Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Vikingman napisał:

Czy masz zainstalowane sterowniki Fiio usb dac na komputerze ? Cos mi sie wydaje , ze nie? Link do sterownika :

https://www.dropbox.com/s/wyiuv0dmscdhqkf/FiiO USB DAC Driver v3.34.0-161216update.zip?dl=0

przepraszam za brak polskiej czcionki

 

Oczywiście, że mam zaistalowane strowniki Fiio. Pierwsze co zrobiłem zanim podłączyłem do kompa DAPa. Oczywiście sprawdziłem teź na inych kompach z różnymi systemami oraz z wgranymi sterownikami i bez sterowników. 

Coś mi się wydaje, że bez serwisu się nie obędzie. 

Zastanawiam się tylko czy usterka jest sprzętowa cz software.

Kurczę no szkoda. Ale nie rezygnuję. Jeszcze będę próbował. 

Dodam, że włączałem i wyłaczałem też debugowanie w ocjach programisty.

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Proszę o rady. Nawet niech się powtarzają. Lepiej sprawdzić coś trzy razy niż raz się pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Lando, jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to próba na innym kompie. Jeżeli nie pomoże to DAP a jak on zadziała na innym komputerze to masz problem ze sterownikami usb w swoim komputerze. Trzeba by spróbować wtedy usunąć sterownik usb lub chipsetu a potem zainstalować je ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończą mi się pomysły. Nie będę przeinstalowywał systemu na trzech kompach, które wszystkie inne urządzenia widzą.

Myślę, że to błąd systemu android.

W trakcie oczekiwania na Fiio przygotowałem sobie już kartę pamięci. Sformatowałem, wgrałem moje ulubione flaki. Jak dotarł DAP to go odpaliłem, ustawiłem sieć WIFI oraz zalogowałem się do konta Google Play. DAP sam zawołał, że dostępny jest nowy soft i zapytał o aktualizację. Nówka, nie śmigana, ani jednej pioseneczki czy melodyjki jeszcze nie odtworzył a już miał nowy sofcik 1.1.4. Następnie wywaliłem ES Ekploratora FREE i wgrałem płatnego. Wyłączyłem i włożyłem wcześniej przygotowaną kartę pamięci. Włączyłem i zainstalowałem kartę. Wszystko idzie ok. Zainstalowałem Spotify i wskazałem miejsce pamięci. następnie przeskanowałem w poszukiwaniu nowych plików. Dalej wszystko ok. wyłączyłem i włączyłem ponownie. Zacząłem zabawę. podłączyłem słuchaweczki i sobie słuchałem muzyczki oraz czytałem instrukcję. Bawiłem się opcjami. Jest jeszcze jedna rzecz, która nie działa. W opcjach wyłączyłem działanie przycisków bocznych - tego od pauzy oraz od przeskakiwania utworów ale one wciąż były aktywne, 

I tak sobie przez kilka kolejnych dni słuchałem muzyczki i dobierałem ustawienia do ucha. Jak już większość ustawień mi odpowiadała dźwiękowo, to pozostała jeszcze wizualizacja. Myślę wgram sobie jakieś tapetki i będzie pięknie. Jak pisałem wcześniej czytałem instrukcję. Wgrałem więc drivery ze strony FIIo, restart kompa, podłączam DAPa i tu ZONG :(. Komp nie widzi Fiio. No nic Zmiana kabelka, kompa, systemu windows z driveramy i bez i LIPA. No i tak się bujam. Myślę, że po świętach poślę go do serwisu. Muszę tylko jeszcze upomnieć się o kartę gwarancyjną, której nie otrzymałem.

- restarty były

- zmiana kabelków była

- przywracanie ustawień fabrycznych było

- podłączanie do kompa z wgranymi driverami było

- podłączanie do kompa bez wgranych driverów było

- różne systemy operacyjne windows były

- różne kompy były

- itd, itp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na święta przyjedzie mój syn. Przywiezie swojego lapka potwora (sprzętowo potężna mszyna) to też podłączę i zobaczymy.

 

Na święta przyjedzie mój syn. Przywiezie swojego lapka potwora (sprzętowo potężna maszyna) to też podłączę i zobaczymy.

 

Kurczę a zastanawiałem się nad:

 

Astell&Kern AK240 Bluenote Limited Edition

albo

Astell&Kern AK380SS wraz z AMP SS 

ale chyba dobrze wybałem 

:D

Nie zrażam się. Będzie dobrze. Jeszcze mój Pan FiiO X5 III gen black zadziwi świat.

Jak już wszystko będzie naprawione to kupię mu AMP-a i nowe słuchaweczki

 

A gdzie jest serwis - ktoś zna adres???

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://spece.it/windows-serwer-artykuly/windows-10-i-instalowanie-sterownikow-bez-podpisu-cyfrowego zdaje się, że był już podobny temat odnośnie pierwszej generacji X5, trzeba wyłączyć w windows instalowanie sterowników bez podpisu cyfrowego ( a takie ma FiiO ). Ja musiałem tak zrobić w Windows 8, żeby FiiO X5 mógł działać w trybie usb dac. Po wyłączeniu tego trybu dopiero wtedy należy wgrać sterowniki od FiiO.

Edytowane przez Zwrotnik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rayfe napisał:

Muszę zapytać - jak z różnicą pomiędzy wyjściem jack a zbalansowanym? Ktoś porównywał?

Na Monkach Plus (bo tylko na razie mam porównywalne z różnymi wtykami) jest więcej powietrza, bardziej przestrzennie. Może na innych będzie inaczej wyglądać, ale mogę napisać tylko na podstawie takiego zestawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawostkę: w Pure Music puszczam pierwszy utwór z płyty (folderu). Musi polecieć parę sekund, wciskam na ekranie "cofnij" i zaraz potem "następny utwór"- przeskakuje mi do początku następnej płyty (folderu). Oj. Działa i na ekranie odtwarzacza i na ekranie blokady. No, cuda jakieś.

W drugą stronę (poprzednia płyta) nie chce działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucky-Luke napisał:

Mam ciekawostkę: w Pure Music puszczam pierwszy utwór z płyty (folderu). Musi polecieć parę sekund, wciskam na ekranie "cofnij" i zaraz potem "następny utwór"- przeskakuje mi do początku następnej płyty (folderu). Oj. Działa i na ekranie odtwarzacza i na ekranie blokady. No, cuda jakieś.

W drugą stronę (poprzednia płyta) nie chce działać. 

Bo w ustawieniach masz włączone odtwarzanie across folders i wtedy przeskakuje z folderu do folderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak: mam ustawione, żeby nie zapętlał mi płyty w kółko, tylko po ostatnim utworze skakał do kolejnej płyty (skąd wiedziałeś? ;) ). Ale znalazłem kombinację, która skacze z pierwszego utworu do nast. płyty. I to chyba błąd programu.

O- i mam to, chciałem: po przytrzymaniu ikonki baterii mam dostęp do ustawień batki i tam możliwość ustawienia na stałe stanu w procentach, jak w komórce. O to chodziło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PsiCore napisał:

Słuchał ktoś X5iii z Aune B1? Czy ten amp wygładzi delikatnie zaostrzoną wyższą średnicę playera?

Jeśli nie, to jaki amp byście polecili? Obecnie mam Cayin C5, ale on już sam w sobie ma delikatne podbicie w tym rejestrze.

A gdzie on ma zaostrzoną średnicę? Może słuchawki trza zmienić? u mnie na MF100 gra bardzo dobrze i żadnej ostrości nie mam. Albo wina nagrań. Niestety na Fiio X5 III musiałem część utworów wyrzucić, bo nie dało się słuchać. Niestety jest to grajek obnażający wszystkie niedoskonałości nagrań (a w szczególności z MF100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jaro54 napisał:

A gdzie on ma zaostrzoną średnicę? Może słuchawki trza zmienić? u mnie na MF100 gra bardzo dobrze i żadnej ostrości nie mam. Albo wina nagrań. Niestety na Fiio X5 III musiałem część utworów wyrzucić, bo nie dało się słuchać. Niestety jest to grajek obnażający wszystkie niedoskonałości nagrań (a w szczególności z MF100)

 

To jest delikatny nalot (może cyfrowy, jak to niektórzy w recenzjach opisują), który potrafi dać o sobie znać szczególnie w wokalach. Ja mam mega wrażliwe uszy, więc to niestety łatwo wychwytuję, bo tak generalnie to Fiio gra przyjemnie i łagodnie.

Trochę poprawia się to, gdy używam aplikacji Rockboxa. Zastanawiam się zatem, czy jakimś ampli jeszcze dałoby się to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam przede wszystkim z kombo X5III+B1. Nie słyszę żadnego cyfrowego nalotu z B1 i bez B1. Sama gładkość, ale szczegółowości nie brakuje. Kolega grubby pisał kiedyś, że nalotu trochę słyszał i B1 go niwelowało, choć jak twierdził nie w 100%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PsiCore napisał:

 

To jest delikatny nalot (może cyfrowy, jak to niektórzy w recenzjach opisują), który potrafi dać o sobie znać szczególnie w wokalach. Ja mam mega wrażliwe uszy, więc to niestety łatwo wychwytuję, bo tak generalnie to Fiio gra przyjemnie i łagodnie.

Trochę poprawia się to, gdy używam aplikacji Rockboxa. Zastanawiam się zatem, czy jakimś ampli jeszcze dałoby się to poprawić.

A może wina słuchawek? Lub nagrań bo jak pisałem na MF100 jeśli nagranie nie jest złe to pięknie gra. A MF wychwytują wszystkie niedoskonałości i bardziej bym na jakość nagrań zwrócił uwagę. I ja nie używam rockboxa, equlizera ani żadnych poprawiaczy. Słucham flacki na pure music lub Tidal HiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PsiCore napisał:

Widzę, że na ibood znowu Pioneer XDP-100R - jak on wypada w porównaniu do X5iii? Gdzieś mi się obiło o uszy, że Pionek to jasny player.

A jak funkcjonalność w porównaniu do Fiio? Android działa szybciej?

W zależności od preferencji, jedni wolą pionka inni fiio ale w reckach porównawczych fiio wypada ogólnie lepiej jako "przyjemniejszy" i wygodniejszy mobilnie.. Googluj i czytaj jakie różnice wychwytują osoby porównujące, dla mnie na pewno po ich przeczytaniu nie ma sensu kupowania pionka chociaż cena 1200zł baaardzo kusi żeby posłuchać :P Ostatnio jednak nie mam czasu nawet dla fiio a mobilnie na krótkich dystansach do pracy zadowalam się HTC10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Superata napisał:

Fizycznie i organoleptycznie wolę Xa, ale zgranie z HD600 przeważyło na korzyść Pionka. 

HD600 jak słuchałem chwilę na fiio w mediamarkcjie są trochę przyciemnione i może dlatego że je rozjaśnił ale sam fiio wydaje się w miarę neutralny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Superata napisał:

Z jaśniejszym Pionkiem lepiej dla mnie, choć z Fiio nie było źle ...do czasu posłuchania na Pionku i porównania łeb w łeb. 

Hehe :D No ja teraz ciekaw jestem jak wypadnie w takim porównaniu z HTC 10, czy telefonik wystarczy dla mnie jako mobilek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności