Skocz do zawartości

Dt990 wkładki gąbkowe wyjęcie i zastąpienie fizeliną


sievr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przeczytałem o tej modyfikacji, ale jestem na tyle amatorem że nie wiem jak się za to zabrać, a nie jest dostatecznie dobrze opisane :/

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-beyerdynamic-dt990-edition-600-ohm/

 

Prosżę podpowiedzcie, najlepiej z zdjęciami, i czy zabierać się za to bez doświadczenia <3 !

 

 

"

otwarcie DT990 i wyjęcie z nich elementu, który podejrzewałem o pewne „brojenie” w kwestii dźwięku uzyskiwanego na wyjściu – wkładek gąbkowych.
Wkładki tego typu pełnią rolę nie tylko zabezpieczenia przetworników DT990 przed kurzem, ale też amortyzacji dla uszu w sytuacji, gdy nausznice są dla naszych zbyt płytkie. Niestety ponieważ jest to klasyczny foam net pad (tkanina podklejona gąbką z jednej strony), ma on swój wpływ na brzmienie i tym samym ocenę końcową modelu kompletnie fabrycznego. Ponieważ „standardowy” model wykazał w swojej grze trochę aspiracji słyszalnych tu i ówdzie, a same słuchawki po recenzji na trochę się jeszcze ze mną zostały, postanowiłem podążyć tym tropem i słuchawki nieco wyciągnąć. Celem było głównie pozbycie się uczucia parności i koca, które spowijało je w wielu utworach, jednocześnie osiągnąć większą szybkość i precyzję. Jednym słowem – wykorzystać surowy potencjał słuchawek nawet mimo spodziewanych komplikacji, takich jak podbicie góry, na której nadmiar DT990 absolutnie nie narzekały.
Modyfikacja tym samym była prosta i tak jak pisałem – najzwyczajniej w świecie polegająca na wyjęciu wkładek od strony ucha. Efekty przyniosło to następujące:
> poprawiła się scena, stając się bardziej percepcyjną
> mocno zredukował się wspomniany przeze mnie wcześniej kocyk
> tak samo stało się z parnością, słuchawki zaczęły grać bardziej bezpośrednio
> oczyściła się nieco góra, choć kosztem większej ostrości
> bas, jak i całe brzmienie, stało się szybsze i mniej ślamazarne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Evil się odezwie, a może inni...

 

Ktoś stosował ten mod w wersji Pro? Jak on się ma do Full Open Moda i wyjęcia przesłonki od zewnętrznej strony przetwornika?

Ewentualnie kombinacja dwóch rozwiązań?

 

Ktoś? Coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy słuchałeś moich DT990 Edition, ale w PRO zmiana działa na tej samej zasadzie. Zwiększenie ilości góry (już zbyt ostra będzie w PRO), ale za to pozbywając się delikatnego koca; lepszy impakt na basie (choć zmniejszenie jego masy) i lepsza scena. Zreszta to wszystko już Evil opisał.

Najgorzej jest z tą górą i trzeba samemu sprawdzić jak ją odbierzemy. Może jakaś naprawdę zaokrąglająca lampa by tu pomogła, bo PRO mają jeszcze większą Vkę od Edition, gdzie w Edition góra już potrafi sybilizować.

O FOM niewiele mogę powiedzieć, bo ostatnio PRO z FOM miałem gdzieś ponad rok temu. Po opiniach z tematu o FOM mniej więcej można przewidzieć skutki, znając zmiany wyciągnięcia gąbki między driverem, a padem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie igły w uszy że szkoda gadać; nie znam takiego masochisty co by wytrzymal w tym wiecej niz godzine

ogolnie zmiany:

scena szersza
duzo gory

nie polecam tego moda; oryginalnie najlepiej jak dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności