Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK380 SS


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

poszukajcie może znajda się freaky co otworzyły sprzęt AK :) sam chętnie zobaczę :)

 

Proszę bardzo: http://www.head-fi.org/t/763752/astell-kern-ak380/6315#post_12838068

 

A tu trochę zwykłego: http://www.head-fi.org/t/763752/astell-kern-ak380/1605#post_11836558

 

Oznaczenie na płytce AK-SUB_MP1 są takie same

 

I jeszcze trochę SSa: http://www.head-fi.org/t/763752/astell-kern-ak380/7980#post_13287284

Edytowane przez kopec23
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

poszukajcie może znajda się freaky co otworzyły sprzęt AK :) sam chętnie zobaczę :)

 

Proszę bardzo: http://www.head-fi.org/t/763752/astell-kern-ak380/6315#post_12838068

 

A tu trochę zwykłego: http://www.head-fi.org/t/763752/astell-kern-ak380/1605#post_11836558

 

Oznaczenie na płytce AK-SUB_MP1 są takie same

 

I jeszcze trochę SSa: http://www.head-fi.org/t/763752/astell-kern-ak380/7980#post_13287284

 

 

To teraz znawcy niech się wypowiedzą czy to poziom clipa+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

poszukajcie może znajda się freaky co otworzyły sprzęt AK :) sam chętnie zobaczę :)

 

Proszę bardzo: http://www.head-fi.org/t/763752/astell-kern-ak380/6315#post_12838068

 

A tu trochę zwykłego: http://www.head-fi.org/t/763752/astell-kern-ak380/1605#post_11836558

 

Oznaczenie na płytce AK-SUB_MP1 są takie same

 

I jeszcze trochę SSa: http://www.head-fi.org/t/763752/astell-kern-ak380/7980#post_13287284

To teraz znawcy niech się wypowiedzą czy to poziom clipa+

Nie znam się , więc się wypowiem:

nie?

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Pozwolę sobie dopowiedzieć coś do całego wątku jako użytkownik AK380 ale rówież jako osoba obyta w temacie playerków.

 

Wszystkie te marki: Questyle, IBasso, FiiO, Astell&Kern są bardzo dobre ale tylko ta ostatnia ma wszystko dopracowane do perfekcji.

Preferencje brzmieniowe czy cenowe to inna kwestia. Ale wystarczy popatrzeć ile problemów natury technicznej czy też jakościowej mieli użytkownicy innych marek.

 

Ja nic nie mam do Questyle, IBasso czy Fiio bo miałem z każdej marki urządzenie i nawet do tej pory mam jeszcze QP1R.

 

Astell&Kern to jednak TOP w każdym tego słowa znaczeniu. To tak jak wybrać Kia zamiast Audi już nie mówiąc. Samo wejście do samochodu daje odczuć spektakularną różnicę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z awaryjnością AK ? AK120 nie sprawił mi kłopotów poza czasami "znikaniem" jednej z kart SD. Restart wystarczał. AK300 mam za krótko. Wszystko ok. A u Was ?

 

Jeden DX200 z forum już powędrował do Chin na naprawę. Pewnie początki produkcji to i bugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z ta perfekcyjnoscia.

Ostre krawedzie i potencjometr imo to porazka.

Softowo tez pare rzeczy bym znalazl... potrafi w pracy mi wifi zgubic czy tez ten przycisk home dziala jak chce. Bo to przycisk home czy mi sie zdaje?:)))

Ps. Pisze o ak300

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzi nie ma co sie czepiać. Masz futerał ?

Potencjometr mógłby być lepszy. Ten ze 120 niezły był. Można by jakiś grubszy mieć jak w 70 czy 240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ak3xx przeszkadza jasność ekranu. Mam ustawione na najmniejszym poziomie, a i tak jest za jasno. W ak240 było lepiej. To samo z "przyciskiem" home - w ak240 jest dużo lepszy. A w ak3xx niby wystarczy musnąć. Co jeszcze? Mając założony pokrowiec nie łatwo wysunąć górne menu. Czasem wchodząc w Tidal informuje mnie, że nie mam połączenia z siecią, oczywiście połączenie mam. Za to wizualnie Tidal jest dużo ładniejszy w ak bo nie ma tej irytującej kręcącej się płyty podczas odtwarzania :)

A tak w ogóle to bajeczka :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dopowiedzieć coś do całego wątku jako użytkownik AK380 ale rówież jako osoba obyta w temacie playerków.

 

Wszystkie te marki: Questyle, IBasso, FiiO, Astell&Kern są bardzo dobre ale tylko ta ostatnia ma wszystko dopracowane do perfekcji.

Preferencje brzmieniowe czy cenowe to inna kwestia. Ale wystarczy popatrzeć ile problemów natury technicznej czy też jakościowej mieli użytkownicy innych marek.

 

Ja nic nie mam do Questyle, IBasso czy Fiio bo miałem z każdej marki urządzenie i nawet do tej pory mam jeszcze QP1R.

 

Astell&Kern to jednak TOP w każdym tego słowa znaczeniu. To tak jak wybrać Kia zamiast Audi już nie mówiąc. Samo wejście do samochodu daje odczuć spektakularną różnicę.

Hahaha , zgadzam sie marketing szeptany to maja perfekcyjny. Nawet cene super dobrali, schodza 30% ceny na dzien dobry i jeszcze sie wszyscy ciesza ze prawie darmo dane. Zeby nie bylo tym razem to nie ja rozpoczynam gowno burze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że przeniosła się tu cała dyskusja o AK, łącznie z AK300, mimo, że to temat o edycji flagowca, którą mało kto kupi przez wzgląd na cenę -__-

Gdybym nie miał zwykłej wersji (i przy założeniu, że byłoby mnie stać), kupiłbym SS-kę.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że przeniosła się tu cała dyskusja o AK, łącznie z AK300, mimo, że to temat o edycji flagowca, którą mało kto kupi przez wzgląd na cenę -__-

Myślałby kto, że w innych wątkach panuje pruska dyscyplina wypowiedzi. Jak np. widac w watku o Fiio X5 3 żale na AK można wylewać nawet tam. Temat nie był zagajony przez astellowych fanbojów, tylko żółciowców od Fiio, żeby nie było. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żale to są o takie kwiatki jak AK380... AK300 został ciepło przyjęty na forum ;)

 

Tylko, że żale odnośnie AK380 mogą dotyczyć co najwyżej ceny. Która jest bardzo negocjowalna, jak zapewnia Wojtek z łódzkiego sklepu. :)

 

Samo AK380 gra zdecydowanie stacjonarnym brzmieniem. Nie ma takiej nerwowej napinki, jak w tańszych sprzętach, które na siłę muszą udowodnić, że ogarniają całe pasmo. Tutaj wszystko gra wtedy, kiedy ma zagrać, w sposób jaki jest odpowiedni. Tak gra bardzo dobry sprzęcior stacjonarny. Przy tym jest to sygnatura brzmienia bardzo przyjazna, mimo że nie dzieje się to kosztem ilości informacji. Ale to chyba jest wspólna cecha Astellów.

 

Na tle AK300 różnice dotyczą w pierwszej kolejności bardziej masywnego basu, szybkości dźwięku i dynamiki, przekładających się na lepszą rozdzielczości w utworach szybkich i gęstych (sprawdzałem akurat na TOOL`u). Tutaj zdecydowanie ta różnica jest zauważalna. Może nie mam specjalnie szerokiego spektrum porównań, ale wśród dotąd odsłuchiwanych przeze mnie przenośnych grajków, ten jest zdecydowanie najlepszy. Co do wersji SS się nie wypowiadam - może z jakichś powodów jest jeszcze lepsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczygiel-> Mów dalej... ;)

 

 

Żale to są o takie kwiatki jak AK380... AK300 został ciepło przyjęty na forum ;)

 

Tylko, że żale odnośnie AK380 mogą dotyczyć co najwyżej ceny. Która jest bardzo negocjowalna, jak zapewnia Wojtek z łódzkiego sklepu. :)

 

Samo AK380 gra zdecydowanie stacjonarnym brzmieniem. Nie ma takiej nerwowej napinki, jak w tańszych sprzętach, które na siłę muszą udowodnić, że ogarniają całe pasmo. Tutaj wszystko gra wtedy, kiedy ma zagrać, w sposób jaki jest odpowiedni. Tak gra bardzo dobry sprzęcior stacjonarny. Przy tym jest to sygnatura brzmienia bardzo przyjazna, mimo że nie dzieje się to kosztem ilości informacji. Ale to chyba jest wspólna cecha Astellów.

 

Na tle AK300 różnice dotyczą w pierwszej kolejności bardziej masywnego basu, szybkości dźwięku i dynamiki, przekładających się na lepszą rozdzielczości w utworach szybkich i gęstych (sprawdzałem akurat na TOOL`u). Tutaj zdecydowanie ta różnica jest zauważalna. Może nie mam specjalnie szerokiego spektrum porównań, ale wśród dotąd odsłuchiwanych przeze mnie przenośnych grajków, ten jest zdecydowanie najlepszy. Co do wersji SS się nie wypowiadam - może z jakichś powodów jest jeszcze lepsza.

 

Jasne! Informacje, które podaje AK300, są zbite w masywny i gęsty na średnicy, ale niestety jeden plan. Bez wspomnianej przez Ciebie, Westberg, rozdzielczości. Brakuje również separacji. I to nie tylko w gęstych i szybkich utworach.

SuperTata nie lubi AK320. Natomiast mnie, po porównaniu do AK380, wydaje się, że, patrząc przez pryzmat ceny, to właśnie AK320 jest tym optymalnym wyborem dla osób, które albo nie stać, albo które nie mają potrzeby zakupu AK380.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności