Skocz do zawartości

Ranking IEM by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Kolejna zmiana 2017.02.22:

Posiedziałem ze wszystkimi słuchawkami i zrobiłem sobie "uczciwe" oceny cząstkowe.

Jedyna ocena z czapy - Pleasure, dla mnie to muzykalność, angażowanie w odsłuchy, czysta przyjemność ze słuchania muzyki. Możecie sobie pominąć ten parametr i zobaczyć jak wtedy układa się lista.

Bardzo fajny podział.

ER4SR jednak powędrowały dużo wyżej. :)

TFi10 jako jedne z dwóch dostały 9 za średnicę, już wiem za co je tak lubię. ;)

Co do parametru "Pleasure", przyjemność ze słuchania to najważniejszy parametr, przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Wiesz, ja już nie pytam się dystrybutorów czy mi dadzą sprzęt. Ja raczej czekam na propozycję. A do tego biorąc pod uwagę, że mam tego w domu jeszcze trochę do opisania, to nie narzekam :)

 

Oczywiście jak mnie sprzęt interesuje to sam potrafię wyjść z inicjatywą, ale z tym ostatnio coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś odpakowałem te KZ ZST. Bez podgrzewania w piekarniku założyłem, posłuchałem...I teraz odczuwam mniej więcej to, co w znanej anegdocie powiadał Himilsbach o nauce angielskiego. Z tym, że ja zamiast angielskiego zostałem z szurami... No nie wiem, posłucham jeszcze może się, qrde, zniechęcę. Generalnie - excussez le mot - ja pdrlę!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam coś do rymu - to ja je bierę!

 

Szury? :)

 

Czy mam rozumieć że kz zst podchodzą Ci bardziej niż shury?

 

 

Uwierz mi, że baaaaaardzo nie chcę tego powiedzieć...

 

Powiem tak: kiedy wyjąłem po raz pierwszy nowe szury z pudełka i odpaliłem, po pół godzinie chciałem je wyrzucić do śmieci. Autentycznie. W życiu tak beznadziejnego grania nie słyszałem. Wymieniłem filtr na biały - poprawiło się, ale nadal był jazgot i pudełkowość. Rozegrały się po kilkunastu godzinach i obecnie są wielce ok. Natomiast nie są - imho - to jakieś "miłe" słuchawki. Raczej takie weredyczne, walą prawdę bez ogródek i czarowania. One nie kreują sygnatury, nie są muzykalne.

 

A KZ ZST czarują od początku. Grają bardzo podobnie do Sony XBA 40, ale mają lepszą scenę, choć 40-tki mają szlachetniejszą górę. Muszę posłuchać jeszcze - jakieś wady muszą być. Będę się bardzo zniechęcał w każdym razie.

 

Tak czy owak - takie słuchawki jak KZ ZST trochę ukazują, że oto dany frajer świeci gołym dupskiem na dzielni. W tej chwili tak się właśnie czuję i mnie to wq... zakłóca wewnętrzną homeostazę, że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fatso zna się na robocie ;) więcej takich rodzynków jak Knowledge Zenith ZST - sorry MH1 spadasz z piedestału; jak teraz tłumaczyć sobie zakupy za 200$ ??

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fatso zna się na robocie ;) więcej takich rodzynków jak Knowledge Zenith ZST - sorry MH1 spadasz z piedestału; jak teraz tłumaczyć sobie zakupy za 200$ ??

 

A za 1000$? Pszeeesz takie zakupy kwalifikują nabywcę do leczenia w zakładzie zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@fatso zna się na robocie ;) więcej takich rodzynków jak Knowledge Zenith ZST - sorry MH1 spadasz z piedestału; jak teraz tłumaczyć sobie zakupy za 200$ ??

 

A za 1000$? Pszeeesz takie zakupy kwalifikują nabywcę do leczenia w zakładzie zamkniętym.

 

pewnie jakoś da się to wytłumaczyć, pierwsze achy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uwierz mi, że baaaaaardzo nie chcę tego powiedzieć...

 

Powiem tak: kiedy wyjąłem po raz pierwszy nowe szury z pudełka i odpaliłem, po pół godzinie chciałem je wyrzucić do śmieci. Autentycznie. W życiu tak beznadziejnego grania nie słyszałem. Wymieniłem filtr na biały - poprawiło się, ale nadal był jazgot i pudełkowość. Rozegrały się po kilkunastu godzinach i obecnie są wielce ok. Natomiast nie są - imho - to jakieś "miłe" słuchawki. Raczej takie weredyczne, walą prawdę bez ogródek i czarowania. One nie kreują sygnatury, nie są muzykalne.

 

A KZ ZST czarują od początku. Grają bardzo podobnie do Sony XBA 40, ale mają lepszą scenę, choć 40-tki mają szlachetniejszą górę. Muszę posłuchać jeszcze - jakieś wady muszą być. Będę się bardzo zniechęcał w każdym razie.

 

Tak czy owak - takie słuchawki jak KZ ZST trochę ukazują, że oto dany frajer świeci gołym dupskiem na dzielni. W tej chwili tak się właśnie czuję i mnie to wq... zakłóca wewnętrzną homeostazę, że tak powiem.

 

 

Kurde, to w sumie druga opinia od Ciebie która przekonała mnie aby odpuścić se846 :woot: Mam KZ ZST, fakt że grają fajnie jak na swoją cenę (kiepski kabel który mógłby być śliski, brak zausznic na kablu no ale cena słuchawek jak kabla w sumie takiego chociażby od custom art /firmy plastics one/ :woot: . Mam też ibasso it03 które to dla mnie grają jednak znacznie lepiej niż ZST, przestrzenniej ogólnie, bas może nie taki mocny ale dla mnie nadal bardzo dobry. No ogólnie po prostu bardziej wolę it03 ale ZST nie sprzedam a nawet myślałem o drugiej parze i lepszym (wygodniejszym) kablu bo ten ciągnie się za ubranie, bez zausznic wypada zza ucha i wkurza jak diabli kiedy idę i grają a mi dynda kabel :angry:

 

Mimo wszystko posłuchałbym se846 ale... nie mam jak i gdzie a kupić tylko żeby sprawdzić... No kiepski pomysł bo nie kosztują 1000zł nawet używki...ale obecnie, po sprzedaży Beyerów T90, DF Black i Fiio X5 budżet mam przyzwoity i po zakupie Fiio X5III zostanie na jakieś słuchawy (coś może z obecnego rankingu, do ok 1000zł) ale mam nadzieję ze złączem mmcx bo planuję kabel zbalansowany do fiio sobie zmajstrować. A jakiego brzmienia szukam? Skoro it03 grają dla mnie super, przypominają takie trochę młodsze i jeszcze nie dojrzałe granie jak CA Harmony 8.2 to taki jasny, przestrzenny i nasycony dźwięk bez ujm na żadnym z pasm. Poluję jeszcze na demo CA 330v2 żeby przekonać się jak mi podchodzą słuchawki które każdy określa neutralnymi i zestawić je z "moim" typem brzmienia z it03 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę sprawdzić te KZ ZST. Gdzie je kupujecie?

SE846 w Audiomagic kiedyś można bylo przesłuchać.

Musisz. W komisie u nas :woot: Prawie w mp3store się zgodzili ale nie chciałem kłamać że jestem zainteresowany zakupem nowych...

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności