiem, do tego są dość wygodne :) . Gorsza sprawa, że pałąk pęka od zwykłego użytkowania na większej głowie :( .

• Like 1