Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

1-Daj mu pograć

2-Zmień soft

3-Nie korzystaj ze śmieci wgraj te same płyty do pamięci - wystarczy flac

 

Rozumiem, że jakieś słuchawki gorzej się zgrywają z X i kompletnie mam to w nosie :) bo wiem jak gra X z innymi słuchawkami. W tym samym miejscu mam opinie innych bo player ma podobać się mi.

Oczywiście nie chcę nikogo obrazić :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest "stary", no i grajek gra może 4 godziny. Spotify jakie jest też każdy wie, tyłka nie urywa. No i najważniejsze, ja słucham na co dzień muzy na dużych klamotach stereo (cd i piec atoll in 100 se) i dla wielu te klamoty grają "za szybko", "ucinają wybrzmienia", może stąd takie przejście na "pełniejsze i dostojne" wybrzmienia w pierwszej chwili mnie odrzuciło. No i zostaje kwestia gustu, chociaż na 100 % dap  x5 III to nie meridian explorer 2... niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bernie napisał:

A ja zapytam: Da się słuchać z z Tidala w trybie Pure Music czy tylko w Androidzie?

Pure Music to wyłączenie wszystkiego poza apką Fiio, zatem nie, nie da się w tym trybie odpalić Tidala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Soft jest "stary", no i grajek gra może 4 godziny. Spotify jakie jest też każdy wie, tyłka nie urywa. No i najważniejsze, ja słucham na co dzień muzy na dużych klamotach stereo (cd i piec atoll in 100 se) i dla wielu te klamoty grają "za szybko", "ucinają wybrzmienia", może stąd takie przejście na "pełniejsze i dostojne" wybrzmienia w pierwszej chwili mnie odrzuciło. No i zostaje kwestia gustu, chociaż na 100 % dap  x5 III to nie meridian explorer 2... niestety.

To teraz spójrz na ceny wymienionych zabawek.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bernie napisał:

Dzięki w@syl. To w ogóle nie można wyjść z trybu Pure Music, dopiero jak przełączę do Android Mode. Szkoda, bo jakość w Pure Music jest lepsza, a nie można sobie w trakcie słuchania nawet poklikać. No ale jak pure to pure. ;) 

@Bernie W androidzie masz Fiio music, niestety jakość musi być gorsza ze względu na appki i śmieci działające w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro54 napisał:

@Bernie W androidzie masz Fiio music, niestety jakość musi być gorsza ze względu na appki i śmieci działające w tle


Ludzie, co wy tworzycie?!?!?! jaka gorsza jakość ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ero napisał:

Póki co to czytam tutaj o różnicach w graniu appki fiio w dwóch trybach gui i bajania o applikacjach w tle. 

 

A nie słyszysz różnicy? Nie występuje nagłe przerwanie odtwarzania? Jeśli u ciebie tego nie ma toś szczęśliwy człek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w androidzie power plus głośność gora i dół 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla chwili nostalgii i powrotu do przeszłości. To mam taki odtwarzacz w którym nie zmieniłem firmware od 1996 roku i działa idealnie do tej pory zresztą nie było nigdy aktualizacji. Ale plusem jest wymienna bateria no i mogę wybierać jakość plików w zależności od rodzaju nośnika. Czasem trzeba pokłonić się nad starym sprzętem HiFi to były piękne czasy na jednym paluszku AA 36 godzin.  A jeszcze jedno za super bass nie trzeba płacić jest przełącznik a za Vipera już tak. No to na tyle  :=)20170331_140835.thumb.jpg.c1b83403343c901482bb2610711e93a2.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla chwili nostalgii i powrotu do przeszłości. To mam taki odtwarzacz w którym nie zmieniłem firmware od 1996 roku i działa idealnie do tej pory zresztą nie było nigdy aktualizacji. Ale plusem jest wymienna bateria no i mogę wybierać jakość plików w zależności od rodzaju nośnika. Czasem trzeba pokłonić się nad starym sprzętem HiFi to były piękne czasy na jednym paluszku AA 36 godzin.  A jeszcze jedno za super bass nie trzeba płacić jest przełącznik a za Vipera już tak. No to na tyle  :=)img]<a href=http://forum.mp3store.pl/uploads/monthly_2017_03/20170331_140835.thumb.jpg.c1b83403343c901482bb2610711e93a2.jpg' alt='20170331_140835.thumb.jpg.c1b83403343c901482bb2610711e93a2.jpg'>

Miałem dokładnie taki sam zestaw:) Tego Panasonica i kossy. Stare, piękne czasy.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Panasonica i był super tylko słuchawki były douszne, całkiem ok ale pamiętam jakieś lepsze kupowałem, to już z 15 lat temu było... Ale sprzęt był kosior :D Nie ma takiej przyjemności z użytkowania obecnych cyfrowych urządzeń... No ale coś za coś, więcej w mniejszym opakowaniu i wygoda użytkowania jednak wygryzła takie retro perełki :( 

 51EFH0ZWPTL.jpg

 

Co do fiio, faktycznie update softu z 1.1.1 na 1.1.4 jakby odmulił brzmienie bo przed udpatem nie za bardzo się tego słuchało, już widziałem go w komisie ale update mnie powstrzymał albo to tylko takie dziwne odczucie... Zresztą grał dopiero z godzinę więc co to gadać... No i jednak stacjonarka go kosi ale sterowanie (pc itp), rozmiar i koszty stacjonarki jednak znacznie dalej przed fiio więc co się dziwić... I tak jest dosyć fajnie a jakby miał odbiornik FM to już w ogóle :P

 

 

 

Edytowane przez rayfe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej cyfry w X5III niż w Pionku mówisz? Ciekawe, bo według niektórych opinii to Pioneer nie ma w ogóle cyfrowego nalotu. Też do mnie w poniedziałek dotrze Pionek, X5III już czeka. Zobaczę, który zostanie.

 

Pioneer z recenzji na audioivoodoo:

"Przy zachowaniu pełnej szczegółowości i rozdzielczości, Pioneer nie ma żadnego cyfrowego nalotu na dźwięk, co niestety w DAPach jest dość powszechne."

http://audioivoodoo.blogspot.com/2016/05/pionner-xdp-100r-czyzby-wreszcie.html?m=1

 

FiiO X5III z. recenzji na zakupku: "Nie ma efektu ziarnistości, zapiaszczenia, wysokie tony sprawiają wrażenie delikatnie sztucznych, minimalnie cyfrowych."

 

http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-fiio-x5-iii-x5-3rd-gen/3/

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby to byly dwie recenzje jednego autora wtedy mialoby to jakis sens... No moze sabre mi nie lezy w "budzetowych aplikacjach" chociaz w cenie ostatnio przez kogos tu oferowanej czyli jak dobrze pamietam 1200-1300zl. za nowy - to faktycznie bardzo dobra propozycja. A zeby nie byc goloslownym o cyfrowym nalocie - fajnie wychodzi sluchanie naprzemienne na mojo i pioneer 100, no ale sam dap nie gra a i kazdy ma swoje upodobania...Ja dalej twierdze, ze x5III moglby byc ciutke "szybszy" ale juz mi to tak nie przeszkadza jak na poczatku i grajek ze mna zostaje na 100%. Ps. Idealow nie ma, zawsze gdzies trzeba isc na kompromis w audio zabawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że FiiO jest zły, nie jest szybką petardą, ale chyba przyzwyczaiłem się już do niego. Pionka posłucham dopiero jak dojdzie, taki zakup w ciemno. Nie ma jeszcze porównania jednego autora, ale gdyby było myślisz, że różnie by odebrali?

P.S. Najważniejsze są własne wrażenia i tu mam ten fart, że niedługo sam porównam oba grajki.

 

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównania fiio i pionka są, trzeba wygooglować :P Ale jak czytałem to fiio lepiej wypada pod kątem brzmienia, bardziej muzykalny jest natomiast pionek szybszy ale i bateria szybko pada... Zawsze coś za coś... No i w pionkach coś to gniazdo słuchawkowe padało jak czytałem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 15-16h grania na wyłączonym ekranie i VLO z High-Gain to szybko padająca bateria, to nie mam pytań :)  Dla mnie Pionek to półka DAPów w rodzaju AK300, czy Opus #1. Muzykalności w brzmieniu mu nie brakuje i za cholerę nie ma tam żadnego cyfrowego nalotu w brzmieniu, bo gra bardzo naturalnie i przyjemnie, a przy tym szczegółowo z przefantastyczną sceną. Gniazdo w moim może i jest luźniejsze, niż jestem do tego przyzwyczajony w innych DAPach, ale nic się z nim nie dzieje poza tym, że po prostu wtyczka łatwiej wychodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności