Skocz do zawartości

Boże Narodzenie czasem zmian... administracja


Rekomendowane odpowiedzi

Idealny admin to taki który ma chłodną głowę i nigdy nie daje się ponieść emocjom. No i musi mieć czas żeby zaglądać na forum i reagować gdy jest potrzeba. To są, moim zdaniem, dwa podstawowe warunki. Mam wrażenie, że obecnie admin, czy tam admini, nie bardzo są w stanie podołać temu drugiemu warunkowi. Zbyt rzadko zaszczycają nas swoją obecnością :).

 

EDIT

A i jest jeszcze jeden istotny warunek, "góra", znaczy ten kto płaci rachunki za całą imprezę, raczej powinien mieć zaufanie do tego kogo wyznacza do administrowania, jeśli sam się tym nie zajmuje, to pewnie taka cecha też by była wskazana. Więc proponowanie zbanowanych raczej będzie skazane na porażkę ;).

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SławekR mam wrażenie, że właśnie nadajesz się na administratora :D

 

 

Uprzedziłeś to, co chciałem napisać ;)

 

Powinien być na tym forum jakiś ciągle aktywny admin, żeby nie było tak, jak nagle stało się na PCLab gdzie Piła niby jest jego właścicielem (ale nie jest), maly_szcz niby jest tym adminem ale wiecznie czasu (i umiejętności - moje prywatne zdanie) nie ma. I jednym słowem już nikt tam tego nie kontroluje. Z czego wynika totalny burdel, gdzie każdy robi/pisze co chce i jak chce. I nie mam na myśli jakiegoś zamordyzmu, tylko kogoś, kto będzie monitorował/wkraczał/reagował na zapalne sytuacje.

 

Tutaj w takiej roli widzę Sławka, Alla, Evila, Bamboszka :) I dobrze byłoby gdyby któremuś z nich nadano prawa admina. Akurat to forum jest wyjątkowo spokojne ;) Jakoś ludzie są na poziomie i nie żrą się ciągle między sobą, nie ma wojenek (no chyba, że fani Senna zaczną się brać za łby z fanami AKG ;) - tyle, że większość z nas ma produkty obydwu firm więc ciężko walczyć samym z sobą i hejtować samego siebie :E ). Ale tak: przynajmniej jeden aktywny ciągle admin przydał by się na tym forum żeby korygować to i owo. Wiem, brzemie, ale ktoś musi przecież to robić ;)

 

Tyle ode mnie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to forum jest wyjątkowo spokojne ;) Jakoś ludzie są na poziomie i nie żrą się ciągle między sobą, nie ma wojenek (no chyba, że fani Senna zaczną się brać za łby z fanami AKG ;) - tyle, że większość z nas ma produkty obydwu firm więc ciężko walczyć samym z sobą i hejtować samego siebie :E ). Ale tak: przynajmniej jeden aktywny ciągle admin przydał by się na tym forum żeby korygować to i owo. Wiem, brzemie, ale ktoś musi przecież to robić ;)

 

Tyle ode mnie.

 

:)

 

 

 

Doświadczenie podpowiada mi, że "wyjątkowo spokojne" to nie jest wartość która bierze się znikąd i która dana jest raz na zawsze. Otrzymuje się ją przez utrzymywanie forum w stanie swoistej równowagi i tak samo należy ją pielęgnować aby jej nie stracić. Ludzie muszą mieć poczucie że wszyscy są jednakowo ważni i że nikt nie wchodzi drugiemu na głowę. I niki nie jest w tej kwestii faworyzowany. Oczywiście nie chodzi też aby stosować jakieś dziwne koszarowe metody, bo przesada w jakąkolwiek stronę, także w tą "zamordystyczną", to takie samo naruszanie równowagi i stabilności.

W każdym razie, jeśli się o to wszystko nie dba na bieżąco, to wartość "merytoryczności i spokoju" stracić można wyjątkowo łatwo, a odbudowuje się później nadzwyczaj trudno.

A czego przykłady niestety łatwo znaleźć na różnych forach. Powrót do normalności potrafi być bardzo bolesny, jak już sprawy jak lawina zajdą za daleko.

Dlatego tak ważne jest aby działać konsekwentnie i aby reagować szybko na potencjalne problemy. A do tego, co rzecz oczywista, potrzebna jest w miarę stabilna obecność kogoś, kogo można poprosić o reakcję, jeśli takowa jest wymagana. W większości przypadków wystarczą reakcje moderatorów. Ale czasem pojawiają się problemy, na które brak im narzędzi. Na początek warto by było unormować kwestie postowania przez gości, bo boty potrafią wszystkim krwi napsuć syfiastymi linkami.

Nie wiem jak to wszystko jest tutaj zorganizowane i jaki jest dokładny podział ról "od kuchni", ale na pewno przydałaby się obecność kogoś, kto ma pieczę nad kwestiami technicznymi. Bo tego chyba najbardziej nam brak ostatnio, opieki technicznej i reagowania na problemy bieżące.

 

Podsumowując, uważam że palącym problemem jest brak obecności admina od kwestii czysto technicznych. Ta druga część, czyli utrzymywanie równowagi, ma się generalnie póki co chyba nie najgorzej. Wniosek z tego jest taki, potrzebujemy kogoś kto raz, będzie w miarę osiągalny, a dwa, co się na tym zna od strony technicznej. To równie ważna kwestia, jeśli ma reagować na techniczne problemy. Ja się na tym niekoniecznie znam, jeśli by mnie ktoś pytał :).

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta jest - cały czas chodzi o brak osoby z odpowiednio wysokimi uprawnieniami na forum.

 

I trzeba to zgłosić osobie z odpowiednio wysokimi uprawnieniami której tutaj i nie ma i koło się zamyka..... :) Forum działa jak działa, życie toczy się dalej.

 

 

Do czasu aż coś się techniczne przewróci na amen, wtedy na Emergency będzie ktoś musiał przylecieć, ech. A nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć skutki.

 

EDIT

Może inaczej, czy ktoś tutaj ma w ogóle kontakt "ze strukturami dowodzenia" na samej górze i wiadomo do kogo się ewentualnie zwrócić? Bo my sobie tu możemy pitolić do wiosny. A samochód bez regularnego serwisu mechanika też pojedzie tylko jakiś czas, do pierwszej poważnej usterki. Pytanie czy właściciel samochodu w ogóle ma świadomość sytuacji. A jak mechanik nie ma czasu, niech właściciel fury wyznaczy innego. I będzie po problemie :).

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta jest - cały czas chodzi o brak osoby z odpowiednio wysokimi uprawnieniami na forum.

 

I trzeba to zgłosić osobie z odpowiednio wysokimi uprawnieniami której tutaj i nie ma i koło się zamyka..... :) Forum działa jak działa, życie toczy się dalej.

 

 

Do czasu aż coś się techniczne przewróci na amen, wtedy na Emergency będzie ktoś musiał przylecieć, ech. A nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć skutki.

 

EDIT

Może inaczej, czy ktoś tutaj ma w ogóle kontakt "ze strukturami dowodzenia" na samej górze i wiadomo do kogo się ewentualnie zwrócić? Bo my sobie tu możemy pitolić do wiosny. A samochód bez regularnego serwisu mechanika też pojedzie tylko jakiś czas, do pierwszej poważnej usterki. Pytanie czy właściciel samochodu w ogóle ma świadomość sytuacji. A jak mechanik nie ma czasu, niech właściciel fury wyznaczy innego. I będzie po problemie :).

 

 

 

Jako żywo przypomina mi to obecną sytuację na PCL. Bo ja przecież też mam nr. telefonu do Piły. Tylko co mu powiem? "Paweł, burdel totalny jest na forum, zróbmy coś z tym wreszcie". I co usłyszę? "Tomek, olewamy. odsłony się zgadzają, kasa się zgadza. Jest git. Aha, kupiłem sobie nową Multiplę jako dodatek do Merola w garażu".

 

Ręce opadają.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Tutaj jednak forum stanowi istotną wartością dodaną do działania sklepów. I stanowi istotny element, która pomaga w trafieniu do właściwej grupy docelowej potencjalnych klientów, ze względu na stosunkowo specjalistyczną ofertę. No i służy tworzeniu tej grupy docelowej. Tak przynajmniej to widzę. Raczej stawiałbym na standardowy "opór materii", znaczy "jakoś to będzie" i "tymczasem jesteśmy zajęci innymi sprawami i nie mamy czasu". Ale w takiej sytuacji wyznaczenie kogoś zaufanego, kto by nad tym czuwał i reagował, tym bardziej byłoby sensownym rozwiązaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ta jest - cały czas chodzi o brak osoby z odpowiednio wysokimi uprawnieniami na forum.

I trzeba to zgłosić osobie z odpowiednio wysokimi uprawnieniami której tutaj i nie ma i koło się zamyka..... :) Forum działa jak działa, życie toczy się dalej.

Do czasu aż coś się techniczne przewróci na amen, wtedy na Emergency będzie ktoś musiał przylecieć, ech. A nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć skutki.

 

EDIT

Może inaczej, czy ktoś tutaj ma w ogóle kontakt "ze strukturami dowodzenia" na samej górze i wiadomo do kogo się ewentualnie zwrócić? Bo my sobie tu możemy pitolić do wiosny. A samochód bez regularnego serwisu mechanika też pojedzie tylko jakiś czas, do pierwszej poważnej usterki. Pytanie czy właściciel samochodu w ogóle ma świadomość sytuacji. A jak mechanik nie ma czasu, niech właściciel fury wyznaczy innego. I będzie po problemie :).

 

Jako żywo przypomina mi to obecną sytuację na PCL. Bo ja przecież też mam nr. telefonu do Piły. Tylko co mu powiem? "Paweł, burdel totalny jest na forum, zróbmy coś z tym wreszcie". I co usłyszę? "Tomek, olewamy. odsłony się zgadzają, kasa się zgadza. Jest git. Aha, kupiłem sobie nową Multiplę jako dodatek do Merola w garażu".

 

Ręce opadają.

PCL to akurat nie najlepszy przykład, ponieważ od ładnych paru lat jest sprzedany onetowi i działa na onetowskich zasadach korporacji. Czasami piła napisze dobry artykuł i tyle. Na pewno wiele osób jak ja pamięta złote czasy tego portalu z Ś.P. Panem RS.

 

 

Forum MP3Store to z kolei forum obok sieci sklepów, wspaniały atut wizerunkowy i marketingowy. Jego najcenniejszym atutem jesteśmy my wszyscy ,czytający i udzielający się na forum. Jesteśmy również klientami podatnymi na hype i rozpieszczani promocjami ;) Poprawna polityka wobec wszelkich przejawów konkurencji jest niewątpliwym atutem ale wystarczy bardzo mocna podstawa ku emigracji aktywnych użytkowników a to wczesniej czy później nastąpi jeśli nic się nie zmieni. Już kilka dobrych blogów i forów powstało na czele z Muzostajnią a i sklepy internetowe się znajdą.

 

Podsumowując, wóz albo przewóz ;)

Wybranie nowego admina drogą głosowania jest chyba najrozsądniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.....

Wybranie nowego admina drogą głosowania jest chyba najrozsądniejsze.

 

 

Nie jest najrozsądniejsze. Admin to "przedłużenie ramienia" właściciela forum. Dlatego też przez właściciela powinien być wybierany. Bo to jego musi obdarzyć 100% zaufaniem i poparciem, musi wiedzieć że admin mu nie namiesza, niekompetentnymi działaniami i będzie się kierować, przede wszystkim dobrem forum jako całości, a nie pojedynczymi sympatiami. Poparcie użytkowników forum oczywiście też jest istotne, ale nie ma znaczenie priorytetowego. Ideałem byłoby aby był to ktoś cieszący się szeroko pojętym zaufaniem użytkowników jak i samego właściciela, ale to ten drugi ma głos decydujący. Jakoś sobie nie wyobrażam, aby adminem mógł zostać ktoś wybrany w powszechnym głosowaniu, ale nie mający poparcia i zaufania u tego kto za cały ten interes płaci. Sorry, ale taka jest brutalna prawda.

 

Przywołany przykład PCL oddaje to w 100%, jeśli właściciel preferuje taki model biznesowy jak tam jest stosowany, to nic tego nie zmieni, użytkownicy mogą co najwyżej walić łbem w ścianę, albo zmienić miejscówkę, jak im tamta nie pasuje.

 

Chcecie realnych zmian, trzeba pocisnąć "czynniki decyzyjne", z nadzieją że wykażą się zrozumieniem i chęcią do współpracy. Jeśli im zależy, to tak się stanie. Rozprawianie o demokracji i głosowaniach nic nie da.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.w. MP3Store nie jest podmiotem niezależnym a sklepem komercyjnym z forum mającym swoje cele egzystencjalne oraz określoną hierarchię i zasady. Najpewniejszym byłoby mianowanie jednego z pracowników, jeśli właściciel uzna za jakkolwiek konieczne posunięcie nałożenia dodatkowych obowiązków administracyjnych. Może tego typu akcje jak ta wziąć pod uwagę, ale nie musi, chociażby ze względu bezpieczeństwa (danie większych uprawnień osobie z zewnątrz).

Już kilka dobrych blogów i forów powstało na czele z Muzostajnią a i sklepy internetowe się znajdą.


Muzostajnia była faktycznie kolektywem osób z forum. W pozostałych przypadkach nie łączyłbym tego w ramach mocy sprawczej lub specjalnego wpływu jednego na drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sytuacja z botami już dawno przestała być śmieszna... obecnie nawet admini sobie statusy odpuścili i wcale się im nie dziwię... jeszcze trochę i trzeba będzie się pożegnać z forum i pisać gdzie indziej...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz?

​A tak na serio to wystarczyłoby zablokować nowe rejestracje przez Tapatalka ;)

​No i edytor się rozjeżdża od paru dni - wciskając Enter przesuwa czasem całego posta w dół albo przestaje być aktywny....

Wysłano za pomocą Nokii 3310i za pomocą pieprz... Tapatalka

Edytowane przez paatos
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności