Skocz do zawartości

Nie Chce Sie ładować!


Gość ~martinc~

Rekomendowane odpowiedzi

No nie iwem ale mam problem z mojim 550 bo ma kacje ze od kilku miesiacy ma problmy z ladowniem mam go rok, ale w osobnej ladowarce to akumulatorki spoko sie laduja, a w odtwarzaczu to kilk min. i potem ze niby jest naladnowene, i jak wyalczam i poaldczam pdnownie to znowu ze jest naladowne i nie chce sie aldowac,

 

(a tak na marginiesie to tez mam prblem z lasserem, bo raz czta plyty wsytkei cokolwiek mu dasz, a moze mu sie odmienic, i jak go wlaczam ponownie to nic nie chce czytec choc bym mu dal najmniej poniszczona popstu nie widzi chloera jedna nie rozumiem tego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

powiem ci ze jesteś nie jedyny co ma te dwa problemy :( u mnie jest to samo i jeszcze sie wyłancza mi sprzęt sam od siebie mimo ze zasilam go z ładowarki <_< zawiodłem sie na tym sprzecie wydając tyle keszu.

według mnie oprogramowanie ma dziwne chore akcjie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czesc

Z moim odtwarzaczem jest podobnie.Mam imp-550 v.1.81. Szukalem jakiegos info na forum ale moj przypadek jest chyba niepowtarzalny :rolleyes: . Odtwarzacz laduje sie przez ok 1min i sie wylacza. Jedyny sposob to ladowanie przez opcje : discharge & charge. Playera mam ok 2lata ale to chyba nie ma zwiazku z zywotnoscia baterii(no bo 2. opcja sie laduje :D )? Otwarzacz jest raczej ok bo przy podlaczeniu do samego boxu(bez akumulatorkow wewnetrznych) dziala. Na ladowarce tez dziala.Firmware tez przeinstalowalem i to samo :( Nie mam juz pomyslu.... HELP

 

 

(a tak pozatym to radio tez mi padlo....wczesniej wystarczylo poruszacz kabelkiem przy wyjsciu z playera i dzialalo , a teraz nic... ;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć!

 

mój discman ma te same problemy, kumpel z pracy swojego iMP 550 porzucił z tego samego powodu. Okazuje się, że to najczęstsza (obok nie-czytania płyt, co naturalnie u mnie też się już zdarza) przyczyna zgonu tego sprzętu.

Jakość dźwięku moim zdaniem nie wynagradza problemów technicznych - to wstyd i hańba, że do tej pory iRiver nie rozwiązał problemu baterii, ba! Nawet się do niego nie odniósł.

Myslałem nad zakupem T10 albo H10, ale w tej sytuacji postawię chyba na coś ze stajni iAudio lub Monolith!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce was zmartwic, ale mialem ten sam problem i aku juz sa w zasadzie do kosza. zaczelo sie od tego ze nie chcial wlasnie ladowac - wylaczal ladowanie tak jakby aku byly pelne a byly w polowie rozladowane. ale zaskoczyl za ktorymstam razem jak wybieralem na nowo charge i naladowal do konca. Potem problem na chwile ucichl ale na nowo sie pojawil. Pomagala funkcja discharge and charge, ale pewnego dnia imp nie wylaczyl ladowania o0 ladowal aku z 6h czego skutkiem sa brzuszki i klapki od bateryjek na tasme klejaca ;] od tamtego czasu przestala pomagac funkcja D&C ;] - naladuje aku jak zaskoczy, zauwazylem ze pomagaja mu cieple aku - 5 minut na kaloryferze przed ladowaniem, ale dalej sam nie wylacza ladowania :/ W tym momencie przerywanie ladowania odbywa sie mechanicznie - wylamalem jedna klapke i jak aku wyskoczy z niszy (brzuszki powiekszaja sie podczas ladowania) to wtedy aku jest naladowane :P Zauwazylem ze zawsze po dupie dostaje akumulator w tej pionowej niszy (jak sie patrzy od przodu), drugi brzuszkow nie dostaje przy ladowaniu o0

 

Dodam jeszcze, ze kumpel ma impa550 i moich akumulatorkow nie naladuje :/ wiec wina lezy po stronie baterii... on swoich aku mi nie da bo boi sie ze mu spieprze ;]

 

 

Teraz prosba - niech ktos ze sprawnym impem zmierzy czas ladowania aku od zera do pelna - bylbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja niestety tez mam problem z akumlatorkami - pol roku temu jakos udalo mi sie je "reanimowac" a teraz - znow polroku w szufladzie - sa dead :/ - zastanawiam sie nad kupnem nowych slimow, ale .. 90zl za 2 sztuki to lekka przesada, jak zwykle 2700mAh R6 mozna kupic za okolo 6 zlotych.

Tez mi podczas ladowania 1 aku dostaje mega brzuszkow - narazei go reanimuje na zewnetrznej ladowarce - zobaczymy jakim efektem to sie skonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Bez kitu >>>ja mam coś takiego że jak walne na ładowarke i właczam to zaczyna ładować >>>ale po 30 sekundach gdzieś jest napisane EXIT ze niby sie naładowało >>>wiec pomyslałem raz ze moze faktycznie naładował >>ale potrzymał poł kawałka i padł >>>wpadłem na genialny pomysl

zeby ciagle właczać funckje CHARGE ON ale ileż można ,choć pomoglo >>>2 godziny co jakiś czas właczałem opcje i jak zdjałem trzymał CAŁA GODZINE >>>wow <<<Z tym że k**** nie o to chodzi z ładowaniem baterii zeby sie guziczkiem bawić >>>>gdzieś przeczytałem coś o oprogramowaniu >>>Jak je zmienić??

Z GORY DZIEKI ZA POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka to znowu ja >>>miałem dokładnie taki sam problem i to nie przez to ze discman niedorobiony tylko poprostu oprogramowanie było z błedami wiekszymi niz windows XP >>>> zeby rozwiazac problem nie ładowania baterii zainstalujcie nowe oprogramowanie >>ale nie jakies tam 1.4 z polskiej strony tylko ze strony www.iriver.com tam macie wersje 1.81 ja zainstalowałem i wszystko działa dodatkowo dostajecie ciekawe opcje >>poleccam <<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie

 

Po 2 latach używania mojego IMP550 aku zdechly totalnie. Co dziwne... stało się to właściwie z dnia na dzień. Po kolejnych ładowaniach player już się nie uruchamiał. Cena nowych aku w sklepie netowym irivera jest wzieta rodem z kosmosu :) Polecam więc niejakiego cashmana (nick - cashman1) na allegro. 2 x aku pryzmatyczny GP 1450 mAh = 45 zł, obsługa rewelacyjna, przy większych zakupach spore upusty, natychmiastowa wysyłka. Są to dokładnie te same aku, co w sklepie irivera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A i jak ja wgram ten Firmware nowy skoro nie chce mi się ładować baterie, a przy wgrywaniu musi byc naładowany i nie wolno go wyłączać. A co sie stanie jak sie wyłączy sam. Jak to zrobic?

 

to masz problem... a iMP-ek nie może działać "z zasilacza"? a nie moższ skożystać z granatu? fakt jest faktem - wyłączy się w czasie aktualizacji i już się nie załączy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No i wgrałem najnowsze oprogramowanie. I nic. Dalej się ładuje chwile i pojawia się na wyświetlaczu w miejscu ładowania EXT i tak jakby symbol kabla do ładowania ;)

Przestaje się ładować.

 

Co robić?

 

miałem dokładnie ten sam problem i jeszcze "no disc". oprogramowanie nic tu nie pomoże-próbowałem już chyba wszystkie dostępne wersje. konsultowałem to z serwisem mip i pan doradził mi nowe akumulatory. podziałało:-). oryginalne o pojemności 1450mah są dosyć drogie ale niewiele mniejsze 1400mah kupisz już od 20 zł/szt. wpisz w google 14M145 (1450mah) lub 14M (1400mah). dla irivera robi je firma GP i właśnie takie akumulatory dostaniesz w sklepach internetowych.:-) pozdrawiam! Zyczę miłego słuchania kosmicznego dźwięku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wgrałem najnowsze oprogramowanie. I nic. Dalej się ładuje chwile i pojawia się na wyświetlaczu w miejscu ładowania EXT i tak jakby symbol kabla do ładowania ;)

Przestaje się ładować.

 

Co robić?

 

nie zapomnij oczywiście o poprawnym UFORMOWANIU (nie formatowaniu panowie fachowcy wszelkiej maści, jestem elektrykiem zawodowym i wiem co mówię, akumulator sie formuje a HDD formatuje :) ) warto tu korzystać z bardzo dobrej funkcji discharge&charge. formowanie polega na naładowaniu akumulatora do pełna i całkowitego rozładowania. warto tu zaznaczyć że w chwili kiedy odtwarzacz gaśnie baterie nie są do końca rozładowane!!! pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wgrałem najnowsze oprogramowanie. I nic. Dalej się ładuje chwile i pojawia się na wyświetlaczu w miejscu ładowania EXT i tak jakby symbol kabla do ładowania ;)

Przestaje się ładować.

 

Co robić?

 

nie zapomnij oczywiście o poprawnym UFORMOWANIU (nie formatowaniu panowie fachowcy wszelkiej maści, jestem elektrykiem zawodowym i wiem co mówię, akumulator sie formuje a HDD formatuje :) ) warto tu korzystać z bardzo dobrej funkcji discharge&charge. formowanie polega na naładowaniu akumulatora do pełna i całkowitego rozładowania. warto tu zaznaczyć że w chwili kiedy odtwarzacz gaśnie baterie nie są do końca rozładowane!!! pozdrawiam!

 

No ale jak użyje opcji discharge&charge to tak samo rozładowuję się, a po chwili przestaje i pisze EXT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wgrałem najnowsze oprogramowanie. I nic. Dalej się ładuje chwile i pojawia się na wyświetlaczu w miejscu ładowania EXT i tak jakby symbol kabla do ładowania ;)

Przestaje się ładować.

 

Co robić?

 

nie zapomnij oczywiście o poprawnym UFORMOWANIU (nie formatowaniu panowie fachowcy wszelkiej maści, jestem elektrykiem zawodowym i wiem co mówię, akumulator sie formuje a HDD formatuje :) ) warto tu korzystać z bardzo dobrej funkcji discharge&charge. formowanie polega na naładowaniu akumulatora do pełna i całkowitego rozładowania. warto tu zaznaczyć że w chwili kiedy odtwarzacz gaśnie baterie nie są do końca rozładowane!!! pozdrawiam!

 

No ale jak użyje opcji discharge&charge to tak samo rozładowuję się, a po chwili przestaje i pisze EXT.

a masz nowe akumulatory? bez tego nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności