Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking IEM by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ktoś z was w ogóle jeszcze trzyma Sony XBA-H3? Był na nie krótki hype gdy pojawiły się w sklepie Mall za jakieś 600 zł. Gdzie one powędrowały, chciałem kupić a w komisie się nie pojawiają :-).

Jak je wystawiałem dosyć długo w komisie to nikt ich tutaj nie chciał, aż w końcu na allegro ktoś się zlitował i kupił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo będzie wysyp w komisie KZ'tów....

Niekoniecznie, to tak małe pieniądze kosztuje, że mogą sobie nawet leżeć w domu jako awaryjne.

Ile razy to ja już czytałem, a potem komis zaspamowany :F

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za niedługo będzie wysyp w komisie KZ'tów....

Niekoniecznie, to tak małe pieniądze kosztuje, że mogą sobie nawet leżeć w domu jako awaryjne.

Ile razy to ja już czytałem, a potem komis zaspamowany :F

Wtedy skorzystam, bo będą sprzedawać za 40 :D (nasycenie rynku, ekonomiczny wykres i strzykanie w kolanie podało mi taką cenę)

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za niedługo będzie wysyp w komisie KZ'tów....

Niekoniecznie, to tak małe pieniądze kosztuje, że mogą sobie nawet leżeć w domu jako awaryjne.
Ile razy to ja już czytałem, a potem komis zaspamowany :F
Serio, za 5 dych trzymałbym je nawet jakby mi się nie podobały. Jeść nie woła, a zawsze można użyć w sytuacjach kiedy szkoda Ci wszystkich innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musiałbym ich z jakiegoś powodu nienawidzić, żeby koniecznie je pchać za 40 dychy, kiedy z reguły dochodzi jeszcze koszt wysyłki. Z tego co piszą Fatso i All z dźwiękiem jest lepiej niż dobrze i mają jeszcze odpinany kabel.

No chyba, że faktycznie ktoś ma już 10 par doków albo więcej, ale wtedy jak crysis prędzej oddałbym dziewczynie, albo komuś z rodziny...

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolomanolo

Jak by Ci się nie podobały to po co trzymać?

Za 12$ można znaleźć wiele ciekawych Chińczyków, ja do zadań specjalnych mam pchełki za 8$ i biorąc pod uwagę moje preferencje to naprawdę dają radę.

@crysis moja siostra ma roczek to nie ma narazie jak jej dawać :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolomanolo

Jak by Ci się nie podobały to po co trzymać?

Za 12$ można znaleźć wiele ciekawych Chińczyków, ja do zadań specjalnych mam pchełki za 8$ i biorąc pod uwagę moje preferencje to naprawdę dają radę.

@crysis moja siostra ma roczek to nie ma narazie jak jej dawać :F

 

Jak wyżej, jakby mi się nie podobały to komuś bym oddał, bo cena używek minus koszt wysyłki... nie chciałoby mi się robić zamieszania dla circa 30pln... Dużo miejsca nie zajmują to mogą sobie leżeć w domu i być do użytku innych domowników - i to wszystko zakładjąc, że by mi się nie spodobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak sprzedałem bo u mnie w rodzinie nikt nie podziela mojego audiohobby.

Ale zamierzam wciągnąć w to siostrę B)


Z tańszych pchełek jestem duuuużo bardziej zadowolony.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fatso - a gdybym Cię poprosił o porównanie LE Aether do Shure 846, to co byś mi powiedział o różnicach pomiędzy nimi? ;)

 

Żebyś przeczytał recenzję na blogu :)

Burned! Aż sam idę przeczytać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fatso - a gdybym Cię poprosił o porównanie LE Aether do Shure 846, to co byś mi powiedział o różnicach pomiędzy nimi? ;)

 

Żebyś przeczytał recenzję na blogu :)

Pacz pan, jaki chitrus! :)

 

Dobra, przeczytałem. Bardzo okej, nieco mi uporządkowało się pod beretem. A na dodatek się okazało, że Pan Recenzent słucha Tuxedomoon. :)

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To może i dorzucę mój mały ranking :)

Oceniane wg SQ (technicznie + przyjemność ze słuchania) + synergiczne źródło.

 

1. Flare Audio R2pro / R2A / R2S
2. Sony MDR-EX1000 / MDR-EX800ST
3. Earsonics Velvet (tryb warm)
4. Hifiman re600b
5. VSonic GR07/07 BASS
6. FLC8s (filtry - red, grey, gold; kabel - srebro)
7. Lear LUF-BD4.2 (bas na 3/5)
8. Phonak Audeo PFE232
9. Shockwave III
10. DQSM D2 (tylko na piankach)
11. Cardas A8
12. Sony XBA-A3
13. Sony XBA-H3
14. NuForce Primo8
15. Sony XBA3-iP
16. Klipsch X11i
17. T-Peos H200
18. Phonak Audeo PFE112
19. NAD Viso HP20
20. RHA MA750i
21. Musical Fidelity EB50
22. Ultimate Ears TripleFi 10
23. Final Audio Design Piano Forte X
24. TDK IE800
25. Yamaha EPH-100
26. Cardas EM5813

 

 

a tu znowu... brakuje etów... no nie ma wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nic specjalnego? Skoro KZ są wyżej to wiesz ;)

Po co komu drogie słuchawki jak wystarczy przebierać w koszyku z alli.

Z tym że liczy się też wygoda (jak dla mnie nawet bardzo się liczy) i niezawodność bo znudziło mi się kupować te same słuchawki po kilka razy. Najważniejsze że to co ja mam jest najlepsze... dla mnie.

 

Kilka z listy Fatso może i bym kiedyś spróbował ale póki co jestem zadowolony. Nad etami się nawet zastanawiałem ze względu na tłumienie ale z opisów wynika że brzmienie mi nie odpowiada. Zaczekam jak się trafią kiedyś w (bardzo) dobrej cenie może.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nic specjalnego? Skoro KZ są wyżej to wiesz ;)

Po co komu drogie słuchawki jak wystarczy przebierać w koszyku z alli.

Z tym że liczy się też wygoda (jak dla mnie nawet bardzo się liczy) i niezawodność bo znudziło mi się kupować te same słuchawki po kilka razy. Najważniejsze że to co ja mam jest najlepsze... dla mnie.

 

Nie wiesz co mówisz. :mellow:

Nie ma to jak opierać się na czyichś stwierdzeniach, nie mając w uszach zarówno etów jak i zst.

Ety to jest całkowicie odmienna szkoła grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może i dorzucę mój mały ranking :)

Oceniane wg SQ (technicznie + przyjemność ze słuchania) + synergiczne źródło.

 

1. Flare Audio R2pro / R2A / R2S
2. Sony MDR-EX1000 / MDR-EX800ST
3. Earsonics Velvet (tryb warm)
4. Hifiman re600b
5. VSonic GR07/07 BASS
6. FLC8s (filtry - red, grey, gold; kabel - srebro)
7. Lear LUF-BD4.2 (bas na 3/5)
8. Phonak Audeo PFE232
9. Shockwave III
10. DQSM D2 (tylko na piankach)
11. Cardas A8
12. Sony XBA-A3
13. Sony XBA-H3
14. NuForce Primo8
15. Sony XBA3-iP
16. Klipsch X11i
17. T-Peos H200
18. Phonak Audeo PFE112
19. NAD Viso HP20
20. RHA MA750i
21. Musical Fidelity EB50
22. Ultimate Ears TripleFi 10
23. Final Audio Design Piano Forte X
24. TDK IE800
25. Yamaha EPH-100
26. Cardas EM5813

 

 

a tu znowu... brakuje etów... no nie ma wcale

 

 

Nigdy "etów" żem nie posiadał... Może kiedyś dołączą :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso tak sobie słucham triplefi właśnie i sie zastanawiam co jest według Ciebie lepsze w triple niż w etyszach SR/XR? Większość aspektów jak rozdzielczość, separacja, rozciągnięcie pasma to nie jest trochę lepiej lub trochę gorzej tylko różnica na korzyść etów jak stąd na księżyc. Nie dosyć że XR są dużo jaśniejsze to jeszcze są sporo gładsze. Ja rozumiem że preferencje preferencjami ale bez przesady :) Jak zakładam triple po xrach to pierwsze minuty to buła i ciemność, trzeba się przyzwyczaić żeby usłyszeć to fajne muzykalne granie, w druga stronę jak zakładam xr to mam wrażenie jakbym z piwnicy wychodził i można w końcu odetchnąć :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie fenomen Gr07 jednak nie działa. Kiedyś wypożyczyłem je od forumowego Kolegi i zrobiły na mnie wrażenie, teraz przeciwnie. Moze to kwestia braku synergii z moim aktualnym sprzętem (graja przyzwoicie tylko z imp-550), może niewygrzania (aktualnie jakieś 130h), a może coś mi się poprzstawiało od tamtego czasu.

 

Do q-jaysow nie mają startu, powiem więcej - od wczoraj mam PMV A1, czyli nieznana mi chińska hybryde i słucha mi się ich znacznie przyjemniej, technicznie też nie odstaja, no i nie drże o ich byt za każdym razem jak wyjmuje z szuflady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso tak sobie słucham triplefi właśnie i sie zastanawiam co jest według Ciebie lepsze w triple niż w etyszach SR/XR? Większość aspektów jak rozdzielczość, separacja, rozciągnięcie pasma to nie jest trochę lepiej lub trochę gorzej tylko różnica na korzyść etów jak stąd na księżyc. Nie dosyć że XR są dużo jaśniejsze to jeszcze są sporo gładsze. Ja rozumiem że preferencje preferencjami ale bez przesady :) Jak zakładam triple po xrach to pierwsze minuty to buła i ciemność, trzeba się przyzwyczaić żeby usłyszeć to fajne muzykalne granie, w druga stronę jak zakładam xr to mam wrażenie jakbym z piwnicy wychodził i można w końcu odetchnąć :)

W SR/XR przeszkadza mi pasmo w okolicy 7-9kHz. Triple mają też bogatszą i gęściejszą średnicę. Lepiej zgrywają się z większą ilością sprzętu, są bardziej neutralne w budowaniu synergii.

 

Poza tym kwestia instalacji słuchawek - mnie i jedne i drugie pakują się do drugiego zakrętu i ja w Triplach żadnej piwnicy nie mam. Góry, i to tej dobrej mam pod dostatkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności