Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chcem..kaseciaka


Norda

Rekomendowane odpowiedzi

W piwnicy odkryłem moje stare dwie reklamówki, a w niej kasety, co to je sprzedawano po targach, stadionach.
Jest tego z kilkadziesiąt sztuk i szkoda wywalić

W związku z tym wpadłem na cwany plan :P , co by kupić kaseciaka + jakiś amp, korek .taki zestawik jak Radmor 54XX, którego kiedyś bylem dumnym posiadaczem. Wejście na słuchy. Kolumny nie konieczne.

Fajnie gdyby miały możliwość podpięcia czegoś współczesnego CD, DAP.

Co polecacie, tak średnia półka a może ciut wyższa, bo to chyba już nie kosztuje majątku ?

Edytowane przez Norda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kaseciaka, kupiłem, pobawiłem się ale raczej będę go sprzedawał. Daje dużo radochy ale trzeba mieć dobre nagrania, kasety "komercyjne", które miałem na strychu grały źle, po prostu były zajechane tanimi kaseciakami. Jeżeli masz porządnej jakości kasety i w dobrym stanie to warto kupić sobie jakiś deck za 100-300 zł, np. Nakamichi BX-125 z allegro. Kenwood z mojego podpisu to też bardzo dobry deck, mogę go polecić bo zrobił na mnie duże wrażenie, nie wiedziałem że kasety mogą brzmieć tak dobrze, zero przycinania, zniekształcenia dźwięku itp. Dobra kaseta, dobre ustawienie biasu i dobre źródło nagrania i można śmiało na tym słuchać.

 

Unikaj sprzętu dwukasetowego i z autorewersem, amorficzna głowica to plus - większa wytrzymałość i w sumie nie ma aż takiej konieczności demagnetyzowania.

 

Ewentualny wzmacniacz musi mieć spore wzmocnienie, kaseciaki mają niski poziom sygnału wyjściowego, u mnie jest on ponad 10x słabszy niż wyjście DACa.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem jest to, że mając dobry deck i kasety można pożyczyć od kumpla/sklepu dobrego DACa, nagrać ulubiony materiał na kasety a DACa oddać (pomijam kwestie typu "najgorszy DAC jest 100x lepszy od najlepszego kaseciaka" bo tak nie jest, może tylko na papierze) :)

Jeżeli kaseciak ma możliwość regulacji biasu pokrętłem to można sobie np. przygasić wysokie tony w nagraniu itp. Sam w sumie chciałbym sprzedać swojego kaseciaka + kasety za 100-150 zł ale nie opłaca się - zbyt to ciężkie żeby wysyłać a w 1988 roku było warte 800 marek, zawsze jakiś lans jest :P

 

Fajnie czasem sobie włączyć kasetę, takie bardziej fizyczne obcowanie z dźwiękiem, na dłuższą metę jednak uciążliwa jest mała pojemność tego nośnika.

 

Swoją drogą lepiej do dobrego sprzętu nie wsadzać kaset z piwnicy, szkoda odtwarzacza, później trzeba głowicę czyścić. Źle przechowywane kasety lepiej po prostu wyrzucić.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozejrzę się za jakimś klockiem i sprawdzę czy toto jakoś gra, znaczy się kasety.

Licytuj tego AKAI-a: http://allegro.pl/akai-gx-75-mkii-magnetofon-kastowy-w-super-stanie-i6699128714.html#thumb/6

Bardzo dobry dźwięk i masz regulację głośności na słuchawkowej dziurce.

 

Powodzenia!

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności