Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, userfrom napisał:
 
Używasz Tidala? Jeśli tak, to czy w nowej wersji działa szybciej, sprawniej?

Używam, i według mnie działa lepiej. Szybciej wczytuje utwory, playlisty, wyszukiwanie jest szybsze i okładki sprawniej się wczytują.
Jestem ciekawy czy ten stan utrzyma się cały czas

 

Panowie krótko to co się zmieniło w nowym sofcie to:

- Wokale są bliżej twarzy

- szerokość sceny na +

- rozdzielczość

- bass jest mocniejszy ale nie zalewa innych pasm

 

A po kilku godzinach słuchania stwierdzam że zestroili go na charakterystykę grania FH5, w sumie nie dziwi mnie takie zagranie ze strony Fiio.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez rafik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rafik87 napisał:

Używam, i według mnie działa lepiej. Szybciej wczytuje utwory, playlisty, wyszukiwanie jest szybsze i okładki sprawniej się wczytują.
Jestem ciekawy czy ten stan utrzyma się cały czas

 

Panowie krótko to co się zmieniło w nowym sofcie to:

- Wokale są bliżej twarzy

- szerokość sceny na +

- rozdzielczość

- bass jest mocniejszy ale nie zalewa innych pasm

 

A po kilku godzinach słuchania stwierdzam że zestroili go na charakterystykę grania FH5, w sumie nie dziwi mnie takie zagranie ze strony Fiio.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Również mam wrażenie, że przybliżyli brzmienie bardziej w stylu M9 - odtwarzając muzykę w aplikacji FiiO Music basu jest więcej, brzmienie jest trochę cieplejsze, mniej płaskie i neutralne. Podoba mi się to, co słyszę. Zaznaczam jednak, że nie dokonałem bezpośredniego porównania - nie słuchałem odtwarzacza na starszym FW, przed samą aktualizacją.

 

Funkcjonalnie też są zmiany - apka FiiO Music jest jak z nowszych odtwarzaczy, a domyślnie włączona jest nawigacja gestami, tak jak w M6 czy M9. Można jednak włączyć z powrotem przyciski nawigacyjne pod ekranem. Wydajność jest dobra, odtwarzacz działa płynnie, nie ma takiej zadyszki po starcie. Nie dodawałem jednak konta Google i nie sprawdzałem aplikacji strumieniujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, userfrom napisał:

Z tego, co tam pisze to w nowej wersji Fiio Music nie ma Viper Effects (wygasła licencja), z którego korzystam więc raczej nie będę upgradował.

Możesz zaktualizować system i mieć dwie aplikacje muzyki od Fiio - jedną starą (z Viperem) i jedną nową.

 

Edit: Przepraszam - stara wersja nadpisze nową. Możesz mieć dwie wersję używając aplikacji klonujących, ale to chyba bez sensu - skoro chcesz używać Vipera, to po prostu na nowym systemie zainstaluj sobie starą wersję :)

Edytowane przez Najner
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maciux napisał:

 

Również mam wrażenie, że przybliżyli brzmienie bardziej w stylu M9 - odtwarzając muzykę w aplikacji FiiO Music basu jest więcej, brzmienie jest trochę cieplejsze, mniej płaskie i neutralne. Podoba mi się to, co słyszę. Zaznaczam jednak, że nie dokonałem bezpośredniego porównania - nie słuchałem odtwarzacza na starszym FW, przed samą aktualizacją.

[..]

 

Czy te zmiany w dźwięku są na poziomie systemu operacyjnego, czy w aplikacji FIIO Music? W Foobarze2000 też słychać zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, userfrom napisał:

 

Czy te zmiany w dźwięku są na poziomie systemu operacyjnego, czy w aplikacji FIIO Music? W Foobarze2000 też słychać zmiany?

 

Również zadałem sobie to pytanie, ale jeszcze nie znalazłem na nie odpowiedzi - być może sprawdzę to później :) Zakładam, że to wpływ aplikacji FiiO Music i Foobar2000 zabrzmi standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 21:01, rafik87 napisał:

Używam, i według mnie działa lepiej. Szybciej wczytuje utwory, playlisty, wyszukiwanie jest szybsze i okładki sprawniej się wczytują.
Jestem ciekawy czy ten stan utrzyma się cały czas

 

Panowie krótko to co się zmieniło w nowym sofcie to:

- Wokale są bliżej twarzy

- szerokość sceny na +

- rozdzielczość

- bass jest mocniejszy ale nie zalewa innych pasm

 

A po kilku godzinach słuchania stwierdzam że zestroili go na charakterystykę grania FH5, w sumie nie dziwi mnie takie zagranie ze strony Fiio.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Widzę, że jesteś posiadaczem zarówno Fiio jak i LG V30. Pokusisz się o krótkie porównanie klasy dźwięku fiio vs v30?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie posłuchałem na nowym sofcie i ... nie wiem kto zrobił obecne strojenie tego grajka ale powinien awansować w FiiO. Jak dobrze, że nie było chętnych na niego za tysiaka . W końcu gra na nim muzyka! 
I jak wypadają Oppo PM3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekkos idealnie to ująłeś. 

Joseph z Oppo pm3 dalej brakuje rozdzielczości i jest za ciepło ale jak wcześniej grały z fiio na powiedzmy 10% swoich możliwości tak teraz na 50%, już są przebłyski magii pm3. A jeszcze fajniej jest z Aune E1. Żeby jeszcze nadać mu bardziej surową barwę na średnicy, zwiększyć rozdzielczość  i dać bardziej analogową górę... No ale i tak jestem mega zadowolony ze zmian bo w końcu jest w nim muzyka. Świetna robota.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Widzę, że jesteś posiadaczem zarówno Fiio jak i LG V30. Pokusisz się o krótkie porównanie klasy dźwięku fiio vs v30?
Krótko. Zarówno na FH5 jak również na HD660S x5 III gra o niebo lepiej. X5 III słucham przez Fiio A5. Dźwięk jest szerszy i mięsisty. Na V30 mamy do czynienia z małą sceną i mniejsza separacja. V30 polecam do mniej wymagających nagrań i streamingu. Raczej dokanalowki. Ale v30 to wciąż B dobre źródło.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, zielinskitomasz said:

Krótko. Zarówno na FH5 jak również na HD660S x5 III gra o niebo lepiej. X5 III słucham przez Fiio A5. Dźwięk jest szerszy i mięsisty. Na V30 mamy do czynienia z małą sceną i mniejsza separacja. V30 polecam do mniej wymagających nagrań i streamingu. Raczej dokanalowki. Ale v30 to wciąż B dobre źródło.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Do FH5 też jedziesz przez X5 -> A5 -> FH5? Co to daje wówczas? Pytam bo interesuje mnie takie stackowanie. Barwa idzie z X5 a potem tylko wzmacnianie z A5 czy A5 zmienia też dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nicodem napisał:

 

Do FH5 też jedziesz przez X5 -> A5 -> FH5? Co to daje wówczas? Pytam bo interesuje mnie takie stackowanie. Barwa idzie z X5 a potem tylko wzmacnianie z A5 czy A5 zmienia też dźwięk?

 

FiiO X5 III brzmi dużo lepiej przez wyjście liniowe. Wbudowany układ wzmacniacza trochę ogranicza potencjał podwójnego DAC-a, więc z zewnętrznym wzmakiem można uzyskać znacznie lepsze efekty + czystszy sygnał. Zawsze jestem pod wrażeniem możliwości X5 III w roli przetwornika - zrównoważony sygnał, mocna separacja kanałów, wysoka rozdzielczość.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
FiiO X5 III brzmi dużo lepiej przez wyjście liniowe. Wbudowany układ wzmacniacza trochę ogranicza potencjał podwójnego DAC-a, więc z zewnętrznym wzmakiem można uzyskać znacznie lepsze efekty + czystszy sygnał. Zawsze jestem pod wrażeniem możliwości X5 III w roli przetwornika - zrównoważony sygnał, mocna separacja kanałów, wysoka rozdzielczość.
Dziekuje maciux. Dokładnie tak jak napisał kolega. Dodam. że A5 jest rozwiązaniem tymczasowym. Pewnie zostanie do zastosowań mobilnych ale teraz zbieram na lampowy Felix Echo pod HD660S ze względu także na potrzebę odtwarzania przez komputer z wykorzystaniem x5 jako DAC.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze, mam go od kilku miesięcy i jest zadowolony, bo to przełom jakościowy w stosunku do moich poprzednich DAP-ów, czyli Aigo Z6 czy Xduoo X3, nie pisząc już o FiiO X3 II...

W wersji firmware 1.2.1 brzmieniowo jednak czegoś brakowało X5 III, w ogóle FiiO ma taką tendencję do takiego "zamulania" brzmienia, takiego blokowania tego, co mogłoby być... ale po wgraniu firmware 1.2.2 (warto dodać, że to wciąż jest wersja beta!) dźwięk jest wyraźnie na plus. Tak jak powyżej już zostało napisane, dźwięk się przybliżył, rozjaśnił i ze sceną jest wyraźnie lepiej, dodano troche basu. Fajnie, że mając wciąż ten sam odtwarzacz, po wgraniu nowego softu stałem się posiadaczem czegoś wyraźnie lepszego :)

Oczywiście wersja beta 1.2.2. ma swoje problemy… wyszukiwanie alfabetyczne folderów nie działa… nie poprawiona też wady z wciśniętą na dłużej pauzą (trudne wzbudzenie…), bateria nadal trzyma przeciętnie (u mnie między 6-7, maks to 8 godzin). Troszę przydługie uruchamianie X5, ale da się żyć… chyba pogorszyła się czułość ekranu dotykowego (potwierdzacie?)…

Poza tym, przy bezpośrednim podłączeniu DAP-a do kompa nie widzi kart (trzeba do już włączonego FiiO podłączyć dopiero kabelek – wtedy widzi karty prawidłowo) – może ktoś wie jak to ustawić?

Generalnie, mocna rzecz i na razie mam takie przeczucie, że to mi wystarczy na dłużej, no jest moc w nim i czekamy na oficjalną wersję firmware 1.2.2 :)

 

 

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest dostępne nowe oprogramowanie wersja 1.2.3. Lista zmian:

1. Added support for external M3U playlists;
2. Added "Return to main menu" option in Now Playing menu (tap the "More functions" icon at the upper right corner to select);
3. Added track info display in Now Playing menu (click the album art display area to switch between album art, lyrics and track info display);
4. Added Max volume and Fixed volume setting (can be set in System settings -> Audio settings);
5. Added sorting functions to Playlists menu (tap the "More functions" icon at the upper right corner to select the sorting method);
6. Added cue splitting for DSD tracks;
7. Added cue splitting for multiple tracks within a single cue sheet;
8. Fixed issue where the SD cards could not be selected as save location when using WiFi Song Transfer;
9. Fixed issue where the DSD tracks could not be played properly when output via Bluetooth;
10. Fixed issue where exceptions might occur when playing via DLNA;
11.  Fixed issue where the adjustment of some frequency bands in EQ settings could not be remembered;
12. Fixed issue where the display in EQ setting would not refresh after a reset;
13. Improved the sorting by file name;
14. Improved the icon tapping recognition in some pages of FiiO Music;
15. Miscellaneous improvements and bug fixes.

 

Link do pobrania: http://x5pack.fiio.net/1.2.2/X5-ota-1.2.3.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępne nowe oprogramowanie wersja 1.2.3. Lista zmian:
1. Added support for external M3U playlists;
2. Added "Return to main menu" option in Now Playing menu (tap the "More functions" icon at the upper right corner to select);
3. Added track info display in Now Playing menu (click the album art display area to switch between album art, lyrics and track info display);
4. Added Max volume and Fixed volume setting (can be set in System settings -> Audio settings);
5. Added sorting functions to Playlists menu (tap the "More functions" icon at the upper right corner to select the sorting method);
6. Added cue splitting for DSD tracks;
7. Added cue splitting for multiple tracks within a single cue sheet;
8. Fixed issue where the SD cards could not be selected as save location when using WiFi Song Transfer;
9. Fixed issue where the DSD tracks could not be played properly when output via Bluetooth;
10. Fixed issue where exceptions might occur when playing via DLNA;
11.  Fixed issue where the adjustment of some frequency bands in EQ settings could not be remembered;
12. Fixed issue where the display in EQ setting would not refresh after a reset;
13. Improved the sorting by file name;
14. Improved the icon tapping recognition in some pages of FiiO Music;
15. Miscellaneous improvements and bug fixes.
 
Link do pobrania: http://x5pack.fiio.net/1.2.2/X5-ota-1.2.3.zip
 
Brzmienie jak poprzednio?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem zmian w dźwięku w porównaniu z wersją 1.2.2.
Ja znowu zauważyłem i to znaczną
Ogólnie dzwięk poszedł w kierunku rozrywki.
Tony niskie ponownie dostały kopa, bas potrafi sięgać dość wysoko z kolei wysokie zostały troszkę złagodzenie, scena jakby minimalnie mniejsza ale za to znacznie głębsza, więcej powietrza, wokale lekko cofnięte, nie stracił na detalu nawet jakby zyskał. Ogólnie gra z większa dynamiką.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rafik87 napisał:

Ja znowu zauważyłem i to znaczną
Ogólnie dzwięk poszedł w kierunku rozrywki.
Tony niskie ponownie dostały kopa, bas potrafi sięgać dość wysoko z kolei wysokie zostały troszkę złagodzenie, scena jakby minimalnie mniejsza ale za to znacznie głębsza, więcej powietrza, wokale lekko cofnięte, nie stracił na detalu nawet jakby zyskał. Ogólnie gra z większa dynamiką.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Z jakimi słuchawkami masz takie zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności