Jump to content

Prośba o pomoc w dostosowaniu Foobara.

Recommended Posts

Słuchając muzyki na kompie przyzwyczaiłem się do używania PotPlayera (kontynuacja starego KMPlayera), który jest w moim przekonaniu świetnym kombajnem multimedialnym. Jednak, z tego co się orientuję wszyscy (a na pewno zdecydowana większość) tu używają Foobara. No i chciałbym ten programik dostosować tak, by jego obsługa była podobna do tej znanej mi z PP i innych odtwarzaczy.

http://i.imgur.com/pxifbhE.png

Ale po kolei.

1. Foobar jest za duży, lubię mieć playera na wierzchu.

2. Za dużo tu zbędnych okienek - wystarczą mi podstawowe przyciski pauza, play, przewijanie, paseczek do orientacji, w którym momencie jestem utworu jestem. No i krzyżyk do zamknięcia programu.

3. Skróty, chciałbym sterować Foobarem za pomocą klawiatury - czyli: spacja - pauza i strzałeczki do przewijania i zwiększania lub zmniejszania głośności.

4. W smartphonach lubię to, że zawsze mam dostęp do wszystkich utworów. Po włączeniu programu widzę puste pola... No i jakby jeszcze udało się chować i pokazywać listę odtwarzania za pomocą kombinacji klawiszy to już byłoby zupełnie idealnie.

A może po prostu wydziwiam, a z Foobarem nie da się nic zrobić? Albo jakość odtwarzanej muzyki jest na podobnym poziomie - że nie ma sensu kombinować.

5. I ostatnie na koniec. Czy ktoś mi wytłumaczy jak ogarnąć DSD. Bo robiłem według jakiegoś tam poradnika na stronie Asusa (chyba jeden po polsku) i tak mi się wszystko spierniczyło, że muzyka nie gra, daca komp nie widzi... ehh EDIT: zainstalowałem jeszcze raz stery od X1S i działa. Za DSD bez pomocy się nie zabieram smile.png

Sprzęt na jakim działam do K550 + Aune X1S podpięty kablem USB pod kompa (z Windą 7 na pokładzie).

Mój Foobar po minimalizacji wygląda tak:

attachicon.gifPrzechwytywanie.JPG

Nie wiem czy o to Ci chodziło?

Co do DSD, to wklejałem ostatnio link w Fanklubie Bursona z ustawieniami Foobara.

Co to za skórka?

chyba że to po prostu poukrywana spora część foobara pod 10?

Edited by Ugz

Mój Foobar po minimalizacji wygląda tak:

attachicon.gifPrzechwytywanie.JPG

Nie wiem czy o to Ci chodziło?

Co do DSD, to wklejałem ostatnio link w Fanklubie Bursona z ustawieniami Foobara.

Dokładnie o coś takiego mi chodziło.

Już prawie osiągnąłem swój cel. Podpowiedz jeszcze jak zmienić kolor przycisków na ciemny. Bo białe, na białym to tak średnio.

EDIT: Chyba tym razem udało mi się ogarnąć te DSD... Wytłumacz mi proszę jeszcze jak sprawdzić czy te DSD jest na pewno aktywowane.

Edited by wdwdr
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By majkel
      Nareszcie jest! Wątek, na który czekaliście, tylko nie wiedzieliście o tym. Autorstwa ortodoksyjnego fana płyt CD, który wypowiedział otwartą wojnę plikom (a w przyszłości pewnie też streamingowi), aby ostatecznie skapitulowały i przestały męczyć moje uszy stacjonarnie, bo mobilnie czy w samochodzie to ja im wielkich wymagań nie stawiam. Najpierw oczywistości, co jest potrzebne:
      - laptop z Windows 10, wyjściem USB najlepiej 3.x, dobrze odfiltrowanym zasilaniem i plikami najlepiej w formacie wave lub innym nieskompresowanym
      - porządny kabel USB, ekranowany z MM to jeszcze nie sufit tutaj
      - foobar2000 1.5.1 zainstalowany na wspomnianym laptopie, czy tam desktopie (nie sprawdzałem tego ostatniego)
      - porządny DAC z porządnym konwerterem USB/I2S wewnątrz lub USB/S-PDIF na zewnątrz (u mnie ten pierwszy przypadek)
      - najnowsze sterowniki XMOS USB Audio Class 2 v.3.34.0 do jedynie słusznego według majkela konwertera sprzętowego XMOS U208
      Walka trwała tygodniami, a może już miesiącami, ale też cel był taki, żeby nie mnożyć bytów i nie trwonić pieniędzy tam, gdzie nie potrzeba. Chcę się więc podzielić wiedzą o tym, jak poprawić to, co się już ma w domu, bo kompa z windą pewnie każdy ma, a zawsze przecież może takiego mieć w cenie do 2kzł, czyli jak za podłe słuchawki.
      Na początek laptop - krótko. Na końcu kabla DC jest taka puszka. Trzeba to rozciąć wzdłuż, potem tak ponacinać, żeby został sam walec ferrytowy na kablu, następnie walnąć go młotkiem leżącego na odpowiednim podłożu, a okruchy wyrzucić. Następnie warto zapewnić warunki pracy zasilacza, czy to laptopa, czy desktopa (jak ma impulsowe, to mu to samo pomoże), i gdzieś już tam wrzucałem informacje o filtrze, jaki mam u siebie. Taki tam kolejny przyczynek do poprawy dźwięku oraz, żeby komputer nie karmił współbieżnie zasilanych urządzeń swoimi zakłóceniami. U mnie DAC leci z tej samej listwy, nota bene.
      I teraz clou - czyli jak z foobara2000 zrobić zupełnie inaczej grający odtwarzacz. foobar2000 jest darmowy - zaleta pierwsza, oraz bardzo modyfikowalny - zaleta druga i zasadnicza. Na załącznikach jest wszystko pokazane, trzeba się przyjrzeć i skopiować, ale omówię pokrótce:
      1. W sekcji Playback\Output ściągamy i instalujemy najnowszy (z 2012) plug-in WASAPI, wybieramy tryb event, rozdzielczość jak plik źródłowe, czyli u mnie Red Book, i bez ditheringu.
      2. Buffer length dajemy na 900ms.
      3. Wyłączamy w zakładce dekodowania wyszukiwanie ciszy i analizę tonalną. Można też dać na górę najczęściej używane kodeki.
      4. Idziemy do zakładki Shell Integration i wyłączamy "Register..." oraz "bring to front...". Chodzi o to, żeby foobar2000 nie uruchamiał sobie kolejnych procesów poza tymi potrzebnymi do odtwarzania muzyki. Takich operacji będzie jeszcze kilka.
      5. Wyłączamy downsampling plików wysokiej rozdzielczości.
      6. Z powodu jak wyżej wyłączamy śledzenie wskaźnika myszy w Advanced\Display, bo i tak każdy współczesny sterownik myszy lub touch pada robi to śledzenie, i foobar już nie musi. Sami zobaczycie, że dźwięk się poprawi, a mysz nadal jest śledzona.
      7. Wyłączamy Universal Volume Control.
      8. w Advanced\Playback WASAPI - bufory dla Push i Event dajemy na 0ms. To jest jedyne ustawienie, które pozwala na XMOSie skorzystać z różnych częstotliwości próbkowania bezproblemowo, w sensie 44,1 do 384kHz. Do tego gra najlepiej.
      9. Włączamy w WASAPI Hard worker priority. Ach, ta poprawiona głębia... Reszta checkboxów w zakładce Playback ma być odznaczona.
      10. Wyłączamy MMCSS przez odkliknięcie checkboksa. Można też wyciąć rodzaj trybu i zostanie <empty>.
      11. Wyłączamy w Advanced\Tools "Process system media key events", bo foobar2000 gra gorzej, gdy się rozprasza i zajmuje problemami Windowsa.
      12. Z powodu jak wyżej wyłączamy "Prevent machine standby...", bo to w ogóle można zmienić w schemacie zasilania Windows, więc niech sobie foobar głowy nie zaprząta.
      13. Z powodu jak wyżej wyłączamy "Suppress...", co by foobar2000 nie myślał ciągle o tym, że ma zrzucić sobie loga, zanim się całkiem wykopyrtnie, a że nie wiadomo, kiedy to nastąpi, to trzeba myśleć o tym cały czas.
      14. Wyłączamy niesymetryczne wyszukiwanie.

Powyżej to był soft core, takie tam zmiany "przeźroczyste" dla użytkownika, a teraz będzie hardcore.
      15. Ustawiamy głośność na 0.00dB i wyłączamy pasek regulacji głośności. foobar ma odtwarzać, a nie przetwarzać.
      Z powodów jak wyżej przekonwertowałem wszystkie APE, FLAC, itp, na wave. dBPowerAmp zachowuje tagi i wszystko gra.
      16. Wywalamy Seekbar, bo foobar2000 ciągle musi updatować jego położenie i go to męczy, co słychać. Zawsze go można włączyć na chwilę, użyć i wyłączyć. Robi się to (i poprzednie) prawym kliknięciem w obszarze paska narzędzi.
      17. Z powodów jak wyżej wyłączamy Spectrum. Tam mają być tylko przyciski i menu.
      15. Włączamy komputer w tryb samolotowy (do słuchania plików, jeśli laptop) lub wyłączamy kartę Wi-Fi.
      16. Wyłączamy moduł Bluetooth.
      17. Wyłączamy kartę Ethernet, jeśli nie jest używana.
      18. Wyłączamy wszelkie badziewia obecne zwłaszcza w laptopach - kamerę, mikrofon, itp.
      19. Laptop lepiej, jak stoi na stabilnym podłożu.
      Zresztą o Windows i nie tylko będzie dalej w wątku.

• By Inszy
      iBasso… Któż z zainteresowanych sprzętem audio nie kojarzy ich odtwarzaczy? Kamieniami proszę nie rzucać, to pytanie retoryczne…
      Jakiś czas temu, w moje ręce trafił ich najwyżej pozycjonowany grajek, a mianowicie DX220 Max. Wydany w limitowanej ilości 999 sztuk, z czego część trafiła do Polski dzięki firmie AudioHeaven, a od niej do mnie. Cena 7.999 złotych sprawiła, że nie został, ale za to wrażenia zostały spisane.
      Dokładnie tak – wrażenia, nie recenzja. Dlaczego? O tym będzie gdzieś w tekście  

Pierwsze wrażenia już opisywałem na forum, teraz trochę dłużej, mimo że mocno spóźnionym tekstem. A co w środku? Cóż, tytuł mówi wszystko, ale gdyby kogoś interesowało coś więcej, to zapraszam do lektury 
      https://muzostajnia.wordpress.com/2020/10/30/ibasso-dx220-max-laurka-dla-muzyki/

• By Inszy
      iBasso przewijało się na łamach naszego serwisu już wielokrotnie, z różnym sprzętem audio. Tym razem, dzięki firmie AudioHeaven, mamy okazję gościć ich podstawowy przenośny odtwarzacz muzyczny, czyli iBasso DX160 2020, wyceniony na 1599 złotych.
      Model z roku 2019 rozchodził się jak świeże bułeczki, ale czy odświeżona wersja ubiegłorocznego modelu niesie za sobą coś więcej prócz dłuższej nazwy? Zmiana ekranu LCD z tego produkcji Sharpa na JDI (Japan Display Inc.) oraz bufora na mocniejszy nie zwiastuje dużych zmian. Jak jest jednak w rzeczywistości?

Zapraszam do lektury
      https://kropka.audio/test/odtwarzacze/ibasso-dx160-2020-recenzja/

• By grzanek89
      Witam serdecznie. Pare tygodni temu zakupiłem słuchawki jak w tytule. Niestety mój odtwarza - Xduoo X3 - wydaje się nie do końca dawać radę. Nie ma tego czegoś co jestem w stanie usłyszeć podłączając pod niego swoje K550. Słucham głównie rapu i muzyki elektronicznej. Uwielbiam bas. Ale nie ilościowo tylko jakościowo. Nie potrzebuje dudnienia tylko mocnego basu w pełnym zakresie. I tutaj właśnie liczę na wasza pomoc. Co kupić pod te słuchawki ? Muzyki słucham w domu. Nie wyobrażam sobie słuchać muzyki na tych słuchawkach poza domem.  Szukam raczej jakiegos porządnego przenośnego odtwarzacza który napędzi również inne moje słuchawki. Ale priorytet to DT770. Rozważę każda pomoc. Nawet jeśli polecicie jakiś dac + amp. Budżet to 800zl. 
    • By Aleandir
      Cześć,

Szukam jakiegoś upgrade słuchawek z hyperx cloud. Niestety zaczęły mi trzeszczeć. Nie muszą mieć mikrofonu.

Grywam w csa czasem posłucham muzyki.

Z wzmacniacza korzystam z audioquest dragonfly red.

Mogą byc używki. 
      Chciałbym oczywiście dobrą scenę (Cs), fajnie jakby były zamknięte lub półotwarte.

Słuchawki tylko do kompa, na zewnątrz korzystam z dousznych
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy