Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słucham z FH5 w połączeniach standardowym i zbalansowanym i zmian nie zauważyłem.  

 

Zaraz podepne FH5 i sprawdzę... 

 

Edyta:

A więc tak, doszło więcej basu i minimalnie więcej powietrza w moim odczuciu (tipsy balanced, kabel stokowy )

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rafik87 napisał:

Zaraz podepne FH5 i sprawdzę... 

 

Edyta:

A więc tak, doszło więcej basu i minimalnie więcej powietrza w moim odczuciu (tipsy balanced, kabel stokowy )

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Poza tematem: czy DM6 oceniasz ogólnie wyżej od FH5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz podepne FH5 i sprawdzę...  
Edyta:
A więc tak, doszło więcej basu i minimalnie więcej powietrza w moim odczuciu (tipsy balanced, kabel stokowy )
 
Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
Jeśli tak jest to nie dobrze z tym basem. Bedzie go za dużo na FH5. Potestuje dzisiaj. Poza tym jest zachęcająco.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest to nie dobrze z tym basem. Bedzie go za dużo na FH5. Potestuje dzisiaj. Poza tym jest zachęcająco.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Akurat na FH5 jest dobrze, dla mnie mogło by być nawet troszkę więcej

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na FH5 jest dobrze, dla mnie mogło by być nawet troszkę więcej

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

Nie przesadzili na szczęście. Jest ok. Tipsy balanced.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.03.2019 o 21:41, Adam 76 napisał:

Moim zdaniem trochę tego dołu za dużo a i mógłby być lepiej zebrany, trochę za bardzo jest poluzowany ale całościowo to i tak jeszcze nigdy tak dobrze jak teraz nie było więc trzeba się cieszyć :). Takie mocne 5 w mojej skali 1-10. 

 

Tak, może z tym dołem to coś jakby za dużo... ;) ale i tak idą w ciekawym kierunku, moim zdaniem to sprzęt lepszy niż w momencie kupowania... :)

 

Fiio ogólnie rozczarowuje bas... ok, za dużo basu, to lipa i psucie Muzyki, ale to ja, ja chcę o tym decydować ile go ma być, niestety cała rodzina Fiio "żałuje" go... czemu? Był ViPER Effect i dawał spore możliwości, ale też krzywdził niestety muzykę... teraz go wycofali i jest jednak dziura... powinni dodać funkcję basu i już...

 

Ogólnie firmware 1.2.3. poprawia coraz więcej, ale wyszukiwanie alfabetyczne wciąż nie działa i brak pamięci/miejsca słuchanego folderu, tzw. ścieżki.

 

Poza tym, nie rozumiem czemu, jak się najpierw podłączy kabelkiem Fiio do kompa to nie widzi kart, trzeba najpierw go włączyć, a dopiero później kabelek dołączyć, dziwne kombinacje... ;)

 

No ale brzmieniowo wciąż progres, czekamy więc na firmware 1.2.4, zapewne pod koniec marca...  :)

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że jednak na firmware 1.2.2 grał X5 III lepiej. Scena była jakby szersza odrobinę i selekcja instrumentów pełniejsza, i w ogóle soczystszy w ogólnym odbiorze. Dziś wracam więc do firmware 1.2.2 i zobaczymy, czy to tylko takie moje indywidualne odczucie, czy coś jest na rzeczy... ;)

 

Przekombinowali programiści z FiiO, albo świadomie nie chcą, żeby aż tak dobrze grał w oprogramowaniu finalnym?

 

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przez sam odtwarzacz nie da się wrócić do poprzedniego firmware , zapewne jest potrzebne jakieś narzędzie i zrobić to przez windowsa... może ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić? Firmware 1.2.3. brzmieniowo chyba rozczarowuje, "chyba" bo obecnie nie mogę porównać obu firmware...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rob72 napisał:

Niestety, przez sam odtwarzacz nie da się wrócić do poprzedniego firmware , zapewne jest potrzebne jakieś narzędzie i zrobić to przez windowsa... może ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić? Firmware 1.2.3. brzmieniowo chyba rozczarowuje, "chyba" bo obecnie nie mogę porównać obu firmware...

 

Tutaj jest instrukcja, wraz z oprogramowaniem - downgrade do wersji 1.2.1.

https://www.fiio.com/newsinfo/69471.html

 

Potem można sobie ściągnąć wersję 1.2.2 stąd:

http://x5pack.fiio.net/1.2.1/X5-ota-1.2.2.zip

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, userfrom napisał:

 

Tutaj jest instrukcja, wraz z oprogramowaniem - downgrade do wersji 1.2.1.

https://www.fiio.com/newsinfo/69471.html

 

Potem można sobie ściągnąć wersję 1.2.2 stąd:

http://x5pack.fiio.net/1.2.1/X5-ota-1.2.2.zip

 

Bardzo dziękuję za pomoc  :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kabel. Np. Fiio CL06. Tzn. USB-C do MICRO-USB.

Nie jestem tylko pewny czy Fiio X5 III obsługuje tryb DAC po usb z wykorzystaniem własnego zasilania(jak np. Fiio Q1 Mark II). Moje fiio X5 II podpięte tym kablem niestety ładuje się z telefonu pobierając okolo 0,7A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel. Np. Fiio CL06. Tzn. USB-C do MICRO-USB.

Nie jestem tylko pewny czy Fiio X5 III obsługuje tryb DAC po usb z wykorzystaniem własnego zasilania(jak np. Fiio Q1 Mark II). Moje fiio X5 II podpięte tym kablem niestety ładuje się z telefonu pobierając okolo 0,7A.
Gdy złącze typu C zostanie włożone do niektórych smartfonów, pojawi się komunikat informujący, że telefon ładuje inne urządzenie, mimo że tak naprawdę nie jest. To normalne.

Taki opis znalazłem na koncie mp3store na allegro.
Hmm a jak sprawić aby USB audio player pro puścił sygnał do USB?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Poweramp. Natomiast audio przekierowuje mi automatycznie po uruchomieniu odtwarzacza.

Powinno też się dać wybrać w ustawieniach odtwarzacza.

Wrzuciłem screen jak to wygląda w Poweramp.

 

Co do tego kabla to jest tak jak opisują. Tyle, że nie każde urządzenie Fiio potrafi wykorzystać własną baterię w trybie DAC. X5 III jest nowym urządzeniem więc powinno to działać, ale musiałbyś poczytać na forach zagranicznych czy tak faktycznie jest.

Przy starszym sprzęcie fiio niestety jest mocny drenaż baterii. W trybie DAC działają tylko z zasilania zewnętrznego.

 

86775d4630b7046306c9f3da044e1a02.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Poweramp. Natomiast audio przekierowuje mi automatycznie po uruchomieniu odtwarzacza.
Powinno też się dać wybrać w ustawieniach odtwarzacza.
Wrzuciłem screen jak to wygląda w Poweramp.
 
Co do tego kabla to jest tak jak opisują. Tyle, że nie każde urządzenie Fiio potrafi wykorzystać własną baterię w trybie DAC. X5 III jest nowym urządzeniem więc powinno to działać, ale musiałbyś poczytać na forach zagranicznych czy tak faktycznie jest.
Przy starszym sprzęcie fiio niestety jest mocny drenaż baterii. W trybie DAC działają tylko z zasilania zewnętrznego.
 
86775d4630b7046306c9f3da044e1a02.jpg
Dzięki za info. Teraz mam jasność

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafik87 napisał:

Pojawiła sie nowa aktualizacja 1.2.4

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Polecam poczekać i zainstalować modyfikacje firmware „Fidalizer”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczekać i zainstalować modyfikacje firmware „Fidalizer”
Znaczna różnica na tym romie? Gwara leci rozumiem?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności