Skocz do zawartości

Sony MDR-1ABT


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Świat się zmienia, zmienia się też sposób słuchania portable i na szczęście producenci to zauważyli. Coraz bardziej liczy się jakość dźwięku a coraz mniej rozmiar sprzętu. No bo co to za wygoda, jeśli mamy małe słuchawki i mały odtwarzacz a przy tym kable które plączą się jakby prawa i lewa słuchawka uprawiały seks ile razy stracimy je z oczu. I o ile nie rozumiem idei dokanałowych słuchawek BT, które tak naprawdę są przewodowe, tylko tak troszkę mniej, to już duże słuchawki BT do mnie przemawiają. I żadne energiczne machania łapami zagorzałych audiofilów nic tu nie da. Jakość dźwięku takich zestawów jest coraz wyższa, a moim skromnym zdaniem niektóre słuchawki zasługują już na poważne traktowanie, nawet w kategoriach audiofilskich. A że niedawno nabyłem sobie telefon, w którym producent poskąpił tradycyjnego gniazda słuchawkowego, to czas przyszedł na słuchawki, które takiego gniazda nie potrzebują. Kilka modeli przetestowałem (recenzje się pojawią), a wybrałem Sony MDR-1ABT.

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2016/12/sony-mdr-1abt.html

 

IMG_20161223_194607.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie występuje zjawisko cichszego dźwięku w połączeniu BT w porównaniu z kablem ? Tak podobno jest w słuchawkach Audio Technica ATH-SR5 BT.

 

Przy okazji może tego testu wyjaśnij mi proszę :

- BT oznacza wzmacniacz w słuchawkach ?

- miejsca tam mało więc nie jest to jakość dowolnego ampa w DAPie ?

- czy źródlo ma znaczenie dla jakości dźwięku ? Czy tylko sam kodek (aptX najlepszy ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Bluetooth w nowym FiiO X5 jest wystarczająco dobry? BT 4.0, aptX. http://www.fiio.net/en/products/65

 

Zastanawiam się czy by sobie nie sprawić tych słuchawek, mocno mnie zachęciłeś Fatso. Bardzo lubię MDR-1A, więc jeśli te są lepsze...

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że egzemplarz, który opisałeś był wygrzany i że to wygrzanie ma znaczny wpływ na bas choć raczej powinienem napisać BASSSSS ;)

 

Parę miesięcy temu kupiłem je w Saturnie (bo przyjmują zwroty), w domu założyłem i po godzinie ze wstrętem spakowałem i odwiozłem do sklepu.Takiej ilości basu hektolitrami przelewającej się na resztę pasma dawno nie słyszałem. Jak dla mnie to w tym aspekcie Soniacze pobiły Hołki dokumentnie. Z tego co piszesz wynika, że się pospieszyłem ze zwrotem i trzeba było dać im pograć w szafie kilka dni :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że egzemplarz, który opisałeś był wygrzany i że to wygrzanie ma znaczny wpływ na bas choć raczej powinienem napisać BASSSSS ;)

 

Parę miesięcy temu kupiłem je w Saturnie (bo przyjmują zwroty), w domu założyłem i po godzinie ze wstrętem spakowałem i odwiozłem do sklepu.Takiej ilości basu hektolitrami przelewającej się na resztę pasma dawno nie słyszałem. Jak dla mnie to w tym aspekcie Soniacze pobiły Hołki dokumentnie. Z tego co piszesz wynika, że się pospieszyłem ze zwrotem i trzeba było dać im pograć w szafie kilka dni :)

Trzeba było sprawdzić też, czy nie masz jakichś "poprawiaczy bźdźięku włączonych". bo to niestety nagminne w telefonach.

 

Hołki mają więcej basu od MDR-1ABT. Oczywiście jak włączę jakiś dolby Atmos, czy inne "loudnessy" to mi mózg nosem wypycha. Czasami telefony mają też jakieś systemy ANC które psują.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Domyślam się, że egzemplarz, który opisałeś był wygrzany i że to wygrzanie ma znaczny wpływ na bas choć raczej powinienem napisać BASSSSS ;)

 

Parę miesięcy temu kupiłem je w Saturnie (bo przyjmują zwroty), w domu założyłem i po godzinie ze wstrętem spakowałem i odwiozłem do sklepu.Takiej ilości basu hektolitrami przelewającej się na resztę pasma dawno nie słyszałem. Jak dla mnie to w tym aspekcie Soniacze pobiły Hołki dokumentnie. Z tego co piszesz wynika, że się pospieszyłem ze zwrotem i trzeba było dać im pograć w szafie kilka dni :)

Trzeba było sprawdzić też, czy nie masz jakichś "poprawiaczy bźdźięku włączonych". bo to niestety nagminne w telefonach.

 

Hołki mają więcej basu od MDR-1ABT. Oczywiście jak włączę jakiś dolby Atmos, czy inne "loudnessy" to mi mózg nosem wypycha. Czasami telefony mają też jakieś systemy ANC które psują.

 

Miałem AQNH i jak dla mnie to one mają mniej basu od MDR-1A, czyżby zatem podobnie było z MDR-1ABT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Domyślam się, że egzemplarz, który opisałeś był wygrzany i że to wygrzanie ma znaczny wpływ na bas choć raczej powinienem napisać BASSSSS ;)

 

Parę miesięcy temu kupiłem je w Saturnie (bo przyjmują zwroty), w domu założyłem i po godzinie ze wstrętem spakowałem i odwiozłem do sklepu.Takiej ilości basu hektolitrami przelewającej się na resztę pasma dawno nie słyszałem. Jak dla mnie to w tym aspekcie Soniacze pobiły Hołki dokumentnie. Z tego co piszesz wynika, że się pospieszyłem ze zwrotem i trzeba było dać im pograć w szafie kilka dni :)

Trzeba było sprawdzić też, czy nie masz jakichś "poprawiaczy bźdźięku włączonych". bo to niestety nagminne w telefonach.

 

Hołki mają więcej basu od MDR-1ABT. Oczywiście jak włączę jakiś dolby Atmos, czy inne "loudnessy" to mi mózg nosem wypycha. Czasami telefony mają też jakieś systemy ANC które psują.

 

Miałem AQNH i jak dla mnie to one mają mniej basu od MDR-1A, czyżby zatem podobnie było z MDR-1ABT?

 

Ja jestem bardzo wrażliwy na zakres 150-250 Hz. W Hołkach jest tego ponad moje normy. W Sony jest więcej tego głębokiego, niskiego basu, tego dającego ciepło. Ale całościowo odbieram 1ABT jako mniej inwazyjne w nagrania. Dla mnie Hołki nawet jak ich nikt nie prosił to dawały od siebie jakiegoś kiślu, Soniaki tego nie robią.

@Fatso - słuchałeś może ATH-SR5 BT ? Może masz o nich jakieś wnioski, uwagi.

Nie znam ich, nawet nie widziałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Qperek nie ma BT, kupiłbym je bo lubię produkty Sony. Ale dla słuchawek nie zmienię grajka który jest bardzo dobry, najlepszy jaki miałem w rękach.

Qperka zostaw sobie do odsłuchów przez kabelek, a po blutku możesz słuchać z telefonu/tableta/peceta. Masz wtedy kilka brzmień w jednych słuchawkach, jedno ze źródła i połączenia konwencjonalnego, a drugie z bezprzewodowego czyli z wbudowanego w słuchawki dac/ampa :)

 

Jestem za to ciekaw, jak się mają te soniacze do nowego bezprzewodowego modelu MDR-1000X oraz do Sennheiser Momentum AEBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, że Qperek nie ma BT, kupiłbym je bo lubię produkty Sony. Ale dla słuchawek nie zmienię grajka który jest bardzo dobry, najlepszy jaki miałem w rękach.

Qperka zostaw sobie do odsłuchów przez kabelek, a po blutku możesz słuchać z telefonu/tableta/peceta. Masz wtedy kilka brzmień w jednych słuchawkach, jedno ze źródła i połączenia konwencjonalnego, a drugie z bezprzewodowego czyli z wbudowanego w słuchawki dac/ampa :)

 

Jestem za to ciekaw, jak się mają te soniacze do nowego bezprzewodowego modelu MDR-1000X oraz do Sennheiser Momentum AEBT?

 

Do 1000 czek możesz sobie porównać w MM na dominikańskim. Dla mnie były zbyt matowe i nijakie. Momków nie słyszałem. Ale dla mnie miały za małe muszle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do wyboru 1ABT i Momki no i kupiłem te drugie. Raz, że mam małe uszy :P a dwa, że jakoś bardziej mi pasowało ich granie - nadal lekkie v ale nie takie ciepłe jak sony, średnica bliższa, dół bardziej płaski (ale potrafi zaskoczyć) , góra ułożona, poprawna i nienachalna.

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności