Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380 SS


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Nie Wulkan - ten plan się zbija na jakichś tam wybitnie gęstych i szybkich kawałkach. Słuchając np. "Silence Is Sexy" Einsturzende Neubauten różnice między AK300 a AK380 dotyczyły w zasadzie tylko tego basu. W AK300 była szerokość, była głębokość, była holografia. Ta różnica między odtwarzaczami wychodzi na trudniejszych technicznie kawałkach - i faktycznie jest wyraźna. Ale jak ktoś będzie słuchał bluesa, albo babskich śpiewanek, albo jazzu to różnicy w zasadzie nie wyłapie, albo będzie ona niewielka.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Bywalec

Ak380SS vs Ak380 Copper

 

Nie bede sie rozpisywal,ale mysle ze odda to charakter brzmienia i podstawowe różnice.

 

Słuchaliśmy na Fostex Th900 MKII , MR Speakers Ether Flow, Astell&Kern T1p, Astell&Kern T8ie, Sennheiser HD800, Shure SE846

 

Muzyka głównie: Instrumentalna, Elektronika, Pop, Jazz

 

Ak380 Copper

 

- zdecydowanie cieplejszy

- dźwięk szczególnie w dolnych rejestrach trochę jakby głębszy, ale zależnie od utworu

- jedwabista średnica

 

 

Ak380 SS

 

- zdecydowanie bardziej rozdzielczy, szybszy

- odrobinę szersza scena

- ładna holografia ale nie nie ma nienaturalnej separacji instrumentów - wszystko współgra i wypełnia pasmo

- zdecydowanie "czarniejsze" tło instrumentów

 

 

 

Obydwie rzeczy oceniam na tym samym, bardzo wysokim poziomie. Nie mam faworyta. Tutaj zależy kto co lubi. Trochę tak jakby dwa inne światy, ale wiele cech wspólnych, również z klasyczną Ak380.

Ak380SS ciekawie się prezentuje w muzyce elektronicznej, ale wcale nie gorzej w klasycznej i wszelkich instrumentalnych wykonach.

Ak380 Copper pokazuje swoje niuanse szczególnie we wszelakiej muzyce akustycznej,również Rock. Ale elektronika nie stanowi żadnego wyzwania.

 

Co do słuchawek. No tutaj było bardzo ciekawie, ale miałem pisać o playerach ;)

 

Dla niezdecydowanych polecam oczywiście AK380. Do tej pory uważam go za najlepsze urządzenie przenośne na rynku. Oczywiście warto,a nawet trzeba dobrać dobre słuchaweczki.

Edytowane przez szczygiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ak380SS vs Ak380 Copper

 

Nie bede sie rozpisywal,ale mysle ze odda to charakter brzmienia i podstawowe różnice.

 

Słuchaliśmy na Fostex Th900 MKII , MR Speakers Ether Flow, Astell&Kern T1p, Astell&Kern T8ie, Sennheiser HD800, Shure SE846

 

Muzyka głównie: Instrumentalna, Elektronika, Pop, Jazz

 

Ak380 Copper

 

- zdecydowanie cieplejszy

- dźwięk szczególnie w dolnych rejestrach trochę jakby głębszy, ale zależnie od utworu

- jedwabista średnica

 

 

Ak380 SS

 

- zdecydowanie bardziej rozdzielczy, szybszy

- odrobinę szersza scena

- ładna holografia ale nie nie ma nienaturalnej separacji instrumentów - wszystko współgra i wypełnia pasmo

- zdecydowanie "czarniejsze" tło instrumentów

 

 

 

Obydwie rzeczy oceniam na tym samym, bardzo wysokim poziomie. Nie mam faworyta. Tutaj zależy kto co lubi. Trochę tak jakby dwa inne światy, ale wiele cech wspólnych, również z klasyczną Ak380.

Ak380SS ciekawie się prezentuje w muzyce elektronicznej, ale wcale nie gorzej w klasycznej i wszelkich instrumentalnych wykonach.

Ak380 Copper pokazuje swoje niuanse szczególnie we wszelakiej muzyce akustycznej,również Rock. Ale elektronika nie stanowi żadnego wyzwania.

 

Co do słuchawek. No tutaj było bardzo ciekawie, ale miałem pisać o playerach ;)

 

Dla niezdecydowanych polecam oczywiście AK380. Do tej pory uważam go za najlepsze urządzenie przenośne na rynku. Oczywiście warto,a nawet trzeba dobrać dobre słuchaweczki.

Pozostaje podstawowe pytanie: jak te wersje "mają się" do... zwykłej wersji AK380? Oraz czy wersje copper i SS słuchałeś z AMP-ami (bo na fotografiach, które zamieściłeś, nie widać, żeby wersja copper była z AMP-em)?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

Ak380SS vs Ak380 Copper

 

Nie bede sie rozpisywal,ale mysle ze odda to charakter brzmienia i podstawowe różnice.

 

Słuchaliśmy na Fostex Th900 MKII , MR Speakers Ether Flow, Astell&Kern T1p, Astell&Kern T8ie, Sennheiser HD800, Shure SE846

 

Muzyka głównie: Instrumentalna, Elektronika, Pop, Jazz

 

Ak380 Copper

 

- zdecydowanie cieplejszy

- dźwięk szczególnie w dolnych rejestrach trochę jakby głębszy, ale zależnie od utworu

- jedwabista średnica

 

 

Ak380 SS

 

- zdecydowanie bardziej rozdzielczy, szybszy

- odrobinę szersza scena

- ładna holografia ale nie nie ma nienaturalnej separacji instrumentów - wszystko współgra i wypełnia pasmo

- zdecydowanie "czarniejsze" tło instrumentów

 

 

 

Obydwie rzeczy oceniam na tym samym, bardzo wysokim poziomie. Nie mam faworyta. Tutaj zależy kto co lubi. Trochę tak jakby dwa inne światy, ale wiele cech wspólnych, również z klasyczną Ak380.

Ak380SS ciekawie się prezentuje w muzyce elektronicznej, ale wcale nie gorzej w klasycznej i wszelkich instrumentalnych wykonach.

Ak380 Copper pokazuje swoje niuanse szczególnie we wszelakiej muzyce akustycznej,również Rock. Ale elektronika nie stanowi żadnego wyzwania.

 

Co do słuchawek. No tutaj było bardzo ciekawie, ale miałem pisać o playerach ;)

 

Dla niezdecydowanych polecam oczywiście AK380. Do tej pory uważam go za najlepsze urządzenie przenośne na rynku. Oczywiście warto,a nawet trzeba dobrać dobre słuchaweczki.

Pozostaje podstawowe pytanie: jak te wersje "mają się" do... zwykłej wersji AK380? Oraz czy wersje copper i SS słuchałeś z AMP-ami (bo na fotografiach, które zamieściłeś, nie widać, żeby wersja copper była z AMP-em)?

 

 

Słuchaliśmy z Ampem i bez Ampa.

 

Pomiędzy zwykłą Ak380 a wersjami specjalnymi są oczywiście różnice, ale nie jest to przeskok o klasę wyzej. -tzn. każde z urządzeń idzie w swoją stronę, to co pisałem wyżej.

W przypadku porównań bez Ampa można dostrzec inny charakter brzmienia. Z Ampem już jakby mniej wyczuwalne są róznice ale ciągle czuć, że to trochę inne granie. Bardziej uwidaczniają się cechy, o których pisałem wyżej. Zwykla Ak380 ciągle pokazuje wysoka kulturę pracy i nie powiedziałbym, że gra ani gorzej ani lepiej. Myślę, że najbardziej neutralnie. W Ak380SS jest więcej konturów, za to w Ak380 Copper brzmienie bardziej miękkie.

 

Wiecej napisze później bo musze spadać.

Jak wypadały fostexy th900 mk2 z tymi AK było to dobre połączenie?

Pytam bo może w przyszłości dorobie się na AK380 ;)

 

TH900 mk2 to jeden z moich faworytow. Nie spodziewałbym sie nawet ze połączenie z ak380 może źle wypaść. Polecam sprawdzenia.

 

Jesli interesuje CIę Ak380 to jest do sprzedania z Ampem w bardzo dobrej cenie. PRIV

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat ma fostexy th900 mk1 ale to chyba podobna sygnatura brzmienia co mk2 dodatkowo są one recablowane mają kabel 4x linka miedziana + 4x skręcany miedziany solid core i po balansie z moim DX-em grają nieporównywalnie lepiej niż na stockowym kablu;)

Co do AK380 to chciałbym go kiedyś odsłuchać wraz a ampem by sprawdzić czy jest wart wydania tyłu pieniędzy ;)

W dapach które miałem do tej pory zawsze mi coś nie odpowiadało więc może należało by kupić raz a dobrze i mieć spokój ;)

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat ma fostexy th900 mk1 ale to chyba podobna sygnatura brzmienia co mk2 dodatkowo są one recablowane mają kabel 4x linka miedziana + 4x skręcany miedziany solid core i po balansie z moim DX-em grają nieporównywalnie lepiej niż na stockowym kablu;)

Co do AK380 to chciałbym go kiedyś odsłuchać wraz a ampem by sprawdzić czy jest wart wydania tyłu pieniędzy ;)

W dapach które miałem do tej pory zawsze mi coś nie odpowiadało więc może należało by kupić raz a dobrze i mieć spokój ;)

W mojej opinii AK380 nawet bez AMP-a "zamiata" po QP1R i DX200.

Natomiast niewykluczone, że jakiś aspekt brzmieniowy AK380 może Ci nie odpowiadać.

Czy wart jest tylu wydanych pieniędzy? To zależy dla kogo. Dla tego, kogo stać, myślę, że tak. Dla pozostałych osób, myślę, że AK380 nie będzie wart wydanych pieniędzy.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Ja akurat ma fostexy th900 mk1 ale to chyba podobna sygnatura brzmienia co mk2 dodatkowo są one recablowane mają kabel 4x linka miedziana + 4x skręcany miedziany solid core i po balansie z moim DX-em grają nieporównywalnie lepiej niż na stockowym kablu;)

Co do AK380 to chciałbym go kiedyś odsłuchać wraz a ampem by sprawdzić czy jest wart wydania tyłu pieniędzy ;)

W dapach które miałem do tej pory zawsze mi coś nie odpowiadało więc może należało by kupić raz a dobrze i mieć spokój ;)

 

Wydaje mi się , że jest delikatna różnica miedzy mk1 a mk2. Ale nie ma to znaczenia. Obydwie wersje są genialne.

Jeśli masz jeszcze rekablowane to myślę, że nie masz się co obawiać. Sam przyznam, że kabel w Fostexach mnie trochę irituje, szczególnie ze wzgledu na efekt mikrofonowy.

Muszę się rozejrzeć za czymś na wymianę.

 

Jak chcesz sprawdzić to chyba najlepiej umówić się z chłopakami na danym sklepie jeśli oczywiście z dojazdem nie masz problemu.

 

Czy wart jest tylu wydanych pieniędzy? To zależy dla kogo. Dla tego, kogo stać, myślę, że tak. Dla pozostałych osób, myślę, że AK380 nie będzie wart wydanych pieniędzy.

 

To Twoje zdanie, a ja się z nim kompletnie nie zgadzam, nie jest wart nawet dla kogoś kogo stać.

 

 

Pewnie tak jest z większością drogich rzeczy. Ich fenomen polega na tym, że niestety każdy je może mieć.

 

Porównywałem Ak380 z kilkoma urządzeniami stacjonarnymi markowych producentów z tej samej półki cenowej i w kilku przypadkach ciężko było dostrzec różnicę. Urządzenia grały na równi. Tyle że Ak380 jest mały i można go wziąć ze sobą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem Ak380 z kilkoma urządzeniami stacjonarnymi markowych producentów z tej samej półki cenowej i w kilku przypadkach ciężko było dostrzec różnicę. Urządzenia grały na równi. Tyle że Ak380 jest mały i można go wziąć ze sobą.

Saudio niejako wywołał mnie do tablicy swoim stwierdzeniem, że AK380 "nie jest wart nawet dla kogoś kogo stać". A jak Ty odniesiesz to, co napisał, do tego, co ma (czyli DX200) na podstawie większej ilości słuchawek, do których masz dostęp?

Czy według Ciebie DX200 jest lepszy, niż AK380?

Moim zdaniem DX200 to kompletnie nie ta "półka dźwiękowa", co AK380, ale oczywiście zdania mogą być różne...

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest z większością drogich rzeczy. Ich fenomen polega na tym, że niestety każdy je może mieć.

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi ?

Czy sama cena robi z produktu jego ekskluzywność, fenomen ?

Porównując do zegarków te najdroższe w podstawowych funkcjach są mało dokładne

ale jako biżuteria jak najbadziej spełniają swoją funkcję, czy chodzi Ci o to samo w DAPach?

 

Up. nie piszę o DX200, odnoszę się do AK380 i jego ceny. Wulkan przypomnę C,i że X5III to półka K380 ;)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka cena to emocje... szczególnie kiedy dla większości z Nas, takie pieniądze są zbyt duże aby je wydać na DAPa. Choć z drugiej strony kilka osób wydało już takie sumy na słuchawki. Czy HE1000 nie kosztowały podobnie ? Ale to nie wzbudza takich emocji. Więc na słuchawki można a na DAPa nie ? Czy jakość słuchawek rośnie z ceną a DAPów nie ? A może Astell przesadził tu z ceną ? Ale czy Hifiman nie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej czy wysoka cena robi z produktu zły produkt? Wszystko przez pryzmat ceny.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Nie... ale nie swiadczy o tym ze jest dobry. Bo wiele produktow ak dostaje po tylku od wielokrotnie tanszych

 

Ja akurat ma fostexy th900 mk1 ale to chyba podobna sygnatura brzmienia co mk2 dodatkowo są one recablowane mają kabel 4x linka miedziana + 4x skręcany miedziany solid core i po balansie z moim DX-em grają nieporównywalnie lepiej niż na stockowym kablu;)

Co do AK380 to chciałbym go kiedyś odsłuchać wraz a ampem by sprawdzić czy jest wart wydania tyłu pieniędzy ;)

W dapach które miałem do tej pory zawsze mi coś nie odpowiadało więc może należało by kupić raz a dobrze i mieć spokój ;)

Wydaje mi się , że jest delikatna różnica miedzy mk1 a mk2. Ale nie ma to znaczenia. Obydwie wersje są genialne.

Jeśli masz jeszcze rekablowane to myślę, że nie masz się co obawiać. Sam przyznam, że kabel w Fostexach mnie trochę irituje, szczególnie ze wzgledu na efekt mikrofonowy.

Muszę się rozejrzeć za czymś na wymianę.

 

Jak chcesz sprawdzić to chyba najlepiej umówić się z chłopakami na danym sklepie jeśli oczywiście z dojazdem nie masz problemu.

 

Czy wart jest tylu wydanych pieniędzy? To zależy dla kogo. Dla tego, kogo stać, myślę, że tak. Dla pozostałych osób, myślę, że AK380 nie będzie wart wydanych pieniędzy.

To Twoje zdanie, a ja się z nim kompletnie nie zgadzam, nie jest wart nawet dla kogoś kogo stać.

Pewnie tak jest z większością drogich rzeczy. Ich fenomen polega na tym, że niestety każdy je może mieć.

 

Porównywałem Ak380 z kilkoma urządzeniami stacjonarnymi markowych producentów z tej samej półki cenowej i w kilku przypadkach ciężko było dostrzec różnicę. Urządzenia grały na równi. Tyle że Ak380 jest mały i można go wziąć ze sobą.

To nie wiem jakich stacjonarek sluchales. Bo moje wssystkie tory , w tym motany smsl sd650 nie zostawia na ak380 suchej nitki. Nie mowiac o pelnych sluchawkach bo nawet na nausznych portable jak pm3, L2 czy spirit classic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem Ak380 z kilkoma urządzeniami stacjonarnymi markowych producentów z tej samej półki cenowej i w kilku przypadkach ciężko było dostrzec różnicę. Urządzenia grały na równi. Tyle że Ak380 jest mały i można go wziąć ze sobą.

Jestem o w o tyle złej sytuacji, że AK380 i patrzę na niego jak na lepszy AK320... ale... no AK320 mi się nawet do dość budżetowych (czyli jakiś np DacMagic + ... Wire BAL lub Aune X7S) torów stacjonarnych nie zbliżył ;)

 

 

To inaczej czy wysoka cena robi z produktu zły produkt? Wszystko przez pryzmat ceny.

Jedynie nieopłacalne ;)

To jak z kupowaniem HD800 w budzie ze złota za cenę jakiś K1000 czy 009 czy nawet wyższą - tak to odbieram - na 009 się po studiach na 100% wykosztuję :>

 

 

Wysoka cena to emocje... szczególnie kiedy dla większości z Nas, takie pieniądze są zbyt duże aby je wydać na DAPa. Choć z drugiej strony kilka osób wydało już takie sumy na słuchawki. Czy HE1000 nie kosztowały podobnie ? Ale to nie wzbudza takich emocji. Więc na słuchawki można a na DAPa nie ? Czy jakość słuchawek rośnie z ceną a DAPów nie ? A może Astell przesadził tu z ceną ? Ale czy Hifiman nie ?

HE-1000 akurat w swoim sposobie prezentacji dźwięku są niemal referencją... a to wykonanie pozostawia wiele do życzenia... że nie trafiają w moje preferencje to widzę je w podobnym świetle co AK, ale jednak nie, aż tak mocno...

Dla mnie HiFiMan się skończył po pierwszej udanej serii, gdzie stosunek ceny do jakości był rewelacyjny, a same słuchawki pancerne =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka cena to emocje... szczególnie kiedy dla większości z Nas, takie pieniądze są zbyt duże aby je wydać na DAPa. Choć z drugiej strony kilka osób wydało już takie sumy na słuchawki. Czy HE1000 nie kosztowały podobnie ? Ale to nie wzbudza takich emocji. Więc na słuchawki można a na DAPa nie ? Czy jakość słuchawek rośnie z ceną a DAPów nie ? A może Astell przesadził tu z ceną ? Ale czy Hifiman nie ?

 

Wartość takich DAPów szybko spada, patrząc na ceny na aukcjach i w komisie. Wychodzą co rusz nowsze, zużywają się dość szybko, padają baterie, przyciski, kółka. A cena słuchawek spada wolniej, brzmienie się nie dezaktualizuje, zawsze znajdzie amatora jak HD600, czasem nawet wzrośnie i może uzyskać wartość kolekcjonerską jak K1000.

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

Porównywałem Ak380 z kilkoma urządzeniami stacjonarnymi markowych producentów z tej samej półki cenowej i w kilku przypadkach ciężko było dostrzec różnicę. Urządzenia grały na równi. Tyle że Ak380 jest mały i można go wziąć ze sobą.

Saudio niejako wywołał mnie do tablicy swoim stwierdzeniem, że AK380 "nie jest wart nawet dla kogoś kogo stać". A jak Ty odniesiesz to, co napisał, do tego, co ma (czyli DX200) na podstawie większej ilości słuchawek, do których masz dostęp?

Czy według Ciebie DX200 jest lepszy, niż AK380?

Moim zdaniem DX200 to kompletnie nie ta "półka dźwiękowa", co AK380, ale oczywiście zdania mogą być różne...

 

 

Wulkan. Nie słuchalem jeszcze DX200. Musze podjechać i sprawdzić z ciekawości. Opinie są dobre.

Ja pozostanę i tak przy Astelach bo tutaj wszystko jest na wysokim poziomie. A to jest dla mnie również istotne.

Ale do IBasso zawsze miałem szacunek i ciekaw jestem co tym razem popełnili. Ciekaw jestem jak się ma do Questyle-a QP1r

 

Pewnie tak jest z większością drogich rzeczy. Ich fenomen polega na tym, że niestety każdy je może mieć.

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi ?

Czy sama cena robi z produktu jego ekskluzywność, fenomen ?

Porównując do zegarków te najdroższe w podstawowych funkcjach są mało dokładne

ale jako biżuteria jak najbadziej spełniają swoją funkcję, czy chodzi Ci o to samo w DAPach?

 

Up. nie piszę o DX200, odnoszę się do AK380 i jego ceny. Wulkan przypomnę C,i że X5III to półka K380 ;)

 

 

Ak380 mógłby być tańszy, tak jak wiele innych urządzeń. Ale producent oczekuje za niego własnie tyle i nic na to nie możemy poradzić. Grunt to nie kupywać w cenach rynkowych ;)

Można zawsze kupić Ak300 czy Ak320 albo nawet Ak70. W każdym z tych urządzeń jest bogata funkcjonalność i wszystko na najwyższym poziomie. To jest marka numer 1 na rynku i w 100% na to zasługuje.

Niektórzy krytykuja Ak380, że brzmienie wcale nie jest dużo lepsze albo , że w ogóle nie pasuje, ale na rynkach gdzie ludzi stać ten model cieszy się dużą popularnością.

 

Nie zgodze sie ze FiiO X5III to polka Ak380.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie ze FiiO X5III to polka Ak380.

​To to na pewno. Wciąż twierdzę, że i AK320 zdecydowanie nie jest sensownie wyceniony, ale gdzie X5III sonicznie do niego... a skoro według mnie AK320>>X5III to zapewne AK380>>>X5III.

 

Ku***, same skrajności z obu stron w tym temacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym właśnie kieruje się przy ocenie bezwzględnej i bezwzględnie porównanie DAPa do toru stacjonarnego jest dla mnie zupełnie nie na miejscu i stronnicze =)

 

Użyłem porównania sposobu prezentacji brzmienia AK380 do stacjonarnego toru, ale w tym sensie, że ten sposób prezentacji polega na tym, że charakteryzuje się on dużym "marginesem" - a nie, że można go porównać z torem stacjonarnym za adekwatną kasę.

 

Granie z "marginesem" - tak jak w dobrej stacjonarce, czyli nie musi wszystkiego i ciągle zalewać basem, żeby pokazać jaki to tam ten bas jest - ważne żeby ten bas był wtedy, kiedy trzeba z odpowiednim zejściem i kontrolą. To samo z tonami wysokimi: słabe urządzenia jazgolą i skrzeczą tylko po to, żeby góra nie była przytłumiona. Dobry sprzęt nie musi mieć napinki - tony wysokie skrzą się wtedy, kiedy trzeba, tam gdzie trzeba - z odpowiednim wybrzmieniem.

 

I tak w skrócie gra AK380 - ze sporym "marginesem". Tak naprawdę kwestia zakupu tego urządzenia w moim przypadku to kwestia uzbierania kasy. Gdybym ją miał dziś, to bez wątpienia bym kupił. Odsłuchałem AK380 i nie miałem żadnych uwag, do niczego, wszystko mi się cholernie podobało. Nie miałem dotąd sprzętu, który by mi tak pasował. Oczywiście każdemu pasuje co innego, ale posłuchać każdy może, bo chłopaki sprzęt udostępniają. Wnioski każdy wypracowuje na własne konto.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności