Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, nie było mnie jakiś czas. Czy próbowałeś zainstalować kernel? Czy to wszystko, co się z nim dzieje po podłączeniu występuje przy próbie instalacji czy zawsze? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 10:20, Fagner308 napisał:

Sorki, nie było mnie jakiś czas. Czy próbowałeś zainstalować kernel? Czy to wszystko, co się z nim dzieje po podłączeniu występuje przy próbie instalacji czy zawsze? 

Problem jest na samym początku, czyli tu:

 

1. Zainstalować sterowniki USB stąd: http://fiio-file.fiio.net/FiiO_USB_DAC_Driver-V4.47.0.zip

2.Najpierw należy pobrać TWRP stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=1395089523397899882

Wypakować wszystko z tego zipa

3. Wyłączyć X5III i wyłączone urządzenie podłączyć do komputera, trzymając guzik poprzedniej piosenki

 

- tu się zawiesza lub innym razem komp go rozpoznanie z informacją, że nie może zainstalować sterownika urządzenia... punkty 1-2 zrobiłem... 

 

Czy ma być włączony tryb USB DAC, czy Storage? Przy ustawionym USB DAC - zawiesza się od razu (nawet lampka FiiO się nie zapala) i nie rozpoznaje komp DAP-a w ogóle... przy ustawionym Storage, komp rozpoznaje DAP-a, ale wywala, że nie może zainstalować sterownika urządzenia... na razie wielka lipa jest... :(

 

 

W dniu 8.02.2020 o 11:46, zypek napisał:

Witam.

A co sądzicie o najnowszym FiiO Music App 1.1.8  ?

http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=45237&extra=page%3D1

 

 Nie korzystam z niedopracowanego playera od FiiO... ;)

 

Proponuję instalację USB Audio Player PRO lub Apollo (mod) jeśli przede wszystkim liczy się dla Ciebie jakość dźwięku :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 17:38, rob72 napisał:

 Nie korzystam z niedopracowanego playera od FiiO... ;)

 

Proponuję instalację USB Audio Player PRO lub Apollo (mod) jeśli przede wszystkim liczy się dla Ciebie jakość dźwięku :)

 

Dzięki, gdzie to mogę pobrać, jak szukam to wyskakują mi jakieś bzdury? Nie mam w X5III Google Play, wywaliłem.

Edytowane przez zypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będziesz musiał się przeprosić ze sklepem google. UAPP od czasu do czasu potwierdza sobie licencję poprzez sklep.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zielinskitomasz napisał:

Raczej będziesz musiał się przeprosić ze sklepem google. UAPP od czasu do czasu potwierdza sobie licencję poprzez sklep.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Nie trzeba się przepraszać, bo USB audio Player pro gdzieś krąży po internecie jego pełna wersja i nie wymaga weryfikacji, także działa też bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tego Apollo i kicha, wyskakuje mi i kupa bzdetów z NASA włącznie :) Po usunięciu w X5III Google Play Dap śmiga mi kilkakrotnie szybciej, bez zawieszania. Bateria leci 1% na ok. godz. w uśpieniu,  na czysto bez apek w tle, nie wiem czy to dużo? Wersja 1.1.8 w/g mnie nie rożni się brzmieniem od poprzednich stockowych poza spolszczeniem i poprawą sortowania.

Mam trochę słuchawek od przeróżnych pchełek, przez RHA 750, PM-3, Listeny do Elear'ów. Zaciekawiła mnie bardzo ta poprawa jakości w innych apk niż stockowe.

Googla Play usunąłem całkowicie i nie chcę do tego wracać, gdyż na 100% to ****o zamula Dapa.

Wiem, mogę wgrać cały soft- Fidelizer, ale muszę wcześniej odsłuchać tego Apollo, czy warto pałować się z wymianą softu.

Może ktoś podrzuci tego modowanego Apollo.

Pzd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zypek napisał:

Szukam tego Apollo i kicha, wyskakuje mi i kupa bzdetów z NASA włącznie :) Po usunięciu w X5III Google Play Dap śmiga mi kilkakrotnie szybciej, bez zawieszania. Bateria leci 1% na ok. godz. w uśpieniu,  na czysto bez apek w tle, nie wiem czy to dużo? Wersja 1.1.8 w/g mnie nie rożni się brzmieniem od poprzednich stockowych poza spolszczeniem i poprawą sortowania.

Mam trochę słuchawek od przeróżnych pchełek, przez RHA 750, PM-3, Listeny do Elear'ów. Zaciekawiła mnie bardzo ta poprawa jakości w innych apk niż stockowe.

Googla Play usunąłem całkowicie i nie chcę do tego wracać, gdyż na 100% to ****o zamula Dapa.

Wiem, mogę wgrać cały soft- Fidelizer, ale muszę wcześniej odsłuchać tego Apollo, czy warto pałować się z wymianą softu.

Może ktoś podrzuci tego modowanego Apollo.

Pzd.

 

 

21 godzin temu, Fagner308 napisał:

Nie trzeba się przepraszać, bo USB audio Player pro gdzieś krąży po internecie jego pełna wersja i nie wymaga weryfikacji, także działa też bez :)

Nie zadziała na długo, gwarantuję... trzeba kupić...

 

W dniu 8.02.2020 o 10:20, Fagner308 napisał:

Sorki, nie było mnie jakiś czas. Czy próbowałeś zainstalować kernel? Czy to wszystko, co się z nim dzieje po podłączeniu występuje przy próbie instalacji czy zawsze? 

 

Mnie zastanawia sterownik USB DAC... Polecany jest o numerze 4.47.0, natomiast na stronie do FiiO X5 III jest tylko dostępny 4.13.0... logika podpowiada, że tu jest własnie problem... ale dlaczego na forum kernela podany jest numer 4.47.0, jak do FiiO X5 III jest 4.13.0? Sprawdzę...

 

Nie pomaga... nie da rady na moim FiiO zainstalować tego kernela... szkoda, bo wiele by zmienił... nie wiem o co chodzi... po prostu jak się podłączy moje FiiO trzymając przycisk poprzedni utwór, to nic się nie dzieje... zero reakcji DAP-a.... a później trzeba go długo resetować, żeby w ogóle wrócił do siebie... nikt nie wie o co kaman, więc i ja nie wiem... Koniec tego tematu...

 

10 godzin temu, zypek napisał:

Szukam tego Apollo i kicha, wyskakuje mi i kupa bzdetów z NASA włącznie :) Po usunięciu w X5III Google Play Dap śmiga mi kilkakrotnie szybciej, bez zawieszania. Bateria leci 1% na ok. godz. w uśpieniu,  na czysto bez apek w tle, nie wiem czy to dużo? Wersja 1.1.8 w/g mnie nie rożni się brzmieniem od poprzednich stockowych poza spolszczeniem i poprawą sortowania.

Mam trochę słuchawek od przeróżnych pchełek, przez RHA 750, PM-3, Listeny do Elear'ów. Zaciekawiła mnie bardzo ta poprawa jakości w innych apk niż stockowe.

Googla Play usunąłem całkowicie i nie chcę do tego wracać, gdyż na 100% to ****o zamula Dapa.

Wiem, mogę wgrać cały soft- Fidelizer, ale muszę wcześniej odsłuchać tego Apollo, czy warto pałować się z wymianą softu.

Może ktoś podrzuci tego modowanego Apollo.

Pzd.

 

Tu jest:

https://forum.xda-developers.com/attachment.php?s=9fef0e0cec7e23fe11987954eb149493&attachmentid=3180786&d=1424732378

 

Warto, choć akurat Apollo jest mega prymitywny i trzeba o tym pamiętać... najlepiej zakupić USB Audio Player PRO i on na pewno poprawia dźwięk. FiiO Music, to raczej jakby kupa... ;) 

 

Poza tym, Apollo-mod gra oczywiście dobrze, bardzo dynamicznie, ale uważam, że twórcy uszkodzili w nim stereofonię. Przy wysokich tonach, coś zaczyna dziać się niedobrego z prawym kanałem. Tego problemu nie ma USB Audio Player Pro, a nawet FiiO Music...

 

21 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

Raczej będziesz musiał się przeprosić ze sklepem google. UAPP od czasu do czasu potwierdza sobie licencję poprzez sklep.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Na 100% tylko raz potwierdza. 24 godziny po zakupie. Później rzeczywiście można wywalić to paskudztwo, jak aż tak "odmula" tego DAP-a (aż sprawdzę...) ;) 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Generalnie obecnie mam Kernel z 24.07.19 # 1.2.5. Z Googla wyrzezałem tylko Play do cna, może aż za dużo- wyszukiwarkę zostawiłem. Działa to.  Programy .apk ściągam kompem i po USB do DAP-a, tam instal  i tyle. Prost i szybko. Kiedyś chciałem na szybko wgrać play, ale coś nie poszło i wywalało się to. Więcej nie próbowałem.

Jest kijowe włączanie Dapa- jak poleży nockę całkowicie wyłączony, to po włączeniu sprawdza w nieskończoność pamięć karty. Wtedy zostaje tylko reboot, po czym Dap odpala się normalnie. Taka kicha, ale już się do tego przyzwyczaiłem.

------

Ok już po pierwszych odsłuchach i tak na szybko.

Słuchałem tylko na PM3 parę swoich kawałków gdyż już dzisiaj jestem zmęczony trochę.

Na Dapie mam jednocześnie stok i Apollo, 2 pyknięcia i zmieniam grajki. Ta sama pozycja, ułożenie słuchawek na łbie i tyłek na fotelu, pyk - pyk., bez żadnych korektorów jak zwykle. Powiem szczerze, nie słyszę dużych różnic - Apollo odrobinę, ale to odrobinę lepiej słyszalne górne rejestry, odrobinę jakby jaśniej. Wydaje się także troszeczkę zwarty bas i tyle. Scena głębia czy jak tam to nazwać, taka sama. Może na Elearach będzie coś wyraźniej, ale nie mam już sił. Może jakieś testy w ciemno? Brak w Apollo wyszukiwania po katalogach (duży minus)bo to akurat mi pasuje najlepiej. W sieci czy na samym Dapie mam poukładaną muzę w/g katalogów. Nie trenowałem Apollo zapisu ulubionych, czy tworzenia list. Podsumowując, nie słyszałem aż takich dużych różnic, nie mówiąc o przepaściach, które przekonały by mnie do zmiany grajka.

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Generalnie obecnie mam Kernel z 24.07.19 # 1.2.5. Z Googla wyrzezałem tylko Play do cna, może aż za dużo- wyszukiwarkę zostawiłem. Działa to.  Programy .apk ściągam kompem i po USB do DAP-a, tam instal  i tyle. Prost i szybko. Kiedyś chciałem na szybko wgrać play, ale coś nie poszło i wywalało się to. Więcej nie próbowałem.
Jest kijowe włączanie Dapa- jak poleży nockę całkowicie wyłączony, to po włączeniu sprawdza w nieskończoność pamięć karty. Wtedy zostaje tylko reboot, po czym Dap odpala się normalnie. Taka kicha, ale już się do tego przyzwyczaiłem.
------
Ok już po pierwszych odsłuchach i tak na szybko.
Słuchałem tylko na PM3 parę swoich kawałków gdyż już dzisiaj jestem zmęczony trochę.
Na Dapie mam jednocześnie stok i Apollo, 2 pyknięcia i zmieniam grajki. Ta sama pozycja, ułożenie słuchawek na łbie i tyłek na fotelu, pyk - pyk., bez żadnych korektorów jak zwykle. Powiem szczerze, nie słyszę dużych różnic - Apollo odrobinę, ale to odrobinę lepiej słyszalne górne rejestry, odrobinę jakby jaśniej. Wydaje się także troszeczkę zwarty bas i tyle. Scena głębia czy jak tam to nazwać, taka sama. Może na Elearach będzie coś wyraźniej, ale nie mam już sił. Może jakieś testy w ciemno? Brak w Apollo wyszukiwania po katalogach (duży minus)bo to akurat mi pasuje najlepiej. W sieci czy na samym Dapie mam poukładaną muzę w/g katalogów. Nie trenowałem Apollo zapisu ulubionych, czy tworzenia list. Podsumowując, nie słyszałem aż takich dużych różnic, nie mówiąc o przepaściach, które przekonały by mnie do zmiany grajka.
pzd.
Kluczowe w UAPP są ustawienia pod bitperfect.
https://github.com/Lurker00/DX200-firmware/blob/master/README.md#recommended-settings-for-usb-audio-player-pro
Powyższy link jest z moda Lurkera pod ibasso 160 ale jeśli chodzi o ustawienia UAPP poza mqa powinno być ok.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra walnąłem drina i wyciskam z siebie :)

Gram na Elearach widać to co wyżej wyraźniej i słuszniej. Jest jaśniej od góry po bas. Bas jest wyraźniej ogarnięty, nie taki rozlazły nie przykryty kocem, o tak chyba można to określić. Stock gra odrobinę głośniej i tym chce chyba nadrobić. Jak dla mnie, Apollo daje radę, lepiej mi pasuje muzycznie, użytkowo hymm... to ciągłe wyszukiwanie jest denerwujące, bardzo denerwujące. Jest to gdzieś płatne z pełnym dostępem do funkcji?

Zaraz będzie pewnie drugi drin ;)

Jak na razie były mp3 320kb, Estrella Mrente, Ylvia, Chojnacki, EKS Amicus, nie ruszam flaków szczególnie tych powyżej 2000kbps bo nie wyjdę z nich do rana...

 

 

Godzinę temu, zielinskitomasz napisał:

Kluczowe w UAPP są ustawienia pod bitperfect.
https://github.com/Lurker00/DX200-firmware/blob/master/README.md#recommended-settings-for-usb-audio-player-pro
Powyższy link jest z moda Lurkera pod ibasso 160 ale jeśli chodzi o ustawienia UAPP poza mqa powinno być ok.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 Rozumiem, że Kolega proponuje USB Audio Player PRO, może i dojdę do tego. Jak na razie pałuję Apollo.

 

Edytowane przez zypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zypek napisał:

to ciągłe wyszukiwanie jest denerwujące, bardzo denerwujące. Jest to gdzieś płatne z pełnym dostępem do funkcji?

Nie rozumiem? FiiO Ci skanuje karty na siłę po starcie? Nic takiego nie mam, choćby on leżał i miesiące... poza tym w Apollo można się poruszać po folderach w sumie...

 

Wywaliłem Google Play, ale nie przestał się po tym fakcie zamulać X5 III...

17 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

Kluczowe w UAPP są ustawienia pod bitperfect.
https://github.com/Lurker00/DX200-firmware/blob/master/README.md#recommended-settings-for-usb-audio-player-pro
Powyższy link jest z moda Lurkera pod ibasso 160 ale jeśli chodzi o ustawienia UAPP poza mqa powinno być ok.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Ok, dzięki za namiar na nastawy. Już ustawiam i testuję z nimi UAPP  :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rob72 napisał:

Nie rozumiem? FiiO Ci skanuje karty na siłę po starcie? Nic takiego nie mam, choćby on leżał i miesiące... poza tym w Apollo można się poruszać po folderach w sumie...

 

Wywaliłem Google Play, ale nie przestał się po tym fakcie zamulać X5 III...

Ok, dzięki za namiar na nastawy. Już ustawiam i testuję z nimi UAPP  :)

 

Ot tak , po włączeniu mam główny ekran z konkretnie sama tapeta z info o skanowaniu karty i Dap jest sztywny. Działo tylko reboot, wyłącznik Jako, że mam tam 128 GB, to 10 min nie wystarczy żeby zakończyć ten proces- nie wiem ki czort, tak więc reboot i wszystko wraca do normy. Nie chcę tego zmieniać z uwagi na szybkie działanie Dapa.

Daj znać jak z tym UAPP, może się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zypek napisał:

 

Ot tak , po włączeniu mam główny ekran z konkretnie sama tapeta z info o skanowaniu karty i Dap jest sztywny. Działo tylko reboot, wyłącznik Jako, że mam tam 128 GB, to 10 min nie wystarczy żeby zakończyć ten proces- nie wiem ki czort, tak więc reboot i wszystko wraca do normy. Nie chcę tego zmieniać z uwagi na szybkie działanie Dapa.

Daj znać jak z tym UAPP, może się skuszę.

 

Może masz uszkodzony system plików na karcie. Karta może Ci działać niby prawidłowo, ale dla androida może coś być z nią nie tak i mieli... spróbuj przeskanować błędy lub zrzucić gdzieś muzykę z karty, format i ponownie spróbować...

 

Co do nowych nastawów do bitperfect w UAPP, to odnoszę nieodparte wrażenie, że jest sporo lepiej! Może to ta sławna autosugestia, ale chyba nie do końca... jest więcej góry, jest też przejrzyściej, dynamiczniej, to tak, jakby ktoś zdjął jakąś niewidoczną zasłonę z muzyki... no nieźle... ;) 

 

...żeby jeszcze jakimś cudem udało mi się wgrać do mojego X5 III tego zmodyfikowanego kernela...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rob72 napisał:

 

Może masz uszkodzony system plików na karcie. Karta może Ci działać niby prawidłowo, ale dla androida może coś być z nią nie tak i mieli... spróbuj przeskanować błędy lub zrzucić gdzieś muzykę z karty, format i ponownie spróbować...

 

Co do nowych nastawów do bitperfect w UAPP, to odnoszę nieodparte wrażenie, że jest sporo lepiej! Może to ta sławna autosugestia, ale chyba nie do końca... jest więcej góry, jest też przejrzyściej, dynamiczniej, to tak, jakby ktoś zdjął jakąś niewidoczną zasłonę z muzyki... no nieźle... ;) 

 

...żeby jeszcze jakimś cudem udało mi się wgrać do mojego X5 III tego zmodyfikowanego kernela...

Coś takiego ...

Ok. 60 GB na karcie ueeee.... ale spróbuje, dzięki. Oddalałem tą czynność ...

IMG_20200212_182652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po formacie i kopiowaniu danych w dwie strony . Dzięki rob72 zmotywowałeś mnie i jest gicio. Teraz X5III  włącza się szybko, na początku popałował się jakimiś optymalizacjami- 2,3 razy zrobił reboot ( już myślałem że będzie totalne kaput) i teraz pięknie popyla. Przykładowo:  mam odpalone w tle 2 playery Fiio i Apollo w tle i swobodnie nimi żongluję na różnych utworach, więcej-  Grając na stale jednym z nich,   dodatkowo odpalam ES File Explor. i swobodnie obsługuję dysk sieciowy skacząc płynnie po folderach. Oczywiście tor muzycz.  gra tylko z jedną apką.  Jak trzeba to odpalam wybrane nagranie w z Apollo bądź z ES playerem i wszystko to bez żadnej zwiech i przycięć  muzy w tle. ES File ma swoją aplikację grającą porównywalną do Fiio. Jak programy są wyłączone to z poziomu ES mogę wybrać dowolnie Apollo,  Fiio, ES i jeszsze coś tam (chromcast czy jak tam jest - nie używam). Nie wiem ale, jeżeli mogę na coś narzekać w tym Dap'ku to tylko na małą czułość ekranu, czasem należy pyknąć mocniej. Generalnie skaczę pomiędzy apkami jak na telefonie iluś tam rdzeniowym z gigabajtami w RAM-ie. Oczywiście wszystkie apki są za free. Teraz sprawdzam apetyt na % baterii w uśpieniu, ale to musi potrwać trochę.

Pozdrawiam

Edytowane przez zypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zypek napisał:

Ok, po formacie i kopiowaniu danych w dwie strony . Dzięki rob72 zmotywowałeś mnie i jest gicio. Teraz X5III  włącza się szybko, na początku popałował się jakimiś optymalizacjami- 2,3 razy zrobił reboot ( już myślałem że będzie totalne kaput) i teraz pięknie popyla. Przykładowo:  mam odpalone w tle 2 playery Fiio i Apollo w tle i swobodnie nimi żongluję na różnych utworach, więcej-  Grając na stale jednym z nich,   dodatkowo odpalam ES File Explor. i swobodnie obsługuję dysk sieciowy skacząc płynnie po folderach. Oczywiście tor muzycz.  gra tylko z jedną apką.  Jak trzeba to odpalam wybrane nagranie w z Apollo bądź z ES playerem i wszystko to bez żadnej zwiech i przycięć  muzy w tle. ES File ma swoją aplikację grającą porównywalną do Fiio. Jak programy są wyłączone to z poziomu ES mogę wybrać dowolnie Apollo,  Fiio, ES i jeszsze coś tam (chromcast czy jak tam jest - nie używam). Nie wiem ale, jeżeli mogę na coś narzekać w tym Dap'ku to tylko na małą czułość ekranu, czasem należy pyknąć mocniej. Generalnie skaczę pomiędzy apkami jak na telefonie iluś tam rdzeniowym z gigabajtami w RAM-ie. Oczywiście wszystkie apki są za free. Teraz sprawdzam apetyt na % baterii w uśpieniu, ale to musi potrwać trochę.

Pozdrawiam

 

To teraz zakup USB Audio Player PRO z nastawami w bitperfect od Lurkera i masz miód malina z tego DAP-a :)

 

w tej cenie z Purist ROM-em od Fidelizera, zmodyfikowanym kernelem od jkbuha, plus z apką UAPP, to już sprzęt nie za 1200 zł, ale znacznie droższy i o to chodzi... ;) 

 

Nie musisz od razu go kupować. Na szczęście masz free trial i możesz przetestować UAPP czy Ci pasuje, tu masz triala, co prawda, mocno ograniczonego, ale do testów wystarczy:

 

https://www.extreamsd.com/index.php/uapp-trial

 

Edytowane przez rob72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Z mojego doświadczenia najlepiej nie trzymać X5 na pauzie, najwięcej zjada baterii. Ustawić wyłączenie po 10 min, nie używania.

Szkoda, że nie ma przycisku STOP. Można jeszcze wyłączyć i włączyć PURE MUSIC MODE. Wtedy nie powinien być na pauzie po skończonym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mrbudyn napisał:

Mam podobnie. Z mojego doświadczenia najlepiej nie trzymać X5 na pauzie, najwięcej zjada baterii. Ustawić wyłączenie po 10 min, nie używania.

Szkoda, że nie ma przycisku STOP. Można jeszcze wyłączyć i włączyć PURE MUSIC MODE. Wtedy nie powinien być na pauzie po skończonym słuchaniu.

 

Poleciałem dalej żeby sprawdzić "ciagłość" baterii. Chodzi o żywotność poziomów, czyli sprawność na poziomach rozładowania - ujmując to krótko, jakości ogniw zaimplementowanych, co by było bardzo mądrze, he he.

Kolejny dzionek:

12:00 - 28%

01:00- 9%

Czyli jest j.w.

Pisząc "pauza", jak rozumiem, to jest dale Ciebie trzymanie co najmniej jednej apki w pamięci,  w moim przypadku to jest trzymanie co najmniej 2 aplikacji + grajek + ES File-  to jak najbardziej zarzyna baterię. Swoje wyniki pokazuję na "czystym" czuwaniu. Przycisk STOP, nie wiem co masz na myśli, pauzę, zatrzymanie odtwarzania, czy wreszcie zamknięcie aplikacji. Ad. ostatniego, to jest sprawka twórców Androida i X5 jak również innych temu podobnych- musisz to robić na 2 razy, a czasem na raz, tu mniej pretensję do Googla, choć ponoć już niebezpośrednio. Jak dla mnie to pośrednio-bezpośrednio do panów z małymi czapeczkami na głowie, he, he.

 Za chiny jednak nie znajduję wyszukiwania w Apollo i jak również w UAPP'ie sortowania po KATALOGACH, czyli stworzonych folderach na Dap-ie, bądź w na serwerze sieciowym,  jaśniej tego nie opiszę. Jeżeli Koledzy powyżej uważają, że jest inaczej to niech łaskawie pokażą tą możliwość, gdyż ja takowej nie mogę znaleźć. To mam w stockowym fiio od ręki. Nie piszę o jakości dźwięku, tylko o przyjazności programowania i zaznaczam, że nie jestem tutaj hejterem azjatyków!

Podkurzony, mogę pokazać to na filmiku, ale jak wcześniej rzekłem, nie samym prostym i mało wyrafinowanym Dap-em człowiek żyje i dla tego zdrowia życzę.

 

A jeszcze- niech szanowny Kolega pokaże mi gdzie się ustawia owy PURE MUSIC MODE w Dapie, będę bardzo wdzięczny.

 

Edytowane przez zypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zypek napisał:

 

Poleciałem dalej żeby sprawdzić "ciagłość" baterii. Chodzi o żywotność poziomów, czyli sprawność na poziomach rozładowania - ujmując to krótko, jakości ogniw zaimplementowanych, co by było bardzo mądrze, he he.

Kolejny dzionek:

12:00 - 28%

01:00- 9%

Czyli jest j.w.

Pisząc "pauza", jak rozumiem, to jest dale Ciebie trzymanie co najmniej jednej apki w pamięci,  w moim przypadku to jest trzymanie co najmniej 2 aplikacji + grajek + ES File-  to jak najbardziej zarzyna baterię. Swoje wyniki pokazuję na "czystym" czuwaniu. Przycisk STOP, nie wiem co masz na myśli, pauzę, zatrzymanie odtwarzania, czy wreszcie zamknięcie aplikacji. Ad. ostatniego, to jest sprawka twórców Androida i X5 jak również innych temu podobnych- musisz to robić na 2 razy, a czasem na raz, tu mniej pretensję do Googla, choć ponoć już niebezpośrednio. Jak dla mnie to pośrednio-bezpośrednio do panów z małymi czapeczkami na głowie, he, he.

 Za chiny jednak nie znajduję wyszukiwania w Apollo i jak również w UAPP'ie sortowania po KATALOGACH, czyli stworzonych folderach na Dap-ie, bądź w na serwerze sieciowym,  jaśniej tego nie opiszę. Jeżeli Koledzy powyżej uważają, że jest inaczej to niech łaskawie pokażą tą możliwość, gdyż ja takowej nie mogę znaleźć. To mam w stockowym fiio od ręki. Nie piszę o jakości dźwięku, tylko o przyjazności programowania i zaznaczam, że nie jestem tutaj hejterem azjatyków!

Podkurzony, mogę pokazać to na filmiku, ale jak wcześniej rzekłem, nie samym prostym i mało wyrafinowanym Dap-em człowiek żyje i dla tego zdrowia życzę.

 

A jeszcze- niech szanowny Kolega pokaże mi gdzie się ustawia owy PURE MUSIC MODE w Dapie, będę bardzo wdzięczny.

 

Używam X5 jako DAP-a i nic więcej. Moim skromnym zdaniem jest to sprzęt tylko do słuchania muzyki z jednej aplikacji i to robi dobrze.

W X5 masz dwa tryby pracy 1. Android Mode ( ten w którym pracujesz i możesz mięć kilka aplikacji włączonych ) i 2. Pure Music Mode ( tylko DAP i app Fiio muzyka ) , aby przejść pomiędzy nimi przeciągnij palcem dwa razy po ekranie od góry ekranu i otworzysz skróty do szybkich ustawień. I tam masz po lewej od góry pierwsza ikona ( Android mode lub Pure Mode w zależności w którym aktualnie jesteś).

Pisząc PAUZA to zatrzymanie muzyki w aplikacji Fiio Music :). Przycisku STOP nie ma, a by się przydał, bo aplikacja Fiio wiedziała by, że ma się zatrzymać, a nie czuwać na pauzie i zjadać baterię :).

Tak, masz rację jest to problem twórców androida 5 i X5. Nic z tym nie zrobimy.

 

Instrukcja X5 : tutaj , strona 6-7.

 

 

 

 

Edytowane przez mrbudyn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zypek napisał:

Za chiny jednak nie znajduję wyszukiwania w Apollo i jak również w UAPP'ie sortowania po KATALOGACH, czyli stworzonych folderach na Dap-ie, bądź w na serwerze sieciowym,  jaśniej tego nie opiszę. Jeżeli Koledzy powyżej uważają, że jest inaczej to niech łaskawie pokażą tą możliwość, gdyż ja takowej nie mogę znaleźć.

 

w UAPP po lewej stronie wysuwa się menu apki, drugie od góry to Folders, wchodzisz i masz... gdyby nie było wyszukiwania po folderach, to bym przecież UAPP nie używał... :)

 

Co do Apollo, to jak pisałem już, apka jest mega prymitywna i boli czasem.. u mnie się obecne wywala ta apka z taką informacją: "Unfortunately, Apollo has stopped" i nie ma na to bata, tylko przywrócenie do ustawień fabryczny pomaga, to amatorski programik... Ja sobie jakoś radze przez zakładkę Albums - da się nawigować w sumie po folderach w tej zakładce, nie narzekam... obecnie Apollo to już historia, nie ma szans w starciu z UAPP z włączonym Bit-perfect i nastawami od Lurkera...

 

Szkoda, że w PURE MUSIC MODE nie da się ustawić UAPP. Chyba że ktoś takie cuda potrafi... ;) 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mrbudyn napisał:

Używam X5 jako DAP-a i nic więcej. Moim skromnym zdaniem jest to sprzęt tylko do słuchania muzyki z jednej aplikacji i to robi dobrze.

W X5 masz dwa tryby pracy 1. Android Mode ( ten w którym pracujesz i możesz mięć kilka aplikacji włączonych ) i 2. Pure Music Mode ( tylko DAP i app Fiio muzyka ) , aby przejść pomiędzy nimi przeciągnij palcem dwa razy po ekranie od góry ekranu i otworzysz skróty do szybkich ustawień. I tam masz po lewej od góry pierwsza ikona ( Android mode lub Pure Mode w zależności w którym aktualnie jesteś).

Pisząc PAUZA to zatrzymanie muzyki w aplikacji Fiio Music :). Przycisku STOP nie ma, a by się przydał, bo aplikacja Fiio wiedziała by, że ma się zatrzymać, a nie czuwać na pauzie i zjadać baterię :).

Tak, masz rację jest to problem twórców androida 5 i X5. Nic z tym nie zrobimy.

 

Instrukcja X5 : tutaj , strona 6-7.

 

 

 

 

Dzięki, o to chodziło, już to próbowałem. W X5 jest mała niekonsekwencja, gdyż będąc pod androidem mamy ikonkę "Android Mode" i vice versa, pod Fiio jest ikonka  "Pure Music Mode", mało logicznie, powinno być na odwrót. W tym Fiio modzie jest system i apka, przypuszczam, że bateria będzie schodzić szybciej a muzycznie to samo. Po wtóre, w Fiio nie mam dostępu do sieciowych zasobów a to już jest większy knyf, dlatego tego nie używam. General STOP :)  jest tylko trzeba stuknąć w trybik na górze po lewej stronie i na samym dole masz wyjście z potwierdzeniem, wtedy apka zamyka się całkowicie. Tupania jest przy tym trochę, łatwiej jest maznąć z góry i ubić proces x. W stacjonarnym mzmaku mam Pure Audio, gdzie sygnał całkowicie omija wszelkie korektory, ulepszacze- gra na czysto i to jest mój ulubiony mod, tu mamy takie Pure Fiio. BTW, w telefonie  ( model nie jest muzyczny) grajki są mało ważne, tam wyraźną poprawę przynosi dopiero C/A. Np.mały i wygodny Dragonfly u mnie red- mały a cieszy.

Czy w UAPP jest możliwość "skakania" po sieci? Myślę, że wątpię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności