Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.10.2020 o 22:58, SeagaL napisał:

Zainstalowałem z Twojego linka, śmiga jak zły 😁

 

Dzięki za pomoc, bym żył w nieświadomości z jakąś starą wersją 😉

 

Naprawdę ktoś używa Fiio Music i się z tego cieszy? To odrobinkę zabijanie tego zacnego sprzętu... Polecam z całą odpowiedzialnością za słowo pisane USB Audio Player Pro (tryb bit-perfect).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rob72 napisał:

 

Naprawdę ktoś używa Fiio Music i się z tego cieszy? To odrobinkę zabijanie tego zacnego sprzętu... Polecam z całą odpowiedzialnością za słowo pisane USB Audio Player Pro (tryb bit-perfect).

Naprawdę używa i naprawdę się z tego cieszy ;)

 

A tak poważnie: dzięki za polecenie, przetestuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła aktualizacja do fidelizer rom, posiada ona teraz PerfectDynamics 3.0.

Warto byłoby spróbować, czy zmienia to dźwięk w X5 III, mam nadzieję, że na lepszy jak już :)

Link: https://fidelizer-audio.com/fiio-x5iii-purist-rom-version-1-2-5-released-with-perfectdynamics-3-0/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna informacja! Fidelizer to jest rewelacja (razem z kernelem od jkbuha oczywiście)! Wiem, że wielu forumowiczów zwyczajnie, po ludzku boi się instalacji, ale "coś" tracą...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.10.2020 o 12:01, SeagaL napisał:

Naprawdę używa i naprawdę się z tego cieszy ;)

 

A tak poważnie: dzięki za polecenie, przetestuję.

 

OK :)  tylko dlaczego ta apka tak grzeje X5III? Wiele jej brakuje, a co boli? Lekko przesterowany dźwięk, widać tym pudrowali inne problemy, no i muli, muli...

Ważne! Mamy różne wersje Fiio Music, ta instalowana z Google Play nie nadaje się do X5III! Nie będzie działał np. tryb Pure Music Mode, czyli jedyny tak naprawdę atut apki Fiio Music... Instalujemy tylko wersje dla serii X bezpośrednio ze strony Fiio. Najnowsza obecnie wersja to 3.0.2.

 

http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=45481

 

3.0.2. - "rewelacja" - na gęstych FLAC-ach nie potrafi przejść do następnego utworu... Restartuje się apka po każdym utworze, te same FLAC-ki chodzą jak złoto na UAPP... Przypadek? Nie sądzę... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy ktoś z Forumowiczòw korzystał z płatnego Fidelizera, ale według zapewnień twórcy absolutnie zmienia i poprawia FiiO X5III. Koszt bardzo wysoki, bo pełna wersja kosztuje 100$. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rob72 napisał:

Nie wiem czy ktoś z Forumowiczòw korzystał z płatnego Fidelizera, ale według zapewnień twórcy absolutnie zmienia i poprawia FiiO X5III. Koszt bardzo wysoki, bo pełna wersja kosztuje 100$. 

Za te pieniądze dołożone do sprzedanego X5III kupisz lepszy DAP :P A fidelizer nie podniesie wartości posiadanego X5III...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rayfe napisał:

Za te pieniądze dołożone do sprzedanego X5III kupisz lepszy DAP :P A fidelizer nie podniesie wartości posiadanego X5III...

I tak i nie... Za 400 zł więcej nie kupisz zauważalnie lepszego DAP-a, czekam na propozycję takiego sprzętu ☺

Poza tym, nawet dużo droższe DAP-y mają bardzo słabe i mocno niedopracowane softy. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przykra niespodzianka: Wygląda na to, że appka Tidala już niedostępna dla tego urządzenia.

 

Odinstalowałem Tidal dzisiaj, miałem problemy z przycinającym dźwiękiem, pomyślałem, że reinstalacja może coś tu pomóc. Tutaj niespodzianka, nie widzę już w sklepie Play Tidala (oczywiście dalej tam jest, ale sklep filtruje appki na podstawie wersji androida). Szybki google podpowiada, że Tidal potrzebuje androida w wersji przynajmniej 6. Fiio zatrzymało się niestety na 5.

Nadal da się streamować Tidal na USB audio playerze, ale offline z poziomu appki Tidala już odpada. Przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest dostępny nowy Fidelizer PerfectDynamics 3.0! Rzekomo dodane jądro od jkbuha, czyli odchodzi ryzykowna instalacja jądra. Sprawdzę to niebawem, ale jeśli to jest razem, to mamy mega rewelację dla tych bardziej bojących się użytkowników X5III. Poza tym Fidelizer dodał i zoptymalizował aplikację Fiio Music w wersji 3.0.3, czyli może i tu się stał mały cud i to zaczęło lepiej grać. Firmware Fidelizera i jądro jkbuha czyni z tego DAP-a sprzęt półka wyżej.

 

https://www.fidelizer-audio.com/tag/x5iii/

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wyczytałem, że trzeba najpierw zainstalować starszą wersję TIDAL v2.13.0.929.5 z pliku .apk, a potem dopiero zaktualizować na FiiO. Czy ktoś z Was posiada może tą wersję i mógłby mi gdzieś wrzucić? Niestety nie znalazłem ani jednego aktywnego linka z tą wersją w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Drodzy forumowicze, czy mieliście kiedyś taką sytuację, że przy parowaniu słuchawek CX 400BT TW wyskakiwała informacja o PIN-ie? Dotyczy to tylko tych słuchawek, one na innym sprzęcie się parują bez problemu, na X5III też inne się bez kłopotu parują. Załączam zdjęcie.

 

W dniu 30.09.2022 o 22:52, SeagaL napisał(a):

Czy ktoś z Was korzysta na FiiO X5 III z TIDAL? Jeśli tak to proszę o wskazówkę jak go zainstalować.

Trzeba z .apk odpalić?

 

Bardzo dawno z niego nie korzystałem, a kuzyn mnie pyta jak to zrobić.

Można używać na X5III app USB Audio Player Pro i przez tą apkę słuchać tidala. Polecam takie rozwiązanie, świetnie to gra.

IMG_20221123_164711_1.jpg

Edytowane przez rob72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

 

Czy ktoś z Was korzysta może aktualnie z TIDAL na X5 III? Da się to w ogóle jakoś zrobić w obecnych czasach na tym starym Androidzie? Żadna wersja nie chce mi działać. Pomimo wpisania danych logowania nie chce się zalogować, wyrzuca komunikat z błędem serwera, coś takiego jakby nie miał połączenia z internetem.

 

Próbowałem to obejść przez USB Audio Player PRO, ale tam też nie chce działać.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności