Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, zypek napisał:

Dzięki, o to chodziło, już to próbowałem. W X5 jest mała niekonsekwencja, gdyż będąc pod androidem mamy ikonkę "Android Mode" i vice versa, pod Fiio jest ikonka  "Pure Music Mode", mało logicznie, powinno być na odwrót. W tym Fiio modzie jest system i apka, przypuszczam, że bateria będzie schodzić szybciej a muzycznie to samo. Po wtóre, w Fiio nie mam dostępu do sieciowych zasobów a to już jest większy knyf, dlatego tego nie używam. General STOP :)  jest tylko trzeba stuknąć w trybik na górze po lewej stronie i na samym dole masz wyjście z potwierdzeniem, wtedy apka zamyka się całkowicie. Tupania jest przy tym trochę, łatwiej jest maznąć z góry i ubić proces x. W stacjonarnym mzmaku mam Pure Audio, gdzie sygnał całkowicie omija wszelkie korektory, ulepszacze- gra na czysto i to jest mój ulubiony mod, tu mamy takie Pure Fiio. BTW, w telefonie  ( model nie jest muzyczny) grajki są mało ważne, tam wyraźną poprawę przynosi dopiero C/A. Np.mały i wygodny Dragonfly u mnie red- mały a cieszy.

Czy w UAPP jest możliwość "skakania" po sieci? Myślę, że wątpię.

Nie podłączam do usb X5 innego DAC-a. Nie jest to wskazane. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Prawdopodobnie jest to wina starszej wersji androida. Ale myślę, że mogą wystąpić problemy z baterią/zasilaniem w X5. 

Najlepiej podłączyć AMP-a/DACa przez jacka 3.5mm lub inne wyjście w X5. 

Możliwe, że niektóre małe C/A będą współpracować. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 17:38, rob72 napisał:

Problem jest na samym początku, czyli tu:

 

1. Zainstalować sterowniki USB stąd: http://fiio-file.fiio.net/FiiO_USB_DAC_Driver-V4.47.0.zip

2.Najpierw należy pobrać TWRP stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=1395089523397899882

Wypakować wszystko z tego zipa

3. Wyłączyć X5III i wyłączone urządzenie podłączyć do komputera, trzymając guzik poprzedniej piosenki

 

- tu się zawiesza lub innym razem komp go rozpoznanie z informacją, że nie może zainstalować sterownika urządzenia... punkty 1-2 zrobiłem... 

 

Czy ma być włączony tryb USB DAC, czy Storage? Przy ustawionym USB DAC - zawiesza się od razu (nawet lampka FiiO się nie zapala) i nie rozpoznaje komp DAP-a w ogóle... przy ustawionym Storage, komp rozpoznaje DAP-a, ale wywala, że nie może zainstalować sterownika urządzenia... na razie wielka lipa jest... :(

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam rozwiązanie! 

Przecież ja instalowałem już Fidelizera wciskając przycisk poprzedni utwór i tryb Firmware Upgrade Tool uruchamiał się od razu rozpoznając mojego DAP-a... tylko że tam na początku trzeba zainstalować DriverInstall.exe... tym bardziej, że ten sterownik jest też dostępny w folderze "FiiO-X5iii-jkbuha-V2.4-Windows", ale nie ma nigdzie mowy o jego instalacji...

Po instalacji DriverInstall.exe poszło!

Zapewne Twórcy tego kernela, założyli że już ktoś wcześniej musiał instalować Fidelizera, a więc i sterownik DriverInstall.exe, nie wzięli jednak pod uwagę, że ktoś mógł na innym kompie instalować Fidelizera, a na innym sprzęcie będzie instalował tego kernela... mimo wszystko, duże niedopatrzenie... mam nadzieję, że więcej "pułapek" nie ma... na razie muszę podładować moje X5 III i może dziś wrócę do instalacji tego kernela od jkbuha... czyli jak widać "pułapki" są wszędzie, niestety... ;) 

 

 

Poszło! Mam i ja nowego kernela od jkbuha!  :)

 

Obyło się bez większych niespodzianek, czyli instrukcja zredagowana przez Fagner308 jest warta polecania! Jakby co, to proszę pisać do kolegi Fagner308 lub do mnie w sprawie instalacji tego kernela. Pomożemy ;) 

 

Jakie spostrzeżenia? No, jest to kolejny przełom… uruchamia się szybciej, na pewno nie 50%, ale moim zdaniem z 20-25%, ale to i tak ok… wyłącza się też zauważalnie szybciej… sam system działa jak turbo! Nie mam mowy, żeby teraz nazywać Fiio X5 III „ślimakiem”… ;) 

 

Poza tym multum ustawień! Np. można ustawić z wybranej listy playera żeby się od razu uruchamiał po starcie systemu, itp…

 

Odnoszę też wrażenie, że coś kombinowano przy dźwięku, jakby scena jest szersza?… być może taki efekt mamy, bo zwyczajnie odciążono procka i większe siły idą do napędzania przetworników, co się przekłada na dźwięk i jej dynamikę… czy dłużej trzyma aku? Nie zauważałem, przyznam szczerze, ale to jest do sprawdzenia jeszcze, bo być może tak i jest, ale to nieznacznie moim zdaniem… ;)

 

Czyli warto… oczywiście są i małe problemy… moja jedna z kart 128GB sformatowana w fat32 poddała się bez walki, co wcześniej się nie działo i FiiO X5 III nie rozpoznaje jej, nawet po naprawie błędów… mam więc robotę, bo muszę przerzucić dane z karty i sformatować do exFAT… drugi problem, to po podłączeniu DAP-a do kompa na systemie nie od razu rozpoznaje połączenia, widać że się gubi w tym miejscu… czyli to nie jest ideał, ale to co ma robić - robi, polecam  :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Po tygodniu użytkowania stwierdzam, że FiiO gra zauważalnie lepiej, zresztą moje subiektywne odczucia mają potwierdzenie w opisie tego kernela:

 

"As of Version 3.x, audio tuning is also taken one step further. A new custom AK4490 driver has been implemented, and a significant portion of the redundant and/or unnecessary code has been removed from the sound drivers. Therefore, if not better, the sound should at least feel ‘cleaner’ when compared with previous or vanilla versions"

 

DAP działa szybciej i to zauważalnie, tak samo uruchamianie i wyłączanie. Ważna informacja, jak usuniecie niepotrzebne aplikacje z urządzenia za pomocą kernela, to powrót do poprzednich ustawień nie będzie możliwy. Chyba że przez reset do ustawień fabrycznych, ale wcale nie jestem pewien, że tak jest, trzeba to jeszcze sprawdzić...

Bateria... idzie tak samo, albo nawet szybciej, chyba jednak szybciej... coś za coś, tu mamy przecież zegar trochę podkręcony, RAM też... mój DAP minimalnie, ale zaczął się grzać i to na ustawieniach podstawowych tego kernela (1416MHz)...

 

Mimo wszystko muzycznie to skok na inną, zdecydowanie wyższą półkę! Polecam spróbować, satysfakcja chyba gwarantowana :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jak się okazało, to wina UAPP, zaktualizowałem do nowszej wersji i jest ok, czyli grzeje się minimalnie! :)

Czyli ponownie zbieg okoliczności wystąpił...

Ten Kernel to REWELACJA!!!!!! Dźwiękowo i w obsłudze! Jestem zachwycony!

 

Edytowane przez rob72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Drodzy Forumowicze, mam spory dylemat z wyborem nowych słuchawek do FiiO X5 III. Wybór padł na Beyerdynamic DT770 PRO (mam budżet do 600 zł), tylko w grę wchodzą dwie wersje tych słuchawek: 32 Ohm i 80 Ohm. Nie wiem czy X5 III sobie poradzi z napędzeniem słuchawek 80 Ohm, bardzo w to wątpię, FiiO ma tylko 240 mW...  może ktoś z Was ma doświadczenie z takimi słuchawkami i pomoże w wyborze optymalnej wersji? :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, rob72 napisał:

Drodzy Forumowicze, mam spory dylemat z wyborem nowych słuchawek do FiiO X5 III. Wybór padł na Beyerdynamic DT770 PRO (mam budżet do 600 zł), tylko w grę wchodzą dwie wersje tych słuchawek: 32 Ohm i 80 Ohm. Nie wiem czy X5 III sobie poradzi z napędzeniem słuchawek 80 Ohm, bardzo w to wątpię, FiiO ma tylko 240 mW...  może ktoś z Was ma doświadczenie z takimi słuchawkami i pomoże w wyborze optymalnej wersji? :)

Da na spokojnie radę napędzić 80 Ohm słuchawki. Testowałem DAPa ze słuchawkami 80 Ohm i dawał nieźle radę :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fagner308 napisał:

 

Da na spokojnie radę napędzić 80 Ohm słuchawki. Testowałem DAPa ze słuchawkami 80 Ohm i dawał nieźle radę :) 

 

Dziękuję za pomoc :) też mam nadzieję, że da radę... najwyżej wymienię na wersję 32 Ohm... moje obawy biorą się też z tego, że znajomy ma zestaw Xduoo X3 II ze słuchawkami AKG K240 MKII, które mają 55 Ohm, a zestaw gra słabo, bez mocy, po prostu bezjajecznie... a Xduoo X3 II ma 210mW, więc wcale niewiele mniej niż FiiO X5 III (240mW).

Obawiam się, że FiiO może jednak polec... co ma takiego więcej FiiO od Xduoo w konstrukcji wzmacniacza, że poradzi sobie ze słuchawkami o impedancji aż 80 Ohm?

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zypek napisał:

Da radę. Słucham na Elearach (80 Ohm) na poziomie 70-80 ze 120 i to jest dla mnie optymalnie. Nigdy nie doszedłem do max, nawet przy subtelnych cichych utworach. Dla PM-3 (26 Ohm) poziom ustawiam na 55-60.

 

Dziękuję za pomoc, wezmę w takim razie wersję 80 Ohm  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 19:15, Fagner308 napisał:

Instrukcja instalacji Kernela V3.41 od jkbuha

Pierwsza ważna sprawa, że najpierw prawdopodobnie będzie wymagana instalacja purist roma w najnowszej wersji, w takiej ja wykonywałem, dla tej opcji opisuję tą metodę, nie powiem, czy na stockowym romie, szczególnie o innym oznaczeniu niż 1.2.5 będzie to działać. Dlatego też najpierw polecam zainstalować purist Roma w wersji 1.2.5 stąd: http://www.fidelizer-audio.com/fiio-x5iii-purist-rom-version-1-2-5-released/

 Druga ważna sprawa, urządzenie ma być naładowane do conajmniej 70%, by urządzenie nie padło w trakcie wykonywania po kolei punktów (dla zapominalskich: urządzenie można podładować po instalacji TWRP, czyli  mniej więcej w 6 punkcie).  Pamiętajcie tylko, że bateria musi starczyć do samego końca, bo NIE WOLNO instalować kernela (punkt 18.) podłączonego do USB, nasze urządzenie wtedy stanie się cegiełką wartą 1k pln, co wolelibyśmy uniknąć. Pełen opis po kolei co mamy wykonać jest na stronie: https://www.head-fi.org/threads/fiio-x5-3rd-gen-2x-akm-4490-balanced-out-dsd-dxd-dts-android-dual-card-slot.828402/page-965#post-14769688 jeśli ktoś chce zrobić wszystko kropka w kropkę jak jest opisane to przez twórcę.

1. Zainstalować sterowniki USB stąd: http://fiio-file.fiio.net/FiiO_USB_DAC_Driver-V4.47.0.zip

2.Najpierw należy pobrać TWRP stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=1395089523397899882

Wypakować wszystko z tego zipa

3. Wyłączyć X5III i wyłączone urządzenie podłączyć do komputera, trzymając guzik poprzedniej piosenki

4. Uruchomić program AndroidTool.exe z folderu, powinno się pojawić na dole: One Loader Device Found, jeśli nie pojawiło się, to oznacza, że urządzenie nie jest poprawnie podłączone do komputera w trybie bootloadera. Zaznaczone powinny być tylko punkty 2 i 3(boot.img i Image/recovery_twrp.img), pozostałe mają być ODZNACZONE

5. Należy kliknąć run i poczekać aż do końca operacji. Po tym należy wybrać na górze ekranu "Advanced Functions"  i wybrać opcję "Reset Device"

6. Po tym urządzenie powinno się zrestartować i wyświetlić się powinien ekran ładowania urządzenia

7. Należy pobrać SuperSu, które przyda się za chwilę stąd :https://www.mediafire.com/download/ix18pf9gjg09jy4 Polecam również pobrać od razu kernel, stąd: https://androidfilehost.com/?fid=4349826312261607091

8. Należy uruchomić urządzenie, podłączone wciąż do komputera, po uruchomieniu należy włączyć możliwość przesyłu plików między komputerem a pamięcią zewnętrzną

9. Przerzucamy oba pliki w takiej samej formie, jak pobraliśmy, nic nie wypakowywać! :)

10. Odłączamy urządzenie od komputera, więcej już nie będziemy go podłączać w dalszych etapach. Warto też zmienić ustawienie zasypiania na 10 minut lub 30 minut, przyda się po całej operacji

11. Wyłączamy urządzenie

12. Uruchamiamy urządzenie, trzymając przycisk pauzy, poprzedniej muzyki i uruchamiania jednocześnie, trzymać je tak do pojawienia się "Welcome", można teraz puścić przycisk power, pozostałe dwa polecam trzymać. Powninien się pojawić niebieski ekran z napisem Team Win. To wtedy można już puścić przyciski, jesteśmy w recovery

13. Dotykowo wybieramy opcję install i szukamy folderu, do którego wrzuciliśmy oba pliki wcześniej pobrane. PS. Jeśli są one na karcie SD1 lub SD2 to wtedy należy się cofnąć u góry ekranu i wybrać jedną z kart podpisanych prawdopodobnie jako EXTSD1 lub coś w tym stylu

14. Klikamy na plik SuperSU_PRO_v2.79SR4.zip  przeciągamy na dole ekranu (jak w iphone ekran odblokowania ekranu, w prawo) i powinno się zainstalować, należy po instalacji kliknąć wipe dalvik/cache

15. Potem cofamy się do ekranu głównego recovery przyciskiem "home", po czym wchodzimy do "Advanced", następnie klikamy w "Fix Permissions", po operacji klikamy w "Reboot System" (nie zaznaczamy niczego)

16. Urządzenie się uruchomi, po weryfikacji wszystkich aplikacji należy wejść w aplikację SuperSU, wejść w "settings", zjechać nieco w dół, aż zobaczymy dział "Logs", w sekcji "Logging" wybieramy "None", w sekcji "Clear logs after..." Wybieramy "1 day", potem klikamy "Clear logs now" i "Continue". Możemy wyjść z aplikacji.

17. Wyłączamy urządzenie. Powtarzamy akcję jak w punkcie 12. 

18. Wybieramy Install, klikamy na plik FiiO-X5iii-jkbuha-V3.41-TWRP-MULTI.zip i należy przeciągnąć w prawo, by zainstalować pakiet. Akceptujemy informacje prawne. Pojawi się ekran opcji dla kernela, polecam wybrać 1416MHz na początek, resztę opcji wybieramy w zależności od naszych potrzeb, jest też możliwość wyboru kodeków audio z poprzednich wersji, jeśli ktoś wolał poprzednie ;)

19. Klikamy install, potem Finish, a urządzenie powinno samo się zresetować

20. Po uruchomieniu się urządzenia i ustawieniu aplikacji musimy poczekać na informację na dole ekranu "Please reboot...". Wtedy resetujemy urządzenie przyciskiem "Reboot". 

21. Po ponownym uruchomieniu powinno pojawić się na dole "Kernel 3.4: All Optimizations Done". Gratulacje, wasze urządzenie ma nowy kernel! :)

Osoby, które miałyby z tym wszystkim problem, piszcie do mnie wiadomości prywatnę, postaram wam się pomóc. 

Poradnik tłumaczony na nasz język z tej strony: https://www.head-fi.org/threads/fiio-x5-3rd-gen-2x-akm-4490-balanced-out-dsd-dxd-dts-android-dual-card-slot.828402/page-965#post-14769688   

Dodałem trochę od siebie, sam instalowałem dokładnie tak, jak tutaj opisałem i urządzenie działa w pełni prawidłowo :) 

Od razu powiem też, że możliwe jest oglądanie stron internetowych przy jednoczesnym odtwarzaniu muzyki, nie ma żadnych zacięć, urządzenie chodzi zdecydowanie lepiej, uruchamia się o połowę ponad szybciej, na ustawieniu już 1416MHz. Naprawdę warto spróbować, bo urządzenie zyskuje dużo wigoru i daje nam sporo możliwości do innych manewrów, jak zmiana kodeków audio, czyszczenie systemu z niektórych aplikacji. Fajna sprawa :) 

Pewien edit, który się może przydać ludziom, którzy się martwią o to, czy można powrócić do poprzedniego kernela. Można, a jest to znacznie prostsze, niż się spodziewałem. 

Po uruchomieniu DAPa w trybie recovery (Pojawieniu się Team Win) trzeba wybrać install, wybrać pakiet FiiO-X5iii-jkbuha-V3.41-TWRP-MULTI.zip, przeciągnąć, by potwierdzić operację. Po przeklikaniu paru rzeczy, dojdziemy do menu, gdzie pod Install Kernel pojawi się nam RESTORE. Klikamy Default Restore i idziemy dalej, wybierając, jeśli się pojawi restore kernel. Potem uruchamiamy system, po czym kernel powie nam, by zresetować DAPa. Gotowe, mamy poprzedni, oryginalny kernel FiiO! :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fagner308 napisał:

Pewien edit, który się może przydać ludziom, którzy się martwią o to, czy można powrócić do poprzedniego kernela. Można, a jest to znacznie prostsze, niż się spodziewałem. 

Po uruchomieniu DAPa w trybie recovery (Pojawieniu się Team Win) trzeba wybrać install, wybrać pakiet FiiO-X5iii-jkbuha-V3.41-TWRP-MULTI.zip, przeciągnąć, by potwierdzić operację. Po przeklikaniu paru rzeczy, dojdziemy do menu, gdzie pod Install Kernel pojawi się nam RESTORE. Klikamy Default Restore i idziemy dalej, wybierając, jeśli się pojawi restore kernel. Potem uruchamiamy system, po czym kernel powie nam, by zresetować DAPa. Gotowe, mamy poprzedni, oryginalny kernel FiiO! :) 

 

Wspaniale, bardzo dziękuję za uzupełnienie tematu o istotny szczegół :)

Na razie nie planuję powrotu do oryginalnego kernela, bo ten od jkbuha jest po prostu rewelacją! No ale różnie bywa i taka możliwość powinna być i jest :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na oryginalnym firmware 1.25 w porównaniu do fiedelizera:

fidelizer chodzi znacznie szybciej, brzmi ciemniej, scena jest mniejsza

oryginalny soft brzmi jaśniej, scena jest szersza

Edytowane przez mw_rzeszow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

 

Zastanawia mnie jedna sprawa: mam w swoim X5 aktualnie FiiO Music App v1.1.5. Jednocześnie wiemy, że na telefonach na Androidzie jest już wersja 3.0.2.

 

Tutaj mamy info, że do X5 III ostatnia wersja to jest właśnie 1.1.5

http://m.fiio.net:8000/forum.php?mod=viewthread&tid=44018&extra=page%3D1

 

Natomiast tutaj jest info przy ostatniej aktualizacji "Updated on 2020-10-22", że "FiiO Music app-V3.0.2 for X series Android players: Click here"

http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=45481&extra=page%3D1

 

Czy to oznacza, że na nasze X5 można jednak wrzucić "ręcznie" i zainstalować z menadżera plików to najnowsze FiiO Music 3.0.2? Czy to tylko dotyczy instalacji z pozycji samego Androida, a natywnie może działać tylko v1.1.5? Jak to jest?

Mam zagwostkę, pomożecie rozwiać wątpliwości? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Fiio v. 3.4.3

https://fiio.com/x5iiifaq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Fiio v. 3.4.3

https://fiio.com/x5iiifaq

 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już Fiio X5 IIIgen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest najnowsza:

http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=45481

wrzucasz na pamięć wewnętrzną Fiio (nie kartę SD) i instalujesz przez explorer. potem już jak ze zwykłą apką Fiio Music

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomekkos napisał:

tu jest najnowsza:

http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=45481

wrzucasz na pamięć wewnętrzną Fiio (nie kartę SD) i instalujesz przez explorer. potem już jak ze zwykłą apką Fiio Music

OK, dzięki. A ta nowsza wersja co wkleił wyżej kolega Jaro się nie nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za pomoc. Wrzucę jutro i przetestuję.

 

A już tak na marginesie: ciekawe dlaczego FiiO nie aktualizuje tej aplikacji normalnie przez WiFi? Ostatnia moja aktualizacja przez WiFi to... 1.1.5 i cisza, a tutaj mamy już 3.0.2. Dziwna to polityka 😏

 

Masz jakieś wieści dlaczego tak się dzieje? Jakiś problem z kompatybilnością wersji Androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, SeagaL said:

OK, dzięki za pomoc. Wrzucę jutro i przetestuję.

 

A już tak na marginesie: ciekawe dlaczego FiiO nie aktualizuje tej aplikacji normalnie przez WiFi? Ostatnia moja aktualizacja przez WiFi to... 1.1.5 i cisza, a tutaj mamy już 3.0.2. Dziwna to polityka 😏

 

Masz jakieś wieści dlaczego tak się dzieje? Jakiś problem z kompatybilnością wersji Androida?

Nie mam bladego pojęcia czemu nie można aktualizować przez WiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności