Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wasze ulubione zamnięte które mieliście dłużej niż 3 miechy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Musical Fidelity MF 100 / 200B, Bosshifi B8. MF 100 w listopadzie stuknie 4 latka a B8 3 lata. Odwrotnie od mistrza @Perulnie modowane. MF 100 za każdym razem wywołuje banana na gębie i tak od 3,5 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CAL ze 100 lat 😛 Jak się popsuły kupiłem nowe (niby że żonie w prezencie ale nie była grzeczna i nie dostała :P) ...w ogóle pamiętam ich debiut - w Vobisie stał ekspozytor z CAL + grajek x-fi ... kupiłem i to, i to. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, espe0 napisał:

Ja mam CAL ze 100 lat 😛 Jak się popsuły kupiłem nowe (niby że żonie w prezencie ale nie była grzeczna i nie dostała :P) ...w ogóle pamiętam ich debiut - w Vobisie stał ekspozytor z CAL + grajek x-fi ... kupiłem i to, i to. 

A jak je oceniasz z perspektywy czasu i w porównaniu do innych modeli, z którymi miałeś do czynienia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie - tematem dźwięku nie ma się co rozwodzić. CAL wyszły w czasach iAudio, Cowona, Irivera, nie wspominając różnej maści wciąż popularnych discmanów/mp3. Mało tego Ja wtedy jeszcze słuchałem walkmana (panasonica) na kasety :P. Buły po prostu tanie i dobre. Bardziej lubiłem je od koss porta pro które miałem równocześnie (i dalej mam). Przez upływ czasu CALe zaczęły dostawać nowych kolegów jako źródło - i myślę że okres wejścia i rozwoju teraz popularnych DAPów tchnął nowe życie w stare CALe.

 

Myślę że CAL! jest w światku słuchawkowców takim Prince Polo - jest dużo lepszych słodyczy, ale Prince Polo każdy dalej lubi :)

 

...tak rozwijając mój wywod, Creativy można dziś o wiele sprawniej i efektowniej napędzić niż kiedyś. U mnie złapały niesamowitą synergię z ZX1 i z RME hdsp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, audionanik napisał:

Zrobiłeś to specjalnie, przyznaj się.

hehe pisałem na telefonie (a mam jakieś auto uzupełnienia) i się jakoś tak napisało :P ...one nie oszukają przeznaczenia :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie moje ulubione, ale jedyne zamknięte to BOSE QC25. Powód ich posiadania jest właściwie tylko jeden i nazywa się NC :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Na pewno nie moje ulubione, ale jedyne zamknięte to BOSE QC25. Powód ich posiadania jest właściwie tylko jeden i nazywa się NC :) 

Niedługo będę miał takie na warsztacie, pewnie da się je co nieco poprawić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Perul napisał:

Niedługo będę miał takie na warsztacie, pewnie da się je co nieco poprawić :).

 

Też mam QC25. Używam wyłącznie w czasie delegacji służbowych (na kablu lub z BTR3).

Ciekaw jestem co i jak można w nich poprawić. Może bym się skusił :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał:

 

Też mam QC25. Używam wyłącznie w czasie delegacji służbowych (na kablu lub z BTR3).

Ciekaw jestem co i jak można w nich poprawić. Może bym się skusił :) 

No mam na myśli jakiś modzik, podobno trochę rozlazły bas mają (nie wiem, nie słuchałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo PM-3. Dłużej niż 3 miesiące, bo prawie 3 lata ;) Dużo trójek w jednym zdaniu hah. W duecie z DX90 i Aune B1 grało to wspaniale. Niestety nie zagrają ze wszystkim i z źle dobranym źródłem potrafiły zagrać bezpłciowo, pozbawione energii i nudno. Z dobrymi było słodko, rozdzielczo, intymnie, klimatycznie i bardzo przyjemnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki jak wy wytrzymujecie słuchanie w takich temperaturach słuchanie na czymkolwiek?

 

Wszystko co grzeje i nie oddycha to teraz chyba tylko leży.

 

pisane mobilnie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
48 minut temu, retter napisał:

A tak z innej beczki jak wy wytrzymujecie słuchanie w takich temperaturach słuchanie na czymkolwiek?

 

Wszystko co grzeje i nie oddycha to teraz chyba tylko leży.

 

pisane mobilnie

 

 

 

 

Doki, pchełki...tylko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko wieczorem... w ciągu dnia jest kłopot, zamkniętych to nie miałem na głowie od 2 tygodni

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 07:55, espe0 napisał:

Bardziej lubiłem je od koss porta pro które miałem równocześnie (i dalej mam). Przez upływ czasu CALe zaczęły dostawać nowych kolegów jako źródło - i myślę że okres wejścia i rozwoju teraz popularnych DAPów tchnął nowe życie w stare CALe.

 

Myślę że CAL! jest w światku słuchawkowców takim Prince Polo - jest dużo lepszych słodyczy, ale Prince Polo każdy dalej lubi :)

 

Myślę, że podobnie, jak wspomniane Koss Porta Pro (które mam, lubię i którym bardzo pomaga iFi Audio Ear Buddy - polecam sprawdzić - KPP jako słuchawki wysokoomowe - bajka).

Miałem bardzo dawno temu jakieś słuchawki zamknięte no name. Gdy je rozebrałem okazało się, że na przetwornikach coś napisano cyrilicą - czyli były Made in USSR :) Grały raczej płasko i neutralnie, jednoczesnie bardzo przestrzennie jak na zamkniete.

Niestety rozpadły się. Obecnie mam tylko doki - Remaxy jak w stopce plus stockowe Sandisk Clip Sport.

Przymierzam się jednak do zamkniętych, bo żona coraz głośniej ogląda TV ;)

Najprawdopodobniej będą to AKG K271 MkII - po pierwsze kiedyś ich słuchałem i podobały mi się, jak każde pełnowymiarowe AKG (hmmm... K550 jednak nie bardzo mi leżą), plus bardzo szczegółowa recenzja kolegi @EvilKillaruna na www.audiofanatyk.pl - bardzo lubię ten blog i podzielam fascynację słuchawkami AKG :)

3 godziny temu, retter napisał:

A tak z innej beczki jak wy wytrzymujecie słuchanie w takich temperaturach słuchanie na czymkolwiek?

 

Koss Porta Pro są bardzo przewiewne - dlatego też teraz AKG odpoczywają w szufladzie, chyba do września ;)

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, retter napisał:

A tak z innej beczki jak wy wytrzymujecie słuchanie w takich temperaturach słuchanie na czymkolwiek?

 

Wszystko co grzeje i nie oddycha to teraz chyba tylko leży.

 

Normalnie, ale i tak byś nie zrozumiał.

 

@Bednaar Bardzo dziękuję, jest mi bardzo miło. Dopowiem więc pokrótce, że K271 MKII występują w dwóch wariantach:

  • Made in Austria
  • Made in China

Różnią się troszkę materiałami i brzmieniem. Jest też rzadki model K271 Studio, którym również można się zainteresować, jeśli ma to mieć charakter kolekcjonerski. Słuchawki są bardzo wrażliwe na pady i rodzaj/stan materiałów eksploatacyjnych. Jeśli izolacja ma być większa kosztem wygody, to można myśleć jeszcze nad K171 MKII, jako że są na tych samych przetwornikach. Generalnie polecam zainteresować się wspomnianymi przeze mnie K270. Trudne do dostania, obecnie już w obu wariantach (Studio/Playback), ale słuchawki mają ogromny potencjał oraz SQ.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, retter napisał:

A tak z innej beczki jak wy wytrzymujecie słuchanie w takich temperaturach słuchanie na czymkolwiek?

 

Wszystko co grzeje i nie oddycha to teraz chyba tylko leży.

 

pisane mobilnie

 

 

 

 

Słucham na głośnikach :rolleyes:. Słuchawki to dodatek, a dt150 są dosyć duże, więc nie mam większego problemu z cieplejszymi dniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności