Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przewód ekranowany i procedura recablingu. Jak?


kewert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam za jakiś czas wykonać recabling słuchawek Superlux HMC631. Chciałbym do tego celu wykorzystać przewód Canare Starquad L4E-5C oraz 2x Neutrik NYS231BG. Tutaj pojawia się moje pytanie. Co zrobić z ekranem? Zostawić i przylutować do masy tylko w punkcie w muszli oraz po splitterze 2x do masy jacków krótsze odcinki ekranu(ma to sens na takich krótkich odcinkach czy wystarczy tylko na części przewodu przed splitterem?) czy w ogóle wyrzucić ekran? Przewód docelowo będzie miał 3 metry, a całość poprowadzona w oplocie zakończona splitterem(w załączniku daję zdjęcie jak to będzie wyglądać, miałem trochę wyżej wymienionego przewodu oraz nieco oplotu i w ramach ćwiczeń zrobiłem sobie splitter na sucho, bez ekranu, same żyły). Przy wykonywaniu przewodu najpierw zacząć od przylutowania jacków, a potem dopiero oplot? Wydaje mi się, że tak będzie prościej. Wcześniej robiłem już recabling na tych samych komponentach innych słuchawek(HD681 EVO które swoją drogą wykończyłem w trochę głupi sposób ) ale tam nie musiałem robić oplotu ani splittera. Druga kwestia to jest to ile przewodów będzie mi potrzebne do wykonania recablingu HMC631? Na pewno 3 do przetworników(lewy i prawy kanał oraz masa) ale w przypadku mikrofonu nie mam pojęcia(potrzebne będą 2(sygnał i masa) czy 3(sygnał lewy, prawy i masa)żyły?) Sam mikrofon jest zakończony jackiem 3 pin stąd moje wątpliwości. Ostatnią ważną dla mnie kwestią jest sprawa pilota, a konkretnie wyłącznika mikrofonu. W jaki sposób mógłbym go wykonać na nowym przewodzie? Najlepiej jako zewnętrzny element. Wystarczy jakiś dobrej jakości microswitch bistabilny podłączony na masie mikrofonu czy należy to wykonać jakoś inaczej?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

20161231_160954.jpg

Edytowane przez kewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

IMHO ekran można wywalić z dwóch powodów:

 

- http://www.mogamicable.com/category/bulk/microphone/quad/ - akurat strona Mogami, ale na dole masz pokazany schemat jak pojawia się pojemność na kablu. Usuwając ekran pozbywasz się pojemności. W ten sposób rozjaśnisz trochę brzmienie kabla. Ekran może powodować mulenie w brzmieniu.

 

- druga kwestia to czysta mechanika. Kabel z ekranem jest sztywniejszy, przez co ma wyższe częstotliwości własne drgań dla fal giętnych (mówimy o drganiach mechanicznych), które przenoszą się do muszli i są słyszalne (ze słuchawek robi Ci się stetoskop). Im wyższe częstotliwości drgań mechanicznych kabla tym bardziej są uciążliwe. Ten efekt da się zredukować nie tylko usuwaniem ekranu, ale też przepleceniem kabla (chociaż już w znacznie mniejszym stopniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności