Skocz do zawartości

Ranking IEM by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie będę chyba rankingował. Mało przeszedłem IEMów , z uszami zawsze problem, jak je włożyć.

 

Jak na razie bardzo odpowiadają mi zarówno RHA 750 jak i UE Triple Fi 10. Lubiłem teź UE900. Jednak testowane u Kuropa GR07 mnie nie zachwycały. No ale powtórzę kiedyś test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ety4s/sr/xr to miłość, zaangażowanie i emocje

 

gr07 to pewność, śmiałość i komfort życia

 

ex1000 to relaks, seks, podniecenie i... znów pełen relaks

 

flc8s to cwaniacka energia, cygański czar, po trochu wszystkiego

 

to byłem ja i moja iem czołówka

Edytowane przez mykupyku
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ety4r/rs/xr to miłość, zaangażowanie i emocje

 

gr07 to pewność, śmiałość i komfort życia

 

ex1000 to relaks, seks, podniecenie i... znów pełen relaks

 

flc8s to cwaniacka energia, cygański czar, po trochu wszystkiego

 

to byłem ja i moja iem czołówka

Moje TOP5 uniwersalnych IEMów:

1. Etymotic ER4XR (brązowe filtry)

2. Etymotic ER4SR

3. Sony EX-1000

4. Etymotic ER4S

5. FLC8S (ale NIE na stock kablu... na stock kablu spadają niiiżej, a na 5-tym pojawiają się Shure SE846)

 

edit: a poszerzę do TOP5, bo do piątego miejsca mi dość łatwo... schodki są potem :ph34r:

Hmmm... widzę pewne podobieństwo... u mnie GR07 też wysoko - na pewno TOP10.

Tylko nie wiem co to ER4R i ER4RS u Ciebie :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mykupyku te porównania po prostu mnie rozwaliły :lol:

 

To moje nahajpowane filce jednak są be? Ojojojojoj ;) Aż boję się pomyśleć co myślicie o IE80 które czasami wolę od FLC - w zależności od nastroju i repertuaru. A serio to do łóżka są dobre bo wygodne (z crystal tips, FLC z resztą też). Choć może się mylę. Które z tych w rankingu są najbardziej wygodne? Wkurza mnie prawe ucho czasami bo się rozszczelnić potrafi nawet z piankami (uszy zadbane raczej żeby nie było) i może w CIEM iść?

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@touok, to była kontynuacja mojej lekkiej ironii, oczywiście, że byłem zachwycony i od odwiedzin u Ciebie raz na jakiś czas "już prawie kupuję" FCL, w końcu ta chwila nadejdzie. Bariera psychologiczna ;) ale i ona w końcu pęknie.

 

Nie ma FCL w moim "rankingu" IEM'ów bo ich dłużej niż u Ciebie nigdy posłuchać okazji nie miałem

 

A z tą kurtuazją to weź, podobały mi się na prawdę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso powiedział - to i finito ! :)

Ja tam jestem zdecydowany i niezmienny w tym co mówię, tylko w momencie, kiedy się wypowiadam. Później mogę zmienić zdanie. No bo dane, na podstawie których podejmuję decyzję ciągle się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, zacytuję sam siebie

a mój post to taki mały żarcik, z tego typu rankingów można korzystać, kiedy się doskonale zna gusta i oczekiwania osoby tworzącej ranking, a tak o to tylko fajne info, co się doświadczonemu Fatso po prostu podoba a co nie :)

aby dodać:

 

co się doświadczonemu Fatso w danej chwili (aktualnym zbiorze danych) podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fatso powiedział - to i finito ! :)

 

Ja tam jestem zdecydowany i niezmienny w tym co mówię, tylko w momencie, kiedy się wypowiadam. Później mogę zmienić zdanie. No bo dane, na podstawie których podejmuję decyzję ciągle się zmieniają.
To nie możesz być królem. Jak kogoś zetniesz, to nieodwracalne.

 

A zrób kiedyś taki zabawowy ranking, tego co Ci się kiedyś podobało. Taki wspominkowy. Wrzucisz tam Westony, iHP, AK120 itp.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób kiedyś taki zabawowy ranking, tego co Ci się kiedyś podobało. Taki wspominkowy. Wrzucisz tam Westony, iHP, AK120 itp.

 

Ten jest pewnie zabawowy. Dla żartu wrzucił ZST i patrzy jak ciemny lud kupuje :)

 

PS. Pewnie sam zamówię... A co!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A zrób kiedyś taki zabawowy ranking, tego co Ci się kiedyś podobało. Taki wspominkowy. Wrzucisz tam Westony, iHP, AK120 itp.

 

Ten jest pewnie zabawowy. Dla żartu wrzucił ZST i patrzy jak ciemny lud kupuje :)

 

PS. Pewnie sam zamówię... A co!

 

50 zł przeżyjemy, gorzej by było gdyby wrzucił coś grubszego, a może odkrył geniusz Chińczyków.

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rankingu GR07 na pewno by się nie znalazły w pierwszej 10, prędzej dwudziestka. Ale to dlatego, że wolę armatury i hybrydy. Prędzej bym wstawił w miejsce GR07BE akr01, które mają w jakimś stopniu podobny charakter ale więcej klimatu ;-).
Panowie ktoś z was w ogóle jeszcze trzyma Sony XBA-H3? Był na nie krótki hype gdy pojawiły się w sklepie Mall za jakieś 600 zł. Gdzie one powędrowały, chciałem kupić a w komisie się nie pojawiają :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i dorzucę mój mały ranking :)

Oceniane wg SQ (technicznie + przyjemność ze słuchania) + synergiczne źródło.

 

1. Flare Audio R2pro / R2A / R2S
2. Sony MDR-EX1000 / MDR-EX800ST
3. Earsonics Velvet (tryb warm)
4. Hifiman re600b
5. VSonic GR07/07 BASS
6. FLC8s (filtry - red, grey, gold; kabel - srebro)
7. Lear LUF-BD4.2 (bas na 3/5)
8. Phonak Audeo PFE232
9. Shockwave III
10. DQSM D2 (tylko na piankach)
11. Cardas A8
12. Ultimate Ears TripleFi 10
13. Sony XBA-A3
14. Sony XBA-H3
15. NuForce Primo8
16. Sony XBA3-iP
17. Klipsch X11i
18. T-Peos H200
19. Phonak Audeo PFE112
20. NAD Viso HP20
21. RHA MA750i
22. Musical Fidelity EB50
23. Final Audio Design Piano Forte X
24. TDK IE800
25. Yamaha EPH-100
26. Cardas EM5813
Edit. Zmiana pozycji Tiple.Fi na 12...
Edytowane przez awayeah
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności