Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wasze ulubione zamnięte które mieliście dłużej niż 3 miechy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

K271 MKII występują w dwóch wariantach:

  • Made in Austria
  • Made in China

Różnią się troszkę materiałami i brzmieniem. Jest też rzadki model K271 Studio, którym również można się zainteresować, jeśli ma to mieć charakter kolekcjonerski. Słuchawki są bardzo wrażliwe na pady i rodzaj/stan materiałów eksploatacyjnych. Jeśli izolacja ma być większa kosztem wygody, to można myśleć jeszcze nad K171 MKII, jako że są na tych samych przetwornikach. Generalnie polecam zainteresować się wspomnianymi przeze mnie K270. Trudne do dostania, obecnie już w obu wariantach (Studio/Playback), ale słuchawki mają ogromny potencjał oraz SQ.

 

 

Dziękuję bardzo za cenne porady. W moim przypadku słuchawki to po prostu narzędzie do słuchania, akurat brzmienie wiekszości AKG mnie odpowiada najbardziej. Zatem zakup ma być typowo użytkowy, a nie kolencjonerski - więc K270 nie biorę pod uwagę, wystarczą mi zwykłe sklepowe K271, mogą być nawet z Chin (zależy mi na niskiej cenie). Rozpatrzę też K171 (też miałem je na głowie, słuchałem) - choć trochę niewygodne - małe muszle nauszne, nie wiem, czy wytrzymam w nich długie odsłuchy - więc chyba jednak K271 są bardzej prawdopodobne, bo wygoda też jest dla mnie ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, espe0 napisał:

Tak się składa że mam to ustrojstwo ...tylko pianki z KPP się pokruszyły ze starości. Zamówię - sprawdzę.

 

Pamiętam, że sam mi polecałeś Ear Buddy :) Też już zmieniałem pianki w KPP, na szczęście tego towaru jest w bród i tani jak cienki barszcz ;) Sprawdź, bo warto. Bardzo fajnie to gra z SMSL SAP-2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony z1r za dynamikę 

Ultrasone Edition 5 za holografię i wypełnienie dźwięku 

MrSpeakers Aeon za relaksacyjne granie 

Final Audio Sonorous VI, kurcze dawno nie słuchałem, ale chyba dźwięczność 

Audeze Sine za fun

Wszystkie za izolację 💪

Edytowane przez ange7
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
21 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

K500 MKII

 

Ad notam, AKG nigdy nie wyprodukowało takiego modelu. Istniały w tej serii jedynie modele otwarte K500 (EP / LP), K501 (EP / MP / LP) oraz zamknięte K545, K550 (MKI, MKII, MKIII), K551, K553 (tylko na rynek USA). Zapewne więc chodziło o K550 MKII. Pośrednich K5 nie liczę, jako że to już inne konstrukcje, oparte o inne drivery i z niższych półek cenowych.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ostatnio moim takim małym odkryciem są K171 MKII. Zwłaszcza gdy popracuje się z nimi wkładkami - mają zadzior i przytup, a jednocześnie są bardzo liniowe i nie wiem czy nie lepiej nawet strojone niż K271 MKII. K172 HD były znacznie bardziej średnicowe, chudsze na basie, ciemniejsze na górze, miejscami grające jak mdłe lub wręcz zepsute. Także jak ktoś ma okazję ich posłuchać, niech da im szansę. Mają też świetną izolację. Jedyny problem - wygoda. Średnio z 2-3 godziny maksymalnie, choć to też zależy od anatomii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Play napisał:

Sony Mdr v700 dj. Matko bosko, co one na ciepłym źródle robiły

Na 700'ki kiedyś chorowałem, ale wygoda, a raczej jej brak i kiepski dźwięk sprawiły, że emocje opadły i dzisiaj kupiłbym je jedynie ze względu na kapitalny design i wartość sentymentalną. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 00:33, neonlight napisał:

Na 700'ki kiedyś chorowałem, ale wygoda, a raczej jej brak i kiepski dźwięk sprawiły, że emocje opadły i dzisiaj kupiłbym je jedynie ze względu na kapitalny design i wartość sentymentalną. ;)

V700 na welurakch i po drobnych modach imo grają pełnym dźwiękiem, do tego są dość wygodne :) . Gorsza sprawa, że pałąk pęka od zwykłego użytkowania na większej głowie :( .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dłuższego czasu szukam czegoś zamkniętego.

 

Do 1k: prosty wybór dt770 @250ohm tak tanio i tak dobrze,

Do 2k: D5200 do czegoś mocniejszego, PM3 do spokojnego Jazzu

Do 5k: Aeon fajne słuchawki ale o dość wąskim zastosowaniu dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7200 słabo pamiętam ale patrząc po 5200 to są bardziej uniwersalne. Więcej dołu więcej góry.

 

Aeony mniej dołu ale nadal ok wystarczy wyciągnąć EQ, soprany kapitalne! Jak trafimy z muzyka dzieje się magia driver znika, niestety często magii nie ma za to lekko za dużo sopranów. Ten ich kształt wygoda spoko ale skazani jesteśmy na przyklejone skajowe pady.

 

Średnica podobnie zimnna czasami krzykliwa.

 

pisane mobilnie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu minęło a u mnie nadal AKG K550 II i Oppo PM3 z zamkniętych. Powyżej 3 lat. 

Koło roku BD Aventho Wireless. I chyba powyżej 2 lat Meizu HD50. 

 

Czy AKG K550 MK3 to tylko MK II z gniazdem jack ? Są różnice w dżwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualnie D7200 i póki co nie eksperymetuję - dobrze poukładana scena przede wszystkim - wszystko jest na miejscu, to dla mnie b. ważne.

 

Oczywiście dodałbym coś o otwartych, ale mowa o zamkniętych, więc tyle.

 

A swego czasu b. lubiłem choćby AKG K550 mk1. Dużo czasu minęło, nim szukałem dalej - jak przynajmniej ogarniam ułomną pamięcią.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Meze 99 classic - zakupilem jakos miesiac po premierze i mam do dzis, za latwosc w napedzeniu, latwe parowanie prawie z kazdym sprzetem, rowniez tym przenosnym, za potezny, koncertowy bas,  najblizszy temu co slysze regularnie chodzac na koncerty d'n'b. Za caloksztalt w swojej cenie, za mobilne etui podrozne

TH900 MK2 - 2 lata, za szybkosc, detal, precyzyjny bas, impact, szczegolowosc, najlepsze do mocnej elektroniki, d'n'b, neurofunk

ATH L5000 - narazie ze mna dopiero poltora miesiaca, ale wiem ze zostana na wiele lat, za to ze bedac zamknietymi daja wiecej niz ogromna wiekszosc otwartych ktore sluchalem

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 17:31, marek_m napisał:

BD DT 770 Pro 80 Ohm :) 

 

Sprzedane, więc nijako automatycznie ulubionymi zamkniętymi stały się B&W P3 S2 :) 

Na short liście są natomiast Mezze 99 Neo :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marek_m napisał:

Na short liście są natomiast Mezze 99 Neo :) 

 

Jak grają tak, jak Classic'i, to szkoda zachodu, bardzo słaba rozdzielczość i przewalony bas, a na plus łatwość wysterowania, ciepłe i łagodne brzmienie, no i wygoda użytkowania. Kompletnie nie rozumiem zachwytów bodajże kolegi @fatso, w czasie ich premiery. ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności