Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony Walkman NW-WM1Z - muzyka ze złotej obudowy (IFA 2016)


barl

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, pawkos napisał:

A jakie masz spostrzeżenia z takiego codziennego użytkowania? Może znalazłeś jakieś ciekawe lub użyteczne funkcje o których się mało pisze, a są fajne? 

Fatalne umiejscowienie przycisku "play" to główny mój zarzut. Oprócz tego - kiepska rozdzielczość ekranu. Ale, z drugiej strony, przy przeszukiwaniu muzyki (i nawigacji po niej), wydaje się mi być szybszy, niż SP1000 Copper.

 

A teraz... gramy z przelotką autorstwa Perula :)

Jest szerzej, więcej powietrza, oddechu, ciut lepsza rozdzielczość i separacja, lepsza przejrzystość. Na wyjściu niezbalansowanym NW-WM1Z zdecydowanie się marnował. Obecnie słychać, że wydarzenia na gnieździe niezbalansowanym były ściśnięte. Ale przede wszystkim dźwięk teraz o wiele bardziej angażuje i wręcz nie pozwala oderwać się słuchaczowi od słuchania! Poprzednio było bardzo dobrze, aktualnie jest świetnie i już naprawdę nie ma co w nim zmieniać. Bajka!

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tylko czekać na przelotkę i spróbować po balansie. Ciekawe jak będzie? Pewnie jeszcze ciekawiej.
Przy takim poziomie kasy bawienie się w przelotki nie rozumiem, odrazu kabel na 4.4 i ew adapter do 3.5

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, retter napisał:

Przy takim poziomie kasy bawienie się w przelotki nie rozumiem, odrazu kabel na 4.4 i ew adapter do 3.5

pisane mobilnie
 

Perul zrobił tak udaną przelotkę, że siedzę i słucham... Nie potrzebuję nic lepszego. Jest tak, że k...a jego m...ć, ja pie...lę😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul zrobił tak udaną przelotkę, że siedzę i słucham... Nie potrzebuję nic lepszego. Jest tak, że k...a jego m...ć, ja pie...lę
Dla własnej wygody nie bawiłbym sie w przelotki przy IEMach, a i sq mogło by na tym zyskać.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, retter napisał:

Dla własnej wygody nie bawiłbym sie w przelotki przy IEMach, a i sq mogło by na tym zyskać.

pisane mobilnie
 

OK, załóżmy, że przerobię sobie wtyk zbalansowany Layli II na standard 4,4 mm, a nagle spodoba mi się SP2000 (i go zapragnę mieć). Jaki jest wobec tego założenia sens przerabianie wtyczki z 2,5 mm na 4,4 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wulkan napisał:

OK, załóżmy, że przerobię sobie wtyk zbalansowany Layli II na standard 4,4 mm, a nagle spodoba mi się SP2000 (i go zapragnę mieć). Jaki jest wobec tego założenia sens przerabianie wtyczki z 2,5 mm na 4,4 mm?

Jak się Astell dowie to zrobi dla Ciebie 4,4.;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, załóżmy, że przerobię sobie wtyk zbalansowany Layli II na standard 4,4 mm, a nagle spodoba mi się SP2000 (i go zapragnę mieć). Jaki jest wobec tego założenia sens przerabianie wtyczki z 2,5 mm na 4,4 mm?
A to jakiś problem zrobić kolejny kabel?

pisane mobilnie

Jak się Astell dowie to zrobi dla Ciebie 4,4.;)
Nie zrobi, nigdy nie miałem AK nie zostawiłem im ani 1 złotówki.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.06.2019 o 23:01, wulkan napisał:

Fatalne umiejscowienie przycisku "play" to główny mój zarzut. 

 

A co jest dokładnie nie tak z tym umiejscowieniem? Jest za blisko dolnej krawędzi? Generalnie jak się patrzy na ten bok, to wszystkie przyciski są blisko siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 21:15, pawkos napisał:

 

A co jest dokładnie nie tak z tym umiejscowieniem? Jest za blisko dolnej krawędzi? Generalnie jak się patrzy na ten bok, to wszystkie przyciski są blisko siebie. 

Jeśli chodzi o mnie, to wolałbym, żeby klawisz PLAY był umiejscowiony tak, żeby móc obsługiwać go kciukiem w momencie, gdy trzymamy DAP w dłoni.

W dniu 12.06.2019 o 21:26, pawkos napisał:

Dalej z każdym odsłuchem banan na twarzy?;)

 

 

No i mam jeden zarzut😁 

Jak na mój gust zbyt mała szerokość sceny. Pod tym względem to poziom AK380/AMP380, a nie SP1000 Copper (o SP1000 SS nie wspominając).

 

Znalazłem rozwiązanie😊 Bass na regulatorze w słuchawkach ustawiłem na pozycję "0" i tak jest lepiej (szerzej, wydarzenia koncentrowane są dalej; scena się przy tym rozrzedziła).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.06.2019 o 11:53, pawkos napisał:

To wypada się tylko cieszyć, że to taki poziom.:) Ale bateria to już chyba wyższy?

Od naładowania do pełna do ukazania się komunikatu "battery low", przy standardowych plikach, z wyłączaniem odtwarzacza co mniej więcej 45-60 minut, Soniacz wytrzymał mi ponad 24 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wulkan napisał:

Od naładowania do pełna do ukazania się komunikatu "battery low", przy standardowych plikach, z wyłączaniem odtwarzacza co mniej więcej 45-60 minut, Soniacz wytrzymał mi ponad 24 godziny.

 

Na headfaju ktoś wrzucał zdjęcie że ma nastukane prawie 7000 godzin na liczniku i dalej mu trzyma około 20 godzin :) Do porównania ja przez 2 lata mam trochę ponad 1700 godzin i myślałem że jestem power userem ;)

 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pawkos napisał:

A jak to jest z tym licznikiem? Czy on działa ciągle jak jest włączony odtwarzacz? Dopiero jak się wyłączy zasilenie to staje? W ZX300 wygląda na to, że mierzy tylko jak gra muzyka. W ZX2 jest ta pierwsza opcja. 

Musiałbym sprawdzić, ale wydaje mi się, że licznik startuje w momencie, gdy odtwarzacz rozpoczyna grać, a nie jak jest tylko ciągle włączony (i przy tym nie gra).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym licznikiem? Czy on działa ciągle jak jest włączony odtwarzacz? Dopiero jak się wyłączy zasilenie to staje? W ZX300 wygląda na to, że mierzy tylko jak gra muzyka. W ZX2 jest ta pierwsza opcja. 
Licznik działa tylko podczas odtwarzania muzyki.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłem dziś na Allegro poniższą przelotkę (z 4,4 mm na 2,5 mm).
Jak przyjdzie, dam znać, jakie są różnice w dźwięku pomiędzy przelotką autorstwa Perula, a tą (o ile oczywiście w ogóle będą one wychwytywalne...).
570917017_Screenshot_2019-07-31Adapterprzejsciwkawejcie25mmnajack44mm(1).thumb.png.97a78cccd3cf4697c4bfa105896bcc7a.png
471061824_Screenshot_2019-07-31Adapterprzejsciwkawejcie25mmnajack44mm.thumb.jpg.4913110db3a468765a69de8e26a20eca.jpg
Spora dźwignia ;p

pisane mobilnie

To czekamy na wrażenia:) A są tam również takie przelotki z 3,5?
Po co? Adapter jaki piszesz zwiera L- i R- przez co można uwalić ampa.
Po to masz chyba gniazdo 3.5 w dapie? Wiem słabsze gorsze ale jest.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, że pomiędzy przelotkami będą tak identyfikowalne różnice!

Być może przelotka Perula dobrze sprawdza się z modelem NW-WM1A, ale z NW-WM1Z jeszcze lepiej spisuje się ta przelotka, którą kupiłem. Jest bardziej neutralna, a przelotka Perula jednak, kolokwialnie pisząc, muli. Oczywiście też może się podobać, bo buduje duże bryły i oferuje dużo "miąższu". Ale z NW-WM1Z i Laylami II, jak na mój gust, jest za dużo tego "średniotonowego szczęścia", a przelotka, którą teraz kupiłem, bardziej "otwiera" dźwięk na górze pasma.

A tak w ogóle, to Retter faktycznie ma rację, że najlepiej by było, jakby sygnał szedł bez żadnych przelotek (i bezpośrednio po balansie), bo jednak z przelotkami sporo się zmienia.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności