Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, zielinskitomasz napisał:

Znaczna różnica na tym romie? Gwara leci rozumiem?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

O różnicy się nie wypowiem, bo oryginalnego firmware dawno nie wgrywałem, od dłuższego czasu zawsze mam wgrany fidalizer. A coś więcej to jest tu:

http://www.fidelizer-audio.com/fiio-x5iii-purist-rom-version-1-2-3-released/

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła sie nowa aktualizacja 1.2.4

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Jakby więcej basu. Testów cdn.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmetyka, jakby więcej basu, ale to nadal za mało moim zdaniem... mało w tym zadziorności, dynamiki, mocy... miałem/mam trzy DAP-y FiiO: X1, X3 II i teraz X5 III i zawsze jakby mnie ktoś zapytał z czym mi się kojarzą DAP-y FiiO, to odpowiem "Misiowe"... super, że pojawił się wątek z Fidelizerem, bo to, jak np. w Xduoo X3 - Rockbox sprawił, że ze średniego/dobrego DAP-a, mamy mocno porządne (zadziornie!) grające urządzenie. Tego też oczekuję od FiiO, a FiiO nawet nie daje do tego narzędzi... w X5 III equalizer jest cieniutki, szkoda.. :(

 

Niebawem zainstaluję Fidelizera i zobaczymy... szkoda, że FiiO, utknęło w norze misia... ;)

 

Poza tym, w firmware 1.2.4 nadal brak wyszukiwania alfabetycznego po folderach... przestaję to rozumieć... ;)

 

No nic, wierzę więc w Fidelizera, że odmieni nam "Misia" ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rob72 napisał:

Kosmetyka, jakby więcej basu, ale to nadal za mało moim zdaniem... mało w tym zadziorności, dynamiki, mocy... miałem/mam trzy DAP-y FiiO: X1, X3 II i teraz X5 III i zawsze jakby mnie ktoś zapytał z czym mi się kojarzą DAP-y FiiO, to odpowiem "Misiowe"... super, że pojawił się wątek z Fidelizerem, bo to, jak np. w Xduoo X3 - Rockbox sprawił, że ze średniego/dobrego DAP-a, mamy mocno porządne (zadziornie!) grające urządzenie. Tego też oczekuję od FiiO, a FiiO nawet nie daje do tego narzędzi... w X5 III equalizer jest cieniutki, szkoda.. :(

 

Niebawem zainstaluję Fidelizera i zobaczymy... szkoda, że FiiO, utknęło w norze misia... ;)

 

Poza tym, w firmware 1.2.4 nadal brak wyszukiwania alfabetycznego po folderach... przestaję to rozumieć... ;)

 

No nic, wierzę więc w Fidelizera, że odmieni nam "Misia" ;)

 

Połączenie zbalansowane daje dźwięk o lepszej dynamice i nieco cofniętej średnicy. Wypróbuj go.

Sam Fidelizer w porównaniu do stocka działa szybciej i stabilniej  jeśli chodzi o system, ale nie wprowadza żadnych zmian w dźwięku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 16:14, userfrom napisał:

 

Połączenie zbalansowane daje dźwięk o lepszej dynamice i nieco cofniętej średnicy. Wypróbuj go.

Sam Fidelizer w porównaniu do stocka działa szybciej i stabilniej  jeśli chodzi o system, ale nie wprowadza żadnych zmian w dźwięku.

 

Dziękuję za konkret info. OK, spróbuję przez wyjście zbalansowane :)

Godzinę temu, rob72 napisał:

 

Dziękuję za konkret info. OK, spróbuję przez wyjście zbalansowane :)

 

Skoro urodził się ten temat... ;)

 

Czyli muszę mieć zbalansowane słuchawki 2,5"? Dobrze rozumiem, że żadnej sensownej przejściówki nie ma żeby podłączyć słuchawki 3,5" do wyjścia zbalansowanego 2,5" w FiiO X5 III?

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rob72 napisał:

 

Dziękuję za konkret info. OK, spróbuję przez wyjście zbalansowane :)

 

Skoro urodził się ten temat... ;)

 

Czyli muszę mieć zbalansowane słuchawki 2,5"? Dobrze rozumiem, że żadnej sensownej przejściówki nie ma żeby podłączyć słuchawki 3,5" do wyjścia zbalansowanego 2,5" w FiiO X5 III? 

 

Ja nie wiem, czy w ogóle istnieją takie przejściówki z 3,5 na 2,5, bo to potrzebny jest chyba rodzaj konwertera. Może podpowie ktoś bardziej obeznany w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, userfrom napisał:

 

Ja nie wiem, czy w ogóle istnieją takie przejściówki z 3,5 na 2,5, bo to potrzebny jest chyba rodzaj konwertera. Może podpowie ktoś bardziej obeznany w temacie.

 

 

Szukałem i nie znalazłem, jest tylko przejściówka zbalansowana w drugim kierunku...

 

Co do Fidelizera, to już widzę z prezentacji, że dodano opcję mega bass to standardowego equalizera, który kuleje do bólu, a więc coś tam próbują ratować. Poza tym jeśli zauważalnie się szybciej uruchamia, to już warto, obecnie mój startuje z 45-50 sekund... poza tym bateria, u mnie 7 godzin, maks, maks 8 godzin, na  Fidelizerze zapewne więcej, bo się tym chwalą przecież... Coś mi się tak wydaje, że aby się cieszyć w pełni z FiiO X5 III, to trzeba spróbować z tym alternatywnym softem :)

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rob72 napisał:

 

Szukałem i nie znalazłem, jest tylko przejściówka zbalansowana w drugim kierunku... 

 

Co do Fidelizera, to już widzę z prezentacji, że dodano opcję mega bass to standardowego equalizera, który kuleje do bólu, a więc coś tam próbują ratować. Poza tym jeśli zauważalnie się szybciej uruchamia, to już warto, obecnie mój startuje z 45-50 sekund... poza tym bateria, u mnie 7 godzin, maks, maks 8 godzin, na  Fidelizerze zapewne więcej, bo się tym chwalą przecież... Coś mi się tak wydaje, że aby się cieszyć w pełni z FiiO X5 III, to trzeba spróbować z tym alternatywnym softem :)

 

 

Można jeszcze zainstalować dodatkowe skrypty i zmodyfikowane jądro systemu i uzyskać jeszcze większą wydajność (bardziej optymalna obsługa procesora i operacji wejścia/wyjścia i inne).

https://www.head-fi.org/threads/fiio-x5-3rd-gen-2x-akm-4490-balanced-out-dsd-dxd-dts-android-dual-card-slot.828402/page-984#post-14861013

 

PS. Jaki mega bass?

Edytowane przez userfrom
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, userfrom napisał:

 

Można jeszcze zainstalować dodatkowe skrypty i zmodyfikowane jądro systemu i uzyskać jeszcze większą wydajność (bardziej optymalna obsługa procesora i operacji wejścia/wyjścia i inne).

https://www.head-fi.org/threads/fiio-x5-3rd-gen-2x-akm-4490-balanced-out-dsd-dxd-dts-android-dual-card-slot.828402/page-984#post-14861013

 

PS. Jaki mega bass?

 

XBass :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4 kwiecień 2019 o 21:56, ten napisał:

O różnicy się nie wypowiem, bo oryginalnego firmware dawno nie wgrywałem, od dłuższego czasu zawsze mam wgrany fidalizer. A coś więcej to jest tu:

http://www.fidelizer-audio.com/fiio-x5iii-purist-rom-version-1-2-3-released/

 

Lipa... po instalacji Fidelizera, Fiio się co prawda uruchamia, ale z takim opisem: "Unfortunately, FiiO Music has stopped"... super jest...

 

i tyle tego jest...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemol13 napisał:

Wyczyść, dane aplikacji i fiio music zadziala🙂

 

Nie ma wyjścia z tej sytuacji, po starcie od razu utyka na Fiio Music z komunikatem: "Unfortunately, FiiO Music has stopped" - wciskasz ok, i tak w koło, z tej sytuacji nie ma wyjścia, niestety... jakiś niewypał z tym Fidelizerem... na szczęscie udało mi się przywrócić FiiO do oryginalnego softu 1.2.1... raczej nie uśmiecha mi się uceglić DAP-a wartego około 1200 zł...

 

Być może nie postawi się prawidłowo Fidelizera 1.2.3 na Fiio z wgranym softem 1.2.4, być może o to chodzi... może ktoś podpowie?

 

...albo przed instalacją Fidelizera, trzeba zresetować wszystkie ustawienia FiiO X5 III do ustawień fabrycznych... szkoda, że w instrukcji nie ma o tym mowy... dobrze myslę?

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, przełącz się na "android mode" i w ustawieniach aplikacji wyczyść dane. Jak to zrobisz to po przełączeniu na tryb "pure music"  wszystko będzie działać. Też instalowałem fidelizera na soft 1.2.4 i  też mi wyrzucało błąd w fiio music, po wyczyszczeniu danych  apki wszystko śmiga.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, przemol13 napisał:

Miałem to samo, przełącz się na "android mode" i w ustawieniach aplikacji wyczyść dane. Jak to zrobisz to po przełączeniu na tryb "pure music"  wszystko będzie działać. Też instalowałem fidelizera na soft 1.2.4 i  też mi wyrzucało błąd w fiio music, po wyczyszczeniu danych  apki wszystko śmiga.

 

 Ok, czyli najpierw, przed instalacją Fidelizera czyścimy wszystko do ustawień fabrycznych i dopiero następnie instalujemy Fidelizera 1.2.3. OK! Dzięki za info :)

 

Przy okazji pytanie... wróciłem do softu 1.2.1 i chciałem uruchomić ponownie Viper Effect chociaż z tymi podstawowymi funkcjami, ale wszystko zablokowane... połączyłem Fiio z siecią, ale nadal jest blokada Vipera...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przemol13 napisał:

Miałem to samo, przełącz się na "android mode" i w ustawieniach aplikacji wyczyść dane. Jak to zrobisz to po przełączeniu na tryb "pure music"  wszystko będzie działać. Też instalowałem fidelizera na soft 1.2.4 i  też mi wyrzucało błąd w fiio music, po wyczyszczeniu danych  apki wszystko śmiga.

 

 

OK , wszystko śmiga na Fidelizer 1.2.4 :)

 

...o brzmieniu nic nie napiszę teraz, ciekawe czy też jest podrasowane w trybie "pure music", ale pierwsze wrażenie - więcej basu i szersza scena, takie cuda... albo po prostu ulegam sugestii... ;)

 

...a tak w ogóle przez kilka godzin powróciłem do oryginalnego softu 1.2.1 i muszę to napisać, że nie był on wcale taki zły, miał wiele do powiedzenia w kwesti brzmienia, na pewno dzięki Viper Effect i to nawet z podstawowymi funkcjami,

 

...no nic, słuchamy przez Fidelizera 1.2.4 :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15 kwiecień 2019 o 16:51, rob72 napisał:

 

OK , wszystko śmiga na Fidelizer 1.2.4 :)

 

...o brzmieniu nic nie napiszę teraz, ciekawe czy też jest podrasowane w trybie "pure music", ale pierwsze wrażenie - więcej basu i szersza scena, takie cuda... albo po prostu ulegam sugestii... ;)

 

...a tak w ogóle przez kilka godzin powróciłem do oryginalnego softu 1.2.1 i muszę to napisać, że nie był on wcale taki zły, miał wiele do powiedzenia w kwesti brzmienia, na pewno dzięki Viper Effect i to nawet z podstawowymi funkcjami,

 

...no nic, słuchamy przez Fidelizera 1.2.4 :)

 

Fiio X5 III z Fidelizerem 1.2.4 brzmi znakomicie! Dodano góry, dodano dołu, dodano też i basu, poszerzono scenę! Słuchanie Muzyki staje się po prostu przyjemnością, bo dzwięk jest czysty i bardzo precyzyjny.

 

Cóż, FiiO X5 III, to średnia półka, ale z tym dodakiem, to jeden szczebelek chyba wyżej. Jestem bardzo zadowolony :)

 

Ten dodatek ośmiesza również trochę inżynierów z FiiO,  bo udowadnia, że można, ja się chce i potrafi...

 

Wydaje mi się, że Fidelizer pracuje na innym kodeku, niż ten oryginalny, bo zmiana jest naprawde spora na plus, mały cud, ten DAP zaczął GRAĆ!

 

Poza tym szybciej się uruchamia i odrobinę sprawniej też działa i chyba odrobinkę dłużej trzyma aku...

 

Inżynierowie FiiO powinni zapaść się pod ziemię... Twórca Fidelizera ich deklasuje...

 

Zainstalowanie tego dodatku wydaje się po prostu koniecznością, aby nie cierpieć i aby w pełni delektować się Muzyką.

 

Polecam i dziękuję też wszystkim, którzy o tym dodatku, na tym Forum napisali :)

 

...a może to wszystko przez to, że odciążono procesor i system... ;)

 

 

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 09:26, ten napisał:

Informacyjnie, pojawił się nowy fidalizer 1.2.4

http://www.fidelizer-audio.com/fiio-x5iii-purist-rom-version-1-2-4-released/

 

30 minut temu, Adam 76 napisał:

Możecie wyjaśnić co to ten fidelizer 1.2.4 i skąd i jak go zainstalować? 

Tu masz (cytat powyżej) źródło 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Wi-Fi w Fiio X5 III...

 

Odinstalowałem nowe FiiO Music app i powróciłem do starej wersji 3.4.3 i nie żałuję. Stara apka działa dużo szybciej i co dla mnie istotne, ma alfabetyczne wyszukiwane po folderach. Uważam, że FiiO wypuściło nowe FiiO Music mocno niedopracowane... pocą się, poprawiają, ale wciąż ma ona kłopoty.

Drugi powód to ViPER Effect  i tu mam problem, bo aplikacja startuje, ale wszystkie funkcje ma zablokowane, domyślam się, że musi się połączyć ze stroną Vipera i tu mam problem, bo nie działa mi Wi-F w FiiO...

 

Przy łączeniu, kręci w kołko z info:  Saved - Obtaining IP address

 

Hasło na 100% dobre, bo tablet mi śmiga na tym haśle... ustawienia w FiiO ok, WPA2 PSK, proxy NONE, sygnał excellent... o co chodzi?

 

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rob72 napisał:

Mam problem z Wi-Fi w Fiio X5 III...

 

Odinstalowałem nowe FiiO Music app i powróciłem do starej wersji 3.4.3 i nie żałuję. Stara apka działa dużo szybciej i co dla mnie istotne, ma alfabetyczne wyszukiwane po folderach. Uważam, że FiiO wypuściło nowe FiiO Music mocno niedopracowane... pocą się, poprawiają, ale wciąż ma ona kłopoty.

Drugi powód to ViPER Effect  i tu mam problem, bo aplikacja startuje, ale wszystkie funkcje ma zablokowane, domyślam się, że musi się połączyć ze stroną Vipera i tu mam problem, bo nie działa mi Wi-F w FiiO...

 

Przy łączeniu, kręci w kołko z info:  Saved - Obtaining IP address

 

Hasło na 100% dobre, bo tablet mi śmiga na tym haśle... ustawienia w FiiO ok, WPA2 PSK, proxy NONE, sygnał excellent... o co chodzi?

 

 

 

Wejdź w Fiio do Saved Networks w ustawieniach Wi-Fi, wybierz z menu identyfikator swojej sieci Wi-Fi, wybierz Forget, a potem wprowadź tę sieć jeszcze raz (poprzez Add Network).

Nawiasem mówiąc to nie przypominam sobie, żeby do Viper Effects było potrzebne Wi-Fi, chyba że któryś z efektów masz dodatkowo wykupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, userfrom napisał:

 

Wejdź w Fiio do Saved Networks w ustawieniach Wi-Fi, wybierz z menu identyfikator swojej sieci Wi-Fi, wybierz Forget, a potem wprowadź tę sieć jeszcze raz (poprzez Add Network).

Nawiasem mówiąc to nie przypominam sobie, żeby do Viper Effects było potrzebne Wi-Fi, chyba że któryś z efektów masz dodatkowo wykupione.

 

Dziękuję za pomoc, ale lipa jest... obok leży tablet i śmiga, a tu pomimo wskazówek od Ciebie zero sieci... teraz tego nie wyświetla, ale przy Wi-Fi jest wykrzyknik... nie rozumiem tego, może jest uszkodzona antena w FiiO?

 

Kupiłem FiiO z firmware 1.2.1 i Viper miał część funkcji dostępnych, ale teraz po powrocie do tej apki wszystko ma zablokowane i cokolwiek się wciśnie prosi o połączenie z siecią, nie mam pojęcia o co chodzi...

 

Czyli mam trzepnięte Wi-Fi w DAP-ie, no super jest... wykonałem wszelkie możliwe konfiguracje i jest lipa, to powinno śmigać, a pokazuje środkowy paluch... może FiiO potrzebuje IP static???

Edytowane przez rob72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności