Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.04.2017 o 19:33, crysis94 napisał:

Nie wiem jak foto, bo daleko nie wchodziłem i swoje lustro Pentaxa sprzedałem lata temu...

ale imo najlepsze, drogie DAPy to jeszcze nie poziom takiego w sumie niedrogiego toru stacjonarnego typu DacMagic + Wire BAL-BAL czy Aune X7S jak ktoś DIY nie lubi ;)

Chodziło mi tylko (w porównaniu audio do foto) o odpowiedź koledze rayfe- po co mi do telefonu, na drogę, drugi klocek (DAP) o podobnie dotkliwie wysokiej cenie zakupu i- na Powerampie- pozornie podobnym poziomie brzmienia. Ja jestem zadowolony z obu zakupów, ale przyjemniej mi się słucha muzyki z FiiO.

Inaczej: to jak picie wyrafinowanego, drogiego piwa wprost z butelki, albo z ulubionego kufla czy pokala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawkos napisał:

Wszyscy kupili Pionka, bo był tani. Dlatego teraz taki renesans przeżywa.

 

Jakby X5III też na iBoodzie był za 1200, to wszyscy by teraz tutaj pisali.:)

 

Fiio był niewiele drożej w przedsprzedaży i chyba kupiło go więcej osób niż Pionka z iBooda.

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Pionek kosztował początkowo ok 3000 . Z ceny detalicznej staniał o 60%. To robi wrażenie. 1200 za naprawdę dobry sprzęt.

 

X5III jakby staniał o 60% to kosztowałby 800. Czy nie zwiększyłoby się jeszcze nim zainteresowanie? 800 za dobry sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jaro54 napisał:

Rodowód ma japoński a dla niektórych marka ważniejsza od jakości :) 

Jedni wolą iść do chińskiej restauracji i zjeść ostrą chińszczyznę, a inni chcą spróbować sushi i sake. Ale tutaj nijak się to ma do jakości. Pioneer gra świetnie, jak napisał Fatso brzmieniowo to ekstraklasa, ale FiiO też ma wiele zalet, nie ma się czego wstydzić i może się podobać.

 

 

A tu takie porównanie wizualne obu gołych DAPów i moja kanapka FiiO z Aune B1:

WP_20170407_11_02_29_Pro.jpgWP_20170407_11_03_19_Pro.jpgWP_20170407_11_12_35_Pro.jpgWP_20170407_11_18_41_Pro.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuQi napisał:

Widzę, że gabarytowo Fiio idealnie pasuje do B1. Co to za IC?

Prawie idealnie, w etui. FiiO L8 (już ich chyba nie robią, trochę długi 10 cm, lepszy byłby taki jak L17  - 5.5 cm, ale ten na razie daje radę, giętki i nie powoduje naprężeń).

 

Edytowane przez Bernie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adikadik napisał:

Mnie nie zachwycil Fiio, wkurzala mnie ergonomia takze coraz bardziej kusicie zeby Pionka wreszcie rozpakowac :D

A co ci ergonomicznie nie pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Bernie napisał:

Prawie idealnie, w etui. FiiO L8 (już ich chyba nie robią, trochę długi 10 cm, lepszy byłby taki jak L17  - 5.5 cm, ale ten na razie daje radę, giętki i nie powoduje naprężeń).

 

U mnie B1 do X5III podpięta Fiio L16 na prostych jackach. Obawiam, się, że L17 zasłaniałby potencjometr w B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 10-11 h na jednym ładowaniu to mało? Ja obsługuję po BT i nie mam tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie gra tak jak Fiio - tu nie ma biedy i różnica pomiędzy BT i kablem oczywiście, ale nie taka by dyskredytować BT, A ile byś chciał czas pracy przy takim wyposażeniu i pojemności baterii? Wg mnie te 10-11 h na jednym ładowaniu to dobry wynik. W ostateczności mam w plecaku zawsze powerbank :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jaro54 napisał:

Ale nie gra tak jak Fiio - tu nie ma biedy i różnica pomiędzy BT i kablem oczywiście, ale nie taka by dyskredytować BT, A ile byś chciał czas pracy przy takim wyposażeniu i pojemności baterii? Wg mnie te 10-11 h na jednym ładowaniu to dobry wynik. W ostateczności mam w plecaku zawsze powerbank :) 

S3 nie zagra tak dobrze jak fiio chociaż z kernelem boeffla gra super jak na telefon za te pieniądze ale wersja 9300 z jb 4.3 pracowała stabilnie (chyba około roku tak użytkowałem i było super) zaś kernel boeffla na 9305 jest na customowy rom pod jb, AMCHA. Niestety nie pracuje to w pełni stabilnie, telefon uruchamia się ponownie co jakiś czas resetując ustawienie procesów w tle na limit standardowy i bateria ucieka szybko... Zaś 9305 na KK ma tylko kernel AGNI a tutaj już współpraca również średnia, problemy z GPS miałem w apkach i inne duperele... Na ibasso it03 różnice jednak są, utwory na fiio wzbudzają więcej emocji że tak powiem, od razu czuje się atmosferę. No i oczywiście dla mnie scena ze swoją szerokością są dosyć istotne i wpada mi to szybko w ucho a fiio tutaj radzi sobie fajnie porównując do X5v1 czy wspomnianej S3...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam SGS3 mam Note4 i X5 III bije na głowę Note'a, nawet Shanling M1 jest dużo lepszy.Oczywiście da się słuchać z Note'a ale przesiadka z obydwu wymienionych grajków powoduje "krwawienie uszu". Brak przestrzeni, szczegółowości, dźwięk z Note jest matowy, kocykiem przykryty. A ja od dość dawna bardzo dużo słucham po BT i mogę śmiało powiedzieć, że progres jest i to bardzo duży

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, crysis94 napisał:

Podejrzewam, że miało być na odwrót ;)

Masz rację zmęczenie bierze górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dj1978 napisał:

U mnie B1 do X5III podpięta Fiio L16 na prostych jackach. Obawiam, się, że L17 zasłaniałby potencjometr w B1.

No właśnie, a sztywny jest ten L16? Zależy też jak obrócić B1 i sam IC. Mam też prosty, ale też 10 cm, i kątowy to jednak wydaje się mniejsza dźwignia. Chociaż i tak używam taką kanapkę raczej domowo - kanapowo. Przedtem z  X5I + B1 parę razy tak wychodziłem, ale zimą było gdzie schować pod grubszą kurtką, a dodatkowo grzało. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bernie napisał:

No właśnie, a sztywny jest ten L16? Zależy też jak obrócić B1 i sam IC. Mam też prosty, ale też 10 cm, i kątowy to jednak wydaje się mniejsza dźwignia. Chociaż i tak używam taką kanapkę raczej domowo - kanapowo. Przedtem z  X5I + B1 parę razy tak wychodziłem, ale zimą było gdzie schować pod grubszą kurtką, a dodatkowo grzało. ;) 

Szybka B1 przylega do dołu X5 i oba LO są po jednej stronie. L16 jest wystarcząjco elastyczny żeby w tym ułożeniu zrobić dobrą kanapkę:) Nic nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc. 

Zrobiłem sobie kanapeczkę z Fiio X5 III oraz Xduoo XD-05.

Jakiego kabelka muszę użyć żeby podłączyć ten mój wspaniały zestaw przez wyjście z X5 (LINE/COAX OUT) do wejścia XD-05 (DIGITAL IN)?

 

148600725345773.jpg

 

Znalezione obrazy dla zapytania xduoo xd 05 dac amp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności