Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Po połączeniu ze sprzętem w samochodzie obsługujesz jak instalację samochodową, jak wyłączysz stacyjkę to X5 III ( czy inny z tąopcją) wyłącza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drodzy użytkownicy X5 3gen mieliście ostatnio jakiś problem z zalogowaniem się na swoim sprzęcie do Tidal-a ? Nie mogę zakończyć procedury logowania, wpisuję email/login i nie mam aktywnego przycisku dalej/continue....... i nie mogę dojść o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mrbudyn napisał:

Czy drodzy użytkownicy X5 3gen mieliście ostatnio jakiś problem z zalogowaniem się na swoim sprzęcie do Tidal-a ? Nie mogę zakończyć procedury logowania, wpisuję email/login i nie mam aktywnego przycisku dalej/continue....... i nie mogę dojść o co chodzi.

Tak, jest problem na urządzeniach Fiio (na pewno X5iii i X7ii) - zgłoszone do Tidala, pracują nad rozwiązaniem. W międzyczasie można pobrać starszą wersję softu Tidal z APKPure.

Edytowane przez Zamoy72
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 15:18, Pawszuu napisał:

Witam

Panowie mam takie pytanie

Ponieważ umarł mi Opus #1 potrzebuje kupic jakiś odtwarzacz plików i zastanawiam sie nad tym Fiio

Generalnie urządzenie będzie używane w samochodzie po optyku do procesora.

 

Co do dziwięku to juz prawie wszystko wiem ale mam bardziej pytanie o uspienie

Ile czasu odtwarzacz jest w stanie wytrzymać z wyłączonym ekranem bez BT i Wifi ?

Niestety nie uśmiecha mi sie codziennie rano go odpalać w minute żeby mi skanował utwory itp.

Opus wytrzymywał nawet tydzień 

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Minęło 24 godziny od naładowania do 100%. Fiio pokazuje w tej chwili, że pozostało 64%. Przy czym korzystam ze zmodyfikowanego i odpowiednio sparametryzowanego jądra systemu Android, dostępnego tutaj: https://kernelmods.com/. Na stockowym sofcie z tego co pamiętam wytrzymywał w stanie uśpienia około 10 godzin.

 

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał/ma ktoś może problem z odtwarzaniem muzyki przez Tidal? Sprawa wygląda tak,że piosenki przycinają się na 2-3 sekundy,czasami dzieje się to sporadycznie,czasami kilka razy w czasie jednej piosenki. Jest na to jakiś sposób,czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał/ma ktoś może problem z odtwarzaniem muzyki przez Tidal? Sprawa wygląda tak,że piosenki przycinają się na 2-3 sekundy,czasami dzieje się to sporadycznie,czasami kilka razy w czasie jednej piosenki. Jest na to jakiś sposób,czy ten typ tak ma?
Czy chodzi o wifi czy offline? Jeśli to pierwsze to jak z zasięgiem? Mowimy o plikach mqa czy bez różnicy?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zielinskitomasz napisał:

Czy chodzi o wifi czy offline? Jeśli to pierwsze to jak z zasięgiem? Mowimy o plikach mqa czy bez różnicy?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Chodzi o wifi,zasieg jest ok,mam ipada i iphona podłączone do tej samej sieci i działa wszystko bez zająknięcia. Nie ma różnicy jaki plik,ustawiłem sobie nawet tylko na hifi i dalej problem występował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wifi,zasieg jest ok,mam ipada i iphona podłączone do tej samej sieci i działa wszystko bez zająknięcia. Nie ma różnicy jaki plik,ustawiłem sobie nawet tylko na hifi i dalej problem występował.

Ja musiałem pogrzebać w ustawieniach wifi routera i przełączyć na region USA wówczas antena poprawiła zasieg. Do tego dokupilem drugi router który wzmacnia sygnał i teraz nie ma problemu. X5III ma słaba antenę. Tutaj szukalbym przyczyny. Spróbuj potestować czy przy routerze także tnie.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.09.2019 o 23:51, tomekub napisał:

Zgadzam się z przedmówcami - Fidelizer w 1.2.5 to chyba najlepsze rozwiązanie dla tego grajka - dźwiękowo, wypada znacznie lepiej niż stock. Miałem jednak spore wątpliwości co do wydajności urządzenia na tym romie. Odtwarzacz potrafił ciągle zamulić, włączał się długo i właściwie pod tym względem zachowywał się bardzo podobnie, w moim odczuciu, do Stocka. Powodowało to u mnie ciągły niedosyt - zwłaszcza po testach customowego kernela od jkbuha (a tam było po prostu świetnie jeżeli chodzi o wydajność). Zaryzkowałem i postanowiłem połączyć Fidelizera z tym kernelem i tutaj niespodzianka: zostajemy przy możliwościach dźwiękowych Fidelizera, a dostajemy w prezencie znaczną poprawę wydajności urządzenia. Reakcja urządzenia jak i czasu uruchomienia systemu zdecydowanie na plus - zgodnie z tym co pisałem w poprzednim poście na temat tego kernela. Naprawdę polecam wypróbować taką konfigurację.

 

Notka na marginesie - zalecam bardzo dokładnie trzymać się instrukcji instalacji tego kernela, w rozpędzie pominąłem jeden krok (factory reset urządzenia po instalacji fidelizera) i skończyłem z bootloopem... uratował mnie stary, działający backup TWRP trzymany na urządzeniu, ale strachu trochę było.

Przy instalacji kernela wybrałem ponownie opcje z CPU podkręconym na 1.7 Ghz i usunięcie śmieci od FIIO. Apollo od Fidelizera zostaje na urządzeniu po takiej instalacji.

 

Wątek kernela na XDA:

https://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/rockchip/kernel-fiio-x5iii-custom-kernel-rk3188-t3929895

 

Szczegółowe instrukcje instalacji:

https://www.head-fi.org/threads/fiio-x5-3rd-gen-2x-akm-4490-balanced-out-dsd-dxd-dts-android-dual-card-slot.828402/page-965#post-14769688

 

...a może Drogi Forumowicz by napisał normalną "łopatologiczną" instrukcję w języku ojczystym do tego kernela od jkbuha, co??? :)

 

Co prawda instrukcja pod podanym linkiem powyżej jest, ale mimo wszystko spory tam misz-masz panuje i jakieś obawy mnie nachodzą czy nie uwalę na amen mojego super grajka... ;) 

 

Fiio X5 III gra z Fidelizerem 1.2.5 i odtwarzaczem USB Audio Player Pro bardzo, bardzo poprawnie, ale problem Fiio, to czas uruchamiania samego urządzenia, a trwa to całe wieki ciemne... z tego co piszesz, to kernel od jkbuha załatwia i ten temat.

 

Edytowane przez rob72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Instrukcja instalacji Kernela V3.41 od jkbuha

Pierwsza ważna sprawa, że najpierw prawdopodobnie będzie wymagana instalacja purist roma w najnowszej wersji, w takiej ja wykonywałem, dla tej opcji opisuję tą metodę, nie powiem, czy na stockowym romie, szczególnie o innym oznaczeniu niż 1.2.5 będzie to działać. Dlatego też najpierw polecam zainstalować purist Roma w wersji 1.2.5 stąd: http://www.fidelizer-audio.com/fiio-x5iii-purist-rom-version-1-2-5-released/

 Druga ważna sprawa, urządzenie ma być naładowane do conajmniej 70%, by urządzenie nie padło w trakcie wykonywania po kolei punktów (dla zapominalskich: urządzenie można podładować po instalacji TWRP, czyli  mniej więcej w 6 punkcie).  Pamiętajcie tylko, że bateria musi starczyć do samego końca, bo NIE WOLNO instalować kernela (punkt 18.) podłączonego do USB, nasze urządzenie wtedy stanie się cegiełką wartą 1k pln, co wolelibyśmy uniknąć. Pełen opis po kolei co mamy wykonać jest na stronie: https://www.head-fi.org/threads/fiio-x5-3rd-gen-2x-akm-4490-balanced-out-dsd-dxd-dts-android-dual-card-slot.828402/page-965#post-14769688 jeśli ktoś chce zrobić wszystko kropka w kropkę jak jest opisane to przez twórcę.

1. Zainstalować sterowniki USB stąd: http://fiio-file.fiio.net/FiiO_USB_DAC_Driver-V4.47.0.zip

2.Najpierw należy pobrać TWRP stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=1395089523397899882

Wypakować wszystko z tego zipa

3. Wyłączyć X5III i wyłączone urządzenie podłączyć do komputera, trzymając guzik poprzedniej piosenki

4. Uruchomić program AndroidTool.exe z folderu, powinno się pojawić na dole: One Loader Device Found, jeśli nie pojawiło się, to oznacza, że urządzenie nie jest poprawnie podłączone do komputera w trybie bootloadera. Zaznaczone powinny być tylko punkty 2 i 3(boot.img i Image/recovery_twrp.img), pozostałe mają być ODZNACZONE

5. Należy kliknąć run i poczekać aż do końca operacji. Po tym należy wybrać na górze ekranu "Advanced Functions"  i wybrać opcję "Reset Device"

6. Po tym urządzenie powinno się zrestartować i wyświetlić się powinien ekran ładowania urządzenia

7. Należy pobrać SuperSu, które przyda się za chwilę stąd :https://www.mediafire.com/download/ix18pf9gjg09jy4 Polecam również pobrać od razu kernel, stąd: https://androidfilehost.com/?fid=4349826312261607091

8. Należy uruchomić urządzenie, podłączone wciąż do komputera, po uruchomieniu należy włączyć możliwość przesyłu plików między komputerem a pamięcią zewnętrzną

9. Przerzucamy oba pliki w takiej samej formie, jak pobraliśmy, nic nie wypakowywać! :)

10. Odłączamy urządzenie od komputera, więcej już nie będziemy go podłączać w dalszych etapach. Warto też zmienić ustawienie zasypiania na 10 minut lub 30 minut, przyda się po całej operacji

11. Wyłączamy urządzenie

12. Uruchamiamy urządzenie, trzymając przycisk pauzy, poprzedniej muzyki i uruchamiania jednocześnie, trzymać je tak do pojawienia się "Welcome", można teraz puścić przycisk power, pozostałe dwa polecam trzymać. Powninien się pojawić niebieski ekran z napisem Team Win. To wtedy można już puścić przyciski, jesteśmy w recovery

13. Dotykowo wybieramy opcję install i szukamy folderu, do którego wrzuciliśmy oba pliki wcześniej pobrane. PS. Jeśli są one na karcie SD1 lub SD2 to wtedy należy się cofnąć u góry ekranu i wybrać jedną z kart podpisanych prawdopodobnie jako EXTSD1 lub coś w tym stylu

14. Klikamy na plik SuperSU_PRO_v2.79SR4.zip  przeciągamy na dole ekranu (jak w iphone ekran odblokowania ekranu, w prawo) i powinno się zainstalować, należy po instalacji kliknąć wipe dalvik/cache

15. Potem cofamy się do ekranu głównego recovery przyciskiem "home", po czym wchodzimy do "Advanced", następnie klikamy w "Fix Permissions", po operacji klikamy w "Reboot System" (nie zaznaczamy niczego)

16. Urządzenie się uruchomi, po weryfikacji wszystkich aplikacji należy wejść w aplikację SuperSU, wejść w "settings", zjechać nieco w dół, aż zobaczymy dział "Logs", w sekcji "Logging" wybieramy "None", w sekcji "Clear logs after..." Wybieramy "1 day", potem klikamy "Clear logs now" i "Continue". Możemy wyjść z aplikacji.

17. Wyłączamy urządzenie. Powtarzamy akcję jak w punkcie 12. 

18. Wybieramy Install, klikamy na plik FiiO-X5iii-jkbuha-V3.41-TWRP-MULTI.zip i należy przeciągnąć w prawo, by zainstalować pakiet. Akceptujemy informacje prawne. Pojawi się ekran opcji dla kernela, polecam wybrać 1416MHz na początek, resztę opcji wybieramy w zależności od naszych potrzeb, jest też możliwość wyboru kodeków audio z poprzednich wersji, jeśli ktoś wolał poprzednie ;)

19. Klikamy install, potem Finish, a urządzenie powinno samo się zresetować

20. Po uruchomieniu się urządzenia i ustawieniu aplikacji musimy poczekać na informację na dole ekranu "Please reboot...". Wtedy resetujemy urządzenie przyciskiem "Reboot". 

21. Po ponownym uruchomieniu powinno pojawić się na dole "Kernel 3.4: All Optimizations Done". Gratulacje, wasze urządzenie ma nowy kernel! :)

Osoby, które miałyby z tym wszystkim problem, piszcie do mnie wiadomości prywatnę, postaram wam się pomóc. 

Poradnik tłumaczony na nasz język z tej strony: https://www.head-fi.org/threads/fiio-x5-3rd-gen-2x-akm-4490-balanced-out-dsd-dxd-dts-android-dual-card-slot.828402/page-965#post-14769688   

Dodałem trochę od siebie, sam instalowałem dokładnie tak, jak tutaj opisałem i urządzenie działa w pełni prawidłowo :) 

Od razu powiem też, że możliwe jest oglądanie stron internetowych przy jednoczesnym odtwarzaniu muzyki, nie ma żadnych zacięć, urządzenie chodzi zdecydowanie lepiej, uruchamia się o połowę ponad szybciej, na ustawieniu już 1416MHz. Naprawdę warto spróbować, bo urządzenie zyskuje dużo wigoru i daje nam sporo możliwości do innych manewrów, jak zmiana kodeków audio, czyszczenie systemu z niektórych aplikacji. Fajna sprawa :) 

Edytowane przez Fagner308
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 19:15, Fagner308 napisał:

Dodałem trochę od siebie, sam instalowałem dokładnie tak, jak tutaj opisałem i urządzenie działa w pełni prawidłowo :) 

Od razu powiem też, że możliwe jest oglądanie stron internetowych przy jednoczesnym odtwarzaniu muzyki, nie ma żadnych zacięć, urządzenie chodzi zdecydowanie lepiej, uruchamia się o połowę ponad szybciej, na ustawieniu już 1416MHz. Naprawdę warto spróbować, bo urządzenie zyskuje dużo wigoru i daje nam sporo możliwości do innych manewrów, jak zmiana kodeków audio, czyszczenie systemu z niektórych aplikacji. Fajna sprawa :) 

 

Wspaniale! Bardzo dziękuję za opracowanie tej instrukcji. O to dokładnie chodziło! :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie: czy po instalacji tego kernela nadal będzie można pobierać i instalować aplikacje ze sklepu play? Trudno by mi było korzystać z X5 III bez USB Audio Player Pro ;) 

Edytowane przez rob72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie wybierze opcji, by usunęło aplikacje Google, to powinny działać, ale nie powiem jak jest, bo odinstalowałem je znacznie wcześniej 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 23:14, Fagner308 napisał:

Jeśli się nie wybierze opcji, by usunęło aplikacje Google, to powinny działać, ale nie powiem jak jest, bo odinstalowałem je znacznie wcześniej 😅

 

OK :) 

 

mam rozumieć, że jak pojawi się nowy firmware, poprawiony przez Fidelizera, to całą procedurę z kernelem od jkbuha trzeba powtórzyć, zgadza się?

 

Powrót do oryginalnego androida nie jest już możliwy po wgraniu tego kernela?

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do oryginalnego androida jest możliwy, z tego co czytałem wystarczy zainstalować poprzednią wersję czystego systemu udostępnioną przez FiiO przy pomocy Firmware Upgrade Tool. A jest duże prawdopodobieństwo, że w nowych aktualizacjach, jeśli się pojawią, nie dojdzie do jakichkolwiek zmian w kernelu urządzenia, przez co kernel i recovery powinno zostać. Mogę to jeszcze sprawdzić, jakie są pliki w aktualizacji, ale były one głównie realizowane przez OTA, czyli bez ingerencji komputera, więc jest duża szansa, że takich zmian nie będzie :) 

Znalazłem odpowiedź: "To upgrade firmware you need to install stock recovery. FiiO's update tool doesn't work with TWRP, which is understandable."

By zainstalować aktualizację, najpierw należy zmienić TWRP recovery na stockowe, dostarczone przez FiiO. Innymi słowy, o ile się nie mylę, trzeba pobrać jedną z aktualizacji (na pewno jest w 1.10 ) plik boot.img, podmienić ją w folderze z programem z punktu 4. w poradniku 

Kolejny update: 

W paczce od jkbuha do TWRP jest recovery_stock.img, należy mu wtedy zmienić nazwę na boot.img i wtedy zainstaluje się poprzednie recovery. Dzięki temu będzie można zainstalować update'y od FiiO :)

Edytowane przez Fagner308
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fagner308 napisał:

Powrót do oryginalnego androida jest możliwy, z tego co czytałem wystarczy zainstalować poprzednią wersję czystego systemu udostępnioną przez FiiO przy pomocy Firmware Upgrade Tool. A jest duże prawdopodobieństwo, że w nowych aktualizacjach, jeśli się pojawią, nie dojdzie do jakichkolwiek zmian w kernelu urządzenia, przez co kernel i recovery powinno zostać. Mogę to jeszcze sprawdzić, jakie są pliki w aktualizacji, ale były one głównie realizowane przez OTA, czyli bez ingerencji komputera, więc jest duża szansa, że takich zmian nie będzie :) 

Znalazłem odpowiedź: "To upgrade firmware you need to install stock recovery. FiiO's update tool doesn't work with TWRP, which is understandable."

By zainstalować aktualizację, najpierw należy zmienić TWRP recovery na stockowe, dostarczone przez FiiO. Innymi słowy, o ile się nie mylę, trzeba pobrać jedną z aktualizacji (na pewno jest w 1.10 ) plik boot.img, podmienić ją w folderze z programem z punktu 4. w poradniku 

Kolejny update: 

W paczce od jkbuha do TWRP jest recovery_stock.img, należy mu wtedy zmienić nazwę na boot.img i wtedy zainstaluje się poprzednie recovery. Dzięki temu będzie można zainstalować update'y od FiiO :)

 

Wyczerpujące informacje. Dziękuję :)

 

Edytowane przez rob72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, trzcionka napisał:

Wybaczcie, jeśli było, ale nie znalazłem.

Czy x5 III zagra swobodnie po BT (np z Wh1000xm3)? 

 

Używałem z Momentum AEBT - obsługa bezproblemowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, trzcionka napisał:

Wybaczcie, jeśli było, ale nie znalazłem.

Czy x5 III zagra swobodnie po BT (np z Wh1000xm3)? 

 

Używam z kolumnami aktywnymi z APTX, działa rewelacyjnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączacie swoje X5gen3 jeszcze do DAC-a jakiegoś ? Czy jest do zdrowe podłączenie dla X5 ?

Już wiem! Nie powinno się podłączać DAC - DAC :D 

Edytowane przez mrbudyn
odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A aplikacja jest w pamięci wewnętrznej zapisana? Może trzeba spróbować włożyć kartę SD jakąś, przenieść aplikacje na SD i wtedy kombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2019 o 19:15, Fagner308 napisał:

Instrukcja instalacji Kernela V3.41 od jkbuha

Pierwsza ważna sprawa, że najpierw prawdopodobnie będzie wymagana instalacja purist roma w najnowszej wersji, w takiej ja wykonywałem, dla tej opcji opisuję tą metodę, nie powiem, czy na stockowym romie, szczególnie o innym oznaczeniu niż 1.2.5 będzie to działać. Dlatego też najpierw polecam zainstalować purist Roma w wersji 1.2.5 stąd: http://www.fidelizer-audio.com/fiio-x5iii-purist-rom-version-1-2-5-released/

 Druga ważna sprawa, urządzenie ma być naładowane do conajmniej 70%, by urządzenie nie padło w trakcie wykonywania po kolei punktów (dla zapominalskich: urządzenie można podładować po instalacji TWRP, czyli  mniej więcej w 6 punkcie).  Pamiętajcie tylko, że bateria musi starczyć do samego końca, bo NIE WOLNO instalować kernela (punkt 18.) podłączonego do USB, nasze urządzenie wtedy stanie się cegiełką wartą 1k pln, co wolelibyśmy uniknąć. Pełen opis po kolei co mamy wykonać jest na stronie: https://www.head-fi.org/threads/fiio-x5-3rd-gen-2x-akm-4490-balanced-out-dsd-dxd-dts-android-dual-card-slot.828402/page-965#post-14769688 jeśli ktoś chce zrobić wszystko kropka w kropkę jak jest opisane to przez twórcę.

1. Zainstalować sterowniki USB stąd: http://fiio-file.fiio.net/FiiO_USB_DAC_Driver-V4.47.0.zip

2.Najpierw należy pobrać TWRP stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=1395089523397899882

Wypakować wszystko z tego zipa

3. Wyłączyć X5III i wyłączone urządzenie podłączyć do komputera, trzymając guzik poprzedniej piosenki

 

No i mam problemy "na dzień dobry" przy próbie instalacji... 

Nie idzie od początku, zmieniam porty usb, ale wciąż mam komunikat, że nie rozpoznał urządzenia... Sterownik FiiO USB DAC zainstalował się prawidłowo... a taki komunikat, niezależnie od resetów i zmieniania portów USB... "nie rozpoznano urządzenia USB"... nie wiem gdzie jest błąd w sztuce... wszystko na Win7 robione,

 

Oczywiście przez androida łączy się DAP z kompem prawidłowo...

 

Czy ktoś wie o co chodzi?

 

Rozwiązanie? Zapewne trzeba przestawić ze storage na USB DAC, ale to do sprawdzenia...

 

Ten kernel to konieczność, FiiO ślimaczy się strasznie na androidzie...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czyli to nie jest takie proste... po podłączeniu zawiesza się i koniec... przestrzegam... 

 

FiiO nie sprawia mi żadnych problemów, ale jak go podłączam w sposób opisany powyżej, to się zawiesza na amen, tzn. nie startuje w ogóle, zero reakcji, można czekać i czekać... odpuszczam temat, szkoda... może jakiś spryciarz napisze mi co jest nie tak? Oczywiście mam zainstalowanego Fidelizera 1.2.5.

 

Cytat

 

 

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności