Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe, podobne do akg k550


Andrzej3991

Pytanie

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Klipsch Reference on ear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 i K551 to praktycznie to samo, a subtelne różnice wynikają z rodzaju użytego kabla.

 

Audeo to tak średnio podobne do K550. Ja bym bardziej powiedział, że to szkoła Grado. Z kolei ER4S są do bólu szczegółowe deklasując AKG pod każdym względem. K550 grają bardzo poprawnie - tak poprawnie i grzecznie, że czasami przynudzają, co nigdy nie zdarzyło mi się z Audeo i ER4S. Jeśli VIVO XE800 są rzeczywiście podobne do GR07, to może rzeczywiście jest ten kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Poszukuje przenośnych słuchawek, które grałyby podobnie do AKG k550(chodzi o tą starszą wersje, nie wiem czym różni się obecna wersja MK2).
Z tym żeby nie były to słuchawki douszne/dokanałowe.

 

Źródłem na codzień będzie smartphone oraz ew. zastępstwo dla K550 przy pracy na komputerze i pianinie cyfrowym.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Andrzej3991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, miki_w1 napisał:

Miały nie być dokanałowe.
 ATH MSR7. 

MSR7 bym odradził, w żadnym wypadku nie są podobne do K550 - ATH są znacznie chudsze, jasne, z tendencją do masakrowania uszu górnym pasmem. Można je rozważyć w połączeniu z ocieplonym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, miki_w1 napisał:

Miały nie być dokanałowe.
Sprawdź Focal Listen oraz ATH MSR7. Tylko czy to wystarczająco portable czy za duże?

 

Faktycznie... źle doczytałem. Tylko czy autor szuka w takim razie upgrade dla 550?

 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Faktycznie... źle doczytałem. Tylko czy autor szuka w takim razie upgrade dla 550?
 
Myślę że autorowi chodziło o słuchawki bardziej przenośne od k550, które są dość duże, ale o podobnej sygnaturze.

Dla mnie k550 są właśnie jasne, potrafią zakłuc górą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, miki_w1 napisał:



Dla mnie k550 są właśnie jasne, potrafią zakłuc górą.

Pierwsza wersja K550 czy MK2? Pierwszą miałem i powiedziałbym, że były lekko przymulające jak na mój gust, więc wybrałem K551, ponieważ stały po jasnej stronie mocy. W każdym razie, MSR7 to zupełnie inne granie niż K550 wer.1, bardzo rozjaśnione i odchudzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A Klipsche po ciemniejszej stronie ale bez zamulenia reszty pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Andrzej3991 napisał:

Jaro54, a miałeś kiedyś okazję słuchać na AKG k550?

Kiedyś i to właśnie wersję 1. Ale jakoś AKG nie jest moim faworytem. @Andrzej3991 a ty miałeś okazję posłuchać Klipsch? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Jaro54 napisał:

Kiedyś i to właśnie wersję 1. Ale jakoś AKG nie jest moim faworytem. @Andrzej3991 a ty miałeś okazję posłuchać Klipsch? 

Nie miałem, ale zapewne przed zakupem pójdę odsłuchać. Interesowało mnie tylko, czy twoja propozycja jest podparta znajomością modelu.

Z wykresów kilpasch-a widzę że góra jest znacząco obniżona. 

 

Mógłbyś napisać jakie są różnice miedzy tymi słuchawkami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG słuchałem parę lat temu i mogę porównywać z pamięci. Klipsch Reference On-ear ma konkretne zejście na dół pasma lecz nie jest to bas misiowaty. Najwyższych częstotliwości na pewno nie usłyszysz ale 19 kHz to wystarczy by bardzo przyjemnie brzmiały. Jako przenośne sprawdzą się bardzo dobrze, bo nikt nie szuka monitorowego grania w sprzęcie używanym w drodze do i z pracy. Bardzo dobrze izolują jak na nauszne. Niejedne wokuluszne nie mają takiej izolacji jak te Klipsche. One po prostu dają radość ze słuchania muzyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, Jaro54 napisał:

AKG słuchałem parę lat temu i mogę porównywać z pamięci. Klipsch Reference On-ear ma konkretne zejście na dół pasma lecz nie jest to bas misiowaty. Najwyższych częstotliwości na pewno nie usłyszysz ale 19 kHz to wystarczy by bardzo przyjemnie brzmiały. Jako przenośne sprawdzą się bardzo dobrze, bo nikt nie szuka monitorowego grania w sprzęcie używanym w drodze do i z pracy. Bardzo dobrze izolują jak na nauszne. Niejedne wokuluszne nie mają takiej izolacji jak te Klipsche. One po prostu dają radość ze słuchania muzyki 

 

Właśnie zauważyłem że pasmo przenoszenia jest do 19k, ale wiadomo że ten parametr zazwyczaj mało ma się do rzeczywistych możliwości sprzętu.
Swoją drogą mało kto w wieku 18lat jest w stanie usłyszeć tak wysokie dźwięki... No i w muzyce się się tego nie wykorzystuje.

Edytowane przez Andrzej3991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale czasem osoby po 50 słyszą ok 20 kHz :)  

A wracając do słuchawek, Klipsch w ciekawy i pasujący sposób stroi swój sprzęt (kolumny także) i mnie bardzo odpowiada ich strojenie. Jest to spręt do cieszenia się muzyką nie do analizy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Andrzej3991 pogadaj na pw z kolegą @Matheus. Za moją poradą kupił Klipsch Reference on ear i podobają mu się nawet prosto z pudełka Matheus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał:

@Andrzej3991 pogadaj na pw z kolegą @Matheus. Za moją poradą kupił Klipsch Reference on ear i podobają mu się nawet prosto z pudełka Matheus

Przejrzałem właśnie jego wątek, z tego co widzę to była jakaś promocja i można było je wciągnąć za 400zł. Szkoda :( 

Edytowane przez Andrzej3991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności